Hedef : Bana verilen 24 saat var ve ben bunu nasıl kullanıyorum?

designer23

Sadece gülmeye geldim
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2018
1.567
3.096
32
Burası günlüğüm olacak. Belki birilerine de sebep olur.
Hem mesleki hem ev düzeni... Hem de kişisel eğitimlerim üzerine kendi kendimle konuşacağım.

Konu 1
Klinik Araştırma Kalite Müdürüyüm. İşe 7 ay kadar falan ara vermiştim. Şimdi gümbür gümbür devam etmeliyim. Sektör biraz nankör çünkü ana dil yeterliliğinde ingilizce gerekiyor. Bugünden itibaren işime gereken özeni vermeye başlayacağım.
Çalışmadığım günlerde maalesef uyku saatlerim çok çok kaydı çok verimsiz geçirdim günlerimi. Artık böyle olmaması gerek.

08:30da işe başlamış olunacak. Kahvaltı etmeden 11'e kadar çalışabilirim. Sek bir kahve çalışmak için yeterli gelir.

11de kahvaltı yapsam. Ve 12:00 gibi tekrar başlayıp kalan dosya işlerimi halledeceğim.
İşten kalan vakitlerde akademik İngilizce çalışacağım. Maalesef bu konuda geriledim.

Görsel, işitsel, dokunsal saatler sıralamasına dikkat edilecek. Hız gerektirecek işler sabah saatlerinde, konuşma işleri öğlen ve dinlenme ise dokunsal saatlerde yapılacak.

En az 5 saat işe ayırılacak.

Konu 2
Fizyoterapi ve Rehabilitasyonda 3.sınıf öğrenciyim. Okula şehir değişikliği sebebi ile ara vermiştim. Bu yıl kaydımı yapmam gerekiyor. Kayıt tarihleri takip edilip Ankara'ya kayda gidilecek. Okul ders devamı İstanbul'da yapilabilir mi bu sorgulanacak.

Kalan zamanlarda eve en yakın pilates merkezlerinde bedava staj kovalanacak. Hamile pilatesi, aletli pilates gibi sporlarda staj yapılacak.

Konu 3
Kişisel gelişim egitmeniyim.
Notlar gün içinde temize geçilecek. Daha sonra hocanın notları temize geçilecek. Defterler düzenli tutulacak. Etiketleri yapıştırılıp bir düzen sağlanacak. Bu konu çok önemli. En fazla 3 gün ara verilecek. Mutlaka bu süreyi aşmayacak.

Konu 4
İlim
Namaz aksatılmayacak. Bazen ruh hali beden sağlığı aksatmama sebep oluyor. Buna çok dikkat. Namaz, dua, şükür çok önemli. Bunlar olmadan insan bir hiç.

Peygamberler tarihi öğrenilecek. Ve kadın sahabeler. Defterde yazılı olan hocalar YouTube videoları not alınarak izlenecek. Duaların türkçeleri okunacak.

Konu 5
Spor
Kilom çok zayıf. Mutlaka pilav olur makarna olur hiç önemli değil ev yemeği ile kilo alınacak. Hedef 52. 4 kilo yeterli şimdilik. Zaten üstü imkansız.
Vücut gelişimi içinde Melisa Özsarı ve Chloe Ring yapılacak. Bu her gün.

Konu 6
Cilt bakımı. Kore 10adima devam. Yağ bazlı temizleyici, su bazlı temizleyici, tonik, time rev. esans, madecassol ve serum, krem.
Güneş kremi sürülecek.

Su 1 litre yeterli. Zaten fazlasını içemiyorum.

Konu 7
Ev düzeni
İş arasında her gün 2 saat eve ayırılacak. Görsel olarak ev dağınıklığı toplanacak. 2 günde bir süpürme . 4 günde bir silme şeklinde. Düzenli ev temizligi.
Çamaşır Salı günü atılacak. Çarşamba ütü günü olacak.
Temizliğin olduğu gün yemek yapmaya aynı gün olmayacak. Yemekler iki günlük yapıldığı için. Bir gün yemek diğer gün temizlik şeklinde düzen oturtturulacak.

