Örgü Hem çok şık hem çok kolay

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
ya ilk örnek çok hoşşş
bu gün güzel bi ip alıp yapacam 4 numara şişim vardı olur galiba

beyazz yeleği deryaa baykalınn programındaa görmüştümm
çokk hoşuma gitti ve çokta kolayy

Resim üzerinde anlattım umarım yardımcı olabilirim

kolayyelektb9.jpg

canım bu örgü alttan başlamıyor.aynısından ördüm ben.önden başlıyorsun yan kısımlarını örüyorsun ardından kol yerine gelince bir tarafı örüyorsun daha sonra diğer tarafını örüyorsun.önden başlanıp önden bitiyor.ben bir günde örüp bitirdim.derya baykalın programında izlemiştim ben.daha sonra nette buldum

bende beyaz olana bittim elimde bolca sarı ip var bende ona başlayayım bari..kızıma da ilk bolerodan ördüm

Hem çok güzel hemde kolay olsun ki herkes yapabilsin değil mi :1closedeyes:

önce bir boleroyla başlayalım

resim287ln9rt7.jpg

resim292qk4ru1.jpg

resim294yi2jn0.jpg

resim291tz7ly0.jpg

resim290yw7pf9.jpg

resim289iz8jq8.jpg

YAPIM AŞAMALARI:

1. ŞİŞİMİZE BEDEN ÖLÇÜMÜZE GÖRE İLMEK ATIP 25 CM KADAR 2 TERS 2 YÜZ YANİ LASTİK ÖRÜYORUZ.

2. 25 CM SONUNDA HER 2 İLMEĞİ BİR ÖREREK İLMEK SAYISINI DÜŞÜRÜYORUZ.
BU KISIMDA İSTEDİĞİMİZ ÖRNEĞİ KOYUYORUZ BURDA DEĞİŞİK BİR AJUR ÖRNEĞİ YAPILMIŞ. İSTERSENİZ SİZ DÜZ YADA HAROŞA YAPABİLİRSİNİZ. BU KISIM SIRT KISMINI OLUŞTURACAK.

3. 28 CM ÖRNEKLİ KISMI ÖRDÜKTEN SONRA YENİDEN İLMEK SAYISINI ESKİ HALİNE GETİRİYORSUNUZ VE YİNE 25 CM ( YANİ 2 YÜZ 2 TERS ) LASTİK ÖRÜP, 25 CM SONUNDA HEPSİNİ BİR KESİYORUZ.

4. DAHA SONRA PARÇAMIZI AŞAĞIDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ 2' YE KATLAYIP LASTİK ÖRDÜĞÜMÜZ KISIMLARI KENARDAN DİKİYORUZ. ÖRNEK KOYDUĞUMUZ KISMI DİKMİYORUZ. ÇÜNKÜ BURADAN BOLEROYU GİYECEĞİZ.

5. BU BOLEROYU GİYMEK İÇİN İSE YÖNTEM 3. RESİMDEKİ GİBİ TUTUP GİYECEKSİNİZ. HEM DİKİLEN YERLER BU ŞEKİLDE DAHA NET GÖRÜLÜYOR.

6. VEEEE BOLEROMUZ HAZIRR...

ÖNÜNÜ TUTURMAK İÇİN ÇENGELLİ İĞNE ŞEKLİNDE BİR BROŞ OLABİLİR. SİZ UÇLARI PONPON OLAN 2 İPLE YADA DÜĞME İLEDE BİRLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

Canım bu bolerodaki kullandığın ipi hatırlıyormusun? Kaç numara şiş ile ördün? Ben bir ip alıyorum ya kötü çıkıyor yada sert sert oluyor. Aldığım ip ucuzda değil 2,5 - 3 TL neredeyse ama nedense kötü. Bu bolerodan örmeyi düşünüyorum ip konusunda yardımcı olurmusun lütfen?

Hem çok güzel hemde kolay olsun ki herkes yapabilsin değil mi :1closedeyes:

önce bir boleroyla başlayalım

resim287ln9rt7.jpg

resim292qk4ru1.jpg

resim294yi2jn0.jpg

resim291tz7ly0.jpg

resim290yw7pf9.jpg

resim289iz8jq8.jpg

YAPIM AŞAMALARI:

1. ŞİŞİMİZE BEDEN ÖLÇÜMÜZE GÖRE İLMEK ATIP 25 CM KADAR 2 TERS 2 YÜZ YANİ LASTİK ÖRÜYORUZ.

2. 25 CM SONUNDA HER 2 İLMEĞİ BİR ÖREREK İLMEK SAYISINI DÜŞÜRÜYORUZ.
BU KISIMDA İSTEDİĞİMİZ ÖRNEĞİ KOYUYORUZ BURDA DEĞİŞİK BİR AJUR ÖRNEĞİ YAPILMIŞ. İSTERSENİZ SİZ DÜZ YADA HAROŞA YAPABİLİRSİNİZ. BU KISIM SIRT KISMINI OLUŞTURACAK.

3. 28 CM ÖRNEKLİ KISMI ÖRDÜKTEN SONRA YENİDEN İLMEK SAYISINI ESKİ HALİNE GETİRİYORSUNUZ VE YİNE 25 CM ( YANİ 2 YÜZ 2 TERS ) LASTİK ÖRÜP, 25 CM SONUNDA HEPSİNİ BİR KESİYORUZ.

4. DAHA SONRA PARÇAMIZI AŞAĞIDA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ 2' YE KATLAYIP LASTİK ÖRDÜĞÜMÜZ KISIMLARI KENARDAN DİKİYORUZ. ÖRNEK KOYDUĞUMUZ KISMI DİKMİYORUZ. ÇÜNKÜ BURADAN BOLEROYU GİYECEĞİZ.

5. BU BOLEROYU GİYMEK İÇİN İSE YÖNTEM 3. RESİMDEKİ GİBİ TUTUP GİYECEKSİNİZ. HEM DİKİLEN YERLER BU ŞEKİLDE DAHA NET GÖRÜLÜYOR.

6. VEEEE BOLEROMUZ HAZIRR...

ÖNÜNÜ TUTURMAK İÇİN ÇENGELLİ İĞNE ŞEKLİNDE BİR BROŞ OLABİLİR. SİZ UÇLARI PONPON OLAN 2 İPLE YADA DÜĞME İLEDE BİRLEŞTİREBİLİRSİNİZ.

sevgili örgüsever arkadaşım benim blogumdan aynen alıntı ypmısınız çok rica ederim link belirtelim

bu bolero bana aittir buda adresi

İLGİNÇ ÖRGÜ BOLERO YAPALIM... - .....SEVGİLİ HOBİLERİM ....... - Blogcu

boleroya heveslendim.hemen bugün basliyorum.paylasimin icin tesekür ederim arkadasim............

beyaz yelek çok hoşmuş hemde kolay yapmak lazım hiç görmemiştim bu şekilde sağol paylaşıtığın için

X