Hücre bulunamadı ne demek ? Yalan mı söylüyorlar acaba nerden bilebilirim

Mrs-cicek

🍀
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2010
4.702
4.247
Merhaba herkese
17haftalık hamileyim konu buraya ait değil deyip taşınmasın lütfen 😞 çünkü buaralar bu benim en büyük derdim :KK43:

Fikirlerinize deneyimlerinize ihtiyacım var.
12.haftamda doktorum ikili test istedi ben de yanılma payı olduğunu bildiğim için direkt fetal DNA yaptırmak istiyorum dedim o da daha mantıklı,ücreti yüksek olduğu için pek tercih edilmiyor ama doğruluğu %90 onu yaparsan daha net belli olur hem 70 hastalığa bakılıyor hem de diğer tarama testlerini de yapmak zorunda kalmazsın dedi..

Neyse yaptık 10 gün sonra çıktı,aradılar beni acilen amniyosentez yapmalısınız,yüksek riskli çıkmış dediler(%90)
Bulunduğum şehirde en iyi olan 2 perinotologa da gittim kafama hangisi yatarsa onda yaparım dedim,yaptım,maksimum 3 iş gününde çıkar dediler,dünden beri arıyorum hep bi bahane,en son bugün çarşambaya kaldı,hücre bulunmamış dedi sekreteri 🤦🏻‍♀️

İlk aradığım gün şu tarihte (2gün öncesi) amniyosentez yaptım dediğimde şaşırmış yooo o gün öyle bir işlem almadık dedi,dosyaya bakayım falan deyip tamam daha çıkmadı dedi o zaman da bi şüphelendim ama belki de doğrudur ne bileyim
Bir de bu akşam hücre bulunamadı dedikten sonra tekrar amniyosentez için sıvı vermeniz gerekebilir de dedi..

Var mı başına gelen duyan birileri kafayı yemek üzereyim :KK43:

Yanlış yönlendirmek istemiyorum ama bildiğim kadarıyla bu riskli bı işlem.bi kerelik yapmışsınız bide tekrar yapın diyorlar.bence öyle alttan almayın sonuçta bebek için riskli bı işlemi onlar yüzünden neden tekrarlayasiniz.
Nasıl ispatlarım bilmiyorum ki gidip genetik merkezinin numarasını isteyeceğim ama verirler mi sanmam :KK43: son 2 haftadır aşırı yıprandım üstüne bu geldi :KK43:

Yanlış yönlendirmek istemiyorum ama bildiğim kadarıyla bu riskli bı işlem.bi kerelik yapmışsınız bide tekrar yapın diyorlar.bence öyle alttan almayın sonuçta bebek için riskli bı işlemi onlar yüzünden neden tekrarlayasiniz.

%10000
Belki test sonuçlarını belki numuneyi kaybettiler ortada ihmal var. Koca yarın kliniğe gitsin, işin peşini bırakmasın. O arada sağlık bakanlığına şikayet edin sonra da avukatla ilerleyin

Kan testinde hangi hastalıklar olduğu da çıkmıyor muydu. Tekrar aldırmak zor olur. Allah yardımcınız olsun..oldukça sinir bozucu. Hastanenin başhekimi ile falan konusun

Maddi kayıp hadi yerine getirilir de tekrar aynı riski nasıl alacaksınız. Ben böyle durumlarda devlet hastanesine biraz daha güveniyorum. Daha zor ve uzun oluyor ama sonuçlar daha doğru geliyor bana.
Aslında ben de bu fikirdeyim ama doktorum da acilen yapmanız gerekir deyince en hızlı çıkaran klinik ve tecrübeli diye bu doktoru tercih ettik :KK43:

Kan testinde hangi hastalıklar olduğu da çıkmıyor muydu. Tekrar aldırmak zor olur. Allah yardımcınız olsun..oldukça sinir bozucu. Hastanenin başhekimi ile falan konusun
Kan testi verdim zaten onda turner sendromu denildi,amniyosentez ile daha kesin oluyormuş sonuç o sebeple tercih ettik :KK43:

Kan testi verdim zaten onda turner sendromu denildi,amniyosentez ile daha kesin oluyormuş sonuç o sebeple tercih ettik :KK43:
Geçmiş olsun.

Ben de ikinci gebeliğimi turner nedeniyle kaybettim. Mozaik yapı varsa diye bakmak için en garanti yöntem amniyosentez.

