hıdrellez için neler yaptınız

bende dün akşam üzeri eşimin teyzesinin ısrarıyla küçük oyuncak bebeği kundaklayıp gül ağacının dallarına astım,ve gülün dibine para gömüp,taşlardan ev yaptım.deniz kenarına gidip demir para ile kum toplayıp akşamda kum kadar çok param olsun diye gazetelerden para yaptım.bakalım dileklerimizden hangisi gerçek olacak.

ayyy inanmıcaksınız ama benim dileğimin birisi kabul olduuu. 4 tane dilek çizip koydum gül ağacına bir tanesi yavru kedi resmiydi. sabah babannem telefon etti bana. akşam camı açık unutmuşum(evi zemin katta) kocaman kedi vardı evde benim odada dedi. çıkarttım dışarıya kediyi geçtim tv izledim sonra geri yattım dedi. sabah oldu bi miyav sesine uyandım dedi. yatağı bi açtım ki yavru kedi var dedi. büyük kedi ağzında getirmiş bırakmış dedi. bunu atamam allah gönderdi beslicem bunu dedi. inanamadım. benim evde kedi büyütmem imkansızdı ama babannem müsaitti. şok oldum ağlıcak gibi oldum ya duyunca...

müsran dualarını allah kabul etsin herşey gönlüne göre olsun canım nerde o eski hıdrelezler çocukluğun bayramıydı bu günler bazen böyle günler olunca keşke birgünlüğüne çocuk olsam diyorum ama olsam ne değişir ki şimdiki çocuklar hıdrelezin ne olduğunu bile bilmiyorlar bu eski adetlerimiz unutuluyor diye çok üzülüyorum artık hiçbir şeyin çocukluğumdaki gibi değil şimdiki çocuklar bilgisayar çocuğu sınav çocuğu nerde o eskiler ah nerde ...senağlama :1no2:

saol canım hepimizin dualarını kabul etsin rabbim.

bende çok üzülüyorum bu tür insanları birbirine yaklaştıran dayanışmayı iyiliği sevgiyi perçinleyen günlerin artık unutulmuş olmasına ve çocuklarımızın bunlardan bihaber olmasına..
çocuklarımızın bu durumunda bizlerin payı çok büyük malesef..artık günümüz şartlarına ayak uyduralım derken bir çok insani güzellikleri gözardı ediyoruz ve çocuklarımıza enpoze edemiyoruz bunları..bizler göstermez ve yaşatmazsak onlar nerden bilsinki..ama çok isterdim benim çocukluğumda ki çocuk oyunlarıyla , çocukluğumun bayramlarıyla , eğlenceleriyle büyümelerini..ama şartlar bunu engelliyor oldu artık..

canlar ben dileklerimi çizip bir kagıda gül agacı tpragına gömdüm fakat bu gece rüyamda bir cin gördüm ilk defa elimde kagıdı alıp yere attı kabul olmiycak dediii.. kızlar nedemejk bu benim rüyalarım genelde çıkar ürktüm birazzz

ben hiçbirşey yapmadımm sadecee içimdenn dua ettimm nee sarma ne gül nee şekill hiçbişeyy yapmadımmm allahh hepimizinn duasınııı kabul etsin enn hayırlısısıylaaa

[/COLOR][/FONT]
ben hiçbirşey yapmadımm sadecee içimdenn dua ettimm nee sarma ne gül nee şekill hiçbişeyy yapmadımmm allahh hepimizinn duasınııı kabul etsin enn hayırlısısıylaaa
gözek önemli olan kendi inançın seninle dikellerin yerine gelir umarım önemli olan bir şeyi istemek nasıl istediğin değil...a.s.

ben bu sene hıdrellez için hiç bir şey yapamadım.hoş her sene yaparım ama hiç tuttuğunuda görmedim.ama içimden allaha dua etmeyi hiç unutmam.birde teyzemin kızının bana öğrettiği bir dua var.
bismillahirrahmanirrahim
hızır nebi karada
hızır ilyas deryada
iki kardeş yüzü suyu hürmeti
muradımı ver allahım amin.

