Gebeliğe Hazırlık Haziran ve Temmuz ayı Tüp Bebek Tedavisi Yapacaklar 🍀💉💊🔬

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
remziye_06 remziye_06 Remziye hanım, nasılsınız? Bebişiniz nasıl? bir sorum olacaktı 🥰 bebeğimin ağzında sanırım pamukçuk oluşmuş, dili beyazlaşmış, karbonat dışında önerebileceğiniz birşey varmı? İyiki sizi tanıdık sayfada olduğunuz için çok şanslıyız, şimdiden teşekkürler :)

remziye_06 remziye_06 Remziye hanım, nasılsınız? Bebişiniz nasıl? bir sorum olacaktı 🥰 bebeğimin ağzında sanırım pamukçuk oluşmuş, dili beyazlaşmış, karbonat dışında önerebileceğiniz birşey varmı? İyiki sizi tanıdık sayfada olduğunuz için çok şanslıyız, şimdiden teşekkürler :)
Merhabalar pamukcuk icin ayni zamanda mumkunse mevcut biberon ucu ve emzigini cope atin, yenilerini alin. Sterilize edebiliyorsaniz muhakkak sıklıkla sterilize edin. Edemiyorsaniz kaynatin. Emziriyorsaniz ya da sagim yapiyorsaniz meme ucunuzi karbonatli pamukla silin ve sonra duru suyla da silin cunku ufakliklarin damak zevki pek gelişmiştir tadi degisince emmeyebilirler. Temiz bir tulbentle silmeye ozen gosterin bebegin agiz icini. Diger yandan gogus pedi kullaniyorsaniz jelli ped kullanmayon gogus kalkani kullanin gumus kapak kullaniyorsaniz onu da surekli temiz tutun. Goguslerinizi gunde bir kac saat havalandirin. Baskaca sorunuz olursa da cevaplamaya calisirim. Bebeginize su icirmeyin lutfen.

remziye_06 remziye_06 Teşekkürler yorumlarınız için daha çok dikkat edeceğim bakalım inş geçer, benim yediğim şekerli yiyecekler meyveler fln pamukçuğa neden olabilirmi

Biraz inatci bir mantar turudur. Titizlikten ayrılmayın. Gecti sanip birakmayin olur mu. Tabii ki tum bakteriler anne sutunde ve sekerli ortamda daha cabuk urer ancak pamukcuk nedeni degildir.

Siz kendi sagliginiz ve bebeginizin sagligi icin sekerli urun tuketiminizi sinirlayiniz, mumkunse meyve sekeri disinda seker tuketmeyiniz.

A Amanita N Nisanesintisi01 nasılsınız kızlar? Uzun zaman oldu beni hatırlar mısınız bilmem? Şu anda ikizlerle uğraşıyorum:) 34. Haftada prematüre doğdular. İyileştirilmiş 1.5 aylıklar. Zor bir hamilelik geçirdim. Daha da toparlandım diyemem. Sizler nasılsınız durumlar ne❤️
Merhaba canım etiketlemişsin görmemişim veya bildirim mi gelmedi emin değilim neyse.
Gozun aydın olsun rabbim anali babali büyütsün hatrliyorum tabiki seni türkiyeye gidip Transfer olmuştun🥰 cinsiyetleri ne durumlari iyidir umarum. Sende iyi olacak toparlanacaksin hersey guzel olacak 😍😘

Genel anlayis 2 ila 6 yas arasinda yapilmamasi yonunde. Psikolojik olarak bu donemde sunnet cocukta bir cok fobiye ve travmaya yol acabiliyor
2 yas oncesi ise sunnet lokal ve genel anestezi sinirina gore degisiyor. Bebeginizde sunnete engel bir fiziksel sorun yoksa baska hangi etkenler isin icine giriyor? Oncelikle yenidogan sunneti cerrahlarin bir kismi tarafından siddetle savunuluyor. Bu donemde agri reseptorlerinin tam gelismedigi soyleniyor.
Yaklasik 3 aya kadar lokal anestezi mumkun, biz 3. ayinda lokal aneztesi tercih ettik. Bir kac etken goz onunde bulundurduk oncelikle henuz tam donme ve emekleme pozisyonunda kalamiyordu boylece tahris riski en azdi, islem bolgesi kucuktu enfeksiyon riski azdi ve cok emdigi bir donemdi kolayca sakinlesiyordu. Sunnet ailelerin dogrudan karar verdiği bir konu ancak genel anestezi bosa almasin diyorsaniz 3. aydan önce bakimi acisindan bakimverene cok rahat olacaktir.