Daha önce genetik laboratuvarında çalışmıştım.Nadiren de olsa alınan sıvıda bebeğe ait hücreler olmayabiliyor. Bu bir hata değil. Şimdi tekrar araştırdım, az rastlanan ve çok raporlanan bir durum olmadığı için çok fazla bilgi yok internette ama doktorlarınızla konuşursanız bunun sadece şanssızlık olduğunu söyleyeceklerdir size.

Örneği kaybettiklerini hiç zannetmem. Öyle bir durum varsa sizin için bunu öğrenmek çok kolay olur zaten.

Rapor ne zaman geldi? Ben tüpleri görmek istiyorum, örneğin çalışıldığına emin olmak istiyorum deyin eğer bugun sonuç verildiyse. Yalnız onu da saklamazlar, atarlar, o yüzden isteyecekseniz hemen söyleyin.

Eklentiler

• IMG_3611.jpeg
    IMG_3611.jpeg
    100,6 KB · Görüntüleme: 38
İş yerinde bir arkadaşım amniyosentez yaptırdı bu testin sonucuna göre bebek sağlıklı görünüyordu ancak hasta doğdu. Hastane yanlış yapmış testi. Bilmiyorum bu olaylara da güvenimi kaybettiğim için olmaz da diyemiyorum gidip yüzyüze konuşun daha net anlarsınız

İş yerinde bir arkadaşım amniyosentez yaptırdı bu testin sonucuna göre bebek sağlıklı görünüyordu ancak hasta doğdu. Hastane yanlış yapmış testi. Bilmiyorum bu olaylara da güvenimi kaybettiğim için olmaz da diyemiyorum gidip yüzyüze konuşun daha net anlarsınız
Belki de arkadaşınız doğuma kadar bu konuyu konuşmak istemediği için çevreye böyle söylemiştir. Yani hatalı test sonucuna inanmak çok zor geliyor bana çünkü makineler, boyalar yapıyor artık bu işleri. Akıllı zeka foto çekip işaretliyor kromozomları falan.

Geçmiş olsun.

Ben de ikinci gebeliğimi turner nedeniyle kaybettim. Mozaik yapı varsa diye bakmak için en garanti yöntem amniyosentez.

Daha önce genetik laboratuvarında çalışmıştım.Nadiren de olsa alınan sıvıda bebeğe ait hücreler olmayabiliyor. Bu bir hata değil. Şimdi tekrar araştırdım, az rastlanan ve çok raporlanan bir durum olmadığı için çok fazla bilgi yok internette ama doktorlarınızla konuşursanız bunun sadece şanssızlık olduğunu söyleyeceklerdir size.

Örneği kaybettiklerini hiç zannetmem. Öyle bir durum varsa sizin için bunu öğrenmek çok kolay olur zaten.

Rapor ne zaman geldi? Ben tüpleri görmek istiyorum, örneğin çalışıldığına emin olmak istiyorum deyin eğer bugun sonuç verildiyse. Yalnız onu da saklamazlar, atarlar, o yüzden isteyecekseniz hemen söyleyin.
Çok teşekkür ederim ufacık bi ümit olsun bağlanmak istedim sağolun
Yarın eşimle gitmeyi düşünüyorum zaten,umarım biz yanılıyoruzdur 🙏🏼

Belki de arkadaşınız doğuma kadar bu konuyu konuşmak istemediği için çevreye böyle söylemiştir. Yani hatalı test sonucuna inanmak çok zor geliyor bana çünkü makineler, boyalar yapıyor artık bu işleri. Akıllı zeka foto çekip işaretliyor kromozomları falan.
Bizzat kendi çalıştığımız hastane yaptı maalesef hatayı bebeğinin değil annenin metaryali gönderilmiş dava sürecinde belli oldu

Türkiye'de her yerde otomatik yapılmıyor. Birkaç senedir uzaklaştım ama bir zamanlar mikroskop altında sayanlar vardı 😬

bir zamanlar mikroskop altında sayanlar vardı 😬
Sayan kişi çok önemli olmakla birlikte bunun da kötü bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta yıllarca böyle yapıldı bu iş. Şimdi koşullar iyileşti. Ben öğrenciyle hocalarla sayarlardı, çok da ihtimam gösterirlerdi. Defalarca farklı bölgelere bakarlardı falan.

Küçük bir ihtimal de olsa hücre üremesi görülemeyebileceği ve maalesef işlemin son kez tekrar edilebileceği size söylenmemis miydi?

X