Icimi dokmek istiyorum size

Konu sahibinin önceki konuları çok daha ikonik.😂 Örneğin: bir konuda kocasıyla yağ yüzünden tartışmışlar gelip buraya yazmış. Kocası ishal olunca da beddualarının tuttuğunu düşünmüş 😂 Kocasının ishaline kadar yazmış. Kocası kız kardeşine ped aldı diye rahatsız okuyor, kocasi ishal olunca bedduam tuttu diyor, kocası çocuğunu deke diye sevdiği için rahatsız oluyor. Umarım tüm bu konular trolldür yoksa ruh sağlığı hakkında endişelenmek gerek

Konu sahibinin önceki konuları çok daha ikonik.😂 Örneğin: bir konuda kocasıyla yağ yüzünden tartışmışlar gelip buraya yazmış. Kocası ishal olunca da beddualarının tuttuğunu düşünmüş 😂 Kocasının ishaline kadar yazmış. Kocası kız kardeşine ped aldı diye rahatsız okuyor, kocasi ishal olunca bedduam tuttu diyor, kocası çocuğunu deke diye sevdiği için rahatsız oluyor. Umarım tüm bu konular trolldür yoksa ruh sağlığı hakkında endişelenmek gerek
Aaa deminki Deke Reis de mi bu üyeydi ya, ben de diyorum bu akşam niye hep böyle komik konular açılıyor, meğer aynı kişiymiş. 😐

Merhaba arkadaşlar
İlk evlendigim 3 ay sonrası gelin mevlut u okutmak istedik neyse gününü koyduk annem hafta içi değil hafta sonu olsun dedi yok kabul etmedi kaynanam okutcak ya neymiş annem bi kişi bokuna kimse yanmasın diyesiymis
Ama demedi benim kaynana onu büyüttü kızına kocama anlattı annem kocayla arayı açtı gitmedi hasta olsa bakmam vs diyip durdu
Kocamin evlendigimizde hattından fazla borcu vardı annem gile sadece arabasının borcu var dedi
Diğerlerini demedi surekli mal alıyor vs dükkanda Kart döndürüyor ödemiyor
Düğünde takılan ceyrekler bilezik kolye düğünde takılan bugün ziynet gitti
Birde sigara alıyor dükkana
Kaynanam gil iki senelik evliyim
Hic gelmedi bize
Sorsan beni kötülerler

Kayinvaldemin kızı kocamdan ped istiyor kocam alıyor alma rahatsız oluyorum diyorum. Israrla alıyor bunu annesine diyor abisine diyor Berna konustu diye
Yüz göz oluyorum
Deliliğim akıllili gum vs kalmadı sineye çektim
Tek çocuğum kardeşim yok kaynanam yer yurt bakımından laf ediyor benim yerimi
Kiracı yim annem gil mutayit w ev verdi bitince oraya geçersiniz diye kaynanam gocurtmicez diye laf etmiş duydum

Lohusaligimda koca tarafından kimse gelmedi koca sülalesinden
Ve kaynanam benim ettiğim iyi yada kötü lafını kocama yetiştir.iz tabi iştemwginu sevmediğini dile getirdi bizeoglu istemişti evlenmiş benle
Lohusaligim boyunca tep tartistik ve benim koca ve beni değil hep ailesini dinluyo4

Gelin mevlutu ne ola ki? Kac senelik evliyim hic boyle bir seyden haberim yok. Yarin kayinvalideme resti cekecegim. Bir aile faciasina sebep olacaksiniz 🤣

Bizi tabi istemediğini sevmediği dile getirdi diyor. Orhun yazıtlarını baştan çözeceğim bu gazla
Hmm olabilir. Zaman içinde iştemwigu, iştemegi, istemedigini şeklinde değişerek günümüze gelmiştir. Dil yaşayan bir varlık derlerdi de bu kadar da yaşayan bir varlık olduğunu bilmezdim.

Hmm olabilir. Zaman içinde iştemwigu, iştemegi, istemedigini şeklinde değişerek günümüze gelmiştir. Dil yaşayan bir varlık derlerdi de bu kadar da yaşayan bir varlık olduğunu bilmezdim.
Derya yeni bir uyanış getirdi. inşallah bu uyanış diğer dillerede vesile olur

A0 Türkçe ile sadece gelin mevdilini anlayabildim ama ne oldugunu bilmiyorum
Yeni gelin oldugunuz için Kuran okutup peşinden çeyiz gösterme gibi bir adet mi acaba ?

