Hem kız hem erkek çocuk tecrübeleri buraya lütfen 🙏🏻

Şuan bende tam o durumdayım. Doktor bana erkek olma ihtimali yüksek dedi o an bi hayal kırıklığı yaşadım ki.. hala kendime gelemiyorum
Eskide kaldı o hisler oğluşuma çok alıştım 😍 aşk kuşum o benimmm bir centilmen yetiştireceğim

27 aylık oğlum 10 aylık kızım, 22 haftalık da ikiz oğullarıma hamileyim. Allahtan hep sağlık diledim. Doğanları da vatana millete hayırlı evlat yetiştirmek için elimden geleni yapıcam.
Bu işler nasip işi hangisinin hayırlı olduğunu bilemezsiniz ki. Oğlumun annem deyip gözlerime bakması, kucak deyip olduğu yerde kucak açması kızımın sabahları uyanınca hemen yüzümü yalamaya çalışması ve abisinin yaptığı şebekliklere kahkaha atması Allah'ım her saniye şükür etsem az. Lütfen sizde böyle düşünün. Hisleriniz bebeğinizi de etkiler ve bu düşünceden bir an önce çıkın kimseye de bahsetmeyin ilerde çocuğa travma yaşatabilir.
Konuyla alakalı değil ama ikiz olduğunu nezman öğrendiğiniz bide HCG degriniz nedir ailede ikiz varmiydi benim 4+5 de HCG 3680.0 çıktı annemde ikiz bebekleri oldu iki, olma ihtimali varmı sizce

Şuan bende tam o durumdayım. Doktor bana erkek olma ihtimali yüksek dedi o an bi hayal kırıklığı yaşadım ki.. hala kendime gelemiyorum
Şimdi görüyorum yazdığınızı. Nedense bazen bildirim gelmiyor. Nasılsınız şimdi? Nasıl gidiyor? Cinsiyet belli olmuştur değil mi?

Bence hisleriniz çok insani. Aksini iddia eden yanılıyordur. Sadece sonradan düzenlemişsiniz bazı yazdıklarınızı özellikle arkadaşınızla ilgili olan kısmı çıkartmışsınız. Duygularınızın düşüncelerinizin arkasında olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Bende kız bebek ismi hazırlamış bir anneyim. Oğlum olacağını öğrenince ufak çaplı bir şok geçirdim. Fakat çabuk adapte oldum. Şuan oğlum 107 günlük. İyi ki oğlum olmuş diyorum. İyiki sağlıklı bir evladım var diyorum. Bir annenin kız veya erkek bebek istemesi onu kötü bir anne sevgisiz bir anne yapmıyor bence. Bazı şeylere fazlaca anlam yükleniyor.

Sağlıkla alın oğlunuzu kucağına.

Bence hisleriniz çok insani. Aksini iddia eden yanılıyordur. Sadece sonradan düzenlemişsiniz bazı yazdıklarınızı özellikle arkadaşınızla ilgili olan kısmı çıkartmışsınız. Duygularınızın düşüncelerinizin arkasında olmanız gerektiğini düşünüyorum.

Bende kız bebek ismi hazırlamış bir anneyim. Oğlum olacağını öğrenince ufak çaplı bir şok geçirdim. Fakat çabuk adapte oldum. Şuan oğlum 107 günlük. İyi ki oğlum olmuş diyorum. İyiki sağlıklı bir evladım var diyorum. Bir annenin kız veya erkek bebek istemesi onu kötü bir anne sevgisiz bir anne yapmıyor bence. Bazı şeylere fazlaca anlam yükleniyor.

Sağlıkla alın oğlunuzu kucağına.
Çok teşekkür ederim hem desteğiniz hemde paylaştığınız tecrübeleriniz için. Düşüncelerimin arkasındayım aslında ama inanın hiç tanımadığım kadınların bazen alay etmesi, bazen hakaret etmesi ve hatta beddua etmesi ile bile karşılaştığım için hemde en motive olmaya ihtiyaç duyduğum zamanda, inanın artık okuyup birde onlarla münakaşaya girmek istemedim. Dünyada ilkmişim gibi uzaylı muamelesi yapan da oluyordu. Gerçekten aradığım motivasyon da özel mesajlardan gelir oldu. Çünkü insanlar benle aynı duyguları paylaşanlar burada linç edilmek istemedi. Yoksa inanın yapılan kötü yorumlar değil insanın değişmesini sağlayan. Bir nebze destek sadece. 5 aylık falan olmalı bebeğiniz değil mi? Sanırım en tatlı zamanları oluyor 😊 Allah bağışlasın, sağlıkla büyütün sizde bebeğinizi. Çok teşekkürler 🙏🏻

