Elektrikli Mutfak Aletleri Homend Küçük Ev Aletleri

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
Bir arkadaşım Homend marka blender setini çeyizi için aldı.
Anlattığına göre Alman menşeili, kesinlikle çinde üretim yapmayan, üretimini Türkiye'de yapan bir firmaymış.
Aynı zamanda garanti kapsamı özellikleri çok iyi olduğu için, aldığı blender setini de gayet kullanışlı göründüğü için (özelliklerinden dolayı) bu ürünü seçmiş.
Bana da aynı ürünü almamı tavsiye etti, fiyat olarakta indirimleri takip ederek uyguna almıştı, fakat daha kendisi de kullanmadığı için kararsız kaldım.
Ben daha çok denenip, artıları - eksileri görülmüş bir ürün alma taraftarıyım. Her ne kadar elektronik aletler birazda şans işine bağlı olsa da, ne ile karşılaşabileceğini bilmek güzel.
Benim de merak ettiğim aranızda bu markayı bilen, kullanan var mı?

Blender konusunda ben Braun almayı düşünüyordum.
Siyah renkli serisi hoşuma gitmesine rağmen, bir mağazada sorduğum üzere Braun Multiquick blender seti işimi görecek gibi.
Ne kadar olmasa sık kullanılan bir mutfak aleti. Önerebileceğiniz model, marka var mı?

Bunun haricinde bir de ütü almak istiyorum. Braun marka almayı düşündüm onu da.
Sebebi de Braun'un texstyle adında 3 ayrı tabanlı bir ütüsünün bulunması.
$brauntexstyle.jpg

Bir terzi kızı olduğum için ütü en önemli ev aletlerinden biri olacak :) Fakat piyasada o kadar fazla ürün yelpazesi var ki, tank gibi ütülerden tutunda ufacıklarına kadar.
Ben daha çok günlük ütü işlerimi görecek birşey arıyorum, illa profesyonel birşey olmasına gerek yok, neticede terzihane işletmeyeceğim :)
İşimi görsün ve dayanıklı olsun benim için kafi.
Braun ütü kullanan var mı?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler :)

Merhabalar,

Ben de ütü arayışı içerisindeyim.

Philipsin akıllı ütüsünün reklamlarını gördüm, şu tabanı kendı kendıne her turlu kuması seçebilen akıllı ütüyü sonra da demosuna denk geldim. Demo yapılırken şunu farkettim ütü süreklı sentetik kumaşa göre ayarlı...bu yüzden her türlü kuması ütüleyebiliyor...ama o ayardayken kot kumaşını utuleyıp bıraz beklettıkten sonra kot tekrardan kırışıyor. yani hayallerim suya düştü.

Bende kazanlı güçlü bir ütü istiyorum. ütü arayışım devam ediyor yani

Sanırım ütü konusunda pek kimsenin yorumu yok...
Blender için de :KK43:

Arkadaşlar yardım rica ediyoruz :)

Homend'i unutmuştum ben, biliyordum önceden ama yeni bir türk markası diye biliyordum. ütüsü de var,kazanlı olanını incelemek istiyorum, hafta sonu imkanım olursa gidip bakıcam. Umarım istediğim gibi çıkar.
$kazanlı buhar.JPG
Beğenirsem de uygun fiyattan nerden alabilirim diye bakıcam.

Blenderlarına da bakar sana söylerim :))

Arkadaşlar konuyu etraflıca araştırdım, gittim yerinde gördüm :)))
Size bilgilerimi aktarmak istiyorum.
Öncelikle Blender konusunda yazmak isterim, bu hafta Electroworld'de indirimi vardı blender'ın ve benim arkadaşım bu Blender'ı indirimden almıştı.
Fakat diğer tefal vs. ürünlerden etrafımdaki insanların tecrübe edindikleri bir konu vardı.
Üstte motorun bulunduğu aparatın, diğer aparatlara bağlantı noktasında demir bir çubuk (çark görevini gören bağlantı) var.. Hemen hemen bütün ürünlerde bu böyle, fakat bağlayacağın aparatın iç kısmındaki oturması gereken yuvada ise plastik bir çıkrık mevcut.
Herkesin de tahmin edebileceği gibi, metal plastiği zamanla aşındırıyor ve sonucunda alet kullanılmaz hale geliyor malesef... Garanti için götürdüğünüzde (homeend'inkini bilmiyorum bu böylemi) "garanti kapsamına girmiyor, kullanıcı hatası" diyorlar.
Sen durumu anlattığın zamanda "aleti gereğinden fazla yoğun çalıştırmışsınız, yani öğütülmemesi gereken birşey öğütmüşsünüz" diyorlar. Böyle enteresan bir durum yani.

