Hayırlı eş için birlikte dua edelim

Allah gönlüne göre, mutlu, huzurlu, sımsıcak bir yuva nasip etsin canım, çok sevip çok sevildiğin, birlikte Allah rızası doğrultusunda, güzel işler yaptığınız hayırlı bir eşin, hayırlı evlatlarınız olsun inşallah :21::21::21:

ya canım bence peygamberimize salavat getirmenin ne günahı olabilir sayı böyle denmiş ama isteyen dahada cok okuyabilir kabulü Allahın takdiri.

Canım işte o salavatta Allah'ın özellikleri peygamberimiz için söyleniyor bu da ister istemez günaha sokabilir bizi. Yoksa salavat okumak çok sevap, bu dünyamız ve ahiretimiz için çok hayırlı.. Çok güzel bir dua her daim salavat getirmek.

*Hatta namazlarda okuyoruz allahümme salli/barik,
*Peygamberimizin hadisi var "Yanında benim adım anılıp da bana salavat getirmeyenin burnu yerde sürtülsün." (Hakim ve Tirmizi).
*Ahzab Suresi ayet 56’da Rabbimiz de salavat getirmeyi emretmektedir:
"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler! Siz de O’na tam bir teslimiyetle salat ve selam edin!.."

Salavatın ömründe bir keresi farz, sonrakileri vacip, aynı yerde tekrarlarda ise sünnet olduğu bildirilmiştir. Buna göre ömründe bir defa da olsa salavat getirmeyen kimse bir farzı terk etmiş olacağından hem haram işlemiş hem de farz sevabından mahrum kalmış olur.

Salavatın farz, vacip ve sünnet olma durumlarının tamamı dikkate alındığında, Müslümanın bu büyük kaybına ve zararına "burnu sürtülsün" ifadesiyle dikkat çekilmiştir. Aynı zamanda salavattan istifade etmeye de büyük bir teşvik yapılmıştır.

Amacım salavat ile dua etmemek ya da reddetmek değil sadece bu daha sonradan (peygamberimizin (s.a.v) zamanından çok daha sonraları) hiç kimsenin tanıyıp bilmediği biri tarafından çıkarılmış bir salavat olduğu (bunda hiçbir sakınca yok) ama bu salavatın sözlerinin aşırıya kaçtığı ve sakıncalı sözlerle dua edildiği vurgulandığı için tereddüt ediyorum..

Duanın sayısını geçelim ne kadar derseniz okunur, okurum ama bunları duyduktan sonra sözleri sakıncalı denildiği için bu sayfada da hatırlatmak istedim. Amacım sadece bu yoksa kimsenin aklında soru işaretleri bırakıp salavattan soğutmak değil (tövbe haşa)..

Canım herkes için 1 kez okunabilir derken, hepimiz için toplam 21 tane okuyalım mı demek istedin? Yani 21 taneyi mi paylaşalım?

canımm hepimiz toplam 21 kez okuyalım zaten 7 günde bitmesi gerekiyor galiba okumanın sitede öyle yazıyordu. herkese 2 tane Taha Suresi düşüyor inşallah. listedeki herkes için listedeki son kişinin gelmesini beklemeden 7 gün içinde herkes 2 tane Taha Suresi okumayı bitirsin inşallah. bir kişi 1 tane fazla okuyacak hızlı okuyanlardan olabilir bu kişi sevabına:21:

DUALARIMIZI HEPİMİZİN İSMİNİ TEK TEK SÖYLEYEREK DUA EDELİM ARKADAŞLAR AYBİRGENİN DE DEDİĞİ GİBİ.. İSMEN DAHA GÜZEL.. GERÇİ KENDİ İSİMLERİMİZ DEĞİL BAZILARIMIZIN AMA BEN DE DAHİL :KK9: İNŞALLAH O HESABIN SAHİBİ KİŞİ İÇİN DİYE RABBİM KABUL ETSİN TÜM DUALARIMIZI..

Canım işte o salavatta Allah'ın özellikleri peygamberimiz için söyleniyor bu da ister istemez günaha sokabilir bizi. Yoksa salavat okumak çok sevap, bu dünyamız ve ahiretimiz için çok hayırlı.. Çok güzel bir dua her daim salavat getirmek.

*Peygamberimizin hadisi var "Yanında benim adım anılıp da bana salavat getirmeyenin burnu yerde sürtülsün." (Hakim ve Tirmizi).
"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygambere salat ederler. Ey iman edenler! Siz de O’na tam bir teslimiyetle salat ve selam edin!.."

