HPV yüksek riskli pozitif..

Merhaba kizlar öncelikle korkmayın çünkü eğer bilmeseydik sonu daha kötü olurdu ama şuan biliyoruz ve bu engellenebilir bir şey bende hpv pozitiftim dünya başıma yıkıldı üstelik çocuğum yok ve rahim filmi çekildikten sonra cikti ortaya bende öğreneli 1.5 sene oldu kolposkobi olalı 1 sene oldu sonuç cin 1 geldi smearler hep temiz doktorum takip edelim 6 ay arayla dedi çünkü cin 1 gerileyebiliyor tabi ben kolposkobiden önce asi oldum gardasil 9 getirttim yurtdisindan doktorum istanbulda buradaki hiç bir doktora güvenmedim iyi ki de guvenmemisim kolposkobiden sonra 6 ay ahcc kullandım 6 ay sonra smear temiz hpv negatif geldim cumartesi tekrar kontrol zamanım geldi bakalim inşallah güzel sonuçlar alırım yine hpv ye bir daha bakar mı bilmiyorum tabi 1 sene dolmadan bakmaz belki sizde içinizi ferah tutun gecicek kizlar rabbim büyüktür
Ne gibi belirtiler vardı sizde

Sizin sadece smearle mi karar verildi?
Benim smear sonucum temizdi hpv yüksek riskli geldi kolposkopi yapıldı CIN2 geldi mutlaka kolposkopi yaptırmanızı öneririm.
Temizdi derken? Yani ascus falan da mı çıkmadı? Ben anlamıyorum neden o zaman smear veriyoruz kafayı yiyeceğim buradaki yorumları okuyunca gerçekten ağlıyorum her gün.

Benimde her zaman smearlerim temiz geldi kizlar smeare güvenmeyin ne olur mutlaka hpv testi yaptırın bana da doktor sadece smearler takip demişti ama içim içimi yedi güvenmedim iyi bir doktor buldum kendime ve hpv testi yaptırdım kolposkobi derken cin 1 olduğumu öğrendim bekleseydim Allah korusun daha kötü sonuçlar alabilirdim

Merhaba kizlar cumartesi hem smear hem hpv verdim tekrar 7 ay önce negatifti inşallah yine öyle gelir eğer temiz gelirse sene de 1 kontrole doncez dedi doktorum ne olur bana da dua edin cin 1 de vardı bende doktor eğer temizse iki testte artık iyilestin demek dedi inşallah 😒
Yaaa canım hadi inşallahh😍🙏🏻 Tertemiz gelsin sonuçların umarım bunlardan kurtulursun ve darısı hepimizin başına inşallah, allahın sağlık versin hepimize, sonucu bizimle paylaş olur mu 😊

Yaaa canım hadi inşallahh😍🙏🏻 Tertemiz gelsin sonuçların umarım bunlardan kurtulursun ve darısı hepimizin başına inşallah, allahın sağlık versin hepimize, sonucu bizimle paylaş olur mu 😊
Amin canım tüm kadınlarımız kızlarımız kurtulsun inşallah hepinize duacıyım 🤲 tabiki cumartesi belli olcak nasipse mutlaka haber veririm 🥰

Benimde her zaman smearlerim temiz geldi kizlar smeare güvenmeyin ne olur mutlaka hpv testi yaptırın bana da doktor sadece smearler takip demişti ama içim içimi yedi güvenmedim iyi bir doktor buldum kendime ve hpv testi yaptırdım kolposkobi derken cin 1 olduğumu öğrendim bekleseydim Allah korusun daha kötü sonuçlar alabilirdim
cin1 olunca tedavi nedir?

