Hormonlarım düzenli adetlerim düzenli ama..

dreampregnantsu

Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2021
141
77
26
Merhaba arkadaşlar regl olmaya başladığımdan beri düzenli adet gören biriyim. 23 yaşındayım ve yeni evliyim. Evlendiğimden beri son 3 aydır adetlerim 28 günden 32-33 lere çıktı bu ay ise 36. Gün halen adet görmedim. 1 ay yumurta takibi yaptım ve yumurtlama göremeyince günlerim de geciktiğinden jinekoloğa gittim. Doktor önce tam kan testi yaptı hormonlarım prolaktin tsh vs hepsi referans arkalığında normal. ultrasonda evet polikistik görüntüsü var dedi ve kıllanmam olup olmadığını sordu. Ben de evet sırtım yüzüm vs kıllanıyor dedim. Doktor ben üzerimi giyene kadar odadan çıktığı için sadece sekreteri bi sorun yok ilacı kullanın dedi. Verdiği ilaç tarlusal ama ben adet söktürücü olduğunu bile eczaneden öğrendim. Doktorla görüşmediğim için çok pişmanım o anın telaşıyla kendimi dışarı atmasaydım keşke. Şimdi sizden ricam şu sorulara olabildiğince cevap vermeniz:
1) polikistik over sendromum var ise neden adet düzensizliğim olmadı bu zamana kadar? Yani en azından her ay adet gördüm son 3 ay günlerin uzaması dışında ve bir sorun varsa hormonlarımda bozukluk olması gerekmez miydi?
2) doktor böyle bir durumda bir ilaç vs başlamalı mıydı özellikle devamlı ilaç vermemesinin sebebi gördüğü görüntünün çok tedavi gerektiren bir durum olmaması mı
3) özel bi hastanenin doktoruna İnstagramdan ulaştım tarlusal için 5 gün gecikme çok erken olmuş dedi kullanmalı mıyım sizce?
4 ve en hassas konu) Bu sendromla hamile kalabilir miyim tüm umudumu yitirmiş durumdayım
Fikri ve öyküsü olan arkadaşlarım lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
*bu arada mutlaka başka bir doktora daha görüneceğim en yakın zamanda

Merhaba hic merak etmeyen yumurtlama takibi yapın bircok kadın var böyle olup hamile kalan umudunuzu yitirmeyin kendinizi de strese sokmayın stres kötü etkiliyor maalese
Ve adet söktürücüyü bence baska bi doktora danısıp kullanmaya başlayın
O yuzden bir an önce iyi bi doktora basvurun

Merhaba hic merak etmeyen yumurtlama takibi yapın bircok kadın var böyle olup hamile kalan umudunuzu yitirmeyin kendinizi de strese sokmayın stres kötü etkiliyor maalese
Ve adet söktürücüyü bence baska bi doktora danısıp kullanmaya başlayın
O yuzden bir an önce iyi bi doktora basvurun
Çok teşekkür ederim inşallah 🙏 en yakın zamanda gideceğim

Merhaba arkadaşlar regl olmaya başladığımdan beri düzenli adet gören biriyim. 23 yaşındayım ve yeni evliyim. Evlendiğimden beri son 3 aydır adetlerim 28 günden 32-33 lere çıktı bu ay ise 36. Gün halen adet görmedim. 1 ay yumurta takibi yaptım ve yumurtlama göremeyince günlerim de geciktiğinden jinekoloğa gittim. Doktor önce tam kan testi yaptı hormonlarım prolaktin tsh vs hepsi referans arkalığında normal. ultrasonda evet polikistik görüntüsü var dedi ve kıllanmam olup olmadığını sordu. Ben de evet sırtım yüzüm vs kıllanıyor dedim. Doktor ben üzerimi giyene kadar odadan çıktığı için sadece sekreteri bi sorun yok ilacı kullanın dedi. Verdiği ilaç tarlusal ama ben adet söktürücü olduğunu bile eczaneden öğrendim. Doktorla görüşmediğim için çok pişmanım o anın telaşıyla kendimi dışarı atmasaydım keşke. Şimdi sizden ricam şu sorulara olabildiğince cevap vermeniz:
1) polikistik over sendromum var ise neden adet düzensizliğim olmadı bu zamana kadar? Yani en azından her ay adet gördüm son 3 ay günlerin uzaması dışında ve bir sorun varsa hormonlarımda bozukluk olması gerekmez miydi?
2) doktor böyle bir durumda bir ilaç vs başlamalı mıydı özellikle devamlı ilaç vermemesinin sebebi gördüğü görüntünün çok tedavi gerektiren bir durum olmaması mı
3) özel bi hastanenin doktoruna İnstagramdan ulaştım tarlusal için 5 gün gecikme çok erken olmuş dedi kullanmalı mıyım sizce?
4 ve en hassas konu) Bu sendromla hamile kalabilir miyim tüm umudumu yitirmiş durumdayım
Merhaba geçmiş olsun. Ben kendimi bildim bileli pkoluyum 3 çocuğum var. Darısı başınıza inşallah ilk hamileliğimde bir ay korunmadım o ay hamile kalmıştım. İkincisi için 9 ay denedik olmadı rahim filmi çektirdim,kilo verdim tam aşılamaya geçeceken hamile kalmıştım. Son hamileliğimde ise emziriyordum doğumdan sonra 2 defa adet görmüştüm üstüne hamile kalmıştım. Belki pkonuz ileri derece değildir.onun için adetleriniz düzenliymiş. Ama son zamanlarda adet düzensizliğiniz başlamış. Bol bol yürüyüş yapın sebze ağırlıklı beslenin Benim 3 ay adet olmadığım zamanlarım oldu.