Salavatın ömründe bir keresi farz, sonrakileri vacip, aynı yerde tekrarlarda ise sünnet olduğu bildirilmiştir. Buna göre ömründe bir defa da olsa salavat getirmeyen kimse bir farzı terk etmiş olacağından hem haram işlemiş hem de farz sevabından mahrum kalmış olur.

Salavatın farz, vacip ve sünnet olma durumlarının tamamı dikkate alındığında, Müslümanın bu büyük kaybına ve zararına "burnu sürtülsün" ifadesiyle dikkat çekilmiştir. Aynı zamanda salavattan istifade etmeye de büyük bir teşvik yapılmıştır.

Amacım salavat ile dua etmemek ya da reddetmek değil sadece bu daha sonradan (peygamberimizin (s.a.v) zamanından çok daha sonraları) hiç kimsenin tanıyıp bilmediği biri tarafından çıkarılmış bir salavat olduğu (bunda hiçbir sakınca yok) ama bu salavatın sözlerinin aşırıya kaçtığı ve sakıncalı sözlerle dua edildiği vurgulandığı için tereddüt ediyorum..

Duanın sayısını geçelim ne kadar derseniz okunur, okurum ama bunları duyduktan sonra sözleri sakıncalı denildiği için bu sayfada da hatırlatmak istedim. Amacım sadece bu yoksa kimsenin aklında soru işaretleri bırakıp salavattan soğutmak değil (tövbe haşa)..
anladım canım nasıl uygunsa o sekilde yapalım:)

Salat-ı Tefriciye

Allahumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek.

Anlamı:

“Ya Rab! Efendimiz Muhammed’e tam ve mükemmel bir salat ve selam eyle. O Nebi ki, onun yüzü suyu hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar karşılanır, arzulara ve güzel akıbetlere erişilir, bulutlardan yağmur dökülür… Onun âline ve ashabına da salât ve selam eyle ya Rab! Her an, her nefeste ve senin bildiklerinin sayısınca.”

Sözlerde anormal ya da sakıncalı bir şey olduğunu düşünmüyorum ben. Allah kabul etsin:21: Ama ilk defa duydum bunu senden, yine de bi araştırıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
canımm hepimiz toplam 21 kez okuyalım zaten 7 günde bitmesi gerekiyor galiba okumanın sitede öyle yazıyordu. herkese 2 tane Taha Suresi düşüyor inşallah. listedeki herkes için listedeki son kişinin gelmesini beklemeden 7 gün içinde herkes 2 tane Taha Suresi okumayı bitirsin inşallah. bir kişi 1 tane fazla okuyacak hızlı okuyanlardan olabilir bu kişi sevabına:21:

DUALARIMIZI HEPİMİZİN İSMİNİ TEK TEK SÖYLEYEREK DUA EDELİM ARKADAŞLAR AYBİRGENİN DE DEDİĞİ GİBİ.. İSMEN DAHA GÜZEL.. GERÇİ KENDİ İSİMLERİMİZ DEĞİL BAZILARIMIZIN AMA BEN DE DAHİL :KK9: İNŞALLAH O HESABIN SAHİBİ KİŞİ İÇİN DİYE RABBİM KABUL ETSİN TÜM DUALARIMIZI..
Tamam canım 2 şer tane kimseye zor gelmez heralde, ben okuyabilirim 3 taneyi :)

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
"Allâh’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtinca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."

Sözlerde anormal ya da sakıncalı bir şey olduğunu düşünmüyorum ben. Allah kabul etsin:21: Ama ilk defa duydum bunu senden, yine de bi araştırıcam.

Her neyse ben duyduğum, bildiğim şeyi müslüman kardeşlerime anlattım söyledim günah benden gitmiş olsun (Hani birbirimize karşı sorumluyuz ve bildiklerimizi anlatmakla zorunluyuz ya müslümanlar olarak ilim konusunda.) :KK70: Gerisi size kalmış kardeşlerim.. Nasıl hissediyorsanız, içinize nasıl siniyorsa öyle yapın. Sonuçta niyet önemli, iyi niyetli olmak önemli.

Rabbim dualarınızı, dualarımızı kabul etsin inşallah (amin)

Her neyse ben duyduğum, bildiğim şeyi müslüman kardeşlerime anlattım söyledim günah benden gitmiş olsun (Hani birbirimize karşı sorumluyuz ve bildiklerimizi anlatmakla zorunluyuz ya müslümanlar olarak ilim konusunda.) :KK70: Gerisi size kalmış kardeşlerim.. Nasıl hissediyorsanız, içinize nasıl siniyorsa öyle yapın. Sonuçta niyet önemli, iyi niyetli olmak önemli.

