Hesap işini nasıl yapmalıyım?

Kahve falan ısmarlıyorum ama yemeğin ücretiyle karşılaştırınca yanında çok küçük kalıyor bende hafta sonu iyi bir mekan bulursam oraya davet edeceğim karışmasa bari bu hafta sonu hesaba.
Fazla eril enerji mekan ayarlamak çağırmak falan.. bence yapmayın

Teklif etmeniz yeterli ödemek istiyorsa ödesin. Ödetmeye çalışandansa bu iyidir
O ödeyince ben biraz mahçup oluyorum o da sen mahçup mu oldun falan diyip yanıma geliyor saçımla yanağımla falan oynuyor tamam hoşuma gidiyor ama keşke hesap işinde biraz bana alan tanısa.

Ben ödeyim desem herhalde kırılmayım diye kabul eder arkadaşları ile buluşunca da hesabı hep o ödüyormuş öyle dediler.
Evlenirseniz diye soyluyorum, muhtemelen bu ozellige sinir olursunuz.
Herkesin sırtından geçindigi iyi niyetli insanlardan sanirim.

Bu sefer de hep onun zorlamasıyla buluşmuş oluyoruz imajı oluyor o yüzden ya mekana ya da sinemaya davet etmeyi düşünüyorum.
Sinema olur mısır içecek alırsınız ama öyle yemek mekanı ayarlamayın o erkek işi 🥰
Ya da konser olabilir örnek jolly jokerde gibi benzer mekanlar oturmalı düzenden bilet alabilirsiniz o da güzel olur

Evlenirseniz diye soyluyorum, muhtemelen bu ozellige sinir olursunuz.
Herkesin sırtından geçindigi iyi niyetli insanlardan sanirim.
Gördüğüm kadarıyla kimin onunla ne için ilişki kurduğunu çok iyi anlayan ve akıllı biri arkadaşlara sordum kaç kişi buluşunca hesabı ödüyor diye genelde o ve en yakın iki arkadaşı buluşunca ödüyormuş. Toplu buluşmalarda hiç ödememiş şu anlık. Hani sulu dereye götürüp susuz getirir derler ya biraz o tip ama o yönünü bana pek belli etmedi şu anlık 🤣.

Bu sefer de hep onun zorlamasıyla buluşmuş oluyoruz imajı oluyor o yüzden ya mekana ya da sinemaya davet etmeyi düşünüyorum.
Erkekler hep kendi plan yapınca sıkılıyorlar. Kadından gelen teklifleri de seviyorlar. Bence de davet edin.
Davet eden ödesin çok zorlamanıza gerek yok. O tatlı flört aşamasından çıktından sonra zaten doğal akışta bir siz bir o, üç siz dört o falan öder eğer öyle ikiniz de hesaba kitaba çok dikkat etmiyorsanız. Yoksa zaten her türlü bir noktada göze batacaktır. Akışına bırakın, ödemek istiyorsa ödesin.
Mekan önerisi olarak da Ankarada ne var, Ankarada ne yapılır tarzı instagram hesapları var. Güzel yerler paylaşılıyor. Bu aralar çok güzel şarap eşliğinde atölyeler, sıcak şarap yapımı vs etkinlikleri var. Böyle bir yere davet edebilirsiniz tatlı olur.

Evet maddi durumunun iyi olduğunu ortak arkadaşlara sorarak öğrendim ve zorlanmayacağını biliyorum ama onun haricinde çok baskın biri. Mesela yolda yürüyoruz karşı taraftan çok insan geliyorsa beni hemen soluna alıyor kendi o tarafa geçiyor. Karşıdan karşıya geçiyoruz eli hep bende oluyor. Daha tanışalı bir ay falan oldu ama benden ötürü kendinde çok sorumluluk hissediyor.
Sizi kısıtlamadıkça size önem verdiğini gösteren hareketler yapması hoş bence. Dediğim gibi eril enerjisi yüksek birisi bence kendisi, kendince sizi koruduğunu ve önemsediğini gösteriyor.

Normalde de böyleydi erkekler de son 10 yılda niyeyse bir değiştiler 😂 Doğal olarak şimdiki gençlere de bu hareketleri görmedikleri için yapılması tuhaf gelir oldu. Mesela 15-20 yıllık evlilere ya da ananıza babanıza sorun dışarda yemek yediklerinde bi kere sen kendi yediğini öde diye bir konuşma geçmiş mi. Sonradan hem biraz erkeklerin de geçinmekte zorlanması, hem paranın bazı şeylerin önüne geçmesi hem de bazı kadınların erkekleri sömürmek istedikleri düşünceleri erkeklere işlenince ortaya böyle konular çıktı.

Emin olun erkekler para harcadıkları kadına daha çok kıymet veriyorlar.

