HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Ben gebe kalırsam tekrar bu sefer kanı hemen vermeyecegım sanırım adet gecikmesinden 5 gun snra fln verırım ılk gebelkte 2 gün kala vermıstm 65.40 ckmıstı zor gecmişti günler. ınsan sabırsızlığı yüzünden yaşıyor ne yaşıyorsa.🙈 Umarım bunu başarabilirim tabi
Kesinlikle canım ben de öyle yapıcaktim ama doktorum hamil olduğunu öğrenince kan sulandırıcı verecez dedi o yüzden biran önce gittim bende

Kesinlikle canım ben de öyle yapıcaktim ama doktorum hamil olduğunu öğrenince kan sulandırıcı verecez dedi o yüzden biran önce gittim bende
İyi yapmışsın canım.bunlR önemli şeyler. Mesela bana göre kadının kımyasal gebelik geçirdiği de bilinmeli ben öyle bilmek istiyorum nedense🙊

Canım evet tabii adeti çok doğru ve açıklayıcı yazmışsın döllenmeyi falan da artık çatlama fln hatim ettim ah kızım da o kadar çok araştırırdım ki sen yazdıkça kafamda canlandı yeniden ffakat çatlamayı kastedişim yumurtalıktan salınımı aynı anlama geliyor arkadasımda catlama ıgnelerı ile yumurtlama gerceklesyodu yumurta çatlaması demek tüplerden dışarı çıkması demek değil mi zaten kızımdan once ilk gittiğim doktor bana ovulasyon testi önermıstı o gün de yumurtan çatlamak üzere olgunlaşmış bugün ve 3 günü gün aşırı değerlendir demişti hiç unutmuyorum o neden öyle söyledi bana 🙈 hatta ozaman cok şaşırmıstım yumurta mı çatlama mı bir afallamıştım bunlar ne demek diye. Çatlama sonrası da akıntı ve belirtiler oluyor zaten çatlamadan kimisi de 12-24 saat yaşıyor diyor yumurta kimisi de 3 güne kadar yani bunlar benim bildiklerim tabii ❤️
Yumurta salınımı rezervden fallop tüpüne geçişi çatlaması döllenmesi başka şeyler canım yeterli olgunluğa gelip tüpe yerleşmesine yumurtlama yeterli olgunluğa geldikten sonra ki asamada yumurta çatlaması diyoruz sperm ile birleşirse döllenmesi diyoruz yani şöyle düşün çatlatma iğnesi vurulan arkadaşlar var aramızda bazılarının yumurtaları kendiliğinden gelişiyor ama çatlamıyor bazılarımuzun yunurtaları gelişemiyor bu yüzden önce yumurta oşgunlastırıci ilaçlar kullanıyoruz sonrasında yumurta salınıyor ve fallop tüpüne yerleşince çatlatma iğnesi vuruluyor anlatabildim mi bilemiyorum yumurtlama yumurtanın büyümesi olgunlaşması ve tüplere salınımı çatlaması döllenmesi de bundan sonraki aşama oluyor ikisi arka arkaya gelen farklı aşamalar yani ikisinin de belirtileri farklı oluyor

Merhaba kizlar ben 18.05.2024 saat 22.00 da ovitrelle yaptirdim. Oncesi ve sonrası lh testlerim ekte. Ovitrelle den dolayı koyulasma oldu doğal olarak fakat gunlerdir ayni koyulukta devam.

Ovitrelle sonrasi catlamayi bu testlerle goremiyor muyuz? İcinde bhcg var 10 gun etkisi olur yaziyor prospektuste. Bhcg kaynakli mi oyle? Yoksa igneden 24-36 sa sonra gercekten catladi mi? Bilgisi tecrubesi olan yazarsa memnun olurum.

