İhanetin dayanılmaz ağırlığı

Sebebi: Böyle delicesine sevdiğin, dünyaları uğruna feda edeceğin adam tarafından sevilmediğini, tercih edilmediğini bile bile devam etmek.
Onursuz muyum? Gurursuz muyum?
Artık hiçbir şey bilmiyorum.-------------------------

bu sözler beni encok etkileyen. sen eşine cok duru bir askla baglısın. cok güzel bi eş hayat arkadası olmussun. gücün buradan geliyor bana göre.
Allah hakkınızda hayırlı olanı yazsın canım. sen duru sevgine sahip cık. umarım esinde artık gözündeki perdeyi kaldırır ve 2. sansını en güzel sekilde değerlendirir.

canım seni tabrik ederim eşine duyduğun aşk için ...
eminim eşin bundan sonra sana nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir ki bilecektirde ..
ben inanıyorum düzeleceğine ve yaptığın bu fedakarlığında meyvesini alacaksın..
çünkü sana karşı hep ezik olacak ..
ilk okuyunca ayrıl diyesi geliyo insanın ama senin ona duyduğun sevgi fikrimi değiştirdi..
bence de en iyisini yapmışsın :jeyyar:
biri bitince biri başlıyacak gelen belki daha kötüsünü yapıcak.......
neyseki eşin itiraf etmiş ya etmeseydi de sen yatakda yakalasaydın...
bir arkadaşım 3 aylık evliyken kendi yatağın da yakalamıştı mafoldumben
ayrıldı o tabii ...
neyseki kendi söylemesi iyi olmuşyerimseniben

Tabiki haklısın.
Ama benim yüzümün güleceğine, çocuğumun babasıyla yine elele dizdize oturacağımıza dair inancım, umudum var...
Yoksa dediğin gibi bir hayat elbetteki çocuğuma yarardan çok zarar verir...
Henüz oğlum 2,5 aylık...
Oğlum bişeyleri anlamaya ve ilerleyen yaşlarında hatırlayabileceği çağa gelmeden zaten büyük olasılıkla evliliğimizin yürüyüp yürümediği anlaşılır...
O zaman da duruma göre nihai kararımı veririm diye düşünüyorum şu an...
Yani eşime ikinci şansı vermiş olmam geçmişi unuttuğum yada silip attığım anlamına gelmiyor elbette...
Bundan sonraki her hareketiyle geçmişi telafi etme, adam gibi adam, koca gibi koca, baba gibi baba olma çabasını ve ne kadar yapabildiğini görücem, izliycem...
Olmuyorsa da olmuyordur...
cok dusunup vermissin bu karari belli ki. kaldi ki istedigin gibi bir es baba olmadiginda da bu isin ayriliga varacagini soyluyorsn, ne diyim ki umarim mutlu olursun arkadasim.
hayatta bazi seylerin hic telafisi olmadigina inananlardanim ama sen telafi etmesi icin bir sans tanimissin.
hakkinda hayirlisi olsun.
umarim mutlu olursun..

Biz tabi sadece okuyoruz burda eminim benim gibi diğer arkadaşlarımında okurken içleri acıdı.Sen yaşadın bide.Kim bilir ne kadar yıkıldın canım ya .Galiba böyle bi konuda ne denirse boş gelicek sana.Sen kendi kararını da vermişsin .Umarım eşin aynı hatayı yapmaz bidaha. Bence sende yüzüne gülme onun aynı yatakta da yatma.Biraz sürtsün yani burnu.Çok geçmiş olsun gerçekten çok dayanıklıymışsın .Ben ertesi güne çıkamazdım gibime geliyor

Bir dk bile durmaman gerekirdi bu adamla, güzel bir işin ve iyi bir gelirin varmış.. bu adama daha nasıl güvenirsin, güvenmesen bile aynı çatı altında nasıl kalırsın onunla... sana, güzelliğine, geçmiş yıllarına ve yavrucağına yazık olmuş.. eğer fikrini değiştirirsen çek git durma bile.

mutsuz bir annenin mutlu çocukları olabilir mi ki sence,bunu iyi düşün:1no2:

anladığım kadarıyla kararınız kesin
çok zor bi yolda adım atmışsınız Allah utandırmasın
Rabbim kocanıza azıcık vicdan ve merhamet versin
Size de sabur diliyorum arkadaşım
Allah yar ve yardımcın olsun :Saruboceq:

valla cnm Allah kolaylık versin...okurken gözlerim doldu ve tüylerim diken diken oldu böyle adamlara ne demeli bilemiyorum ama herşey zamanla yoluna girer...ilerde inş.olmak istediğin yerde olursun....

sizi asla kararınızdan dolşayı eleştirmeyeceğim
yalnız şunu eklemeliyim madem devam kararı aldınız ne olur yaranızı hiç durmadan kanatıp kendinizi daha fazla üzmeyin
umarım herşey gönlünüzce olur

kimseye hesap vermek, kendini savunmak zorunda değilsin sonuçta
doğru ya da yanlış
böyle bir karar almışsın
arkadaşlar gerekli uyarıları yaptılar, düşüncelerini açıkladılar sanırım
bundan sonra bize fikrine saygı göstermek ve
istediğin gibi olması için dua etmek düşüyor.
umarım dilediğin gibi olur herşey...

canim insallah hersey dusundugun gibi olur. aslinda ne oglunu ne de seni hakediyor.

canim simdi pisman ya da terk edildiginde ortada kaldi. bakti orada da is yok, sende de. orasi igrenc, kac gun daha isi olur, senin taraf affetmiyor. aglamaktan baska cikar yolu yok.