Çok teşekkür ederim hem desteğiniz hemde paylaştığınız tecrübeleriniz için. Düşüncelerimin arkasındayım aslında ama inanın hiç tanımadığım kadınların bazen alay etmesi, bazen hakaret etmesi ve hatta beddua etmesi ile bile karşılaştığım için hemde en motive olmaya ihtiyaç duyduğum zamanda, inanın artık okuyup birde onlarla münakaşaya girmek istemedim. Dünyada ilkmişim gibi uzaylı muamelesi yapan da oluyordu. Gerçekten aradığım motivasyon da özel mesajlardan gelir oldu. Çünkü insanlar benle aynı duyguları paylaşanlar burada linç edilmek istemedi. Yoksa inanın yapılan kötü yorumlar değil insanın değişmesini sağlayan. Bir nebze destek sadece. 5 aylık falan olmalı bebeğiniz değil mi? Sanırım en tatlı zamanları oluyor 😊 Allah bağışlasın, sağlıkla büyütün sizde bebeğinizi. Çok teşekkürler 🙏🏻

Tahmin edebiliyorum. Kimse anlamıyor herkes muhteşem hdjdjjd

3.5 aylık oğlum. En güzel zamanlara giriş diyelim 😂

Tahmin edebiliyorum. Kimse anlamıyor herkes muhteşem hdjdjjd

3.5 aylık oğlum. En güzel zamanlara giriş diyelim 😂
Sormayın herkes kutsal ana, ama ben (ve benim gibiler) ; “tüü buldun da bunuyorsun, millet kaç sene bekliyor senin bulduğun için, millet ne göz yaşı döküyor, namkör” 🥲

Merak etmeyin ben çok iyi bi anne olurum da siz benle empati kuramazsınız. Sadece yargılar ve kınarsınız o kadar
Merhaba hanımlar. Bir süredir bu konuyu açmaya kararsızım ancak bu akşam burada okuduğum yazılar yüzünden biraz daha içim buruldu. O yüzden yazmak istedim.
Öncelikle hamile olduğumu ve elbette herşeyden ama herşeyden önce sağlıklı, hayırlı bir evlat dünyaya getirmenin herşeyin önünde olduğunu bildiğimi söylemek isterim. Hergün bu şekilde dua ederim. Herkesin evladı sağlıklı olsun. Ayrıca şimdiden “sizinki de şımarıklık, dünyada milyon insan var sizin bu yaşadığınızı yaşamak isteyen ayıp” gibi yorumlara da cevap veremeyeceğimi nacizane belirtmek isterim. İsteyen yazabilir zira bunu da biliyorum elbet. Çünkü 39 yaşındayım ve Allah’ın kimisini varlığı ile kimini yokluğu ile sınadığına bende bu yaşıma kadar şahit oldum merak etmeyin. Ancak herkesin gönlünde bir aslan yatar..

Ben bu yaşa kadar çocuk sahibi olmadım, olamadığımda da üzülmedim. Çünkü zaten bir evlat sahibi olmak benim için çok büyük bir sorumluluktu ve kendimi hiçbir zaman buna hazır hissetmiyordum. Eşimle evliliğimi oturtmam zaten 1 - 2 senemi aldı ve ardından da açıkçası kendimize kadar olan dünyamızda birlikte gezmenin, keşfetmenin, paylaşmanın tadını çıkarıyordum.. Eşimde bundan çok mutluydu ama bir yengeç burcu olarak tüm arkadaşları da baba olduğu için belki de o da bu duyguyu tatmak istedi. Hayalimde olur gibiydi, kız çocuğu hayalim o zamandır vardı ve takviye de kullandık. Yani plansız değildi ve gerçekten hamile kaldım ancak olay gerçek olunca bana gene korkular geldi. “Ben yapamam, ben anne olamam vs vs..” Ardından eşimin, ailemin ve arkadaşlarımın desteği ile süreci kabul ettim. Evet anne olacaktım.

Sonrasında eşiminde benimde hep kız çocuk üzerine hayal kurduğumuz geldi tekrar akıllara. Kız isimleri üretiyorduk. Çin takvimi, Rus takvimi hepsi kızı işaret ediyordu. Hoşumuza gitmişti. Arkadaşımızın annesi “aç bakayım avcunu” dedi. Açtım, “hadi hayırlı olsun kızımız geliyor” dedi. Koca karı işleri de olsa hep daha da motive oluyorduk. Herkes bize kız çocuk yakıştırıyor ve hemen hepsinin oğlu olduğu için bizden de “hadi artık sizin kızınız olsun bee” diyorlardı sanki bizim elimizdeymiş gibi… Ve geçen gün 12.haftanın ilk günü dr cinsiyeti erkek olarak müjdeledi. Ve ben o gün kendime gelemedim. Erkek ismi bile düşünmemiştim. Beni anneliğe motive eden en güzel düşünceler hep bir kız çocuğunun sıcaklığı, arkadaşlığı, kendimi onda yeniden büyütme fikriydi. Annemle kuramadığım anne kız ilişkisini onunla kurmayı hayal ediyordum. Herşeyi konuşacak, birlikte yapacak, annesi bile olsam kız çocuğunun ailesine olan düşkünkünlüğünü, yakınlığını yaşayacaktım. Konuşkan ve tatlı dilli olacaktı. Eşim belki bir kızı olduğu için bile bana daha çok empati kuracaktı.

