Hesap işini nasıl yapmalıyım?

Eşimle ciddi bir yola girene kadar sevgiliyken çoğunlukta evde bir şeyler hazırlayıp götürürdüm yerdik çayı filanda termosa koyardım piknik alanlarına giderdik restorantlardansa.
Ama daha flört-sevgili bir tık olma aşamasında bir o ödüyordu bir ben
Bazen ben halledeyim sonra sende bana çay ısmarla derdi
Ama içim rahat etmezdi
O yüzden muhakkak o parayı ona geri öderdim
(Çünkü olurda ayrılırsak bende hakkı kalsın istemedim)
Zaten sevgili olduktan sonra neredeyse hiç para harcamadık dışarlarda özel günler hariç
Çoğunlukta o çay kahve kısmını bende yemek yapmaya bayılırım bu kısmı hallediyordum
Piknik alanlarında takılıyorduk yaz-kış 😄
Aynısını bende düşünüyorum dedim bir ara millet bahçesinde buluşalım diye tamam olur dedi ama bu aralar hava hep yağmurlu düzelince gideriz.

Konsept olan farklı bir mekan denemek isterseniz şunları öneririm.
İtalyan yemeği için Lavare.
Meksika yemeği için Ranchero.
Çin yemeği yemeği için Quick China-Park caddesi şubesi.
Ben buraları tavsiye ederim ama Lavare ve Ranchero da her yerde olduğu gibi fiyatlar arttı.
Kebap yemek için ise Sıralı Kebap ve Tavacı Recep Usta-Çayyolu şubesi çok güzeldir. Bunlarda da fiyatlar bi tık üsttedir.
Birkaç sene önce buralarda çok rahat yemek yerdim ama mevcut ekonomik ancak özel günlerde yememe müsade ediyor :)
Gelelim daha uygun fiyatlı seçeneklere,
Hamburger için Etmanyak,Pinkle olabilir. Çok iyiler. Tatlı-kahve için kruvasanteyi tek geçerim :)
Tatlı bir kafe olsun isterseniz Botanica.
Öneriler için teşekkür ederim buradan sadece China Park'a gittim diğerlerini bilmiyordum bakarım.

Merhabalar. Öncelikle ilk sorum Ankara'da yaşayanlar için bildiğiniz güzel buluşma mekanları, restaurantlar varsa söylerseniz sevinirim çünkü Ankara'ya yeni taşındım ve flörtüm ile buluşacak mekan bulmakta zorlanıyorum çünkü bildiğim mekan sayısı az.
Asıl sorum ise biz toplamda üç defa buluştuk. İlkinde davet ondan geldiği için hesabı ben ödeyim dedi tamam dedim. İkincisinde ortak arkadaşlarla buluştuk herkes kendi yediğini ödedi seninkini ben ödeyim dedi ben teşekkürler gerek yok dedim. En son önceki hafta sonu buluştuk yine hesabı o ödemek istedi. Ben ona bozuluyorum ama artık bu haraketlerine falan dedim. O da davet benden geliyor hesap ödetmek doğru olmaz ama sorun ediyorsan ödeyebilirsin dedi. Sonra bunu ben ödeyim diğerini ayarlarız dedi. Siz bu işleri nasıl yapıyorsunuz acaba? Bu olay hariç şu anlık ilişkide bir sorun yok ama hesabı sürekli onun ödemesi canımı sıkıyor.
o ödeyecek 5-6 kere buluşmada 1 bir kahve ısmarlarsın.
sakın sakın ödeme yemek için benden sana tavsiye

Merhabalar.
İyi yaptığınızı düşündüğünüz, tatmasını istediğiniz bir şeyi kendiniz hazırlayıp götürebilirsiniz. Kendiniz hazırlama imkanınız yoksa, laf arasında, sevdiğini/beğendiğini söylediği bir şeyi buluşmaya giderken alıp "Sevdiğini söylediğin aklıma geldi, görünce almadan geçemedim" gibi bir şey diyerek verebilirsiniz. İki tarafı da iyi hissettirecektir. :)

Merhabalar.
İyi yaptığınızı düşündüğünüz, tatmasını istediğiniz bir şeyi kendiniz hazırlayıp götürebilirsiniz. Kendiniz hazırlama imkanınız yoksa, laf arasında, sevdiğini/beğendiğini söylediği bir şeyi buluşmaya giderken alıp "Sevdiğini söylediğin aklıma geldi, görünce almadan geçemedim" gibi bir şey diyerek verebilirsiniz. İki tarafı da iyi hissettirecektir. :)
Evet çok mantıklı bir ara öyle yaparım.

Alkol kullanır mısınız bilmiyorum ama şarap seviyorsanız Attendo Vino öneririm ben de, tercihen Çayyolu tarafındaki. Kar yağdığı zaman bahçede ateş de yakıyorlar tatlı, romantik bir ortam olur.
Evim Çayyolu tarafına çok ters kalıyor ama gerçekten güzelse gidebiliriz sordum ona içer misin diye 3-4 ayda bir dedi yani olabilir.

Yahu senin gibiler hep üzülüyor . Ne kadar kibar adam. Erkek para harcadığına değer verir bırak ilk zamanlar ödesin. Alt tarafı bir yemek kahve ne olmuş yani. Sanki üstünüze ev araba almış gibi hissettirmeyin şu adamlara. Beni seven biri vardı 1 sene elimi cebime attırmadı. Şu an düşünüyorum sevdi ve ödedi ne yaptı sanki pırlantalar mı aldı?

X