İğneli Epilasyon İğneli epilasyon uzmanının paylaşım alanı

gerçekten çok memnunum. önceden ellerimi ve kollarımı sir ağda ile alıyordum. sonra lazere gittim ama o daha da arttırdı. en son çare olarak iğneliye gittim. sonuçlarını görünce neden en baştan iğneli yaptırmadım diye üzüldüm açıkcası. ben de iz kalma konusunda o kadar çekiniyordum ki. fakat uzman arkadaşın önerilerine harfiyen uyunca hiçbir şey olmuyor. ben sırf iz kalmasın diye ellerimi çok ıslak olmayan ıslak mendil ve hafif nemli bir bezle temizledim. kabuklar düşene kadar pudra dışında hiç bir şey sürmemelisin. hatta uzmanın pudra önermiyorsa onu da sürmemelisin. dediğim gibi uygulayan kişi uzmansa size ne yapmanız gerektiğinizi söyleyecektir. ben ümraniyede kendi evinde yapan genç bir bayana gittim, kendisi hem uzmandı hem de evinde yaptığı için fiyatı çok uygundu. şimdi de aynı kişiye bacaklarıma başlamayı düşünüyorum

yazmayı unutmuşum, kollarımdaki ve ellerimdeki tüyler 7 senastan sonra bitti. fakat bu 7 seansta tüylerim aynı yoğunlukta değildi . yani açıklayıcı olması için şöyle bir örnekle yazayım. diyelim ki ilk seansta kolunuzdaki kıl sayısı ( atıyorum) 1000 adet kıl olsun. ikinci seansa giderken sayısı 900 kıl. üçüncü seansa giderken 700 kılla daha sonraki seanslara da daha azalarak gidiyor olacaksınız. böylece seans süresi ve maliyeti azalacak. anlaşılır olsun diye böyle örnek verdim. bir de iğneli biliyorsunuz azaltan değil yok eden bir yöntem. yani uzman ellerde ve düzenli yapılırsa kılları %100 yok eden bir yöntem. durumunuz müsaitse hiç durmayın başlayın derim.

Gerçekten çok teşekkür ederim düşündüğüm ne varsa yanitlamissiniz:)) ben samsun da yaşıyorum hemen başlamak için araştırmalara başlayacağım:)

rica ederim. bir söz var bilirsiniz ;damdan düşenin halini damdan düşer anlar. ama lütfen uzman olup olmadıklarına dikkat edin. sakın kuaförlerde henüz yeni yetişen elemanlara yaptırmayın. mümkünse sadece iğneli epilasyon yapan yerlere gidin. uzman kişinin on parmak çalışıyor olduğuna dikkat edin yani eğer kişi sağlaksa ;sağ eliyle iğneyi uyguluyor sol eliyle de kılı cımbızla çekiyorsa on parmaktır. iki işlemi de aynı eli ile yapan uzmanlar da var fakat bu süre sıkıntısı yaratıyor. bir de cımbızla kılı uzaklaştırırken eğer kılın kökünden çekildiğini hissediyorsanız uygulama yanlış gidiyor demektir. kılın oradan uzaklaştırıldığını hissetmemeniz lazım. ben aşırı detaycı olduğum için detaylı yazdım. inşallah güzel bir uzmana yaptırır kurtulursunuz

Gerçekten çok doğru bir sozmus:) evet bende detaylara takılan bir insanım ve bu konuda sizin gibi birinden cevap almak benim şansım oldu söylediğiniz tüm detaylara dikkat edeceğim çok teşekkürler:)

rica ederim. inşallah sorununuzdan kurtulursunuz. bir de size tavsiyem aysel hanımın yazılarını da okuyun. ben aysel hanıma hiç gitmedim ama kendi uzmanımla aynı prensiplerle çalışıyor olduğu anlaşılıyor. aysel hanımın yazıları cevapları yorumları iğneli konusunda çok önemli yazılar. müşteri açısından da uzman açısından da bakan biri. iyi seneler dilerim

2015 yılının sağlık ve mutluluk içinde geçmesini dilerim.

Merhaba aysel hanım bende bir şey sormak istiyorum. Sayfayı biraz karıştırdım ama cevabı bulamadım. Uygulama sonrasında bepanthen falan gibi kremler hiç sürmeyelim mi. Sadece 3 gün antibakteriyel pudra sürmek yetiyor mu ? Bir de ben göbek gögüs bölgesi için gidiyorum ama acıya dayanamadığım için uyusturucu iğne yaptırarak seansı tamamlıyorum. Uzmanım acısına dayanamadığım için kendimi sıktığımı ve deliklerin açık olmadığı için iğnenin girmekte zorluk çektiğini o yuzden uyusturarak yapmamızın daha iyi olacağını söyledi. Bir zararı var mıdır acaba ?
Benimde tavsiyem sadece pudra kullanılması yönündedir. Uygulama anında kendinizi sıkmanız uzmanın çalışması için zorluk oluştursa da gözeneklerin kapanması konusundaki bilgiye katılmıyorum.

