Herşey bir anda değişir mi

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.378
357
25
Anne olmak ne zormuş meğer. Yıllardır koltuk altı ve lenf bezi şişliklerim için takip ediliyordum 1 yıl önce kanserden şüphelenip biyopsi oldum o sıra emziren bir anneydim ve üzüntüden sütüm kesilmişti oysa ne çoktu sütüm. Çok şükür sonuç temiz gelmişdi. O hastane sürecim beni hastalık hastası etti herşeye çok evham yapar oldum herkesi eller biryerinde bişey var mı diye bakardım. Ta ki bugüne kadar günlerdir uzun zamandır yaşadiğimiz sıkıntılardan az da olsa dinlenebilmek için termal otele gidelim istedik. Günlerdir araştırıyoruz hangi otel daha iyi olur kızımız hangisinde daha eğlenir diye araştırma yaparken bugün tesadüfen bebeğimin boynunda şişlikler gördüm dünyam başıma yıkıldı. Bebeğim daha 1.5 yaşında Evet çok doktora sordum çocuklarda daha çok şişermiş ama o yaşadığım herşey gözüme geldi sürekli ağlıyorum hastaneye randevu aldım hemen ama şimdi nasıl bununla başa çıkabilirim bilmiyorum

Evham yapmayın. Bi akrabamızda da var boynunda lenf şişliği, çoğalıp büyümedikçe sıkıntı olmaz demiş doktor. Belki 1 yaşında farketmişlerdi, şimdi üzerinden 10 yıl geçti sıkıntı yok şükürler olsun.

Anne olmak ne zormuş meğer. Yıllardır koltuk altı ve lenf bezi şişliklerim için takip ediliyordum 1 yıl önce kanserden şüphelenip biyopsi oldum o sıra emziren bir anneydim ve üzüntüden sütüm kesilmişti oysa ne çoktu sütüm. Çok şükür sonuç temiz gelmişdi. O hastane sürecim beni hastalık hastası etti herşeye çok evham yapar oldum herkesi eller biryerinde bişey var mı diye bakardım. Ta ki bugüne kadar günlerdir uzun zamandır yaşadiğimiz sıkıntılardan az da olsa dinlenebilmek için termal otele gidelim istedik. Günlerdir araştırıyoruz hangi otel daha iyi olur kızımız hangisinde daha eğlenir diye araştırma yaparken bugün tesadüfen bebeğimin boynunda şişlikler gördüm dünyam başıma yıkıldı. Bebeğim daha 1.5 yaşında Evet çok doktora sordum çocuklarda daha çok şişermiş ama o yaşadığım herşey gözüme geldi sürekli ağlıyorum hastaneye randevu aldım hemen ama şimdi nasıl bununla başa çıkabilirim bilmiyorum
Benim oglumda da o yaşlarda boynunda kafasinin aşagisinda bazi yerlere dokununca şişlikler vardi yer degişiyordu sanki.Sonra doktora goturdum sordum öyle olmasi çocugun grip soguk alginligi olunca hastalikla mücadele etmesini gösteriyor bu iyi birşey demişti bir sorun çikmadı şükur.Şu anda yok zaten 2yaş 9 aylik.

Benim oglumda da o yaşlarda boynunda kafasinin aşagisinda bazi yerlere dokununca şişlikler vardi yer degişiyordu sanki.Sonra doktora goturdum sordum öyle olmasi çocugun grip soguk alginligi olunca hastalikla mücadele etmesini gösteriyor bu iyi birşey demişti bir sorun çikmadı şükur.Şu anda yok zaten 2yaş 9 aylik.
Evet herhangi bir durumda şişip korumaya geçiyorbu lenfler amaelimde değil çok kötğ zamanlar geçirdim kaç doktor yüzüme sen kanser ya da veremden başka bir hastalık değilsin dediler unutamıyorum

Evet herhangi bir durumda şişip korumaya geçiyorbu lenfler amaelimde değil çok kötğ zamanlar geçirdim kaç doktor yüzüme sen kanser ya da veremden başka bir hastalık değilsin dediler unutamıyorum
Bana ilk oğlumda daha 3 günlük lohusayken “pulmoner emboli geçiriyorsun” dediler. Öyle zor zamanlar yaşadım ki 40 kg verdim. Hiçbir şey yemedim sadece su ile yaşıyordum. Tabi geçti o günler öyle hir şey değildi. Sadece rahmim birden boşaldığı için nefes alamıyormuşum. Bütün doğumlarımda yaşadım bunu tecrübeliyim artık.
Ondan sonra artık hiçbir şeyi çok araştırmayacağıma ve vücudumu sürekli dinlemeyeceğime söz verdim.
Bunu diyenler de A plus bir hastanenin doktorlarıydı. Sadece bir değere bakarak böyle korkunç bir şey demişlerdi bana.
Siz de atlatamıyorsanız destek alın. Herkes hasta olabilir, hepimiz yakalanabiliriz. İnşallah öyle bir şey yoktur ki bence yoktur zaten soğuk algınlığıdır çocuğunuzdaki. O yüzden bu kadar kendinizi heba etmeyin. Tedaviye yönelin. Beyninizi kötülükten arındırın. İyiyi çağırın

Mal mal konuşmuşlar afedersiniz, doktor değilim ama göz var izan var tahlil yapmadan nasıl kanser verem denir ... hele ki lenf şişmesi gayet alelade bir durum, hastalanınca şişer, kışın üşürsem benim şişer mesela, bazen vücut tepki verir şişer. Akılsız insanlar doktor olmamalı kesinlikle. babam doktor bu arada, IQ yönünden uçan bir herifti kendisi şu saçma sapan tipleri duysa düşüp kalırdı herhalde.