Erkek çocuğu öyle değil gibi geliyor bana. Çok hareketliler sanki..

Edit: hastaneden çıktığımda duyduğum şoku atlattım. Elbette atlatacaktım. Zira evlat bu , önemli olan sadece ve sadece sağlıkla kucağa alabilmek. evet çünkü oğlum olacak fikri şu an güzel bile. Hatta oğlum oğluşum diye seviyorum. İsim buldum birde numerolojisini öğrenicem. Sağlık ile dünyaya gelsin inşallah zaten hep bunu söyledim 🙏🏻 Astrolog olduğum için ne olur güzel - kısmetli - sevgiyi / sevilmeyi hissettiği - özgüven dolu, bereketli bir harita ile dünyaya gelsin diye dua edip , kendisine de tembih ediyorum 😂 şimdi de ana oğul arasındaki aşkı merak ediyorum.

Ancak bir insanın “kızım olmasını çok isterim” veya “oğlum olması benim hayalim” gibi cümleleri kadar normal bişey yok. Kendimi veya benim gibi olanları da anormal görmüyorum.

ya ben lınç falan dıyemıycem herkes sağlıklı hayırlı bır evlat dogurmak oncelıgı olmalı zaten dualarımız bu yonde ama içinden geçen ibr istekde oluy yalan değil bir erkek annesı olarak söyluyorum evet çok dagınık yaramazlar ama çokda tatlılar şimdiden benı sahıplenmesı koruması babasına diklenmesi ayrı bı hava katıyor ınsana :) kendızı kız çocuguna alıştrmısnz çevrede buna etkılı olmuş o yuzden bı şoklamanız normal ama bence yuzunu gördugunuzde hatta karnınızda hareket etmeye basladıgı anda hersey değişiyor .. Sağlıkla duınyaya gelsın ınsallah sevgiler..

ya ben lınç falan dıyemıycem herkes sağlıklı hayırlı bır evlat dogurmak oncelıgı olmalı zaten dualarımız bu yonde ama içinden geçen ibr istekde oluy yalan değil bir erkek annesı olarak söyluyorum evet çok dagınık yaramazlar ama çokda tatlılar şimdiden benı sahıplenmesı koruması babasına diklenmesi ayrı bı hava katıyor ınsana :) kendızı kız çocuguna alıştrmısnz çevrede buna etkılı olmuş o yuzden bı şoklamanız normal ama bence yuzunu gördugunuzde hatta karnınızda hareket etmeye basladıgı anda hersey değişiyor .. Sağlıkla duınyaya gelsın ınsallah sevgiler..
Valla açıkçası neredeyse 6 aylık olduk, bugüne dek ilk kez karnımda hareket ettiğini hissettiğimde elimi karnıma koyup biraz ağladım. Yani çok değil, bulut geçişi gibi diyelim ☺️ duygulandım. İçimde benden dünyaya gelmeyi bekleyen yepyeni bir canlı, bir nefes, bir hayat planı olması çok çok mucizevi geldi ve minicik tekmeler bana ne kadar küçük ve savunmasız olduğunu hatırlattı. Elimi bazen karnıma koyup “annem orda mısın?” diyorum ☺️ eğer çok derin düşünürsem endişeler sarıyor, ben rahat ve bugüne dek çok fazla sorumluluk almamış bir insanım. Of diyorum çok ağır olacak yorgunluğu, sorumluluğu hem fiziksel hem mental olarak. Sonra diyorum ki o kadar ileri gitme sadece küçücük haline odaklan, minicik olacak, süt kokacak, avuç içi kadar bir can.. ohh diyorum nasıl seversin onu, o zaman keyifleniyorum. Benimkisi biraz artık gelecek anksiyetesine döndü kızı erkeği bıraktım.. Nasıl yaparım nasıl bakarım diye. Yoksa Allah hepsine, sizinkine, benimkine, hepimizin çocuğuna sağlık versin, hayırlı yazılar yazsın. Gerisini yaramazlık olsun, dağınıklık olsun halledeceğiz artık ☺️ çok teşekkür ederim desteğinize 🙏🏻💙

Eskide kaldı o hisler oğluşuma çok alıştım 😍 aşk kuşum o benimmm bir centilmen yetiştireceğim
Ya seni merak ediyordum Kristialia Kristialia 🥰 nasıl herşey yolunda mı? Hazırlıklar ne durumda? Psikolojin, fizyolojin 😃 Şubat’ta ha doğum? Keşke bende ya Şubat ya Nisan’da doğum yapsaydım. Astroloji bilgim yüzünden tabi..

Kızlar bende cinsiyeti öğrendim gelelim belirtilere
4 aydır kabızlık yasıyorum
Bulantim oldu ama kusmam hiç olmadı
Beehim ilk solda hareket etti
Et tavuk kıyma pirinç pilavı bunlar tiksindiğim şeyler ()
Turşu çok yedim tabak tabak
Tatlı hic ağzıma sürmedim
Free beta hcg 51.küsur
Bebeğim erkek olacakmış

Yukarda saydigim tam tersi ilk Oğlum da yaşadım

X