Insan haklari acisindan tartismali bir konu cunku tibbi zorunluluk disinda bebegin bedenine mudahale ediyoruz. O konuda hala ben de kafamda cozebiliyor degilim

Genel anlayis 2 ila 6 yas arasinda yapilmamasi yonunde. Psikolojik olarak bu donemde sunnet cocukta bir cok fobiye ve travmaya yol acabiliyor
2 yas oncesi ise sunnet lokal ve genel anestezi sinirina gore degisiyor. Bebeginizde sunnete engel bir fiziksel sorun yoksa baska hangi etkenler isin icine giriyor? Oncelikle yenidogan sunneti cerrahlarin bir kismi tarafından siddetle savunuluyor. Bu donemde agri reseptorlerinin tam gelismedigi soyleniyor.
Yaklasik 3 aya kadar lokal anestezi mumkun, biz 3. ayinda lokal aneztesi tercih ettik. Bir kac etken goz onunde bulundurduk oncelikle henuz tam donme ve emekleme pozisyonunda kalamiyordu boylece tahris riski en azdi, islem bolgesi kucuktu enfeksiyon riski azdi ve cok emdigi bir donemdi kolayca sakinlesiyordu. Sunnet ailelerin dogrudan karar verdiği bir konu ancak genel anestezi bosa almasin diyorsaniz 3. aydan önce bakimi acisindan bakimverene cok rahat olacaktir.

Insan haklari acisindan tartismali bir konu cunku tibbi zorunluluk disinda bebegin bedenine mudahale ediyoruz. O konuda hala ben de kafamda cozebiliyor degilim
Benim oğlum 9 aylık bulunduğum yerde genelde genel anestezi yapıyorlar özelde bir doktor isterseniz lokalde yaparım dedi. Doktorların genel anestezi istemelerinin nedeni sanırım daha rahat çalışmak değil mi? Bende genel anestezi olsun istemiyorum açıkcası

Benim oğlum 9 aylık bulunduğum yerde genelde genel anestezi yapıyorlar özelde bir doktor isterseniz lokalde yaparım dedi. Doktorların genel anestezi istemelerinin nedeni sanırım daha rahat çalışmak değil mi? Bende genel anestezi olsun istemiyorum açıkcası
Doktor adina konusmak istemem ancak 9 aylik bir bebekle lokal anestezi cok da uygun degil bence. Genel anesteziyi kendi rahatliklarindan cok artik bebegin hareketlilik duzeyi nedeniyle ve bilinci cok acik olacagindan istiyorlar.

Doktor adina konusmak istemem ancak 9 aylik bir bebekle lokal anestezi cok da uygun degil bence. Genel anesteziyi kendi rahatliklarindan cok artik bebegin hareketlilik duzeyi nedeniyle ve bilinci cok acik olacagindan istiyorlar.
Peki kar zarar hesabı yaparsak çocuğun alacağı genel anestezi mi yoksa çocuğun hareketli olması mı çocuğa daha zararlı ?

Evet canım hatırlamana sevindim. İki oğlum oldu🙂 bazen çok yorucu olsa da olsun diyorum bu bebekler için çok çaba sarfettin. Sen nasılsın napıyorsun? N Nisanesintisi01 den de ses yok.
Ben ayni elde var sifir :)
Allah bağışlasın maşallah 🤲🏼 tatli yorgunluklar onlar🥰

Peki kar zarar hesabı yaparsak çocuğun alacağı genel anestezi mi yoksa çocuğun hareketli olması mı çocuğa daha zararlı ?
Sizin adiniza boyle net bir zarar hesabi yapamam bir doktor gibi yanit vermem de uygun olmaz ama bir anne olarak 6. aya geldiysem ve klasik sunnet tercih edeceksem artik genel anestezi denmesinden yana olurum bu tamamen benim tercihim.

Evet bende aslında kafamda çözemedim. farz bir durumda değil ama zorunluluk olmuş, bilgi almak için üroloji doktoruna gittik operasyon sırasında yanına girip giremiyeceğimizi sorduk doktor almadıklarını söyledi, bebek için daha iyi olmazmı yanında olmamız?

X