Rabbim dualarınızı, dualarımızı kabul etsin inşallah (amin)
Tamam canım teşekkür ederiz:KK16:

Salât-ı Tefrîciye duâsı şudur: “Allâhümme Salli Salâten kâmileten ve sellim selâmen tââmmen alâ seyyidinâ Muhammedin’illezî tenhallü bihi’l-ukadü ve tenfericü bihi’l-kurabü ve tukdâ bihi’l-havâicü ve tünâlü bihi’r-Rağâibü ve hüsnü’l-havâtimi ve yüsteskâ’l-ğamâmü bivechihi’l-kerîmi ve alâ âlihî ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin biadedi külli ma’lûmin lek.”

Mânâsı: “Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’e (asm) en üstün, eksiksiz ve kâmil bir şekilde salât ve selâm olsun. O öyle bir Peygamber’dir (asm) ki, düğümler onun (asm) hâtırına çözülür, sıkıntılardan onunla (asm) çıkılır, hüzünler, kederler ve ihtiyaçlar onun (asm) hürmetine giderilir, her istenene onunla (asm) ulaşılır, işlerin sonu onunla (asm) güzel biter, yağmurlar onun (asm) mükerrem yüzü suyu hürmetine yağar. Ona (asm), onun (asm) yakınlarına ve ashâbına tüm göz sahiplerinin göz açıp kapama sayısınca, her nefes alanın aldığı nefes miktarınca ve Senin bildiğin kâinâtın her zerresi adedince salât ve selâm eyle.” Âmin!

manası böyle esmeralisa ama dediğin takva boyutu olabilir.. ben kendi adıma niyetimi bozmayıp aklıma acaba kabul olmazmı dite getirmeyip inşallah salavatı tefriciye ile dua etmeyi düşünüyorum. Allah kabul etsin hepimizinkini.. takva boyutunda çok farklı şeyler var(mesela cünüp iken tırnak kesmemek,kessek de onları temizleninceye kadar saklamak veya saçlarımızı saklamak, temizlenirken de gusül abdesti alırken onların üzerine de gusül suyundan 3 kez atmak, sonra çöpe atmak) (konuyla alakasız oldu ama takva deyince aklıma geldi)
bir de canım o dediğin; türbeye gidip oradaki zattan istemek gibi (tövbe haşa) bu yanlışı yapanlar gibi okumayı engellemek için söylenmiş de olabilir.. türbelere gidip yada kilisede bile müslüman olup mum yakanı da gördüm ben kilisedeydim gezerken çok yanlış türbede mum yakmak da yanlış. mesela birinden bir şey isterken onun sevdiği birine gidip "seni sever rica ediver benim adıma" deriz, salavat da öyle Allah ın en sevdiği kulu HZ.Muhammet(sav) e salavat getirerek kendimizi O na tanıtıyoruz ve Efendimizin(sav) ismiyle salavat getirerek Allah tan istiyoruz.
bazı arkadaşlar salavatın ne olduğunu bile bilmiyorlar "BİLSELERDİ YAPMAZLARDI" biz kadar şanslı olmuyor herkes çok şükür duyduk uyguluyoruz . ömürde 1 kez salavat getirmek farz diye biliyorum. bunu bile duymamış arkadaşlar var etrafımda var benim belki forumda da vardır. inşallah yanlış anlamazlar salavat herzaman çok güzel..

Salât-ı Tefrîciye duâsı şudur: “Allâhümme Salli Salâten kâmileten ve sellim selâmen tââmmen alâ seyyidinâ Muhammedin’illezî tenhallü bihi’l-ukadü ve tenfericü bihi’l-kurabü ve tukdâ bihi’l-havâicü ve tünâlü bihi’r-Rağâibü ve hüsnü’l-havâtimi ve yüsteskâ’l-ğamâmü bivechihi’l-kerîmi ve alâ âlihî ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin biadedi külli ma’lûmin lek.”

