Hipoplastik sol kalp sendromundan sonra tekrar hamilelik

zasel21

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2023
1
0
29
Merhaba arkadaşlar . Ben 3ay önce doğum yaptım bebeğime hipoplastik sol kalp sendromu hastalığı teşhisi konuldu. Ben dogurmaya karar verdim ve sadece beş gün yaşayıp ilk ve son kez ölüsünü kucagima alabildim. Onun eksikliğini gideremiyorum bir türlü bir tanede 2 yaşında kızım var fakat oğlumun olmasına o kadar alışmıştım ki karnımdaki tepkileriyle aşırı bağlanmıştım. Şimdi tekrar istiyorum en azından onun yerini doldurmayı kucağıma bir bebek almayi. Doğumdan sonra hiç bebeği kucağıma alamadim . Acaba bu hastalık tekrarlar mı böyle bebeğini kaybedip ikinciye sağlıklı olan annelerimiz varmı acaba . İçim içimi yiyo hem çok istiyorum hemde deli gibi korkuyorum.

Ben varım kardeşim..
Bebeğime detaylı ultrasonda bakıldığında öğrendik. Anne karnında balon takıldı, her cuma muayene oldu anne karnında, 37+5 te sezeryan ile dünyaya geldi kuzum. Direk yoğun bakıma alındı. Süreç bizim aslında çok uzun tek tek yazacaktım ama size daha güzel şeyler yazmak istiyorum. Elhamdülillah iki yıl sonra sağlıklı güzeller güzeli bir kız evlat verdi Rabbim bize. Şimdi beş aylık kizim. Sadece kardiyolijide bakılıyor belli aralıklarla elhamdülillah bir rahatsızlık yok sadece iki delik vardı onlar herkeste olabilen dedi doktor birisi kapanmış bile bir aylikken.Siz tevekkül edin çok dua edin. Ne güzel bir tane evladınız var 🌹
Rabbim size tekrar sağlıkla sıhhatli bir evlat verir, sabır inşallah 🥰

Merhaba arkadaşlar . Ben 3ay önce doğum yaptım bebeğime hipoplastik sol kalp sendromu hastalığı teşhisi konuldu. Ben dogurmaya karar verdim ve sadece beş gün yaşayıp ilk ve son kez ölüsünü kucagima alabildim. Onun eksikliğini gideremiyorum bir türlü bir tanede 2 yaşında kızım var fakat oğlumun olmasına o kadar alışmıştım ki karnımdaki tepkileriyle aşırı bağlanmıştım. Şimdi tekrar istiyorum en azından onun yerini doldurmayı kucağıma bir bebek almayi. Doğumdan sonra hiç bebeği kucağıma alamadim . Acaba bu hastalık tekrarlar mı böyle bebeğini kaybedip ikinciye sağlıklı olan annelerimiz varmı acaba . İçim içimi yiyo hem çok istiyorum hemde deli gibi korkuyorum.
Bende yavrumu aynı hastalıktan kaybettim. 14 ay oldu. Şuan 15 haftalık hamileyim. Ama dediğiniz gibi hep korku. İnsallah hersey hepimiz için çok güzel olur

Ben de 5.5 aylık gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım. ileri yaş tüp bebek tedavisiydi ilk bebeğimdi ...40 ım çıktı dr korunmana gerek yok dedi toparlanmış ama kendiliğimden hamile kalamıyorum.bir an evvel tekrar hamile kalmak istiyorum ama ya yine kucağıma alamazsam korkusu var.bir de meleğimi istiyorum.Allah'a dua ediyorum yalvarırım bana yine kızımı sağlıklı bir şekilde gönder diye.Ne büyük bir acı ne büyük bir çıkmazmış...

Ben de 5.5 aylık gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldım. ileri yaş tüp bebek tedavisiydi ilk bebeğimdi ...40 ım çıktı dr korunmana gerek yok dedi toparlanmış ama kendiliğimden hamile kalamıyorum.bir an evvel tekrar hamile kalmak istiyorum ama ya yine kucağıma alamazsam korkusu var.bir de meleğimi istiyorum.Allah'a dua ediyorum yalvarırım bana yine kızımı sağlıklı bir şekilde gönder diye.Ne büyük bir acı ne büyük bir çıkmazmış...
Cok ama çok üzüldüm. Bende tüp bebek ile hamile kalmistim ve neredeyse 6 buçuk aylık olan hamilelegimi sonlandırıldı. Kafayı yemek üzereyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hem psikolojik hem fizyolojik olarak bitmiş hissediyorum. Yaşımda ileri artık olur mu onu da bilmiyorum. Olsa bile bu evladım gelmez. Ona kıydım çok büyük günah işledim diğer tarafta bile kavusamayacagim diye dusunuyorum. Allahim kimseyi böyle bir karar verme durumunda bırakmasın. Hep keşkelerle yaşamaya başladım. Gebelik sonlandirma tamamen bir travma

