Hesap yaparak kız bebeğe hamile kalmak?

Zubeyde54

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
42
14
Öncelikle elbette herşeyin hayırlısı ve cinsiyet elimizde olan bir şey değil. Fakat, önceden çocuğun cinsiyetini belirleyen bir şeyler duymuştum sanki ama hatırlamıyorum. Bir oğlum var, birde kız çocuğum olsun çok istiyorum. İlişkiye girmeden önce hesap yaparak kız çocuğuna hamile kalma yöntemleri varmış, aranızda duyan, deneyen varsa yazabilir mi lütfen? Sadece tecrübesi veya bilgisi olanlar yazarsa sevinirim :)

Öncelikle elbette herşeyin hayırlısı ve cinsiyet elimizde olan bir şey değil. Fakat, önceden çocuğun cinsiyetini belirleyen bir şeyler duymuştum sanki ama hatırlamıyorum. Bir oğlum var, birde kız çocuğum olsun çok istiyorum. İlişkiye girmeden önce hesap yaparak kız çocuğuna hamile kalma yöntemleri varmış, aranızda duyan, deneyen varsa yazabilir mi lütfen? Sadece tecrübesi veya bilgisi olanlar yazarsa sevinirim :)
Yumurtlamadan 2gün önce ilişkiye gir sonra da soluna yatıp bekle diye yazı okumuştum komik gelmişti ilk 😃 aman ne olacak diye denedim de 😃 Allahın takdiri tabi kızı erkeği hangisini nasibimize yazdıysa o, ama bana doktorum kızım olacağını söyledi eğer sonradan bi değişiklik olmazsa 😃

Yumurtlamadan 2gün önce ilişkiye gir sonra da soluna yatıp bekle diye yazı okumuştum komik gelmişti ilk 😃 aman ne olacak diye denedim de 😃 Allahın takdiri tabi kızı erkeği hangisini nasibimize yazdıysa o, ama bana doktorum kızım olacağını söyledi eğer sonradan bi değişiklik olmazsa 😃
Babaya bağlı olduğunu düşünüyorum bende. Eşimin tarafında da benim tarafımda da kız çocuk yok denecek kadar azdır. Eşim 2 erkek kardeş abisinin erkek çocuğu bizimde erkek çocuğumuz var 😂 o yüzden inancım yok valla bu yöntemlere 😂

Babaya bağlı olduğunu düşünüyorum bende. Eşimin tarafında da benim tarafımda da kız çocuk yok denecek kadar azdır. Eşim 2 erkek kardeş abisinin erkek çocuğu bizimde erkek çocuğumuz var 😂 o yüzden inancım yok valla bu yöntemlere 😂
Açıkcası benim de inancım yok ben sadece deneyim ne olacak mantığıyla denedim 😃 yöntem kesin olsa zaten herkesin istediği cinsiyette çocuğu olurdu 😃 takdir Allah'ın sağlıklı olsunlar, hayırlı evlat olsunlar geri kalan şeylerin önemi yok 💕😛

Açıkcası benim de inancım yok ben sadece deneyim ne olacak mantığıyla denedim 😃 yöntem kesin olsa zaten herkesin istediği cinsiyette çocuğu olurdu 😃 takdir Allah'ın sağlıklı olsunlar, hayırlı evlat olsunlar geri kalan şeylerin önemi yok 💕😛
Yanii herkesin yumurtlama dönemi filan da aynı olmadığı için büyük ihtimal herkes de geçerli olmuyor. Erkeğin spermi filanda devreye girince olasılık düşüyor zaten 😅

Benim de üç oğlum var, ikisi ikiz. Bir kızım olsun çok istediğim için ovulasyon testi ile yumurta çatlamadan iki gün öncesini değerlendirdim. Şimdi 6 haftalık hamileyim. Allah kalbimden geçeni hakkımda hayırlı eyler inşallah🤲

Alakası yok bence. Eşimlerde hiç erkek yok. Yeğenleri bile hep kız. Benim ilk ikisi erkek oldu sonra çok şükür 3.de kızım geldi. Evet cinsiyeti erkek belirliyor ama sadece kendisi, gene çekmiyor yani. Hepsi sağlıklı olsun. Bence belirlenemez böyle bir şey. Oğlunuzda kız güzelliği varsa kız olur sonraki derler.

