Hesap işini nasıl yapmalıyım?

Evet maddi durumunun iyi olduğunu ortak arkadaşlara sorarak öğrendim ve zorlanmayacağını biliyorum ama onun haricinde çok baskın biri. Mesela yolda yürüyoruz karşı taraftan çok insan geliyorsa beni hemen soluna alıyor kendi o tarafa geçiyor. Karşıdan karşıya geçiyoruz eli hep bende oluyor. Daha tanışalı bir ay falan oldu ama benden ötürü kendinde çok sorumluluk hissediyor.
bence bu harika bir özellik

Bilmiyorum ya fazla erkek sillesi yememişsiniz gibi geldi. Senin gibi kadınları üzerler. Bırak birazcık pelinsu ol. Gerçek mutluluk orada.
Yani önceki ilişkilerimde elbet sorunlar yaşadım ama bu sitede okuduğum kadar büyük sorunlar değildi tâbi onlarla karşılaştırınca haklı sayılırsınız.

Ödemek istiyorsa ödesin, durumu buna elveriyorsa bırakın ödesin. Benim eski erkek arkadaşlarımdan biri bu konuda çok bonkördü; kartı uzatırken eli dahi titremezdi tabiri caizse. Ben hiçbir zaman onun ısmarladığı yemeğe muhtaç değildim, konu zaten o da değildi, ikimizin de cebinde parası vardı zaten ama o centilmenliği görmek istiyorum ben ya. Sonra zaten illa tatlıya gidiliyor, çat ben ödüyorum konu kapanıyor. Ya da bazen tam tersi. Yeter ki ödediği hesabın lafını yapmasın, o zaman sıkıntı çok büyük işte.
Bir zamanlar bir flörtüm ilk date zamanında iki tane kahve içtiğimiz bir buluşmada “Alman usulü ödeyelim mi” demişti, hesabın hepsini ödeyip kalkmıştım, aynı zamanda son date olmuştu 😞

Herkesin kendi yediğini ödemesine karşı işin içine gereksiz resmiyet katıyor diyor sırayla ödeme bana da mantıklı geliyor ama kabul ettiremedim bir türlü.
Ödemeye çok istekliyse ödesin, durumu da şayet müsaitse, arada da siz ödersiniz..Ben ve eşim arasında flört evresinde bir sıralama yoktu. O da verirdi (genellikle o) arada ben de verirdim. Zaten flört evresi ciddi evreye geçince cebimiz bir gibi bişey oldu.

Hesap islerinde hic kasmiyorum. Hesap geldiginde hamle yaparim, teklif ederim, karsi taraf odetmezse de uzatmam.

Ya kahve vs oderim, ya bir aksam ciktigimizda "bunu ben ısmarlıyorum" diye bastan soylerim.

Bir de genelde yanimda nakit oldugu icin bahsisi ben birakirim kalkarken. Karsimdaki hesabi oder, bahsisi ben hallederim gibi bir denge oluyor.

Ödemeye çok istekliyse ödesin, durumu da şayet müsaitse, arada da siz ödersiniz..Ben ve eşim arasında flört evresinde bir sıralama yoktu. O da verirdi (genellikle o) arada ben de verirdim. Zaten flört evresi ciddi evreye geçince cebimiz bir gibi bişey oldu.
Çoğu kişi böyle olması gerektiğini söyledi büyük ihtimalle öyle yaparız artık.

Hesap islerinde hic kasmiyorum. Hesap geldiginde hamle yaparim, teklif ederim, karsi taraf odetmezse de uzatmam.

Ya kahve vs oderim, ya bir aksam ciktigimizda "bunu ben ısmarlıyorum" diye bastan soylerim.

Bir de genelde yanimda nakit oldugu icin bahsisi ben birakirim kalkarken. Karsimdaki hesabi oder, bahsisi ben hallederim gibi bir denge oluyor.
Bende artık en baştan söylerim kabul etmezse bahşişi ben veririm böylece denge sağlanır dediğiniz gibi.

Mekan önermeye geldim meyhane olarak farilya yı seviyorum ben fasıl yok sakin diye.
Cafe botanica ortamı güzel yemekleri de iyidir.
Onun yanında hemen sardunya vardır küçük ve tatlı bir yer orası da.
Bahcelide latife kahve var tatlı ve kahve için tatlış bir yer bence.
Kızılaya gider misiniz bilmem ama Berlin pubi çok severdim ben eskiden mutfağı falan baya iyiydi.
quick china da güzel cayyolundaki özellikle atmosferi güzeldir.
Çok mekan var aslında da ilk aklıma bunlar geldi.

Hesap konusunda da lavaboya gidiyorum deyip çaktırmadan ödeyebilirsiniz.
Tatlış küçük bir hediye alabilirsiniz mesela hoşuna gidecek.