Mânâsı: “Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’e (asm) en üstün, eksiksiz ve kâmil bir şekilde salât ve selâm olsun. O öyle bir Peygamber’dir (asm) ki, düğümler onun (asm) hâtırına çözülür, sıkıntılardan onunla (asm) çıkılır, hüzünler, kederler ve ihtiyaçlar onun (asm) hürmetine giderilir, her istenene onunla (asm) ulaşılır, işlerin sonu onunla (asm) güzel biter, yağmurlar onun (asm) mükerrem yüzü suyu hürmetine yağar. Ona (asm), onun (asm) yakınlarına ve ashâbına tüm göz sahiplerinin göz açıp kapama sayısınca, her nefes alanın aldığı nefes miktarınca ve Senin bildiğin kâinâtın her zerresi adedince salât ve selâm eyle.” Âmin!

manası böyle esmeralisa ama dediğin takva boyutu olabilir.. ben kendi adıma niyetimi bozmayıp aklıma acaba kabul olmazmı dite getirmeyip inşallah salavatı tefriciye ile dua etmeyi düşünüyorum. Allah kabul etsin hepimizinkini.. takva boyutunda çok farklı şeyler var(mesela cünüp iken tırnak kesmemek,kessek de onları temizleninceye kadar saklamak veya saçlarımızı saklamak, temizlenirken de gusül abdesti alırken onların üzerine de gusül suyundan 3 kez atmak, sonra çöpe atmak) (konuyla alakasız oldu ama takva deyince aklıma geldi)
bir de canım o dediğin; türbeye gidip oradaki zattan istemek gibi (tövbe haşa) bu yanlışı yapanlar gibi okumayı engellemek için söylenmiş de olabilir.. türbelere gidip yada kilisede bile müslüman olup mum yakanı da gördüm ben kilisedeydim gezerken çok yanlış türbede mum yakmak da yanlış. mesela birinden bir şey isterken onun sevdiği birine gidip "seni sever rica ediver benim adıma" deriz, salavat da öyle Allah ın en sevdiği kulu HZ.Muhammet(sav) e salavat getirerek kendimizi O na tanıtıyoruz ve Efendimizin(sav) ismiyle salavat getirerek Allah tan istiyoruz.
bazı arkadaşlar salavatın ne olduğunu bile bilmiyorlar "BİLSELERDİ YAPMAZLARDI" biz kadar şanslı olmuyor herkes çok şükür duyduk uyguluyoruz . ömürde 1 kez salavat getirmek farz diye biliyorum. bunu bile duymamış arkadaşlar var etrafımda var benim belki forumda da vardır. inşallah yanlış anlamazlar salavat herzaman çok güzel..

Üstteki mesajımda da dediğim gibi canım ameller niyete göredir. İyi niyetli olup dua etmek en hayırlısı ben sadece rahatsız olduğum bir konuyu dile getirdim ama seninde dediğin gibi o duadaki anlamı saptırmadan o niyetli okuyorsan kim ne diyebilir. Umarım gönlüne göre verir Rabbim dualarını tez vakitte hayırlısıyla kabul eder güzel Allah'ım.

Herkes içine sinecek kelimelerle dua etse kim karışabilir. Ben de her zaman Kur'an'daki ayetlerle, dua ayetleriyle, peygamber efendimizin ettiği dualarla dua etmeyi daha huzurlu, daha güvende buluyorum. Onun için burda birçok kere bunu vurguladım. Peygamber efendimizin dua etme şekliyle dua etmek beni daha iyi hissettiriyor.

Tövbe, istiğfar, tekbir, salavat getirdikten sonra dua etmek ve duayı yine salavat, tekbirlerle bitirmek bunları yapmak beni daha rahatlatıyor. Sen nasıl karışmıyorsan nasıl dua ettiğime ben de sana karışamam şunu okuma falan diye. Sana okuma salatı tefriciyeyi diyemem okumak istiyorsan oku. Geçmiş mesajlarıma bak kimseye okumayın demedim ben rahatsız oluyorum içime sinmiyor şu şu sebeplerden (sayı, sözlerinden,..) dolayı şunu okusak olur mu dedim. Ve bildiğim,duyduğum şeyi buraya yazdım. N'olur beni yanlış anlamayın kardeşlerim. Allah gönlünüze göre versin inşallah

kızlaarr selamm canlarr :KK16::KK16::KK16: dualar netleşmiş gibi bakıyorumda:44::44: hatırlarsanız dün gece bi görüşmem vardı çok kötü geçtiii :KK14::KK14::KK14::KK14: artık ne umut ne ümit hiç bişey kalmadıı artık tamamen herşey bitti elden hiçbişey gelmez..

kızlaarr selamm canlarr :KK16::KK16::KK16: dualar netleşmiş gibi bakıyorumda:44::44: hatırlarsanız dün gece bi görüşmem vardı çok kötü geçtiii :KK14::KK14::KK14::KK14: artık ne umut ne ümit hiç bişey kalmadıı artık tamamen herşey bitti elden hiçbişey gelmez..

