Hamilelikte İdrar Yolu Enfeksiyonu

ceciliabaffo

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2022
22
6
34
Merhabalar, 9 haftalık hamileyim. Geçen haftaki kontrolümde idrar yaparken ve sonrasında yanma hissettiğim için test yaptı doktorum, idrarda lökosit 25 çıktı, Monurol verdi fakat bol su içmeme rağmen rahatsızlık hali geçmedi. Yazdım kendisine ama bol su içmeye devam edin dedi. İdrar yolumun çıkışında sızı ve ağrı yapıyor, tuvalette değilken de bunu hissediyorum. Benzer bir durum yaşayanlar oldu mu nasl atlattınız? Aslında ilaçla bu sıkıntılarım geçerdi normalde, minimum 3 lt su içiyorum, hamile olduğum için mi atamadım bu sefer enfeksiyonu anlam veremedim.

hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu baş belası şeylerden, tekrar test ver, ilaç gerekebilir tekrar, riskli dönemlerdesin rahim ağzının iyi durumda olması lazım

doktor en son her şey yolunda demişti ama rahim ağzını bu kadar etkileyebilir mi korktum şu an. Yurtdışında yaşıyorum bir de doktor görmek de zor oluyor. Dikkat edeceğim bu konuya

Evet rahim ağzı kısalmasında enfeksiyon etkilidir, Türkiyede çok önemsiyorlar bu konuyu, bana hem munorol hem de sabah akşam piyeloseptyl vermişti, geçmezse gel demişti, hiç şikayetim yoktu ona rağmen

Kaçıncı haftadaydınız? Piyeloseptyl hamilelik dışında içtiğim bir ilaçtı. Fakat ilk hamileliğim ve ilk trimesterda olunca hangi ilaçlar serbest bilemiyorum hiç. Yarına acilen doktor randevusu buldum. Türkiyedeki doktorum panik yapmayın dedi ama Yurtdışında olunca daha da korktum tabi ki.

Kaçıncı haftadaydınız? Piyeloseptyl hamilelik dışında içtiğim bir ilaçtı. Fakat ilk hamileliğim ve ilk trimesterda olunca hangi ilaçlar serbest bilemiyorum hiç. Yarına acilen doktor randevusu buldum. Türkiyedeki doktorum panik yapmayın dedi ama Yurtdışında olunca daha da korktum tabi ki.
Ben son aylarda kullandım, ilk haftalar için farklı ilaçlar vardır belki, hiç panik yapma bir şey olmaz Allahın izniyle ama ihmalde etme

X