İğneli Epilasyon İğneli epilasyon lekeleri

bir ay bir hafta önce göğüs bölgeme iğneli yaptırdım.kabuklar bir aya döküldü ama kırmızı yaralar var hala.leke kalmasından çok korkuyorum.keşke yaptırmasaydım.çok korkuyorum.kaç aya geçer bu kırmızı izler.medaccasol sürmeye başladım.geçer mi.lütfen nolur bişeyler yazın
canım kabuklar dökülene kadar ellemicekmişsin 1 ay banyo yapmican ynai

Benim kabuklarim bir hafta 10 gun icinde falan dokuluyordu ama ben hicbir sey kullanmadim yuzume gerek duymadim,bence sen de erken dusmesi icin ugrasma cunku kabuklar vaktinden erken duserse iz kalabilir, ama medacossol kullananlar var memnunlar sen de onu kullanabilirsin.
ilk 3 gun baticon sürmelimiyiz bşde izmitte neteyi önerirsin sinemcimm

ilk 3 gun baticon sürmelimiyiz bşde izmitte neteyi önerirsin sinemcimm
Canim ben medacossol kullandim baticon icin bir fikrim yok izmitte soley olabilir o da pek iyi yer olmadigi icin onermek zorundayim,forumdaki eski mesajlarımi okursa bir fikir edinirsin diye dusunuyorum

Ben izmirde ilayda güzellikte 2 ay önce bacagıma yaptırdım ve leke kaldı. Keske yaptırmasaydım diyorum. Bu iste uzmanlık cok önemli. Bu lekeler icin ne önerirsiniz? Simdi lr diye bir marka cıkmıs. Leke kremleri varmıs. Sizce ise yarar mı?

Kızlar sizi fena yoluyorlar haberiniz olsun. Bu nedir ya? Mezbaha gibi herkeste iz kalmış.
1 ay banyo yapmamak nedir ya. Kabuklanma 1 ay mı sürüyor ki?
21 günü geçen kabuklanma 3. derece yanıktır kızlar haberiniz olsun. Bu nasıl bir iş anlamadım.

Eğer bu olay böyle iz bırakan birşey olsa idi koskoca almanya bunu icat edip dünyaya yayar mıydı? kanada en süper makineleri yapar mıydı?

Tamamen operatör hatası kızlar. Her gün yabancı forumları takip ediyorum :) Bu operatörlerden sonuç alanlar da kendisini şanslı saysınlar.

Kızlar sizi fena yoluyorlar haberiniz olsun. Bu nedir ya? Mezbaha gibi herkeste iz kalmış.
1 ay banyo yapmamak nedir ya. Kabuklanma 1 ay mı sürüyor ki?
21 günü geçen kabuklanma 3. derece yanıktır kızlar haberiniz olsun. Bu nasıl bir iş anlamadım.

Eğer bu olay böyle iz bırakan birşey olsa idi koskoca almanya bunu icat edip dünyaya yayar mıydı? kanada en süper makineleri yapar mıydı?

Tamamen operatör hatası kızlar. Her gün yabancı forumları takip ediyorum :) Bu operatörlerden sonuç alanlar da kendisini şanslı saysınlar.
.

Kabukların geçmesi için bir şey kullanılıyor mu peki krem gibi yoksa cildin doğal akışına mı bırakılıyor?

Ya Aloe Vera jeli kullanmak en iyisi de Türkiye'de yasakladılar her yüz kişinden birinde mi 10unda mı ne alerjik reaksiyon yaratıyormuş diye.
Aloe Vera jeli bulursan sül / bulamazsan bitkisinin yaprağını kopar içindeki sıvıyı sür ama bu yapraktan sıvı çıakrma inel sağmak gibi çok uğraştırıcı bir iştir ve pek verimli değildir uzun vadede can sıkar pek tavsiye etmem. uğraşa katlanırsanız tabi ne ala . burada artık diğer arkadaşlar ne demişse onları sür. hametan var o da işe yarar yanıklar için witch hazel içeriyor yanıklar için iyidir.

Tabi cildin kendi akışına da bırakabilirsin ama bazı "uzmanlar" sert çalışıyor, iyileşme sürecini hafifletmek isteyebilirsin.