Eklentiler

• IMG_20240522_071110.jpg
    IMG_20240522_071110.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 37
Canım evet tabii adeti çok doğru ve açıklayıcı yazmışsın döllenmeyi falan da artık çatlama fln hatim ettim ah kızım da o kadar çok araştırırdım ki sen yazdıkça kafamda canlandı yeniden ffakat çatlamayı kastedişim yumurtalıktan salınımı aynı anlama geliyor arkadasımda catlama ıgnelerı ile yumurtlama gerceklesyodu yumurta çatlaması demek tüplerden dışarı çıkması demek değil mi zaten kızımdan once ilk gittiğim doktor bana ovulasyon testi önermıstı o gün de yumurtan çatlamak üzere olgunlaşmış bugün ve 3 günü gün aşırı değerlendir demişti hiç unutmuyorum o neden öyle söyledi bana 🙈 hatta ozaman cok şaşırmıstım yumurta mı çatlama mı bir afallamıştım bunlar ne demek diye. Çatlama sonrası da akıntı ve belirtiler oluyor zaten çatlamadan kimisi de 12-24 saat yaşıyor diyor yumurta kimisi de 3 güne kadar yani bunlar benim bildiklerim tabii ❤️
bu arada bi açıklık getireyim yeni farkettim yumurta çatlaması tüplerden çıkması değil yumurtalıktan salınması= çatlaması=yumurtlama.
salınan yumurtayı tüpler yakalıyor ve döllenmeyi bekliyor.

bu arada bi açıklık getireyim yeni farkettim yumurta çatlaması tüplerden çıkması değil yumurtalıktan salınması= yumurtlama.
Evet salınma canm onu yanlıs kelime kullanmısım aman aynı netıcede 🥰🤣

Günaydın güzel anne adayları ve anneler🌼🌹🌹 benım yumurtlamamın üstünden 2 gün geçti internete baktım erken test alacaktım toplu ama ben şu anda Güneydoğu Anadolu bölgesi'ndeyim hala alışamadım burada kargolar elime çabuk ulaşamıyor resmen galiba satıcıların hepsi batıda cuma günü kargoda diyorlar hafta sonu ile beraber buraya kesin salı'yı bulur o zaman da adetime 6 gün kalacak eczaneden alsam daha iyi olacak galiba haftaya erken test yaparsam çıkar güya bu ay yapmayacaktım erken test ben 🙈🙈🙈
İnsan sabırsızlanıyorum anlayabiliyorum sizi ama negatif çıkarsa diye bat günü yapmayı düşünüyorum bende 🙃

bu arada bi açıklık getireyim yeni farkettim yumurta çatlaması tüplerden çıkması değil yumurtalıktan salınması= yumurtlama.
Heh işte aynen bunu anlatmaya çalışıyorum ikisi birbirinden farklı asamalar sırsıyla arka arkaya gercekleşen farklı olaylar

İnsan sabırsızlanıyorum anlayabiliyorum sizi ama negatif çıkarsa diye bat günü yapmayı düşünüyorum bende 🙃
Şöyle düşün canım Yani tohum ekiyoruz ve 2 haftada çıkacak değil mi mesela genelde 2 haftada toprağın altından görünmeye başlar Sen bir hafta olunca bakıyorsun çıkmadı diye üzülüyorsun ama aslında çıkabileceğini biliyorsun tekrar bakman gerektigini yani bu da öyle bir şey test yapsan da canını sıkma çıkması gereken gün tekrar bak. Sadece erken öğrenmek senin için kar olacak moralini bozma eğer testin varsa yapabilirsin ne olacak ❤️

Heh işte aynen bunu anlatmaya çalışıyorum
Canım senin yazdığın dollenme olmazsa çatlama değil miydi yani benim anlattığımla arkadaşın yazdığı zaten aynı mana yanls kelime yazmısım aynı şeyden bahsetmısız tüplerden salınıyor yani tüplerden çıkıyor tıbbi açıklamasını da yazmıştım halbuki okumadın sanırım Yani çatlama döllenme olmazsa olan bir şey değil döllenmeyi beklemek demek yumurtlamak ve çatlamak aynımana