Cin 1 olduğu zaman takip ediliyorsın sadece 6 ayda bir smear ve hpv testi ile ya geriliyor hastalık ya da cin 2 ye ilerliyor ama cin2 de de leep oluyor yani çaresi var çok şükür

Yazmışken müjdemi vereyim kızlar çok şükür hem smear hem hpv negatif geldi doktorum iyileştin dedi artık sene de 1 kontrole gidicem darısı hepinizin başına inşallah herkes iyileşsin tüm kadınlarımız 🙏
Süperrr darısı başımaa çok sevindim senin adına🙏🏻☺️ Bu atlattığın dönemde kullandığın vitaminler vs varmıydı canım hiç önerebileceğin bilelim ekstra olarak yarar sağlar belki😊

Amin canım inşallah sende hep güzel haberler al 🤲🏻 yok aslında ben hiç öyle vitamin almadım sadece ahcc kullanmıştım 6 ay sonra hiç kullanmadım bir şey ama morel çok önemli iyileşeceğime çok inandım yememe dıkkat ettim paketli gıdaları gerçekten bıraktım bol bol yeşillik yedim roka maydonoz ozellikle bal pekmez bir de ben yoğurt çok tüketiyorum canım kendim yapıyorum açıkcası doğal beslenmeye özen gösterdim onun dışında hiç bir şey yapmadım

Amin canım inşallah sende hep güzel haberler al 🤲🏻 yok aslında ben hiç öyle vitamin almadım sadece ahcc kullanmıştım 6 ay sonra hiç kullanmadım bir şey ama morel çok önemli iyileşeceğime çok inandım yememe dıkkat ettim paketli gıdaları gerçekten bıraktım bol bol yeşillik yedim roka maydonoz ozellikle bal pekmez bir de ben yoğurt çok tüketiyorum canım kendim yapıyorum açıkcası doğal beslenmeye özen gösterdim onun dışında hiç bir şey yapmadım
Sağol canım dahada doğal beslenmeye dikkat edicem tekrardan çok geçmiş olsun hayatına birdaha bu hastalık uğramasın 😊🙏🏻

Merhaba,
Doktorunuz kim be nerede benim de bu işlemi yaptırmam gerekiyor en kısa sürede…

İstanbulda doktorum kendi özel kliniği geçen sene açtı ondan önce şişli memorial deydi gökhan boyraz adı instegramdan da araştırabilirsiniz

Yazmışken müjdemi vereyim kızlar çok şükür hem smear hem hpv negatif geldi doktorum iyileştin dedi artık sene de 1 kontrole gidicem darısı hepinizin başına inşallah herkes iyileşsin tüm kadınlarımız 🙏
Merhaba
Süreci atlatmış olmanıza çok sevindim. Ne kadar sürede atlattınız acaba ?

Suphem yokta sigil yoksa bu virüs un varlığıni nasıl anlayabiliriz ne olunca şüpheye düşmek gerek acaba, kadin dogum alttan ultrasonla bakti 2 3 defa bakarken vajinamda biseyler görürdü herhalde gozune carpmaz miydi
Ben birgün rutin kontrol için kasın doğuma gitmiştim siğil vs herhangi birşey yoktu ücretsiz hpv taraması yapıyoruz yaptırmak istermisiniz dediler neden olmasın dedim yaptırdım 15 gün sonra toplum sağlığı merkezinden arandım en kısa zamanda aile hekimizden sonucunuzu alıp bir kadın doğum uzmanına görünün dediler. Sonuçları aldığımda tip 33 hpv olduğumu zamanla rahim ağzı kanserine yakalanma riskim olduğunu öğrendim. Herhangi bir tedavisinin olmadığını her sene test verip kansere dönüşüp dönüşmediğini kontrol etmem gerektiğini söylediler ama geçenlerde bir yazı okudum hpv testiniz pozitif çıksa bile aşı vurdurabiliyormuşuz 3 doz devlet ödemediği için galiba benim doktorum hiç bahsetmedi şuan da hamileyim doğumdan sonra aşı yaptıracağım ama. İşin kötüsü normal doğum yasak çünkü doğum esnasında bebeğe bulaşma riski varmış mecburen sezeryan olacaksın dedi doktorum.

X