Son düzenleme:
Bir uzman hicbir krem önermiyor. Sadece kabukların gec dökülmesi icin pudra sürdürüyor. Bir baska uzman desitin diye bir yanık kremi sürdürüyor ama ilk üc gün. Sonrasında oluşan kabukları yumuşatmasın diye cok sürmeyi önermiyor. Buradaki arkadaslardan da medicassol sürdüklerini biliyorum.

Kabuklar dökülene kadar yalnızca pudra ki ben onu da artık sürmüyorum. Deri kendi kendine iyileşiyor. Çukur çukur izler kaldı sağ yanağımda sadece. İsotrexin tedavisine başladık onun için. Leke olursa bir şekilde geçiyor ama iz geçmez kendi kendine. o yüzden izler tazeyken önlem almalı.

Ya Aloe Vera jeli kullanmak en iyisi de Türkiye'de yasakladılar her yüz kişinden birinde mi 10unda mı ne alerjik reaksiyon yaratıyormuş diye.
Aloe Vera jeli bulursan sül / bulamazsan bitkisinin yaprağını kopar içindeki sıvıyı sür ama bu yapraktan sıvı çıakrma inel sağmak gibi çok uğraştırıcı bir iştir ve pek verimli değildir uzun vadede can sıkar pek tavsiye etmem. uğraşa katlanırsanız tabi ne ala . burada artık diğer arkadaşlar ne demişse onları sür. hametan var o da işe yarar yanıklar için witch hazel içeriyor yanıklar için iyidir.

Tabi cildin kendi akışına da bırakabilirsin ama bazı "uzmanlar" sert çalışıyor, iyileşme sürecini hafifletmek isteyebilirsin.

Teşekkür ederim aloe vera jelim var onu kullanayım o halde 14 gün oldu kabuklar duruyor umarım iz kalmaz

Merhaba...
Konunuz da yardımcı olabilir diye bazı bilgiler paylaşmak isterim...
-Kabuk geçme süresi kişinin cilt yapısına göre bünyeye, çalışılan bölgeye vede çalışma yoğunluluğuna göre değişkenlik gösterir...Ancak ne kadar uzun kalır ise o denli iyidir.. en az 15 en fazla 25-30 gün genel rakkamdır...
- İğneli epilasyon çalışma sonrasın da en az 1 en fazla üç gün suya değmeme durumu vardır... 1 ay suya değmemesi gibi durum söz konusu değildir...
-Kabuklar sinek ısırığı genişliğinde olup batık çalışmalarında biraz daha belirgin olabilir ki doğru bir teknik ile çalışılıp cilt yakılmamış olanın usülü budur...
-Kabuklar dökülecek,düşecek terimleri yanlıştır... Doğru uygulama yapılmış ise hiç bir krem kullanılmasa da kabukların kendiliğinden geçmesine yardımcı olduğunuz takdirde iz kalma şansı yoktur...
-Banyodan sonra Talk Pudrası iyi bir yardımcıdır. Yada terlediniz nem oluştu,pudra çözümdür....Çünki su ve vücut nemi yarada ıslaklığı devam ettiği sürece kabuk yumuşar ve deriden kolay ayrılmasına sebep olur ve alanı kuru tuttuğu için *Pudra*diyoruz..
-Yapılan bölgede sürtme, kaşıma,banyoda liflenme yada sert kurulama yapmamak..vs.. faydalı..
-Kabuk var iken merhem sürülmesi yanlıştır.. Bazı durumlarda çalışmanın hemen ardından bir defaya mahsus olabilir ki çalışma yapan uzmanınız ile konuyu değerlendirebilirsiniz..
-Kabuk ufalmaya başladığın da cilde göre kimin de kırmızılık kiminde kahverenkli geçici renk değişikliliği olabilir... Bunuda kozmetik ürünler ile değil tedavi etme niteliği olan kremler ile cildimizin daha hızlı bir şekilde toparlanmasına yardımcı oluruz...
- Bepandenin losyonu,silverdin,medikasol.. vs.. çok gerekli olur ise belki bazı çinko içeren kremler... Hatem,bepantenin merhemi de iyidir ama çok yoğun ve yapışkan olma özelliliği rahatsız edebilir... Hatta fito daha ilk sıradadır ama oda yoğun ve yapışkan özellikli kremdir ki, bu merhemleri kullanmak isteyen olursa da kış ayları tercih sebebi olması daha iyi olabilir.
- Gelelim batikona... Batikon özellikle çok yoğun ve kapalı olan alanlarda kullanılması daha uygun olur... Bikini çalışmalarında özellikle,kalça,kıvrımlı bölgeler vs... Kapalı alan ve hava ile teması ve ıslaklık la ilgili mecburi nedenlerden korumak zor olduğundan, o alanın bir an önce kabuklaşması adına ilk turlarda kullanılması gereklidir...
-Bir ilave daha.. Yüz dahil tek tük çalışmalar değil de normal oranlarda çalışmalar yapılıyor ise kabuk geçmeden güneş ve benzeri kremler hatta makyaj malzemesi fondotön gibi vesaire kullanmak doğru değildir...