Mal mal konuşmuşlar afedersiniz, doktor değilim ama göz var izan var tahlil yapmadan nasıl kanser verem denir ... hele ki lenf şişmesi gayet alelade bir durum, hastalanınca şişer, kışın üşürsem benim şişer mesela, bazen vücut tepki verir şişer. Akılsız insanlar doktor olmamalı kesinlikle. babam doktor bu arada, IQ yönünden uçan bir herifti kendisi şu saçma sapan tipleri duysa düşüp kalırdı herhalde.
Kızım daha çok küçük bebek o 🥺 çocuklarda olur değilmi bizde bile oluyorken onlar sürekli mikroplarla temas ediyorlar

Kızım daha çok küçük bebek o 🥺 çocuklarda olur değilmi bizde bile oluyorken onlar sürekli mikroplarla temas ediyorlar

Ablacım soğuk almıştır muhtemelen, çocukların bağışıklık sistemi daha gelişme aşamasında olduğu için yetişkinler kadar dayanıklı değiller ... %10000 olasılıkla bir şeyi yoktur ya mikrop kapmıştır ya da soğuk algınlığıdır, götür bir doktora için rahat etsin.

anlıyorum zor bir süreç ama gerçekten kanser ya da verem olabilirdiniz , insan olmak zor bir süreç ;çok savunmasızız.
bence çabalamamız gereken şey başımıza her şeyin gelebileceğinin kabuludur.
heleki anne iseniz bunu ne kadar çabuk kabul ederseniz çocuğunuz o kadar esnek ve iyi psikolojide bir birey olarak büyür.
iyi bir psikiyatri desteği almanızı tavsiye ediyorum

Benim oğlumda da şişti bend e de hala da varlar , de çocuklardakini önemsemedi düşmeyen ateş yoksa önemli değil vücut savaşır çocuklarda çok normal dedi
Ben de sisizn gibi olmuştum ama Dr hiç de önemsemedi …
Peki sizin şişlikler hala var mı ?

Benim oğlumda da şişti bend e de hala da varlar , de çocuklardakini önemsemedi düşmeyen ateş yoksa önemli değil vücut savaşır çocuklarda çok normal dedi
Ben de sisizn gibi olmuştum ama Dr hiç de önemsemedi …
Peki sizin şişlikler hala var mı ?
Evet benim de yıllardır duruyor biyopsi olduktan sonra kontrole gitmedim benim heryerşmde var ama anne yüreği

Evet benim de yıllardır duruyor biyopsi olduktan sonra kontrole gitmedim benim heryerşmde var ama anne yüreği
Çocuklarda çok daha normla karşılanıyo r bu durum, oğlumn boynunun iki tarafında da var, ateş halszlk yoksa önemsemiyorlar, yine de götür istersen,
küçük bilyeler gibi oğlumdaki de bende ki de,senin çıkmaya devam ediyor mu peki

Benim lenflerde şişer hatta dışarıdan da belli olur bazen. Ben bilakis seviniyorum aferin çocuklar savaşın virüslerle diyorum bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama diğer kişilere göre daha çabuk iyileşiyorum grip vs. olunca.

Benim lenflerde şişer hatta dışarıdan da belli olur bazen. Ben bilakis seviniyorum aferin çocuklar savaşın virüslerle diyorum bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama diğer kişilere göre daha çabuk iyileşiyorum grip vs. olunca.
:) çok hoşşunuz,
nasıl şişiyorlar bilye tarzında mı?
iniyorlar mı tekrar
dr a gttinz mi bu durumla ilgili

Çocuklarda çok daha normla karşılanıyo r bu durum, oğlumn boynunun iki tarafında da var, ateş halszlk yoksa önemsemiyorlar, yine de götür istersen,
küçük bilyeler gibi oğlumdaki de bende ki de,senin çıkmaya devam ediyor mu peki
Sende de mi vardı bende o kadar çok ki yensi çıkınca anlayamıyorum

Sizin hep mi şiş yoksa hasta olunca mi şişer

Hasta olunca bilye gibi şişiyor bazen de hasta olmaya yakın olunca şişiyor öyle olunca hasta bile olmuyorum.

Başka bir şey için doktora gittiğimde sormuştum o da ağrı yapıyor mu diye sordu hayır değişik bir his oluyor ama ağrı yok demiştim o da sorun değil öyleyse demişti.

Düzenleme Notu: Alıntıya eklemeyi unutmuşum. P Prensescann , P Primaya

Benim oğlumda da vardı. Bir yaşında birden büyüdü üstelik. Kan testi ultrason falan yapıldı bişi çıkmadı. Hala duruyor. On yaşında şu an.

X