Herkesin kaynanası böyle mi

Evet kul olmaktansa dul olmayı tercih ederim.
Müge Anlı'nın en sevdiğim sözüdür.

Beni annem paspas olayım diye dünyaya getirmedi. Evlendik diye kocalarımız tapularımızı almadı kadınlar mal değildir.

Ana-oğul arasındaki hastalıklı ilişki bizim ülkemize ve ortadoğulu halklara özgü.
Bunu psikiyatristler sürekli dile getiriyor.

Sülalemde yabancılarla evlilik yapan kişiler var.

Benim bir eniştem Alman. Diğer eniştem Belçikalı Flaman.

Alman ile evli olan halamın ikinci evliliği. Kayınvalidesi yüzünden boşanmış. Ben yeni doğduğumda boşanmış. Alman eniştemi ve onun annesini sürekli övüyor.

Annem diyor ki Alman eniştenle evlendikten sonra bambaşka bir insan oldu tanıyamadık. Sen halanın eski halini bilmiyorsun. Yıkık depresif agresif bir kadındı. Dünyası değişmiş kadıncağızın. Boşandığı adam ise anası öldükten sonra bir süre rehabilitasyon merkezinde kalmış sonra o da vefat etmiş. Annesinin vefatını kaldıramamış.

İki halamın da gözlerinin içi gülüyor.

Edirne'den sonra coğrafya başka, erkekler bambaşka.

Ve halam hep der , " islam coğrafyasında kadınların mutlu olması imkansız "

Kanada'ya dil kursuna gitmiştim. 6 ay kısa süreliydi. Kadınların arasındaki dayanışmayı, kadın olmaktan gurur duyuşlarını, istedikleri kıyafeti giyebilme özgürlüklerini kıskandım. Gözlerim doldu.

Biliyor musunuz benim ülkemde kadınlar birbirine düşman diyordum. Kanadalı arkadaşlarım var hala görüşüyoruz.

Romanyalı, Bulgar (ortodoks), Rus çalışma arkadaşlarım var. Hepsi de boşanmış ve eski eşlerinin annelerinden şikayetçiler.

Türkiye, ensest ilişkide dünyada 3.sırada.
Bilgiye ulaşmak zor değil. Yerli yabancı araştırma şirketlerinin yaptığı araştırmalar heryerde yayınlandı. Link gönderebilirim.

Bu ülkede hiçbir zaman ifade özgürlüğü olmadı O yüzden bu sitenin yöneticisi beni engelleyebilir, üyeliğimi askıya alabilir iptal edebilir. Ben bu ülkenin kadınlarından hertürlü kötülüğü beklerim.

Ekşi sözlükte, twitterda, reddit v.s bu site ile dalga geçiliyor. Bu da üzücü biz kadınlar aşağılanıyoruz bunu yapan da kadınlar.

Az önce bir konu başlığına denk geldim. Kadınlar evlendikten sonra kız arkadaşlarıyla iletişimi tamamen kesiyor. Çünkü kız arkadaşlarını tehdit görüyor.

Bir erkek evlendiği zaman arkadaşlarıyla bağlarını koparmıyor. Kız erkek farketmeksizin. Normali de bu.

Bu kafa yapısındaki Türk kadını tüm dünyası kocası ve oğlu olduğundan arkadaş olunamıyor. Çünkü hobisi yok, kitap okumaz, sosyal medyasını kocası kapattırır. Spor yapamaz.

Toplumun geneli bu malzeme bu.

Sizin hala konuşuyor olmanız çok enteresan gerçekten. Bu hesabınızda kayınpederin şirketinde çalışan diye gösterilmenizi çekinmeden anlatmışsınız, nikahımı vermem diye az zırlamadınız, babanız bile sizden önce ayılıp bayıldı, şizofren kaynanaya bakmak istemediniz diye sizi başlarından atmaya kalkan kayın aileydi, şimdi çatır çatır kocalar boşayan, kul olmayıp dul olan güçlü kadın olmuşsunuz. İki tane doğru laf ettiniz diye insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyebileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Ekşide tonla kadın düşmanı var, tonla kadın düşmanı başlık açıyorlar. Bi erasmusa giden Türk kızı başlığını okusanıza. İki tane kahve ısmarladı diye içine oturup golddigger başlığı açıyorlar. Reddit zaten incel dolu. Onlar önce önünden yesin, sonra KK ile dalga geçsinler hobi olarak yine geçsinler. Her platform gibi çeşit çeşit insan var burda.

Siz yalan söylediğiniz için atılırsınız, sakın sakın insanların sıkıntılarını yalanlarınıza alet etmeye kalkmayın. Sizin gibiler yüzünden kimseye kadın düşmanı diyemez olduk, içini boşalttınız, dalga malzemesi oldu sayenizde. Lütfen artık susun yav. Sizin savunmanıza hiçbir kadının ihtiyacı yok. Siz önce kendinizi iyileştirin, aklına sürekli intihar gelen biri sağlıklı bir ruh hali içerisinde değildir.