Merhabalar. Öncelikle ilk sorum Ankara'da yaşayanlar için bildiğiniz güzel buluşma mekanları, restaurantlar varsa söylerseniz sevinirim çünkü Ankara'ya yeni taşındım ve flörtüm ile buluşacak mekan bulmakta zorlanıyorum çünkü bildiğim mekan sayısı az.
Asıl sorum ise biz toplamda üç defa buluştuk. İlkinde davet ondan geldiği için hesabı ben ödeyim dedi tamam dedim. İkincisinde ortak arkadaşlarla buluştuk herkes kendi yediğini ödedi seninkini ben ödeyim dedi ben teşekkürler gerek yok dedim. En son önceki hafta sonu buluştuk yine hesabı o ödemek istedi. Ben ona bozuluyorum ama artık bu haraketlerine falan dedim. O da davet benden geliyor hesap ödetmek doğru olmaz ama sorun ediyorsan ödeyebilirsin dedi. Sonra bunu ben ödeyim diğerini ayarlarız dedi. Siz bu işleri nasıl yapıyorsunuz acaba? Bu olay hariç şu anlık ilişkide bir sorun yok ama hesabı sürekli onun ödemesi canımı sıkıyor.
Eşimle ciddi bir yola girene kadar sevgiliyken çoğunlukta evde bir şeyler hazırlayıp götürürdüm yerdik çayı filanda termosa koyardım piknik alanlarına giderdik restorantlardansa.
Ama daha flört-sevgili bir tık olma aşamasında bir o ödüyordu bir ben
Bazen ben halledeyim sonra sende bana çay ısmarla derdi
Ama içim rahat etmezdi
O yüzden muhakkak o parayı ona geri öderdim
(Çünkü olurda ayrılırsak bende hakkı kalsın istemedim)
Zaten sevgili olduktan sonra neredeyse hiç para harcamadık dışarlarda özel günler hariç
Çoğunlukta o çay kahve kısmını bende yemek yapmaya bayılırım bu kısmı hallediyordum
Piknik alanlarında takılıyorduk yaz-kış 😄

Merhabalar. Öncelikle ilk sorum Ankara'da yaşayanlar için bildiğiniz güzel buluşma mekanları, restaurantlar varsa söylerseniz sevinirim çünkü Ankara'ya yeni taşındım ve flörtüm ile buluşacak mekan bulmakta zorlanıyorum çünkü bildiğim mekan sayısı az.
Asıl sorum ise biz toplamda üç defa buluştuk. İlkinde davet ondan geldiği için hesabı ben ödeyim dedi tamam dedim. İkincisinde ortak arkadaşlarla buluştuk herkes kendi yediğini ödedi seninkini ben ödeyim dedi ben teşekkürler gerek yok dedim. En son önceki hafta sonu buluştuk yine hesabı o ödemek istedi. Ben ona bozuluyorum ama artık bu haraketlerine falan dedim. O da davet benden geliyor hesap ödetmek doğru olmaz ama sorun ediyorsan ödeyebilirsin dedi. Sonra bunu ben ödeyim diğerini ayarlarız dedi. Siz bu işleri nasıl yapıyorsunuz acaba? Bu olay hariç şu anlık ilişkide bir sorun yok ama hesabı sürekli onun ödemesi canımı sıkıyor.
Bırakın hepsini o ödesin erkekler yatırım harcama yaptığı kadinlari önemser maleseeef...

Konsept olan farklı bir mekan denemek isterseniz şunları öneririm.
İtalyan yemeği için Lavare.
Meksika yemeği için Ranchero.
Çin yemeği yemeği için Quick China-Park caddesi şubesi.
Ben buraları tavsiye ederim ama Lavare ve Ranchero da her yerde olduğu gibi fiyatlar arttı.
Kebap yemek için ise Sıralı Kebap ve Tavacı Recep Usta-Çayyolu şubesi çok güzeldir. Bunlarda da fiyatlar bi tık üsttedir.
Birkaç sene önce buralarda çok rahat yemek yerdim ama mevcut ekonomik ancak özel günlerde yememe müsade ediyor :)
Gelelim daha uygun fiyatlı seçeneklere,
Hamburger için Etmanyak,Pinkle olabilir. Çok iyiler. Tatlı-kahve için kruvasanteyi tek geçerim :)
Tatlı bir kafe olsun isterseniz Botanica.

Mekan önermeye geldim meyhane olarak farilya yı seviyorum ben fasıl yok sakin diye.
Cafe botanica ortamı güzel yemekleri de iyidir.
Onun yanında hemen sardunya vardır küçük ve tatlı bir yer orası da.
Bahcelide latife kahve var tatlı ve kahve için tatlış bir yer bence.
Kızılaya gider misiniz bilmem ama Berlin pubi çok severdim ben eskiden mutfağı falan baya iyiydi.
quick china da güzel cayyolundaki özellikle atmosferi güzeldir.
Çok mekan var aslında da ilk aklıma bunlar geldi.

Hesap konusunda da lavaboya gidiyorum deyip çaktırmadan ödeyebilirsiniz.
Tatlış küçük bir hediye alabilirsiniz mesela hoşuna gidecek.
Öneriler için teşekkür ederim saat koleksiyonu yaptığını duydum şimdi değil ama ilerleyen süreçte saat almayı düşünüyorum.

X