Konu 8
İhtiyaç giderme
İlim öğrenmek yetmez bir de bu ilmi kullanabilir olacağım. Kimin ihtiyacı varsa onun yanında olmalıyım. Yük olan değil yük alan olmak adına. Mesela bu hafta ablamın ütü işini ben halledeceğim. Yarın sınavdan çıkan çocuğa kahve sözü yerine getirecegim. Bunun gibi olaylarda insanları gözlemleyip kimin ne ihtiyacı var kime hangi yardımı yapabilirim bunlar gözetilerek.
ilişki yaprağı da geliştirir bu.

Umarım bu hedeflerimi yerine getirebilirim. Gün gün artık tikleyerek gideceğim. Teşekkürler KK.

Bakalım yarın nasıl başlanacak...

Cilt bakımı ürünlerinden eksik olanları tamamladım. Cildime bakmaya yeniden yeniden başladım.

Uyku ve su içme işini halledemiyorum. Bu konuda çok başarısızım. Olmuyor :KK43:

Ev temizliği gayet iyi gidiyor.

İş hayatı belli oldu. Evden çalışma şeklinde. Orayı iyi götürüyorum.

Pilates salonuna henüz gitmedim staj için.

İngilizce çalışmaya başlamalıyım. Henüz başlamadım.

İhtiyacı olanın yanında olmaya çalışıp ilişki yaprağımı kuvvetlendirmeye bakıyorum. O kısım da iyi gidiyor.

Topiginize bayıldım bende belirli bir düzende gidiyorum ama zaman zaman sarpa sarıyor tamda sarpa sardığı donemdeyim dahada kötüsü regl donemim,hayatımı düzenleyecek hiç halim yok ama bu iyi geldi ihtiyacım vardı yanimdaydiniz teşekkürler❤️😊

Topiginize bayıldım bende belirli bir düzende gidiyorum ama zaman zaman sarpa sarıyor tamda sarpa sardığı donemdeyim dahada kötüsü regl donemim,hayatımı düzenleyecek hiç halim yok ama bu iyi geldi ihtiyacım vardı yanimdaydiniz teşekkürler❤️😊
Çok mutlu oldum iyi gelmesine :) ben teşekkür ederim birlikte paylaşarak ilerleyebiliriz <3

Su ve spor hariç gidiyor bir şeyler. Ama bu ikisi çözemedim henüz :) ama inanıyorum yapacağım.

Haftasonu doğumgünümdü ailece kalabalıktık bir hafta hiç işe bakamadım. Diğerleri de kaydı. Bir hafta resmen boş oldu maalesef. İhtiyaç gidermeye odaklandım sadece. Baya özlemiş çocuklar teyzelerini görmüş oldular.

Cilt bakımı zamanı...

Tabi gece olduğu için güneş kremi surmuyorum bitişte :)

Eklentiler

• IMG_20230722_011258.jpg
    IMG_20230722_011258.jpg
    85,3 KB · Görüntüleme: 92
Notlarımı temize çekiyorum çok güzel konular var. İlişki ve iletişim boyutunu çalıştım bugün. Konuşmak ile sohbet arasındaki fark nedir? Bir ilişki ne zaman ustalik boyutuna gelir? Vs konular...

İş olarak Cv lerin ingilizcelerini yapıp staff file oluşturmaya devam ediyorum.

Ev işi yapmadım ev işi yarın :)

Masa üstü bilgisayarım çok yavaş olduğu için bu hafta hiç iş bakamadim.
Laptop satın aldım. Gelir gelmez sapasağlam başlamam lazım...

İş olmayinca insan kafada kuruyor varoluşsal sancıları... Biz niye burdayiz... Annem ne zaman ölecek ölürse ne yaparım gibi gibi...sacmasapan kaygılar.

Bu hafta genelde notla geçti. Aldım defterimi notlarımı. Evden de çıktım starbucksa gittim. Bayagi bir temize çektim.

X