Cok ama çok üzüldüm. Bende tüp bebek ile hamile kalmistim ve neredeyse 6 buçuk aylık olan hamilelegimi sonlandırıldı. Kafayı yemek üzereyim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Hem psikolojik hem fizyolojik olarak bitmiş hissediyorum. Yaşımda ileri artık olur mu onu da bilmiyorum. Olsa bile bu evladım gelmez. Ona kıydım çok büyük günah işledim diğer tarafta bile kavusamayacagim diye dusunuyorum. Allahim kimseyi böyle bir karar verme durumunda bırakmasın. Hep keşkelerle yaşamaya başladım. Gebelik sonlandirma tamamen bir travma
22 .haftamda sonlandırıldı.doğumhanede dua ettim allahım canımı al kızımı benden ayırma birlikte gömülelim diye.çok büyük boşluk çıkmaz acı .tarifi yok.bundan sonra hiç tam olarak mutlu olamayacağım yarım kaldım.ama size şunu söylemek istiyorum bu da bizim sınavımız günah diye düşünmüyorum Yüce Allah sağlıkla da almamızı nasip edebiirdi.biz bu çocukları doğurabilirdik annelik duygusunu da yaşardık ama yavrularımız acılar içinde kalacaktı ve ölecekti.ne kadar benim problemimle aynı problemde olan anne varsa hep acı sonu yaşamış (doğurmayı tercih edenler).şimdi o kadar çok hamile olmak istiyorum ki ama hep bir yandan da aynı yavrumu bana yollasın sağlıklı olarak diye dua ediyorum.benim ilk gebeliğimdi başka yavrum da yok.yaşım da ileri belki ben de bi daha anne olamayacağım (fiziken) ama hayat devam ettiği sürece dua edip isteyeceğim takdir Allahın.birkaç gün sonra kızımdan ayrılalı 2 ay olacak acımız daha çok yeni.umarım meleklerimizin kardeşleri gelir acının yanında büyük mutluluklaımız da olur.dualarım bizim gibi melek anneleriyle

Hislerimiz o kadar aynı ki. Yazdıklarınızı okurken kendimi dinledim sanki. Benim de Yumuk oğlumu kaybedeli 10 gün oldu bugün. Bende diliyorum Allah'ımdan evladımı bana sağlıkla yeniden gönder diye. Her gün dua ediyorum. İnşallah dualarımız, dileklerimiz kabul olur. Bende bizim bu durumumuzu yaşayanlara çok dua ediyorum. Çok zor bir anneyi böyle bir karar vermek durumunda bırakmak. Umarım bizler bunu yaşayan son anneler oluruz.

Hislerimiz o kadar aynı ki. Yazdıklarınızı okurken kendimi dinledim sanki. Benim de Yumuk oğlumu kaybedeli 10 gün oldu bugün. Bende diliyorum Allah'ımdan evladımı bana sağlıkla yeniden gönder diye. Her gün dua ediyorum. İnşallah dualarımız, dileklerimiz kabul olur. Bende bizim bu durumumuzu yaşayanlara çok dua ediyorum. Çok zor bir anneyi böyle bir karar vermek durumunda bırakmak. Umarım bizler bunu yaşayan son anneler oluruz.
Her gün her sabah aynı düşüncelerle uyanıyorum Rabbim sen katından kamil bir şifa nasip et benim için uygun gördüğüm bu değilse gebeliğimi sen sonlandır sen al yanına ne olur bu yazıyı okuyanlar dualarıma amin desin Allah lillah aşkına çok zor durumdayım ben bu kararı vermek istemiyorum Rabbim verdi Rabbim alsın inşallah

Rabbim sabırlar versin rabbim acınızı dindirsin hepimizin :KK43: benim 23 .haftalık bebeğime detaylı ultrasounda hipopilastik sol kalp sendromu teşhisi konuldu özel hastaneydi orada dünyam başıma yıkıldı inanamadık doktorum beni çapada prof perinatoloji uzmanına yönlendirdi onun özel şişlideki kliniğine gittik aynı gün oda baktı aynı teşhisi koydu daha sonra bize çapada bu tür kalp anomaliler için heyete katılmamızı söyledi orayada gittik maalesef çapadaki bütün perinatoloji uzmanları çok titizlikle incelediler baktılar hem hipopilastik sol kalp sendromu ,mitral kapakta ağır regürjitasyon,perikardiyal efüzyon,kritik aort stanozu teşhisi koydular maalesef annesi bu bebek sana gelmek istemiyor çok ağır kalp anomalisi sonlandırma kararı verdiler Allahım hiç bir anneye böyle bir çaresizlik yaşatmasın ögün dedim keşke ölseydimde bunları yaşamasaydım çok ağladım ordan kaçıp gitmek istedim koridorlarda kaçışıyorum ağlıyorum başka çarem yoktu 3gün boyunca suni sancı verdiler sonrasında bebeğimi canım parçamı doğurdum aldılar genetiğe götürdüler bunların hepsi 23 şubatta oldu maalesef ben çapadayken benim gibi bir sürü kişiler vardı ben tek ben olduğumu düşünüyordum çok acı bişey hala aklımdan çıkaramıyorum o doğum anını ölü bebek doğurmak hem de dogumhanede yapayanlız:KK43: kendi yaralarımı sarmaya çalışıyorum umarım başarılı olabilirim bir tane 10yaşında bir oğlum var onunla teselli bulmaya onun için güçlü olmaya çalışıyorum Şuan genetiğimiz araştırılıyor haber bekliyorum ama ben covit aşılarından olduğunu düşünüyorum Rabbim yar ve yardımcımız olsun 😞

X