HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Kızlar üşenmedim kuzenime sordum yumurtlama = çatlama aynı seymiş kendisi ebe

Ay sabah sabah ne yazdığımı bilmiyorum ki yanlış yazmışım yumurtalık yazacaktım yumurtalık olduğunu biliyorum yoksa bak o kadar farkında değilim kuzum tüp yazmışım ya ben hep yumurtamı çatladı falan diyorum da arkadaşım yazınca tekrar araştırdım doğru tabirmiş o yüzden acıkladım acıklarken tüp yazmışım 🙈
Muhtemelen yanlış yazdıgınız için yanlış anlaşıldınız olsun sabah sabah ayılamadık daha

Çatlatms döllenme olmazsa olan birşey demiyorum ki ben benim dediğim seybyumurtanın olgunlasması ve fallop tüplerine yerleşme sürecine yumurtlama sonraki asamasına da çatlatma denir bu yüzden lh testlerinde pik gördügü mizde yumrtladım sılıklesmeye basladıgında çatladı diyoruz ya hani
Dollenme olmazsa catlar ve adet olur yazdıgını anımsadım ondan öyle dedım canm bende. Neticede catlamasa bebek olmaz diyelim kısaca🥰🥰🥰🌹

salınmayı kastetmedim canım tüplerden dışarı çıkması yazmışsınız. tüplerden değil yumurtalıktan demek istedim.

önemli değil 🥰🤣 meraktan bütün detayları irdeliyoruz. vücudumuzu tanıyarak bebeğimize yaklaşacak gibi hissediyoruz normaldir.

Merhaba benide ekler misin canım sat 20 mayıs, bat 20 haziran sdaak sdaak
Canımm hosgeldın nerelerdesin biz ayrı topıkte yazısıyorduk sanrım

Merhaba kizlar ben 18.05.2024 saat 22.00 da ovitrelle yaptirdim. Oncesi ve sonrası lh testlerim ekte. Ovitrelle den dolayı koyulasma oldu doğal olarak fakat gunlerdir ayni koyulukta devam.

Ovitrelle sonrasi catlamayi bu testlerle goremiyor muyuz? İcinde bhcg var 10 gun etkisi olur yaziyor prospektuste. Bhcg kaynakli mi oyle? Yoksa igneden 24-36 sa sonra gercekten catladi mi? Bilgisi tecrubesi olan yazarsa memnun olurum.

Eklentiler​

• IMG_20240522_071110.jpg
    IMG_20240522_071110.jpg
    87,9 KB · Görüntüleme: 11

kızlar yorum bekliyorum ovitrelle sonrası hep mi pik devam eder? bu konuda uzmanlaşan yok mu 🤣🤣

Kızlar, Anadolu yakasında kadın doğum doktoru arayışındayım özel hastane ya da özel muayene farketmez var mı önerebileceğiniz doğal doğumu destekleyen bir hekim?
Anadolu yakası nerde oturuyorsunuz bende Anadolu yakasındayım burda özel bir üniversite hastanesinde doktorum

Merhaba kızlar Nisan Mayıs Ayı planlarımız grubu birçok arkadaşımıza aşırı uğurlu geldi belki bu başlıkta birçoğumuza uğur getirir ben nisan mayıs tablosunda bat'ı haziran ve mayıs sonu olanları ekliyorum listede adını göremeyenler beni etiketleyerek sat bat yazabilir...

🪻İSİM🪻🩶SAT🩶🩵BAT🩷
beyazmanolya66 beyazmanolya66 22 Nisan21 Mayıs
S senosderler 25 Nisan22 Mayıs
@amyjegga28 Nisan24 Mayıs
@duruasya28 Nisan25 Mayıs
@gardenya2124 Nisan26 Mayıs
@nazemaydin30 Nisan26 Mayıs
@Crpe26 Nisan26 Mayıs
@bzcxa27 Nisan26 Mayıs
@burrrr133127 Nisan27 Mayıs
@Bahar esinti29 Nisan27 Mayıs
@cookiep2 Mayıs28 Mayıs
@halolita28 Nisan28 Mayıs
@bef4530 Nisan28 Mayıs
@aalesya3 Mayıs28 Mayıs
@bestemilka25 Nisan30 Mayıs
@Umutlubiri1227 Nisan31 Mayıs
duskapani duskapani 5 Mayıs31 Mayıs
@annelik yolunda7 Mayıs1 Haziran
K kanguruf 7 Mayıs3 Haziran
@prensesannesi329 Mayıs3 Haziran
@Childdevelopment10 Mayıs4 Haziran
@Benoower6 Mayıs4 Haziran
@dripbade9 Mayıs4 Haziran
@sonsuzlugunyanks4 Mayıs5 Haziran
@Burcinouz11 Mayıs7 Haziran
@eliflevent7 Mayıs7 Haziran
@defne959 Mayıs8 Haziran
@nisan9712 Mayıs8 Haziran
@semocann15 Mayıs10 Haziran
@Mehtap77714 Mayıs11 Haziran
sifa1986 sifa1986 15 Mayıs11 Haziran
@vanilya8512 Mayıs12 Haziran
@tosbalak16 Mayıs13 Haziran
@Fatoss0619 Mayıs14 Haziran
@Mercan2416 Mayıs14 Haziran
@ecutos16 Mayıs15 Haziran
@Sadeizm18 Mayıs16 Haziran
@aysesngul20 Mayıs19 Haziran
@Hah6120 Mayıs21 Haziran
Merhaba sat 29 bat 2 beni de ekler misiniz?
Mayıs olduğunu düşünüyorum ay belirtmemişsiniz
Evet öyle sat Nisan bat Mayıs