Sizin hala konuşuyor olmanız çok enteresan gerçekten. Bu hesabınızda kayınpederin şirketinde çalışan diye gösterilmenizi çekinmeden anlatmışsınız, nikahımı vermem diye az zırlamadınız, babanız bile sizden önce ayılıp bayıldı, şizofren kaynanaya bakmak istemediniz diye sizi başlarından atmaya kalkan kayın aileydi, şimdi çatır çatır kocalar boşayan, kul olmayıp dul olan güçlü kadın olmuşsunuz. İki tane doğru laf ettiniz diye insanların gözünün içine baka baka yalan söyleyebileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Ekşide tonla kadın düşmanı var, tonla kadın düşmanı başlık açıyorlar. Bi erasmusa giden Türk kızı başlığını okusanıza. İki tane kahve ısmarladı diye içine oturup golddigger başlığı açıyorlar. Reddit zaten incel dolu. Onlar önce önünden yesin, sonra KK ile dalga geçsinler hobi olarak yine geçsinler. Her platform gibi çeşit çeşit insan var burda.

Siz yalan söylediğiniz için atılırsınız, sakın sakın insanların sıkıntılarını yalanlarınıza alet etmeye kalkmayın. Sizin gibiler yüzünden kimseye kadın düşmanı diyemez olduk, içini boşalttınız, dalga malzemesi oldu sayenizde. Lütfen artık susun yav. Sizin savunmanıza hiçbir kadının ihtiyacı yok. Siz önce kendinizi iyileştirin, aklına sürekli intihar gelen biri sağlıklı bir ruh hali içerisinde değildir.
Kadın desteğinden bahseden birisi en başta cinsiyetçilik yapamaz. Yapmamalı. Oğlu olan her kadına gömüp, oğlan çocuklarına nefret saçan bir insana da ben destek olmam kusura bakmasın

Kadın desteğinden bahseden birisi en başta cinsiyetçilik yapamaz. Yapmamalı. Oğlu olan her kadına gömüp, oğlan çocuklarına nefret saçan bir insana da ben destek olmam kusura bakmasın
Kapalı hesabın son mesajlarına bi bak feminizm taşıyor valla kova tut boşa gitmesin. 🤣

Kapalı hesabın son mesajlarına bi bak feminizm taşıyor valla kova tut boşa gitmesin. 🤣
Bazı insanlar feminizmi erkek düşmanlığı sanıyor.
Bu da erkeklerin ekmeğine yağ sürüyor, en büyük hasarı da feminizme veriyor.
Feminizm cinsiyetçilik değildir, erkek düşmanlığı değildir. Feminizm kadın erkek eşitliğini, eşit hakları savunur.

Eşimin çalıştığı yere yakın oturuyorlar o yüzden iş çıkışı arayıp yemeğe gel diyorlar ama eşi evde yemek yapmıştır ya da bekliyordur düşüncesi yok
Ayy kv öyle bir şey diyecekse beni arayıp soracak sen de gel deyip davet edecek aksi halde eve düşen yıldırım olurum hepsine eşimde dahil :) bu gelin kaynana kavgası değil bu sizi yok saymak ,saygı duymamak adam yerine koymamak . Niye ortalığı birbirine katmıyorsunuz ? Kolay kolay bunu söylemem ama saygısızlığa asla tahammülüm yok ! Yok sayılıyorsunuz resmen

Ayy bir de biraz kırıcı olcak kusura bakmayın ama eşinizin ailesi sizi sanki ;oğlumun cinsellik ihtiyacı karşılansın hem de bir kere de üremiş olur tatmış olur niyeti ile almış gibi . Adam bekar hayatına devam ediyor siz de çiftleşmek için alınmış kenarda bekleyen kedi muamelesi görüyorsunuz. Direkt ortalığı ayağa kaldırın kendinize saygınız varsa ! Konuşmakla filan olacak bir iş değil bence getirin olayları boşanma aşamasına dökün içinizi. Düzelmiyorsa da üremeden boşanın

Bazı insanlar feminizmi erkek düşmanlığı sanıyor.
Bu da erkeklerin ekmeğine yağ sürüyor, en büyük hasarı da feminizme veriyor.
Feminizm cinsiyetçilik değildir, erkek düşmanlığı değildir. Feminizm kadın erkek eşitliğini, eşit hakları savunur.
Erkekler yalnız yaşayan kadınlarla daha cok ilgileniyor tabii aile kızını rahatsız etmeye cesaretleri olmuyor
Şunu diyorum bak. Bir de Zorunlu'ya neler neler dedi.

Merhaba. Sekiz aylık evliyim. Kaynanam eşime aşık resmen. Eşim hala evlenmemiş gibi davranıyorlar. Sanki hala hep beraber yaşıyorlar. bizim eve oğlumun evi değildi bizim ev diye hitap ediyorlar. araba aldık bizim arabamız diyorlar. Araba aldığımızda sadece eşime hayırlı olsun denildi. Bana hiç demediler. eşim diğer arabasını benim arabam olmamasına rağmen kardeşinin kullanımına sundu. Ben buna kızınca problem bende oluyor. Eşim çok çalışıyor diğer çocukları çalışmıyor ama her şeyimiz ortakmış gibi davranıyorlar. Sanki eşim onlarla paylaşmak zorunda. evde muslukları bozulsa eşim televizyon bozulsa eşim her akşam yemek yapıp eşimi çağırıyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Aynı durumda olan var mı.
Evlendiğinizi eşiniz biliyor mu????

Biz seçimleri düzgün yapıyoruz, düzgün yetişmiş insanın anası atası da düzgün oluyor.

Beni alıntılamış ama ben konuya pek hakim degilim eski hesabına da öylesine bakmıştım sen biliyorsun gerektigi cevabı almıştır herhalde.Ikinci hesap siteye laf atmalar falan birazdan yine uçar.Ilk mesajını görünce üzülmüştüm ama konuyu başka yerlere çekiyor.🙄

X