Sonuçta alınacak ürün, çeyizlik bir ürün olduğundan dolayı, kimse bir mutfak malzemesini - hele ki bu bir elektronik ise - tekrar tekrar yenilemek istemez.
Hem maliyet meselesi, hem can sıkıcı bir durum.

Araştırmalarımdan vardığım sonuca gelince, kendime Braun Multiquick 5 aldım. Normalde fiyatı 229 TL, Electroworld'de dün 159 TL idi.
Dediklerine göre ürün kampanyası bitiyor, ama almak isteyenler ve düşünenler varsa, vakit kaybetmeden bir baksın derim :KK66:

Homend'in bahsettiğim modeli: Homend Functional 2802
$functionall-2802_0005.jpg

Benim aldığım Braun Blender: Braun Mr 540 Multıquıck Profesyonel Blender Seti
$Braun-Multiquick-Professional-MR_1162_1.jpg

Homend'i unutmuştum ben, biliyordum önceden ama yeni bir türk markası diye biliyordum. ütüsü de var,kazanlı olanını incelemek istiyorum, hafta sonu imkanım olursa gidip bakıcam. Umarım istediğim gibi çıkar.
Eki Görüntüle 369350
Beğenirsem de uygun fiyattan nerden alabilirim diye bakıcam.

Blenderlarına da bakar sana söylerim :))

Ben ütü konusunda dediğim gibi, gayet hassas sayılırım.
Homend piyasaya yeni giren bir marka olduğu için, ürün garantisi açısından şu anda kendini kanıtlamak adına çok farklı imkanlar sunuyor.
2 yıllık garantisi süresince, eğer ürüne 48 saat içerisinde bir çözüm bulamıyorsa yenisini gönderiyor.
Ama piyasada yer edindikten sonra bu şekilde mi devam eder garantisi, bir soru işareti?

Diğer açıdan, bende homend ütülere şöyle bir göz gezdirdim.
Yazılan makaleler vs. gibi şeyler buldum. Ama çok aşırı araştırmadım desem yeridir.
Bu tarz bir ütü benim için çok fazla diyebilirim, hem yer açısından hem de bu kadar kalabalık yapan bir ürün düşünmüyorum.
Bence iyi araştır derim :KK66:

yaaa hafta sonu bende baktım tefalde çok pahalı olduğunu gördüm. 5.5 bar olanlar ciddi para, 700 tl fln.

kafam çok karıştı :/

homendi araştırdım bende, bu söylediğin blender özelliği de olan bir mutfak robotuymuş sanırım. bloglarda iyi şeyler yazmışlar.
web sayfasını da inceledim çok ilginç bişey var, ürün arızalanırsa gelip evden alıyorlarmış 48 saatte yapıp yine adrese teslim ediyorlarmış, garanti faturası, fiş...vs istemiyorlarmış.güven verdi açıkçası bu bana.

ütülerini de inceledim alabilirim.

bu arada iyi günlerde kullan blenderını :)

yaaa hafta sonu bende baktım tefalde çok pahalı olduğunu gördüm. 5.5 bar olanlar ciddi para, 700 tl fln.

kafam çok karıştı :/

homendi araştırdım bende, bu söylediğin blender özelliği de olan bir mutfak robotuymuş sanırım. bloglarda iyi şeyler yazmışlar.
web sayfasını da inceledim çok ilginç bişey var, ürün arızalanırsa gelip evden alıyorlarmış 48 saatte yapıp yine adrese teslim ediyorlarmış, garanti faturası, fiş...vs istemiyorlarmış.güven verdi açıkçası bu bana.