Merhabalar. Öncelikle ilk sorum Ankara'da yaşayanlar için bildiğiniz güzel buluşma mekanları, restaurantlar varsa söylerseniz sevinirim çünkü Ankara'ya yeni taşındım ve flörtüm ile buluşacak mekan bulmakta zorlanıyorum çünkü bildiğim mekan sayısı az.
Asıl sorum ise biz toplamda üç defa buluştuk. İlkinde davet ondan geldiği için hesabı ben ödeyim dedi tamam dedim. İkincisinde ortak arkadaşlarla buluştuk herkes kendi yediğini ödedi seninkini ben ödeyim dedi ben teşekkürler gerek yok dedim. En son önceki hafta sonu buluştuk yine hesabı o ödemek istedi. Ben ona bozuluyorum ama artık bu haraketlerine falan dedim. O da davet benden geliyor hesap ödetmek doğru olmaz ama sorun ediyorsan ödeyebilirsin dedi. Sonra bunu ben ödeyim diğerini ayarlarız dedi. Siz bu işleri nasıl yapıyorsunuz acaba? Bu olay hariç şu anlık ilişkide bir sorun yok ama hesabı sürekli onun ödemesi canımı sıkıyor.
Bence erkekler ödemeli.

Ne tarz bir mekan istiyorsunuz ona göre önerelim.
Ben yine de Kızılay ve çevresi üst segment olmayan ama güzel mekanlar önereyim kendimce.
Meyhane: Safie özellikle Cinnahtaki şubenin manzarası mük
Çay/kahve: ardıç kitapevi (bohem bir yer)
Kafe tarzı: Aylak Madam yemekleri ve tatlıları güzeldir
Bar tarzı: Roxanne. Tunalıda da bi dolu seçenek var. Soul pub güzeldi mesela

Son düzenleme:
Ankaralıyım, ben GOP tarafını severim. Akşam yemeği için Deli Yengeç, öğle yemeği veya kahve için Divan Brasserie ve Cafemiz i tavsiye ederim. Madme adam davet etti oralı olma panpa şaka şaka dsgsdgdggd bol şanslar umarım iyi bir insan çıkar
Ağzınızın tadını biliyorsunuz :KK53:

Erkekler hep kendi plan yapınca sıkılıyorlar. Kadından gelen teklifleri de seviyorlar. Bence de davet edin.
Davet eden ödesin çok zorlamanıza gerek yok. O tatlı flört aşamasından çıktından sonra zaten doğal akışta bir siz bir o, üç siz dört o falan öder eğer öyle ikiniz de hesaba kitaba çok dikkat etmiyorsanız. Yoksa zaten her türlü bir noktada göze batacaktır. Akışına bırakın, ödemek istiyorsa ödesin.
Mekan önerisi olarak da Ankarada ne var, Ankarada ne yapılır tarzı instagram hesapları var. Güzel yerler paylaşılıyor. Bu aralar çok güzel şarap eşliğinde atölyeler, sıcak şarap yapımı vs etkinlikleri var. Böyle bir yere davet edebilirsiniz tatlı olur.
Tavsiye ve öneriler için çok teşekkür ederim.

Sizi kısıtlamadıkça size önem verdiğini gösteren hareketler yapması hoş bence. Dediğim gibi eril enerjisi yüksek birisi bence kendisi, kendince sizi koruduğunu ve önemsediğini gösteriyor.

Normalde de böyleydi erkekler de son 10 yılda niyeyse bir değiştiler 😂 Doğal olarak şimdiki gençlere de bu hareketleri görmedikleri için yapılması tuhaf gelir oldu. Mesela 15-20 yıllık evlilere ya da ananıza babanıza sorun dışarda yemek yediklerinde bi kere sen kendi yediğini öde diye bir konuşma geçmiş mi. Sonradan hem biraz erkeklerin de geçinmekte zorlanması, hem paranın bazı şeylerin önüne geçmesi hem de bazı kadınların erkekleri sömürmek istedikleri düşünceleri erkeklere işlenince ortaya böyle konular çıktı.

Emin olun erkekler para harcadıkları kadına daha çok kıymet veriyorlar.
Son cümleyi ben yeni yeni tecrübe etmeye başladım 😂. Onun haricinde dediklerinize aynen katılıyorum umarım ilişki ilerlerse kıyafet konusunda pek sorun yaratmaz onun haricinde eril enerjisi benimde çok hoşuma gidiyor hayatımda daha önce böyle biri olmamıştı.

Ankaralıyım, ben GOP tarafını severim. Akşam yemeği için Deli Yengeç, öğle yemeği veya kahve için Divan Brasserie ve Cafemiz i tavsiye ederim. Madem adam davet etti oralı olma panpa şaka şaka dsgsdgdggd bol şanslar umarım iyi bir insan çıkar
Teşekkür ederim bu sefer olacak inanıyorum o insan bu insan 😅.

Ne tarz bir mekan istiyorsunuz ona göre önerelim.
Ben yine de Kızılay ve çevresi üst segment olmayan ama güzel mekanlar önereyim kendimce.
Meyhane: Safie özellikle Cinnahtaki şubenin manzarası mük
Çay/kahve: ardıç kitapevi (bohem bir yer)
Kafe tarzı: Aylak Madam yemekleri ve tatlıları güzeldir
Bar tarzı: Roxanne. Tunalıda da bi dolu seçenek var. Soul pub güzeldi mesela
Hoş zaman geçirsem yeter önerilere bakacağım teşekkür ederim.

X