Şöyle düşün canım Yani tohum ekiyoruz ve 2 haftada çıkacak değil mi mesela genelde 2 haftada toprağın altından görünmeye başlar Sen bir hafta olunca bakıyorsun çıkmadı diye üzülüyorsun ama aslında çıkabileceğini biliyorsun tekrar bakman gerektigini yani bu da öyle bir şey test yapsan da canını sıkma çıkması gereken gün tekrar bak. Sadece erken öğrenmek senin için kar olacak moralini bozma eğer testin varsa yapabilirsin ne olacak ❤️
Evet öyle zaten ilk gebelik kürtaj oldu. Doktorum ecopirin verdi şuan onu kullanıyorum eğer gebelik olursa kan sulandırıcı başlayacağız hemen dedi. Erken öğrenmek daha iyi olacak öyle olursa tabi ❤️🥰

Evet salınma canm onu yanlıs kelime kullanmısım aman aynı netıcede 🥰🤣
salınmayı kastetmedim canım tüplerden dışarı çıkması yazmışsınız. tüplerden değil yumurtalıktan demek istedim.

önemli değil 🥰🤣 meraktan bütün detayları irdeliyoruz. vücudumuzu tanıyarak bebeğimize yaklaşacak gibi hissediyoruz normaldir.

Kızlar üşenmedim kuzenime sordum yumurtlama = çatlama aynı seymiş kendisi ebe
salınmayı kastetmedim canım tüplerden dışarı çıkması yazmışsınız. tüplerden değil yumurtalıktan demek istedim.

önemli değil 🥰🤣 meraktan bütün detayları irdeliyoruz. vücudumuzu tanımak ve bebeğimize yaklaşacak gibi hissediyoruz normaldir.
Ay sabah sabah ne yazdığımı bilmiyorum ki yanlış yazmışım yumurtalık yazacaktım yumurtalık olduğunu biliyorum yoksa bak o kadar farkında değilim kuzum tüp yazmışım ya ben hep yumurtamı çatladı falan diyorum da arkadaşım yazınca tekrar araştırdım doğru tabirmiş o yüzden acıkladım acıklarken tüp yazmışım 🙈

Merhaba kizlar ben 18.05.2024 saat 22.00 da ovitrelle yaptirdim. Oncesi ve sonrası lh testlerim ekte. Ovitrelle den dolayı koyulasma oldu doğal olarak fakat gunlerdir ayni koyulukta devam.

Ovitrelle sonrasi catlamayi bu testlerle goremiyor muyuz? İcinde bhcg var 10 gun etkisi olur yaziyor prospektuste. Bhcg kaynakli mi oyle? Yoksa igneden 24-36 sa sonra gercekten catladi mi? Bilgisi tecrubesi olan yazarsa memnun olurum.
kızlar alıntımda yazdığımı yorumlayabilir misiniz? neden hep çift çizgi ovitrelle sonrası hiç silikleşme olmayacak mı? tecrübelerinize ihtiyacım var

Canım senin yazdığın dollenme olmazsa çatlama değil miydi yani benim anlattığımla arkadaşın yazdığı zaten aynı mana yanls kelime yazmısım aynı şeyden bahsetmısız tüplerden salınıyor yani tüplerden çıkıyor tıbbi açıklamasını da yazmıştım halbuki okumadın sanırım Yani çatlama döllenme olmazsa olan bir şey değil döllenmeyi beklemek demek yumurtlamak ve çatlamak aynımana
Çatlatms döllenme olmazsa olan birşey demiyorum ki ben benim dediğim seybyumurtanın olgunlasması ve fallop tüplerine yerleşme sürecine yumurtlama sonraki asamasına da çatlatma denir bu yüzden lh testlerinde pik gördügü mizde yumrtladım sılıklesmeye basladıgında çatladı diyoruz ya hani

X