Merhaba igneli epilasyonun el parmaklarına yapılma olasılığı var mıdır?
iğneli epilasyon uygulaması el parmaklarına da rahatlıkla uygulanabilir.

Merhabalar istanbulda bir merkezde epilasyon yaptiriyorum aklima takilan seyler var yardimci olabilirmisiniz? Yüzum icin gidiyorum lazer ile basladi sadece 2 dakika suruyor bu islem 2 haftada bir gidiyorum verdigim paraya uzuluyorum acikcasi hicbir etkisinin olmadigini dusunuyorum 1 hafta once igneli yapti okadar rahattim ki 1 hafta cikmadi nerdeyse uzmana bundan sonra sadece igneli istedigimi soyledim kabul etmedi bir igneli bir lazer yapalim dedi cunku ayda 50 lira olarak anlasmistik sanirim ignelinin maaliyeti daha fazla bu sebeple kabul etmedi uyguladigi yontem sizce mantikli mi? Bir igneli bir lazer birkac yere danistim sadece sureyi uzatiyor dediler yardimci olur musunuz?

aysel hanım size bir konuda mesaj gönderdim fakat niçin yanıtlamadığınızı anlamadım. görmemiş olabilirsiniz diye buraya yazmak istedim. iğne olarak en sağlıklısı hangisidir? bir de şu uygulama sırasında bazı kişilerin eline elektort veriliyormuş bana hiç verilmedi, aradaki farkı eğer vaktiniz varsa ve cevaplarsanız öğrenebilir miyim.

gerçekten çok memnunum. önceden ellerimi ve kollarımı sir ağda ile alıyordum. sonra lazere gittim ama o daha da arttırdı. en son çare olarak iğneliye gittim. sonuçlarını görünce neden en baştan iğneli yaptırmadım diye üzüldüm açıkcası. ben de iz kalma konusunda o kadar çekiniyordum ki. fakat uzman arkadaşın önerilerine harfiyen uyunca hiçbir şey olmuyor. ben sırf iz kalmasın diye ellerimi çok ıslak olmayan ıslak mendil ve hafif nemli bir bezle temizledim. kabuklar düşene kadar pudra dışında hiç bir şey sürmemelisin. hatta uzmanın pudra önermiyorsa onu da sürmemelisin. dediğim gibi uygulayan kişi uzmansa size ne yapmanız gerektiğinizi söyleyecektir. ben ümraniyede kendi evinde yapan genç bir bayana gittim, kendisi hem uzmandı hem de evinde yaptığı için fiyatı çok uygundu. şimdi de aynı kişiye bacaklarıma başlamayı düşünüyorum
Canım gittiğin yerin adını yada adresini özelden mesaj atabilir misin bir de uygun demişsin dakikasını kaça yapıyor acaba?

Değerli merosa,
Uygulamalarım sonrası yara problemleri yaşatmadığımdan dolayı sorunuzla ilgili olarak deneyimim yok, Uygulama yaptığım hanımlara 3 gün su değmemesi ve kaşıntıya karşı günde bir kez pudra sürülmesi dışında bir tavsiyede bulunmuyorum. Yanlış uygulamalar sonrası oluşan yaralar için bende sizin belirttiğiniz ilaçlarla ilgili tedavileri duydum ama en uygun çözümün bir dermatoloğa danışmanız olduğunu düşünüyorum. saygılarımla.

Selamlar,
Mümkün olduğunca bütün başlığı okumaya çalıştım. Daha önce bu sorulara cevap verdiysenız kusura bakmayın:
- Tedavi süresince kılların uzun mu olması gerekiyor? Ağda ya da jiletle alabiliyor muyuz?
- Yani tedavi 2 yıl sürecekse, 2 yıl boyunca tüylerimizle mi kalacağız?
- Lazerden birkaç yıl sonra çok fazla ayva tüyü çıktı. Bunlar yeni kökler midir sizce, yoksa yeterince tahrip edilemeyen eski köklerden çıkan ince tüyler midir? Yani iğneliden sonra da yeni foliküller oluşabilir mi?
- İğneli epilasyonda tetikleme diye bir şey var mıdır?

Çok teşekkürler.

aysepilasyon aysepilasyon yüzüm için gidiyorum ben altın iğneyle çalısılıyor ve 5 akımla çalışıyor yüzümdeki tüyler cok kalın ve siyah degıl ama ayva tuyu gıbıde degıl sizce yeterli mi?

Selamlar,
Mümkün olduğunca bütün başlığı okumaya çalıştım. Daha önce bu sorulara cevap verdiysenız kusura bakmayın:
- Tedavi süresince kılların uzun mu olması gerekiyor? Ağda ya da jiletle alabiliyor muyuz?
- Yani tedavi 2 yıl sürecekse, 2 yıl boyunca tüylerimizle mi kalacağız?
- Lazerden birkaç yıl sonra çok fazla ayva tüyü çıktı. Bunlar yeni kökler midir sizce, yoksa yeterince tahrip edilemeyen eski köklerden çıkan ince tüyler midir? Yani iğneliden sonra da yeni foliküller oluşabilir mi?
- İğneli epilasyonda tetikleme diye bir şey var mıdır?