gece oğluma ev resmi çizdirdim. Sonra onun çizdiği kağıdın arkasına dileklerimi yazdım. O bir paket oldu. sonra gazete kağıdını banknot gibi kestim. O da bir paket oldu. Bir keseye de bozuk para ve evdeki bakliyat cinsinden koydum. Hepsini ayrı ayrı kırmızı kurdele ile limon ağacına (napim annemin balkonda onları taşıyacak o vardı bir tek) astım. Gece uyumadığım için sabah ezanı okunurken abdest aldım sonra çıktım dileklerimi çözdüm. Parayı cüzdanıma koydum. Dileklerimi yazdığım kağıdı da yürüyüşe çıkınca denize bıraktım. Allahım inşallah herkesle birlikte bizim de dileklerimizi kabul eder. Öyle imkansız gözüküyor ki :KK43:((
maalesef Mihrak. maddi olan dileklerim olmadı..Ama sağlıklı bir sene geçirdik. Sonsuz şükürler olsun, ki ilk dileğim o idi. Senin bu mesajını görünce geriye dönüp baktım. Meğerse bu başlığa geçen sene yazmışım. Ne çabuk geçmiş bir sene. İnanılmaz.
Bu gece de yine oğluma ev araba resmi çizdirdim. Sonra başka bir kağıda da ben birşeyler çizdim, yazdım. İndim aşağıya gül dalına bağladım. Demin bir boy apdesti aldım. Bu gece de yine uyumayı düşünmüyorum :).. Belki kısmetimiz bu sene gelir. Allahım inşallah Hızır ve İlyaz aleyhisselamların hatrına dualarımızı kabul eder hayırlısı ile.

maalesef Mihrak. maddi olan dileklerim olmadı..Ama sağlıklı bir sene geçirdik. Sonsuz şükürler olsun, ki ilk dileğim o idi. Senin bu mesajını görünce geriye dönüp baktım. Meğerse bu başlığa geçen sene yazmışım. Ne çabuk geçmiş bir sene. İnanılmaz.
Bu gece de yine oğluma ev araba resmi çizdirdim. Sonra başka bir kağıda da ben birşeyler çizdim, yazdım. İndim aşağıya gül dalına bağladım. Demin bir boy apdesti aldım. Bu gece de yine uyumayı düşünmüyorum :).. Belki kısmetimiz bu sene gelir. Allahım inşallah Hızır ve İlyaz aleyhisselamların hatrına dualarımızı kabul eder hayırlısı ile.

olsun canım yaa sağlık en büyük zenginlik zaten,o olmadı mı neyin anlamı kalıyor ki değil mi?en önemli dileğin olmuş ya gerisi zaten olur elbet...ben de daha önce hiç bu tarz şeyler yapmamıştım bilmiyordum da zaten açıkçası.işin garibi asacak bir gül dalım falan da yok.sadece dileklerimi bi kağıda yazdım ve sembolik olarak çzidim.pencerenin dışına tutturdum kağıdı.önemli olan niyet zaten öyle değil mi?sanırım sabah hava aydınlanmadan almam lazım o kağıdı değilmi?en iyisi ben de hiç uyumayayım:)))hihoyyyt

olsun canım yaa sağlık en büyük zenginlik zaten,o olmadı mı neyin anlamı kalıyor ki değil mi?en önemli dileğin olmuş ya gerisi zaten olur elbet...ben de daha önce hiç bu tarz şeyler yapmamıştım bilmiyordum da zaten açıkçası.işin garibi asacak bir gül dalım falan da yok.sadece dileklerimi bi kağıda yazdım ve sembolik olarak çzidim.pencerenin dışına tutturdum kağıdı.önemli olan niyet zaten öyle değil mi?sanırım sabah hava aydınlanmadan almam lazım o kağıdı değilmi?en iyisi ben de hiç uyumayayım:)))hihoyyyt
kesinlikle öyle canım. Sağlık olsun da gerisi inşallah olur zamanı gelince. Demek ki zamanı gelmemiş dedim ben de zaten :).. Ben de işte geçen seneden beri yapıyorum. Önceden bilirdim ama hiç yapmamıştım. Bu sene de yaptım birşeyler. Dilemek kuldan vermek Allah'tan :). Hem böylece eski adetlerimiz de ölmemiş oluyor. Karşılıklı güzel dileklerin, duaların edildiği bir gün geçiriliyor. Daha ne olsun değil mi? İnşallah dualarımız kabul olur herkesle birlikte.

Bende dün gece gül ağıcın dibine kağıta neler istediğimi çizdim..İnşallah hepimizin dilekleri kabul olur..

HIDIRLEZ GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUUUUN:))

X