Örgü Hem çok şık hem çok kolay

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

isvicre_cakisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
88
0
43
Hem çok güzel hemde kolay olsun ki herkes yapabilsin değil mi :1closedeyes:

önce bir boleroyla başlayalım

resim287ln9rt7.jpg

resim292qk4ru1.jpg

resim294yi2jn0.jpg

resim291tz7ly0.jpg

resim290yw7pf9.jpg

resim289iz8jq8.jpg

YAPIM AŞAMALARI:

1. ŞİŞİMİZE BEDEN ÖLÇÜMÜZE GÖRE İLMEK ATIP 25 CM KADAR 2 TERS 2 YÜZ YANİ LASTİK ÖRÜYORUZ.

2. 25 CM SONUNDA HER 2 İLMEĞİ BİR ÖREREK İLMEK SAYISINI DÜŞÜRÜYORUZ.
BU KISIMDA İSTEDİĞİMİZ ÖRNEĞİ KOYUYORUZ BURDA DEĞİŞİK BİR AJUR ÖRNEĞİ YAPILMIŞ. İSTERSENİZ SİZ DÜZ YADA HAROŞA YAPABİLİRSİNİZ. BU KISIM SIRT KISMINI OLUŞTURACAK.

3. 28 CM ÖRNEKLİ KISMI ÖRDÜKTEN SONRA YENİDEN İLMEK SAYISINI ESKİ HALİNE GETİRİYORSUNUZ VE YİNE 25 CM ( YANİ 2 YÜZ 2 TERS ) LASTİK ÖRÜP, 25 CM SONUNDA HEPSİNİ BİR KESİYORUZ.

4. DAHA SONRA PARÇAMIZI AŞAĞIDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ 2' YE KATLAYIP LASTİK ÖRDÜĞÜMÜZ KISIMLARI KENARDAN DİKİYORUZ. ÖRNEK KOYDUĞUMUZ KISMI DİKMİYORUZ. ÇÜNKÜ BURADAN BOLEROYU GİYECEĞİZ.

5. BU BOLEROYU GİYMEK İÇİN İSE YÖNTEM 3. RESİMDEKİ GİBİ TUTUP GİYECEKSİNİZ. HEM DİKİLEN YERLER BU ŞEKİLDE DAHA NET GÖRÜLÜYOR.

6. VEEEE BOLEROMUZ HAZIRR...

ÖNÜNÜ TUTURMAK İÇİN ÇENGELLİ İĞNE ŞEKLİNDE BİR BROŞ OLABİLİR. SİZ UÇLARI PONPON OLAN 2 İPLE YADA DÜĞME İLEDE BİRLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

Boleroyu zor bulanlar olabilir ama bu model kesinlikle çok kolay

kolayyelekyi7.jpg

Beden ölçünüze göre ilmek atıp başlıyorsunuz. Düz örgüyle devam ediyoruz. Bu arada örerken ilik yerlerini yapıyoruz. Uzunluğuna karar verdikten sonra kol açıklıklarını yaparak örgüye devam ediyoruz.İstenen uzunluğu geldikten sonra kesip bitiriyoruz ve düğmeleri dikiyoruz. İsteyen kollarınıda örerek hırka şeklindede yapabilir.

22pn2.jpg

Zincir işiyle kafes örgü yapılmış ve yakası örgü güllerle süslenmiş. Siz daha farklı şekillerde de süsleyip renklendirebilirsiniz. Örmek bu kadar kolay olunca süslemeye vakit kalacaktır a.s

knittingbebeksomoniqt1.jpg

Belki biraz vakit ve sabır istiyor jeyyar ama yinede çok kolay gülleri yapın zincirlerle birleştirin.Sırt kısmı ise düz örgü. Ama isterseniz sırt kısmınıda güllerden yapabilirsiniz.Etek kısmına lastik örgü yapılarak bitiriliyor

Son düzenleyen: Moderatör:
bolerolar bi harika
ben daha yeni başladım örgüye
sanırım ilk bolerodan yapabilirim
ama ajurlu örneği yapamam bilmiyorum öğle örmeyi :KK43:
düz yada haraşo yaparım
bide kaç ilmekten başladın hiç ayarlayamıyorum ben onu
ve hangi ipi kullandın
cevaplarsan çok sevinirim ::))))

beyaz olan çok güzel bi kaç süsle berna laçinin üstünde görmüştüm teşekkürler...şu kilolarımı tam anlamıyla bi veriyim öreceğim kendime değilse böööyle battaniye gibi çok uzun sürüyor :))

knittingbebeksomoniqt1.jpg

Belki biraz vakit ve sabır istiyor jeyyar ama yinede çok kolay gülleri yapın zincirlerle birleştirin.Sırt kısmı ise düz örgü. Ama isterseniz sırt kısmınıda güllerden yapabilirsiniz.Etek kısmına lastik örgü yapılarak bitiriliyor

merhaba,,
örgü örmeye yenı yenı merak sarmaya basladım eskıden hıc mı hıc ılgımı cekmezdı ancak annemın yada yakınlaırmın yaptıklarını gıyerdım ama sımdı evlenınce ve evde oturmaya baslayınca asırı merka sarmaya basladım.. kendıme bır sal ordum basıt bısey ama uzerlerıne gul yapıp dıkmek ıstıyorum ama gul yapmasını yada cıcek yapmasını bılmıyorum .. rıca etsem bu ornektekı gullerın nasıl yapıldıgını hıc bılmeyen bırının anlayabılcegı sekılde anlatırmısın?
tşklra.s.

bolerolar bi harika
ben daha yeni başladım örgüye
sanırım ilk bolerodan yapabilirim
ama ajurlu örneği yapamam bilmiyorum öğle örmeyi :KK43:
düz yada haraşo yaparım
bide kaç ilmekten başladın hiç ayarlayamıyorum ben onu
ve hangi ipi kullandın
cevaplarsan çok sevinirim ::))))

tatlım ben 150 ilmekle başladım 5 no şiş kullandım 25 cm lastik ördükten sonra düz örgü yaptım yalnız düz örgünün ilk sırasında ilmekleri 2 şer 2 şer alarak ilmek sayısını yarıya indireceksin.75 ilmekle düz örüceksin .Şimdiden sana kolay gelsinsüprizzzzz

bende ilk bolerodan yaptım .hatta ögretmenler günü için oglumun ögretmeninede yaptım.gören herkes yapmaya başladı.gerçi lastik örmek sıkıyor ama bitince güzel bi şey çıkıyor ortaya .

çok güzelmiş yaaa:)
düz olan beyaz renkli bolero var ya ona kac tane ip gidiyor bilen var mı acaba?

slm arkadaşlar ilk model varya bolero onu örmek istiyorum ama ajur örneği bilmiyorum kimirmirmirmir yanı düz de örmek istiyorum ama sarhoş bacağı biliyorum.ama evde ördüğüm tüm seylerde sarhoş bacağı var bıkkınlık geldi.kolay bi örnek tarifi yazar mısınız resimli daha iyi olur.yanı pirinç örneği hoş durmaz gibi.saç örgü falan mı yapsam siyah ip aldım başlamak istiyorum fikir verir :eek:misiniz ne yapayım acaba.

mrb bende bolerodan yapmak istiyorum ilk başlangıcı kaç ilmek başlanıyor acaba*bilgi verirseniz çok sevinirim görüşmek üzere

X