ütülerini de inceledim alabilirim.

bu arada iyi günlerde kullan blenderını :)

Teşekkür ederim, inşallah sorun çıkmadan blenderımı kullanmak nasip olur :KK9:

Hakikaten insanın araştırdıkça kafası karışıyor, ama bilinçli almak en önemlisi bence.
İnşallah sen de istediğin şekilde ürünü bulabilirsin.. Şimdiden kolay gelsin :KK34:

benim de blender setim braun, ayrıca ütüm de.:KK31:
bakalım nasıl olacak sen memnun musun canım blender setinden?

dün de homend in ürünlerinden aldım..mikser,su ısıtıcı, tost makinesi ve çay makinesi.epey düşündüm ama bu ürünleri öneren çok,
herkes memnun..:KK24:

benim de blender setim braun, ayrıca ütüm de.:KK31:
bakalım nasıl olacak sen memnun musun canım blender setinden?

dün de homend in ürünlerinden aldım..mikser,su ısıtıcı, tost makinesi ve çay makinesi.epey düşündüm ama bu ürünleri öneren çok,
herkes memnun..:KK24:

Blender ve ütümden çok memnunum canım.
İnşallah sende çok memnun kalırsın.

Ben birtek homend'in blenderini araştırmıştım, almama sebebiminde yukarda bahsettiğim gibi, aparatların bağlantı kısmıındaki bir tarafın plastik - bir tarafın metal oluşu ve bunun bir birinin dişlerini yemesiyle alakalı idi. Benim de mikser'im homend ve gayet memnunum. Mikseri güzel yani... :KK34:

Blender ve ütümden çok memnunum canım.
İnşallah sende çok memnun kalırsın.

Ben birtek homend'in blenderini araştırmıştım, almama sebebiminde yukarda bahsettiğim gibi, aparatların bağlantı kısmıındaki bir tarafın plastik - bir tarafın metal oluşu ve bunun bir birinin dişlerini yemesiyle alakalı idi. Benim de mikser'im homend ve gayet memnunum. Mikseri güzel yani... :KK34:

inşallah canım..bir taşla bir kaç kuş vurup aradan çıkarmak istedim..şimdi
süpürgesini merak ediyorum..hem fiyatı uygun hem kullanımı uygun geldi bana..:KK31:

kampanya çok da işte hepsine yetişemiyorsun:26:

güle güle kullan canım sen dee:KK16::KK16::KK16:sağolasın..

inşallah canım..bir taşla bir kaç kuş vurup aradan çıkarmak istedim..şimdi
süpürgesini merak ediyorum..hem fiyatı uygun hem kullanımı uygun geldi bana..:KK31:

kampanya çok da işte hepsine yetişemiyorsun:26:

güle güle kullan canım sen dee:KK16::KK16::KK16:sağolasın..

Benim elektrikli süpürgem Philips, sana da tavsiye ederim.
Fakat süpürgeni iyi araştır canım...
Şimdiden herşeyin hayırlı olsun... :KK34: :KK19:

Benim elektrikli süpürgem Philips, sana da tavsiye ederim.
Fakat süpürgeni iyi araştır canım...
Şimdiden herşeyin hayırlı olsun... :KK34: :KK19:

canım sadece fiyatı daha makul geliyor.
450-500 civarı..:26:

sağolasın elifcim..:KK31:

sen ne almayı düşünüyorsun ya da aldın mı küçük ev aletlerini?

:KK17::KK17::KK17::KK17:eylül bana bunu sormicektin:KK14::KK14::KK14:benm henüz sizinle paylaştığım tabak çanak dışında hiçç bişeyim yokki:KK53::KK53::KK53::KK53:sen bayağı aldın neler aldın:KK23::KK23:

:KK17::KK17::KK17::KK17:eylül bana bunu sormicektin:KK14::KK14::KK14:benm henüz sizinle paylaştığım tabak çanak dışında hiçç bişeyim yokki:KK53::KK53::KK53::KK53:sen bayağı aldın neler aldın:KK23::KK23:

tabaktan vazgeçtim canımcım..geçende dedim ya bernardo da yemek takımı+ ç.k.b. takımı 1600 ama makul bir fiyat çıkarmasına rağmen
alamadım.:26: neredeyse 3/1 ine bende k.ev aletlerini alayım dedim esse indirim de..

