Herkesin tarifini istediği yemek,pasta,tatlı

rabismaymit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2011
69
0
Ben yemek yapma sanatına yeni baslamıs bi öğrenciyim seneye mezun oluyorum kazık kadar kızım yani kısaca :) Herkesin bayılıp tarifini istediği yemek tarifi tatlı tarifi veya pasta tarifi kısacası yencek herhangi bisey tarifini verir misinizzzzzzz:):KK69::KK17:

canım istersen blog'uma bakabilirsin mutlaka yapabileceğin yemek ,tatlı,salatalardan bir şey bulabilirsin kolay gelsin...:)

Facebookta "Necla Yüce'nin Mutfağı" diye aratıp, beğenir misiniz? :)

Kızlar cheese cake hastasıyım ben ve tonlarca tarif denedim en iyisi buydu ve yıllardır bu tarifi yaparım..Ve yıllardır çoook kişiye verdim tarifi çünkü yiyen çok seviyor tavsiye ederim rezil olmaz ve sahici bir cheese cake tadı yakalarsınız ! Not düşen tam bir cheese cake canavarıdır :)

CHEESE CAKE

MALZEMELER:

250 gr. taze krema peyniri
200 gr labne peyniri
1 küçük kutu krema
1 su bardağı +1 çorba kaşığı şeker
3 yumurta
3 çorba kaşığı un
1 paket vanilya
1 limon kabuğu rendesi
yarım limon suyu
TABANI İÇİN (22 cn'lik kalıp için)

1.5 paket Eti Burçak bisküvi
115 gr. eritilmiş tereyağ
YAPILIŞI:

Kelepçeli kalıbınızın tabanına yağlı kağıt serin ve dışını alüminyum folyo ile kaplayın ,bu işlem cheesecake'in dışı yanmaması içindir.

Kekin üzeri çatlamaması için ,ısıya dayanıklı bir cam kaseye su doldurun ve fırınınızın içine koyun ve fırınınızı 175 dereceye ayarlayın.

Bisküvileri robottan geçirin ,un ufak yapın ve erittiğiniz yağ ile karıştırın.

Kalıbınızın tabanına bu bisküvileri bir kaşığın sırtıyla bastırarak düzgünce döşeyin.

Bir kapta peynirleri ,kremayı ,şekeri ve vanilyayı düşük devirde çırpın ,topak kalmamasına dikkat edin.

Unu ilave edin ve çırpmaya devam edin,ardından yumurtaları ekleyin ve tekrar çırpın.

En son limon kabuğununu ve suyunu ilave edip biraz daha çırpın.

Bu karışımı kalıbınıza dökün ve fırına koyun.

Üzeri hafif kızarana kadar pişirin , ortası hala sallanıyor olucak.

Öyle titrek olduğuna bakmayın siz ,soğudukça katılaşacaktır.

Fırını kapatın ve iki saat keki fırından çıkarmayın.

Daha sonra dışarıya alın ,işte tam bu aşamada ben dr.oetker'in limonlu jelin paketinin dörte birini tarife göre hazırlayarak cheesecake'in üzerine döktüm .Soğuduktan sonra buzdolabına koyun ve bir gün bekledikten sonra servis yapın.

Jel yerine ,1 su bardağı şekerli limonata hazırlayıp yada limonlu Tang de olabilir,1çorba kaşığı nişasta ile pişirip öylede kullanabilirsiniz.

Benimde sürekli yaptığım bi tatlı kurabiyem var ağızda dağılır cinsden
Genelde yiyen herkes tarifini sorar o an sayarım bu, bu, bu diye..
basit ama güzel

X