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaklaşik iki senedir iğneli epilasyona gidiyorum.Hormanal bir rahatsizliginiz yoksa kesin çözüm ama uzun bir süreç.Özellikle yüzdeki tüyler zaman aliyor.Ben ilk önce lazerle tüylerimi incelttim sonra igneliye başladim tüyleriniz kalin ve siyahsa cok masraflı olacaktır ilk önce lazerle inceltmenizi tavsiye ederim bu süreçte hem tüysüz geziyorsunuz hem tüyleriniz inceliyor.İğneliye gelince tüyler incelince uygun akım verilirse %60 gidiyor mese la koltuk altım 4 seansta bitti seans surelerim 30 dk-28dk-20dk-7dk şeklindeydi her seansta çok ilerleme kaydediliyor.Ben çok düzenli gitmediğim halde çok rahattim ağda yapinca killar 2 hafta sonra tekrar çıkıyor iğnelide 2 hafta kabuk oluşuyor ama 40 gün tüy çıkmadığı için inanilmaz bir rahatlık.Lekelere gelince kesinlikle 1 seneden önce geçmiyor evet uzun bir süre ama değer.Kabuklarla kesinlikle oynamayin derin izler birakiyor ve zamanla kapanmayabilir bu konuda kesin bir sey söyleyemeyeceğim.

Arkadaşlar yaklaşik iki senedir iğneli epilasyona gidiyorum.Hormanal bir rahatsizliginiz yoksa kesin çözüm ama uzun bir süreç.Özellikle yüzdeki tüyler zaman aliyor.Ben ilk önce lazerle tüylerimi incelttim sonra igneliye başladim tüyleriniz kalin ve siyahsa cok masraflı olacaktır ilk önce lazerle inceltmenizi tavsiye ederim bu süreçte hem tüysüz geziyorsunuz hem tüyleriniz inceliyor.İğneliye gelince tüyler incelince uygun akım verilirse %60 gidiyor mese la koltuk altım 4 seansta bitti seans surelerim 30 dk-28dk-20dk-7dk şeklindeydi her seansta çok ilerleme kaydediliyor.Ben çok düzenli gitmediğim halde çok rahattim ağda yapinca killar 2 hafta sonra tekrar çıkıyor iğnelide 2 hafta kabuk oluşuyor ama 40 gün tüy çıkmadığı için inanilmaz bir rahatlık.Lekelere gelince kesinlikle 1 seneden önce geçmiyor evet uzun bir süre ama değer.Kabuklarla kesinlikle oynamayin derin izler birakiyor ve zamanla kapanmayabilir bu konuda kesin bir sey söyleyemeyeceğim.
Ben hem lazere gitmis hem de igneliye devam eden biri olarak yüze lazeri önermiyorum. İnce tüyleri fazlalaştırdığını düşünüyorum. Ben tecrübelerime göre lazere hiç bulaşmadan iğneliye gidin derim.