Çok teşekkürler.
İğneli epilasyon uygulamasında mümkün olduğunca ( yüz bölgesi dışındaki bölgeler için ideal süre üç ay, yüz bölgesi için ise en az yirmi gündür) uzatıp uygulamaya o şekilde gelmek verim alınması için önemlidir. Her hangi bir sebeple uzatmaya müteakip uygulamaya gidilememesi gibi bir nedenle kılların uzunluğundan rahatsız olunması durumunda ağda ve jilet yapılmamalı makasla kısaltma uygulanmalıdır.iğneli epilasyon uygulamasında tetikleme söz konusu değildir. Ancak uygulama anında yaşam döngüsü nedeni ile cild yüzeyinde oluşum olmama gibi nedenlerle müdahale edilemeyen kıl kökleri için müteakip uygulamalara ihtiyaç duyulacağı da dikkate alınmalıdır.

rica ederim. bir söz var bilirsiniz ;damdan düşenin halini damdan düşer anlar. ama lütfen uzman olup olmadıklarına dikkat edin. sakın kuaförlerde henüz yeni yetişen elemanlara yaptırmayın. mümkünse sadece iğneli epilasyon yapan yerlere gidin. uzman kişinin on parmak çalışıyor olduğuna dikkat edin yani eğer kişi sağlaksa ;sağ eliyle iğneyi uyguluyor sol eliyle de kılı cımbızla çekiyorsa on parmaktır. iki işlemi de aynı eli ile yapan uzmanlar da var fakat bu süre sıkıntısı yaratıyor. bir de cımbızla kılı uzaklaştırırken eğer kılın kökünden çekildiğini hissediyorsanız uygulama yanlış gidiyor demektir. kılın oradan uzaklaştırıldığını hissetmemeniz lazım. ben aşırı detaycı olduğum için detaylı yazdım. inşallah güzel bir uzmana yaptırır kurtulursunuz
Reyhan Merhaba,
Bir şey sormak istîyorum sana.Hani kılın uzaklaştığı demişsin ya bundam kastın acı gibi bir şey mi? Ben de îlk uygulmamı yaptırdım. Bazı kılları çekilirken hissediyorum ama kesinlikle acı sızı vs gibi değil. Hani lokal anesteziyle ameliyat olurken dikiş atıldığını hissedersin ya, ama. acı vs değil, garip bir his. Benim yüzüm 1 buçuk yıl lazer gördü ve tüm tüylerîm kıl oldu hem de sakal gibi. Bazı kalın ve koyu kıllara 3 defa akım verdiği de oluyor işlem esnasında. Yardımcı olursan sevinirim. Teşekkürler

Aysel hanım merhaba öncelikle bu bilgileri paylaştıgınız için tşk ederim. İzmirde yaşayıpta yanınıza gelmeyi çok isterdim uygumaları sizin yapmanızı isterdim. Ben G.ANTEP2TE YAŞIYORUM yüzüm için iğneli epilasyon yapacak biyer arıyorum bu konuda uzman birini arıyorum bana önerebileceğiniz birisi varmı acaba YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
Birde iğneli epilayondan korkuyorum uygulama için yüzü uyuşturmak için önerebileceğiniz bişeyler varmıydı.

TŞK EDERİM....

aysepilasyon aysepilasyon hanım merhaba..
Sayfaların hepsini okuyamadım malesef.. Benim sorunum şu ki, hormon bozukluğu yaşıyorum. Normalde tüylü biri değilim ama birkaç seneden beri göğsümün kenarında tüyler çıkmaya başladı. Kopardıkça arttı. Sonradan anladım ki hormon bozukluğu. Şu an bir tedavi oluyorum hormonlar için ama doktor düzelmesine garanti veremiyorum dedi, çünkü normalde vermesi gereken ve hormonlarımı düzene sokacak ilaç bana ağır geldi ve hafif olanı kullanıyorum o da etki edecek mi belli dğeil..

Şimdi sorularım şu;

1. Göğüs çevresine iğneli yapılır mı
2. Tedavi ne kadar sürer
3. Hormon tedavisinden sonuç almadan başlanabilir mi

Merhaba Aysel Hanım,

Ben Ekim ayından Aralık ayına kadar 4-5 saatlik göbek ve bel bölgemdeki tüylerim için size gelmiştim. Daha sonra bu sürecin çok uzun ve masraflı olacağını düşünüp bırakmıştım. Fakat benim bel ve göbek bölgemde izler kaldı delik delik oldu ve batığa dönüştüler. Uygulamadan sonra pudra da sürmüştüm halbuki. Bu hiç geçmeyecek mi ?

Eklentiler

• WP_20150502_001.jpg
    WP_20150502_001.jpg
    45,1 KB · Görüntüleme: 295
X