Merhaba,
1) bende de polikistik var ve adetlerim duzenlidir. Hatta tuylenme sorunu bile yok bende. Yani olabiliyor.
2)polikistikin malesef ilacla bir tedavisi yok. Ama kiloya cok dikkat etmek lazim. Fazla kilo tetikliyor.
3) 5 gun bence de erken.
4) Hamile kalmanizi zorlastiran bir sendrom bu ama imkansiz degil. Kendiliginden bile hamile kalabilirsiniz. En kotu yumurta takibi, asilama ve tup bebege yonelebilirsiniz
Ama polikistik olan bir arkadasim 2 cocuguna da dogal yolla hamile kaldi.

Merhaba,
1) bende de polikistik var ve adetlerim duzenlidir. Hatta tuylenme sorunu bile yok bende. Yani olabiliyor.
2)polikistikin malesef ilacla bir tedavisi yok. Ama kiloya cok dikkat etmek lazim. Fazla kilo tetikliyor.
3) 5 gun bence de erken.
4) Hamile kalmanizi zorlastiran bir sendrom bu ama imkansiz degil. Kendiliginden bile hamile kalabilirsiniz. En kotu yumurta takibi, asilama ve tup bebege yonelebilirsiniz
benimde adetlerim düzenli bu yüzden pcoslu olduğumu ultrason muayenesinde öğrendim tüylenme hafif çene altımda var 14 kilo zayıfladım ama halen hamile kalamıyorum tüp bebek de yaptırdım ama olmadı malasef :KK43:

merhaba benimde adetlerim düzenli bu yüzden bende şaşırmıştım pcoslu olduğuma ama bazı kişilerde bu olabiliyormuş rahim filmi çektirdim tüplerim açık yumurtların olgunlaşma ve çatlama sorunu var doktor iletişimi çok önemli sizi dinleyen ve anlaşabileceğiniz bir doktora gidin

benimde adetlerim düzenli bu yüzden pcoslu olduğumu ultrason muayenesinde öğrendim tüylenme hafif çene altımda var 14 kilo zayıfladım ama halen hamile kalamıyorum tüp bebek de yaptırdım ama olmadı malasef
Merhabalar kusura bakmayın çok geç gördüm inşallah beklediğiniz güzel haberi almışsınızdır allahım kimseyi bekletmesin inşallah 🥺

Merhabalar şuan yeni bir tedaviye başladım. Doktorum günde 2 kez gynopol verdi 2 ay kullan dedi. Hormonlarım düzenli olduğu için ne kadar ısrar etsem de klomene başlatmadı. 2 ay sonra hala hamile kalmamışsan klomen deneriz diye ikna ettim en sonunda şuan gynopol ile devam ediyorum inşallah olur. Ne zor şeymiş beklemek aslında 🥺

Merhaba, tam olarak aynı durumdan muzdaribim. Şu an ne durumdasınız acaba?
Merhabalar doktorumu değiştirdim gittiğimde doktor ultrasonda pcos görüntüsü var ama hormonların çok iyi çalışıyor dedi. Biraz kilo vermemi tavsiye etti. Kansızlık ve d vitamini eksikliği gördü ilaç yazdı. Bir de hamile kalmayı kolaylaştıran ve pcos etkilerini azaltan bir takviye vitamin yazdı adı gynopol. Folik asit de varmış. Mayısa kadar hamile kalmamışsan klomen başlarız dedi çok ısrar ettim klomen için. Suanlık ilaçları kullqnmaya bqşladım kilo vermeye de. Bakalım bekliyorum 🥺

Merhaba,
3) 5 gun bence de erken.
Çok teşekkür ederim yeniden umutlandım bu aydan sonra umarım beklediğimiz haberi alabiliriz tüm isteyenler olarak🙏🏻

Spermlerde bir sorun vardir belki.
Merhabalar yeni başladığım doktorum sperme bakmak için erken zaten 3 ay denemişsiniz dedi kansızlık ve d vitamini eksikliklerimizi giderelim önce ve hamileliği kolaylaştıran bi takviye verdi. Adı gynopol aslında pcos semptomlarını azaltmaya yarayan bir ilaçmış. mayıstan sonra gerekirse ona da bakarız dedi 🥺

Merhabalar yeni başladığım doktorum sperme bakmak için erken zaten 3 ay denemişsiniz dedi kansızlık ve d vitamini eksikliklerimizi giderelim önce ve hamileliği kolaylaştıran bi takviye verdi. Adı gynopol aslında pcos semptomlarını azaltmaya yarayan bir ilaçmış. mayıstan sonra gerekirse ona da bakarız dedi 🥺
Kendinizi strese sokmayin. Daha 23 yaşındasınız.

X