Adet bitince 5 gün sonra ilişkiye girip sonrası korunun Kız bebek için
Ben 1 çocuğum dışında hepsini cinsiyet belirleme yöntemi ile hamile kaldım 3 de 3 tuttu

Bir çok şey duydum lakin hiçbirinin bilim ile biyoloji ile alakası yok. Tamamen safsata 4 çocuğum var ilki erkek ikinci kız ve şimdi de 50 günlük ikiz oğullarım. El tarafımda da kızlar var hep, diyeceğim o ki nasip ve hayırlısı. Siz yeter ki isteyin, yaradan kalbinize göre versin 😇

Alakası yok bence. Eşimlerde hiç erkek yok. Yeğenleri bile hep kız. Benim ilk ikisi erkek oldu sonra çok şükür 3.de kızım geldi. Evet cinsiyeti erkek belirliyor ama sadece kendisi, gene çekmiyor yani. Hepsi sağlıklı olsun. Bence belirlenemez böyle bir şey. Oğlunuzda kız güzelliği varsa kız olur sonraki derler.
Ben öyle düşünüyorum dedim zaten.Kendi yaşadığım duruma göre alakası var 👌 Herkesin kendi durumu farklı oluyor kısmet bu işler.

Bende duyduğumu anlatayım. Öncelikle cinsiyet belirleyen sperm hücresi . X taşıyanlar yavaş,Y olanlar daha hızlı spermler vajen florasının asidik oranı arttığında YLer yavaşlıyormuş yani bol ekşi yiyip yenilen zamanda olan ilişki kız, tam tersi tatlı yenip olan erkek. Hatta ye ekşiyi çıkar ayşeyi , ye tatlıyı çıkar hakkıyı koca karı sözünün hamileyken değil hamile kalmadan kocakarı tavsiyesi olduğunu duymuştum. Yazdıklarım bilimsel değil tamamen +45 yaş ebe abla hikayeleri bu arada😄 ben inanmıyorum açıkcası böyle şeylere ama denemek isterseniz diye yazdım bi zararı olmaz sonuçta

Bunu hic duymamistim, bahsettiginiz cinsiyet belirleme yontemi ne acaba biraz daha detay verseniz :)
X kromozomu kadında da olduğundan 10 gün yaşıyor yumurtaya ulaşıp ama y kromozomu yanı erkek olacak 3 gün yaşıyor ve ölüyor geriye sadece x kalıyor çatlayan yumurtaya yerleşiyor bebek kız oluyor bu durumda da tabi ki öncelikli herşeyin hayırlısı

X kromozomu kadında da olduğundan 10 gün yaşıyor yumurtaya ulaşıp ama y kromozomu yanı erkek olacak 3 gün yaşıyor ve ölüyor geriye sadece x kalıyor çatlayan yumurtaya yerleşiyor bebek kız oluyor bu durumda da tabi ki öncelikli herşeyin hayırlısı

Ben de o gün hamile kalmam nasılsa diye korunmamıştım. Sonuç: 7 aylık kız bebek. 😁
Yaa :eek: Bir de X spermleri 3-4 gun yasiyor max diyorlar bilimadamlari bunu aciklasin 🤣 yumurtlama regl bitiminden kac gun sonra oluyordu sizde acaba?

Yaa :eek: Bir de X spermleri 3-4 gun yasiyor max diyorlar bilimadamlari bunu aciklasin 🤣 yumurtlama regl bitiminden kac gun sonra oluyordu sizde acaba?
Valla biz de o bilgiye güvendik ama fos çıktı. Millet bu yöntemle korunuyormuş bir de. Ben öyle korunmaya kalksam Suriyelilere dönermişim. 🥹 Yumurtlama günlerim hep bellidir. Regl bitiminden en az on gün sonra olur. Hafif ağrı ve akıntıdan anlıyorum o günleri.

Kaderde takdir edilen olur. Kız ya da erkek Allah ne ise onu nasip eder. Ayeti kerime var şura suresi 49 50.okuyun tefsirie de bakın inançlıysanız.

X