Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

arkadaşlar nolur yardım edin benimde adetlerim bozuk bu yazıları okuyup komşuma hayıt otundan bahsetmiştim nasıl buluruz diye o da merak etme ben toplarım demişti bu akşam taze topladığı tertemiz hayıt otunu getirdi çiçekleride var ama illaki tohummu şimdi bunu kaynatıp içsem olurmuki nolur cevap yazın

aslisah ben hic bilmiyorum bu konuyu ama bence aktardan alman daha mantikli tazesinin meyvesi zehirli diye duymustum ama tam emin degilim yanlis bilgilendirmek istemem

üzerinde meyvesi yok arkadaşım bitki çiçeğide var netten baktım aynı bitki zaten bu yörede çok yetişiyomuş

nasıl yapsam onu araştırıyorum kaynatılmış suya çiçekleriyle beraber atsam olurmu adaçayı demler gibi acaba

arkadaşlarım bugün sizlerle mutluluğumu paylaşmak istiyorum bugün ben kendi kendime adet oldum allahım adet olduğuma bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi inşallah devamıda gelir.şimdi bu acabaiyi bişey mi diye düşünüyorum adet olmam güzel gelişmedir değilmi?

arkadaşlarım bugün sizlerle mutluluğumu paylaşmak istiyorum bugün ben kendi kendime adet oldum allahım adet olduğuma bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi inşallah devamıda gelir.şimdi bu acabaiyi bişey mi diye düşünüyorum adet olmam güzel gelişmedir değilmi?

canım ne kullandın adet olmak için?

canım sadece hayıt suyu içip bide eşim macun yaptırmıştı onu kullandım hap kullanmadım

tabiki gulnazli ne guel bir gelisme seni anliyorum bende oleyim canim :KK43: 3 ay adet oldum bu ay yine tekledi ama dr bana bir hormonun az demisti bende dikkat ettim hayit tohumuyla sogan yada adacayi icmessem adetlenemiyorum yetersiz oluyor adacayinida oneriyorum sana ben neden neden diye kendime sorarken adacayini icince adetlenme belirtilerimin geldigini gordum oneriyorum devam et sende adetlerini duzene sokabildin demek cok iyi o macunun adi ne canim bende annemlere aldirayim

Arkadaşlar benim prl 35,5 çıktı. duyduğum kadarıyla hayıt tohumu yada meyvesiyle bu hormonlar düzenlenebiliyormuş. acaba aranızda bu yöntemı deneyipte hamile kalmayı başaran oldumu?:enbuyukkk:

Ben 2 ay kullandım. Dostinexi bırakıp 2ay hayıt tohumu kullandım ama acaip bi hızla prolaktinim geri yükseldi. Normal değer aralığındayken 222ye yükseldi. Tekrar dostinexe döndüm. 1 ayda 13 e geri düşürdüm. Pek tavsiye etmem.

hmmmm canım düşürebildiysen sevindim. peki hamile kalabildinmi. benimki 35,5 şu anda, daha hiç ilaca falan başlamadım çunku dr görüşemedim. peki prolaktinin normal değeri nedir ???

Bu ay aşılama yapıldı bakalım. Daha sonuç almadık. Birde benim tek sorunum prolaktin değilmiş eşimdede problem çıktı.

Testin sonuncunun yazdığı kağıtta yazıyor normal değer aralıkları..

yok ben onlardan hiç bişey anlamadım ama eve gidince bi tekrar inceliyim. uff allahım ne olur tek sorunum prolaktın olsun. bişey sorucam sana asılamayı nerde yaptırdın ve fiyatı neydi? bi aydınlatabilirmisin?

ah doğru ya ankaradasın pardon :KK43: ben ist anadolu yakası pendik. dedim acaba buralarda bi yerlerdemi yaptırdın. haberlerini paylaş bizimle elif acayıp seviniyorum hamiş olanları okuyunca:) hadi hayırlısı canım

öncelikle herkese slmlar...ben iki aydır düzenli olarak hayıt otu kullanıyorum hormonlarımı düzenlemek için fakat adetimde hiç bir düzensizlik yok..tam gününde oluyorum ama iki aydır yani hayıtı kulanmaya başladığımdn beri gecikmeler yaşıyorum.ben 27-28 günde bir oluyorum fakat geçen ay 30 günde oldum bu ay da 31 gün oldu ve ben hala olmadım kızlar pazartesi olmam gerekiyordu ama 4 gün geçti hiç böyle olmazdım bilmiyorum..hayıtın sizce bir etkisi olabilir mi...

meralcim benimde prolaktin 35,5 biraz fazla çıktı?
bende hayıt kullanmayı düşünüyorum ve duymuştum evet geciktirebiliyor adeti.
sana bişey sormak istiyorum. peki hormonlarında düzelme oldumu? hayıt işe yaradımı baktırdınmı hiç?

canım bilmiyorum ben fsh yüksekliği nedeniyele iki aydır düzenli olarak kullanıyorum prolaktinde yüksekti 48 falandı ama dostinex kullandım..ama hormonlarımı bir daha ölçtürmedim adet olmayı bekliyorum tekrardan hormon testi yaptıracağım ..sanada haber veririm hormon testinden sonra canım..bende merak ediyorum iki aydır bir gün bile bırakmadım bakalım ne olacakk..inşallah düşmüştür..

X