idrar yolu enfeksiyonu..!!!

merhaba arkadaslar geçen gün yazmıştım sağlık ocağında idrar testi yaptılar iltihap çıktı diye bugun doktoruma gittim sonucu görünce tekrar idrar testi istedi sağlık ocaklarında çok basit bi şekilde bakıyorlar çünkü neyse sonuç iyi çıktı iltihap yokmuş o sonuca baksaydım boşu boşuna antibiyotik vericektim dedi.size tavsiyem sağlık ocaklarındaki testlere çok güvenmeyin basıma geldiği için söylüyorum.

kızlar selam..ben 32+0 hamileyim..bugün yaptığım test sonucunda idrar yolu enfeksiyon çıktı..antibiyotik fitil falan verdi..yarından itibaren kullancam ama aranızda bu durumun başına gelenler varmı sizler ne gibi önlemlerde bulundunuz paylaşırmısınız lütfen :CüvCüv:

elifçim geçmiş olsun cnm... bende 10 haftalık hamileyim 7. haftamda öğrendim bebeğimi...
gebelik testi için yapılan idrar testinde idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı.
doktorum banada antibiyotik verdi bunun için fakat gebelik söz konusu olduğu için çok ağır ilaç veremedi
yani etkisi çok fazla ağır olan antibiyotiklerden değildi...
fakat ilaçları kullanmaya başladıktan sonra bol bol su içerek ayaklarımı sıcak tutarak atlattım.
çok şükürki temizlenmiş ama tabi tedbiri elden bırakmamak lazım...
gebelikte enfeksiyon kötüymüş allah korusun düşük yapmaya yada erken doğuma sebep oluyormuş...
kendine çok dikkat et ciddi bir durum çünkü...
diğer arkadaşlarında dediği gibi bol bol su iç ve kendini üşütmemeye özen göster...
bide özel olacak ama doktorum ilişkiyide bir süre yasaklamıştı bilgin olsun... :CüvCüv::ecrin_bebek:

elifçim geçmiş olsun cnm... bende 10 haftalık hamileyim 7. haftamda öğrendim bebeğimi...
gebelik testi için yapılan idrar testinde idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı.
doktorum banada antibiyotik verdi bunun için fakat gebelik söz konusu olduğu için çok ağır ilaç veremedi
yani etkisi çok fazla ağır olan antibiyotiklerden değildi...
fakat ilaçları kullanmaya başladıktan sonra bol bol su içerek ayaklarımı sıcak tutarak atlattım.
çok şükürki temizlenmiş ama tabi tedbiri elden bırakmamak lazım...
gebelikte enfeksiyon kötüymüş allah korusun düşük yapmaya yada erken doğuma sebep oluyormuş...
kendine çok dikkat et ciddi bir durum çünkü...
diğer arkadaşlarında dediği gibi bol bol su iç ve kendini üşütmemeye özen göster...
bide özel olacak ama doktorum ilişkiyide bir süre yasaklamıştı bilgin olsun... :CüvCüv::ecrin_bebek:

benim aylarımda ilişki zaten kesiliyor canım..çok teşekkür ederim canım çok sağol:CüvCüv:

kızlar selam..ben 32+0 hamileyim..bugün yaptığım test sonucunda idrar yolu enfeksiyon çıktı..antibiyotik fitil falan verdi..yarından itibaren kullancam ama aranızda bu durumun başına gelenler varmı sizler ne gibi önlemlerde bulundunuz paylaşırmısınız lütfen :CüvCüv:
canım bana kalırsa sakın kullanma derim hamilelikte kesinlikle antibiyotik felan kullanılmaz.benimde ilk başlarda başıma geldi dr'um bana bol su içmemi ve ilaç yazamayacağını söyledi bence çok doğru benim kız kardeşim bizden ırak olsun 4.5 aylık bebeğini düşürdü antibiyotik kullnarak.sen su iç ben öyle yaptım şimdi Allaha şükür bir şikayetim kalmadı suyun miktarınıda söyliyim günde 2.5 lt hadi geçmiş olsun......

slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım !
bende çok sık idrara çıkıyorum sürekli bir bası hissi var araştırırken sizi buldum nette birde bir sitede bilmiyorum sizdemi süt ve maydanoz buharından sonra iltihap atıyorum demiş aaba sizdede böyle birşey var mı ? çok mağdur kaldım ya sürekli idrar hissi çok kötü birşey .
ha birde ben bu sırada özel olucak ama ilişkiye girmek doğrmu mu bilmiyorum bir büyüklrtim yardımcı olsanız. nasıl geçer bu meret. şimdiden sağolun...

bende monural şase kullandım gebeliğe hiç bir zararı yok.ve hergece ılık su içinde 1 yamek kaşığı bal ve yarım çay kaşığı tarçın koyup içiyorum.ve tüm şikayetlerim geçti.süper bir şey ballı tarçınlı karışım.

X