canım moralini bozma neden katılmıyon dualara burda sana destek oluruz diger türlü daha cok canın sıkılır lütfen üzülme.hakkında hayırlı insan cıkacaktır karsına yasında küçük

YENİ LİSTEMİZDE OKUNACAKLAR (ÖNERİLER)
1) 4444 Salat-ı Tefriciye listeye paylaştırılacak
2) Günü olana 313 Ayetel Kürsi (bence devam edelim, özel günlerinde olanlar bi tanıdığına falan okutabilir.)
3) 21 Taha Suresi
Buna eklemek istediğinizi ekleyin canlar ama 5 i geçmemesi iyi olabilir. Böylece bi taslak oluşturalım, sonra onaylanmayan olursa, ya da okumakta zorlanacak olanlar olursa sadeleştiririz.
Canlar önemli olan dualarımızın kabul olacağına inanarak birbirimiz için can-ı gönülden istemek, Allah kabul etsin dualarımızı :21:

YENİ LİSTEMİZ(30 unda başlayacak listemize katılacaklar belirtsin lütfen)
1-Elittt (için 30.08.2013)
2-I34anbul (için 31.08.2013)
3-Minigmanig-Duygu (için 01.09.2013)
4-Aybirgen (için 02.09.2013)
5-Esmeralisa (için 03.09.2013)
6-Rainbyte (için 04.09.2013)
7-Facebook06 (için 05.09.2013)
8-Alone2 (06.09.2013)
9-Esrazambak (07.09.2013)

10-Assia_baby (08.09.2013)

*Nasıl niyet edeceksiniz nik adıyla mı yoksa gerçek ismimizle mi? :44:

*Bir de en son liste ve okunacaklar kesin bu mu? Çünkü gece başlıyor (elittt arkadaşımızın günüyle) not alıp okumaya başlamalıyız artık.

Kişiye Düşen Okuma Sayısı:
44 Salavat
30 Ayetel Kürsi (kendi gününde 43)
2 Taha Suresi (kendi gününde 3)

Liste:
1-Elittt (için 30.08.2013)
2-I34anbul (için 31.08.2013)
3-Minigmanig-Duygu (için 01.09.2013)
4-Aybirgen (için 02.09.2013)
5-Esmeralisa (için 03.09.2013)
6-Rainbyte (için 04.09.2013)
7-Facebook06 (için 05.09.2013)
8-Alone2 (06.09.2013)
9-Esrazambak (07.09.2013)
10-Assia_baby (08.09.2013)

*Taha Suresi'ni paylaşıp link veren arkadaşımızın (esrazambak) verdiği linkte Taha Suresi'nin sadece ilk 12 ayeti 21 defa okunmalı yazıyor. O linkteki şekle göre mi yoksa T. Suresi'nin tamamı mı okunacak? Bilgilendirirseniz sevinirim.

( Tâhâ Suresinin Fazilet ve Esrarı | Kuran Dinle

... Bir türlü evlenmeye yanaşmayan veya evlenemeyen (kısmeti kapalı) çocuğunun evlenip hayırlı bir yuva kurmasını isteyen anne ve baba, evlenmesini istediği çocuğunun üzerine, Taha suresinin ilk 12 ayetini 21 kere okuyup üflerse, Allah’u Teala’nın izni ile en kısa zamanda evlenip hayırlı bir yuva kurar. )

Son düzenleme:
Selam kardesler,
Ben acayip bir bunalim icerisindeyim hoslandigimi dile getirip getirmeme konusunda.:KK43:
Dua ediyorum bir yol bulmak icin bir yol bulamadim.
istihareye yatayim dedim, diger dualari okuyayim etkisi olur kabul olur dedim ancak adetliyim okuyamiyorum.
Nolur benim en dogru olani yapmam ve sonucunda da hakkimda hayirli olmasi icin dua eder misiz?
Sadece amin deseniz bile kafi..

Selam kardesler,
Ben acayip bir bunalim icerisindeyim hoslandigimi dile getirip getirmeme konusunda.:KK43:
Dua ediyorum bir yol bulmak icin bir yol bulamadim.
istihareye yatayim dedim, diger dualari okuyayim etkisi olur kabul olur dedim ancak adetliyim okuyamiyorum.
Nolur benim en dogru olani yapmam ve sonucunda da hakkimda hayirli olmasi icin dua eder misiz?
Sadece amin deseniz bile kafi..

dua ettim canım insallah hersey güzel olur:21::21::21:

bence getirmelisin böyle hiç birsey elde edemezsin.en azından yolunu cizersin:KK16:

X