Ama soyle dusun. Ya o eski nisanlisi iyi biri olsaydi, bence hic dusunmeden seni cocugunla kapiya koyardi. bunu sakin goz ardi etme. bence aglasa da sizlasa bu bence caresiz kaldigi icin.

yoksa ben hiiic pisman oldugunu dusunmuyorum. pisman olsa tehdit edilmeden once ortaya cikardi.

çok yazık içim acıdı okurken karşımda resmen bir sabır taşı duruyor olunuz içinde olsa böylesine çirkinliin içinde kalmamalısınız zaten işiniz vegelirinizde iyi demişsiniz yalvarmalara yakarmalara kanmayın bir kere yapılanın devamı gelir allah yardımcınız olsun

Sanırım siz karar vermişsiniz ona ikinci bir şans vermişsin.Bu kararı vermek gerçekten çok zordur ama senin ilerisi ile güzel düşüncelerin hayallerin var umarım bunlar olur,umarım kocan değerini bilir.

Açıkçası senin verdiğin kararı kesinlikle veremezdim bebeğim olsa dahi ona bu şansı vermezdim.ınsan duydukları,şahit olmadıkları ihanetleri belki bi nebze diyorum kaldırabilirler(tabi bu banada uymaz).Ama sen bunların birlikte yataktaki çıplak resimlerini görmüşsün.Bu olayı nasıl kafandan çıkarıcan nasıl yaşanmamış gibi eşinle ilerde beraberlik yaşıyacaksın... Senin yaşadığın olayı şuan benim gözümün önüne geliyo ve tepkine şaşırıyorum inan..Kendi ayaklarının üzerinde durabilecek yapıdaymışsın hemde.Seni bağlayan bu sevgi bu görüntülerden sonra çoktan bitmeliydi..

Umarım mutlu olursun bu ikinci şansta ama onun gözünden sana bakarsam "karıma ilgi göstermedim,düşünmedim,doğumunu gebeliğini öldümü kaldımı diye,sevmedim,onu aldattım,paraları barlarda yedim,çıplak resimlerimizi gördü ve beni affetti.Tüm bunlara karşı beni affetti"

Moda oldu aldatılan kadına teselli verirken,aman boşanma demek.Moda oldu aldatılan kadına aslında tüm suç o 2. kadında demek..Aldatılmak ve neticede affetmek sanırım böyle bir ruh hali yaratıyor.Kişi suçu eşinden başkasına yüklemezse yaşayamıyor çünkü..
O suçlu,bu suçlu..Ortada feci bir aldatılma,feci bir ilgisizlik,feci bir üçkağıt ve feci bir edepsizlik var..Hala ayrılma diyene bööööle şaşkın şaşkın bakmak düşer bana da.:1shok:.

Ne yazık ki haklısınız, bizim gibi düşünen o kadar az ki, bu nedenle gerçekle yüzleşemeyen kadınlar daha yıllarca aldatılır, İnsan bir defa aldatılırsa suç karşısındakindedir, ikincisinde kendinde..

Peki babasız kalmamasını düşündüğünüz evladınızın..
Babasından ilgi alaka görmedikçe,onun yaptıklarıyla beyni kemirilmiş..
Şimdi nerede?ne yapıyor diye..kafası kurcalanan
Ve bunun neticesinde belki de ruh hali bozulacak bir de ANNESı mi olsun istersin?...

[Allah hakkında hayırlısını versin..Eşin olacak kişi seni ve bebeğinizi hiç mi hiç haketmiyor..
Aklını başına toplarsın inşallah
[/B]

Son düzenleme:
Canım pısman oldu esım demıssın ya bılıyorum allah yardımcın olssun ne kadar da pısman olsan bebegını emzırırken akıttıgın gozlyasları dogumun da olanlar hıcbırı unutulur degıl sadece sunu merak ettım pısman oldu demıssın pekı su an senı sevıyormu yanı bunu bılmek kolay degıl o kadar zmn sevıyor dıye bılıyomussun soyle soylıyeyım ılgılenıyormu sevgı gosterıyormu en azından :KK43:( cok uzuldum allah yardımcın olsun cnm bebısınınde senınde yuzune baksın rabbım uzulme gulum daha cok gencsın :KK43:((

Rabbim hakkında hayılı ne ise onu nasip etsin.Yorum bile yapamıycam çünkü tahmin edemiyeceğin kadar üzüldümmm

X