hani aslında dişe gelir bir şeyler yok daha,olur inşallah zamanla:KK31:
senin zamanla toptan alma imkanın varsa zaten hepsini düşünme bile..çileğin dediği gibi
paradan haber ver sen, 2 hafta da değil 2 günde de biter kuzum:KK19:

Philips'in mi canım?
Evet fiyatları 450'den başlıyor, 900'e kadar çıkıyor diye biliyorum.
Ben aslında maraton alacaktım (Philips'in en son modeli) çok kullanışlı.
Fakat fiyatı çok yüksek geldiği için almadım, benim aldığım modeli:
Bfc876101.jpg

Philips FC8761-01 PowerPro Torbasız Elektrik Süpürgesi
Beğendiğim ve aslında almak istediğim modeli ise:
Philips 2200 W Marathon
philips_marathon_2200.jpg

Alacağınız süpürgede çekiş gücü çok önemli kızlar.
Muhakkak çekiş gücünü sorun, çünkü halılarda yeni olacağı için, bir an önce halı püskesinden kurtulmak istiyorsanız, sağlam bi süpürgeye ihtiyacınız var.
2 ayda kurtuldum sayılır... :KK34::KK34:

Bu arada kızlar bernardo'nun önünden geçtim bugün.
1 alana 1 hediye kampanyası vardı, bilginize... :KK34:

Philips'in mi canım?
Evet fiyatları 450'den başlıyor, 900'e kadar çıkıyor diye biliyorum.
Ben aslında maraton alacaktım (Philips'in en son modeli) çok kullanışlı.
Fakat fiyatı çok yüksek geldiği için almadım, benim aldığım modeli:
Bfc876101.jpg

Philips FC8761-01 PowerPro Torbasız Elektrik Süpürgesi
Beğendiğim ve aslında almak istediğim modeli ise:
Philips 2200 W Marathon
philips_marathon_2200.jpg

Alacağınız süpürgede çekiş gücü çok önemli kızlar.
Muhakkak çekiş gücünü sorun, çünkü halılarda yeni olacağı için, bir an önce halı püskesinden kurtulmak istiyorsanız, sağlam bi süpürgeye ihtiyacınız var.
2 ayda kurtuldum sayılır... :KK34::KK34:

evet philipsin modellerini kast ettim canım, alabileceğim kadarını..gerçi elektroword e bir indirim furyası var..
bi hesap kitap yapayım da..babamla aldık dün bu arada..adam diyo 2013 e yolcusun her halde:KK9:
dedim çok mu belli oluyor baba

tabaktan vazgeçtim canımcım..geçende dedim ya bernardo da yemek takımı+ ç.k.b. takımı 1600 ama makul bir fiyat çıkarmasına rağmen
alamadım.:26: neredeyse 3/1 ine bende k.ev aletlerini alayım dedim esse indirim de..

hani aslında dişe gelir bir şeyler yok daha,olur inşallah zamanla:KK31:
senin zamanla toptan alma imkanın varsa zaten hepsini düşünme bile..çileğin dediği gibi
paradan haber ver sen, 2 hafta da değil 2 günde de biter kuzum:KK19:

haklısın tatlımda işin kötü tarafı ben para biriktiremiyorum :KK25::KK25::KK25:bak mesela bişey almıyorumki ocakta borcumu kapatayım ama bu ay kendime 700tl ayırdım kuaföre gtcem güzellik uzmanına gtcem cilt bakımım var birkaç parça ciciş alacam ben hep harcıyorum parayı ya:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:offf şubatta bitince borç diyorum dalayım bir züccaciyeye mutfağa gereken ne varsa tek seferde alıp çıkayım bin iki bin ne tutarsa:44::44:ama bazende her aya bölüp parça parça alayım diyorum offf sanırım benden gelin olmaz:KK53::KK53::KK53:

X