Canım yumurtlama ve çatlama aynı şey değil bildiğim kadarıyla ama sen başka birşey mi anlatmak istedin acaba
Çünkü şöyleki yumurta foliküllerimiz hormonlar tarafından uyarılmaya başlar ve olgunluk seviyesine gelen yumurta yada bazen yumurtalar fallop tüplerine salınırlar ve burada 24 saat kadar kalırlar bu asama yumurtlama asamasıdır burada içeride sperm kalitesine göre de değişmesi ile birlikte (içeride 4-5 gün yaşayabilen sperm bile olabiliyor) içeride sperm varsa döllenme gercekleşir yoksa da çatlama oluşur ve rahim duvarları ile birlikte vücuttan dısarınatılır yani döngü başlar. Yani yumurta fallop tüplerine girmesi ile bizim döngümüzün başlaması yaklasık 14 gün sürer 14 gün içinde geç yada erken döllenen yumurta bizim hCG hormonumuzu kanda yada idrar da görebilecegimiz şekilde arttırır zamanında dollendiyse çift çizgi testlerle geç döllendiyse kan tahlilleri ile hamile olduğumuzu öğrenmiş oluruz 🥰

Çatlatms döllenme olmazsa olan birşey demiyorum ki ben benim dediğim seybyumurtanın olgunlasması ve fallop tüplerine yerleşme sürecine yumurtlama sonraki asamasına da çatlatma denir bu yüzden lh testlerinde pik gördügü mizde yumrtladım sılıklesmeye basladıgında çatladı diyoruz ya hani

Canım okudum da burada senin bilgin doğru değil. Menstrüasyon döngüsünün başında hipofiz bezinden fsh ve aynı anda yumurtalıklardan östrojen salgılanmaya başlıyor. Fsh yani folikül uyarıcı hormon folikülleri uyarıyor ve birkaç tanesi olgunlaşmaya başlıyor bir veya daha fazlası yeterli olgunluğa ulaştığında hemen uyarı gidiyor hipofiz bezine ve LH hormonu pik yapıyor. 2 gün pik kalabilir. Böylece yumurta çatlıyor. Yani dış kabuğundan ayrılıyor ve yumurtalıklardan atılıyor. Buna yumurtlama yani çatlama diyoruz aynı anlamda her ikisi de. Yumurtanın kabuğu yumurtalıkta korpus luteum olarak kalıyor ve olası bir gebeliğe karşı progesteron salgılanmasını tetikliyor. Yumurta bu arada tüplerin ucundaki saçaklı kısım tarafından yakalanıyor ve tüplerdeki ilerleyişine başlıyor. Spermle karşılaşmazsa döllenme yeteneğini kaybediyor. Bir süre sonra da yine mesaj gidiyor döllenme olmadı diye ve en baştaki yumurtanın kabuğu yani korpus luteum bozuluyor. Bu da ani bir progesteron düşüşüne sebep oluyor ve dolayısıyla rahim duvarının dökülmesi başlıyor. Yani yumurtlama=çatlama:KK66:)

Ahahaah valla oyle daha yumurtlama bilmeyen arkadaşlarım var O ne kız falan diyorlar ya şaka gibi vücut ısısı ölçümü fln nirvana bunlar 🤣
Yine vücut ısısını gördüm:)) benim vücut ısısı 2 gündür 36.7 oldu. Öyle olunca uygulama yumurtlama tarihimi değiştirp 19’u yaptı🫢 Şimd ben ne zaman test yapıcam her zaman emin olduğum yumurtlama gününü bu ay anlamadım resmen😅

X