Merhabalar koltukaltima iğneli epilasyon yaptirmistim ilk seansta hicbir sey surmedim kabuklanma olmustu daha sonraki seanlarda her gun hametan surdum 4 seans oldu sanirim simdi acnelyse krem kullanmaya basladim kremin etkisi olarak koltukaltimda soyulmalar basladi. Sizce yanlis bir sey yapmis olabilir miyim lekelerle ilgili gecer mi diye endise ediyorum. Bu arada acnelyse krem kullanan var mi?

Merhaba ben de kırmızı ve kahve lekelerden şikayetçiyim. 2 aydır geçmedi. Ne sürmem lazım. Aloevera bitkim var. Ama kıl köklerini beslediğini duymuştum. Kılları besler mi ona göre kullanacağım. Zaten şuan hem leke var hem diğer kıllar çıktı

Merhabalar.
Sitenize yeni üye oldum. llk olarak da epilasyon konusundaki sohbetiniz dikkatimi çekti. Ben de sizinle yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Lütfen okuyun.. Öncelikle söyleyeceğim iğneli epilasyon; yapan kişi profesyonelse hiç iz bırakmaz. eğer iz bırakmaya başladıysa oraya bir daha uğramamanızı tavsiye ederim.

Ben 10 sene önce Ankara'da adını şu anda tam hatırlayamıyorum ama Kızılay da Özmen Hanım isimli bir epilasyoncuya gittm. Orada 3 bayan (birisi çok genç ve acemiydi) epilasyon yapıyorlardı ve müşterisi çok fazlaydı. İlk 3 seansta bir yan etki görmedim. Sadece çok acıyordu . Sonradan gelenlerin özellikle yüzlerinde izler farkettim ve Özmen Hanımdan bende de iz kalmaması için dikkat etmesini rica ettim. ve o gün sanırım bana çok sinirlendi. Resmen dudak üstümde ve çenemde derin izler yaptı. ve çok büyük kabuklar oluştu. Kendsi bunların geçecğini söylediği için ben de inandım ve üniversiteye İstanbul'a gittim. Fakat kabuklar dökülmesine rağmen izler hiç geçmedi.aradan 10 sene geçmesine rağmen izler hala duruyor.

Daha sonra İstanbul'da çok araştırdım ve harika bir epilasyoncu buldum. Seansa girdiğimizde yüzümü büyüteçle inceledi ve bana ilk söylediği şey, sizin cildinizi yakmışlar oldu.. Meğer iğneyi kıl köküne sokup ondan sonra elektirği açıp , iğneyi çıkatmadan önce kapatmak gerekiyormuş. Ankaradaki bayan , müşterileri hızlı bir şekilde göndermek için sanırım bu kurallara dikkat etmeden hepimizin cildinde izler bıraktı. Ayrıca yüzümde kullandığı iğneyi gösteriğimde İstanbuldaki epilasyoncum şok oldu.. Meğer Ankarada Özmen Hanımın yüzüme kullandığı iğneler ; uzun zamandır kullanılmayan, eskiden de sadece kol ve bacak tüyleri için kullanılan en kalın iğnelermiş. Ne diyeyim bilemiyorum, Allahından bulsun ..

Neyse ki İstanbuldaki epilasyoncum harika birisi çıktı. Hiç bir iz ve yanık , kabuk oluşturmadı. Ama diğer izler hala duruyor ve naıl gidereceğimi de bilmiyorum.
Benim tavsiyem çok araştırmadan kimseye cildinizi veya sağlığınızı emanet etmeyin
merhaba istanbulda nereye gittiniz? benim de izlerim var bi türlü geçmiyorlar. kadın geçicek diyip duruyor.hiç bir şey de sürdürmüyor. kime güveneceğimi şaşırmış durumdayım lütfen yardım edin :KK43:

ben esmerim ama bütün tüylerim sarı olduğu için lazer görmüyor ondan dolayı tek çare iğneliydi..
bacaklar komple
karın göbek
k.altı
bikini bölgesi
bıyık ve yanaklardaki sarı tüyler...
kollar komple yaptırdım...
ben 1996 senesinde yaptırmıştım..o zaman tek seasta bu saydığım yerlerin %70'i bitti sonra kalanlarını yavaş yavaş zamanla hallettim...yani eğer tüylerinizde uysalsa gerçekten 2 seastan sonra bile bittiği oluyor...acısına gelince sarı olmasına rağmen yaparız biter denilen lazer merkezlerine gittim bitmediği gibi çoook canım yandı iğneliden daha beter lazer....bana verdikleri havluyu yiyordum acıdan... iğneli epilasyanda iğne girerken anlamıyorsunuz verilen elektrik oranına göre acısı az yada çok oluyor..dayandım çünkü her ay almaktansa çekerim bunun acısını dedim sonuçta lazer daha beter..çıkar yolda yok .....az da olsa tüyler sonuçta almak gerekmiyormu her ay gerekiyor...ama iğnelinin bir özelliği var yaparken işlem gören yer uyuşuyor..bundan dolayıda bir başlayınca gerisi geliyor..dışarı çıktığınızda acısını unutuyor ve bir daha ne zaman geleceğinizin hesabını yapıyorsunuz...
merhaba izlerden kurtulabildiniz mi? hangi kremleri kullanmak gerekir? benim yaptırdığım yer birşey sürme diyor. ama göğüs çevremde izler geçmiyor bir türlü. yüzümdekiler geçiyor ama. ne yapmalıyım lütfen yardım edin :KK43:

merhaba ,sakıncası yoksa gittiğiniz yerin tam adresini özelden bana atar mısınız?yeni üye olduğum için özelden msj atamıyorum maalesef.. ben de çok mağdur oldum bu iğneliden.. istanbulda 3-4 yere gittim ama hiçbirinden memnun kalmadım..benim de geçmeyen bir izim var :KK43:
merhaba izlerden kurtulabildiniz mi? hangi kremleri kullanmak gerekir? istanbulda önerebilceğiniz iz bırakmayan yer var mı?benim yaptırdığım yer birşey sürme diyor. ama göğüs çevremde izler geçmiyor bir türlü. yüzümdekiler geçiyor ama. ne yapmalıyım lütfen yardım edin :KK43:

Selam kızlar ben de kol koltukaltı çene altı göbek ve alt bacak olmak üzere yoğun bir iğneli epilasyon uygulaması yaptırıyorum. Gittiğim yerden daha doğrusu uzmandan ne kadar memnun olduğumu hem bu forumda hem de eş dost çevremde her fırsatta söylüyorum. Tam 7 seans oldu ve hala memnunum:)) forumda okuduğum kadarıyla çoğu yerde kabuklanmalar oluyor ve kabuklanma zararsız gibi gözükse de hem sosyal hayatını etkiliyor, hem de kabuk gittikten sonra iz kalma ihtimali var, ben okuduklarımdan bunu çıkardım. Benim gittiğim uzman çalışması bitince bir solüsyon var kendi hazırladığı, ondan sürüyor çalıştığı bölgeye, sonrasında o solüsyonu akşamları da kullanacaksın diyor ama ben her seferinde sadece 1 kez kullanıyorum(çok üşeniyorum çünkü bazen de unutuyorum:)) akşam olunca ama arkasından beklazon kremi mutlaka sürüyorum, şimdiye kadar 1 kez bile kabuk oluşmadı ve tek bir iz yok. Sadece biraz kızarıklık kalıyor ertesi güne 1 gün sonra o da kayboluyor. Neden iz yok biliyo musunuz, çünkü uzmanlığın yanında kullanılan cihaz da iyi olmalı, altın uçlu bir iğneyi kıl köküne batırıp akımı 1 sn -yada ona yakın bir zaman bilmiyorum- veriyor her pedala basışında ve makine kesiyor akımı. böylece iğneyi kıl kökünden çıkarırken akım kesilmiş olduğu için cilt yanmıyor ve ne leke ne kabuk ne de iz olmuyor. Cilde değil cildin altındaki kılköküne çalışıyorum ben diyor uzmanım. Nasıl?:1hug: :nazar::nazar::nazar:
merhaba nereye gitmiştiniz? iz bırakmaması çok güzel bir şey ya:KK43: bende izler kaldı gecmek bilmiyorlar. istanbulda mı gittiğiniz yer? lütfen yardım edin:KK43:

X