Kayinvalidelerin gelinlerine gelinlerin kayinvalidelerine bayilmamasi adettendir bizim burada😂Yani birinin eşi kocası herşeyi ben olmalıyım diyen kadın kişisi,birinin biricik oğluşu kuzusu ....İşte tek ortak noktaları tek taht kavga sebepleri .Yani normali yokmu bu ilişkilerin var az da olsa var .Size böylesi denk gelmiş eşinizin ne kadar size saygı duyduğu ile ilgili bu.O saygı duyarsa herkes duymak zorunda kalıyor.Bu böyle.....Kavga etmeden sinir olmadan çözmeye çalışın kaos yorar kalbi

Hanımlar lütfen dalga geçip geyik yapmayın.

Merhaba arkadaşlar
İlk evlendigim 3 ay sonrası gelin mevlut u okutmak istedik neyse gününü koyduk annem hafta içi değil hafta sonu olsun dedi yok kabul etmedi kaynanam okutcak ya neymiş annem bi kişi bokuna kimse yanmasın diyesiymis
Ama demedi benim kaynana onu büyüttü kızına kocama anlattı annem kocayla arayı açtı gitmedi hasta olsa bakmam vs diyip durdu
Kocamin evlendigimizde hattından fazla borcu vardı annem gile sadece arabasının borcu var dedi
Hic gelmedi bize
Sorsan beni kötülerler

Kayinvaldemin kızı kocamdan ped istiyor kocam alıyor alma rahatsız oluyorum diyorum. Israrla alıyor bunu annesine diyor abisine diyor Berna konustu diye
Yüz göz oluyorum
Kiracı yim annem gil mutayit w ev verdi bitince oraya geçersiniz diye kaynanam gocurtmicez diye laf etmiş duydum

Ve kaynanam benim ettiğim iyi yada kötü lafını kocama yetiştir.iz tabi iştemwginu sevmediğini dile getirdi bizeoglu istemişti evlenmiş benle
Lohusaligim boyunca tep tartistik ve benim koca ve beni değil hep ailesini dinluyo4

D Derya 12468 sizde herkesin anlayacağı şekilde yazın lütfen, siz anlıyor olabilirsiniz ama yazınızdan hiçbir şey anlaşılmıyor.

Anlaşılır olması için yazıyorum:

Merhaba arkadaşlar
Ama demedi benim kaynana onu büyüttü kızına kocama anlattı annem kocayla arayı açtı gitmedi hasta olsa bakmam vs diyip durdu.

Merhaba arkadaşlar,
Evlendikten 3 ay sonra gelin mevlidi okutmak istedik, annem hafta sonu olsun dedi kayınvalidem bir kişi için hafta sonu olmaz deyip kabul etmedi çünkü mevlidi kayınvalidem okutacaktı.
Kayınvalidem mevlid olayını eşime anlatıp annemle eşimin arasını bozdu, eşim de annen hasta olsa bile bakmam dedi, kimse demedi ki o da annedir kızını büyütmüş bu yaşa getirmiş onun da fikrine değer verelim.

Hic gelmedi bize
Sorsan beni kötülerler

Evlendiğimizde eşimin haddinden fazla borcu vardı, annemlere sadece araba borcu söylendi, diğer borçlarını söylemediler, dükkanına kredi kartıyla sürekli mal alıyor ama aldığı malların parasını ödemiyor, bu borçları kapatmak için düğünde bana takılan bütün takılarım eşimin borçlarına gitti.

2 senedir evliyim kayınvalidemler evime bir kere bile gelmedi, kendi yaptıklarına bakmazlar beni kötülerler.

Yüz göz oluyorum

Görümcem eşimden ped istiyor, alma rahatsız oluyorum diyorum ısrarla alıyor, rahatsız olduğumu annesine söylüyor, söylediklerim yüzünden kayınvalidemlerle yüz göz oluyorum, ne deliliğimi bırakıyorlar ne akıllılığımı, söyledikleri her şeyi sineye çekiyorum.

Kiradayım kayınvalidem evimi beğenmiyor, ben tek çocuğum annem evini müteahhite verdi bitince oraya geçersiniz dedi ama duydum ki kayınvalidem o eve gitmelerine izin vermem demiş.

Lohusalığımda eşimin akrabalarından kimse gelmedi.
Kayınvalidem beni istemediğini sevmediğini bile söyledi oğlu istedi diye evlenmişiz, bu yüzden de iyi ya da kötü ne konuşursam eşime yetiştiriyor, kayınvalidem yüzünden lohusalığım boyunca eşimle tartıştık, eşim de beni değil ailesini dinliyor hep.

X