Aile Planlaması İkinci doğum kontrol hapına ne zaman başlanır?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Airbender33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2023
54
-4
Kızlar 21 haplık Yasmin'e başladım geçen ay. Bitti paket. Normalde 1 hafta ara verilir. Regl başlasın ya da başlamasın her türlü 7 gün sonra hap alınır. Fakat ben de şöyle bir durum var. Ben geçen ay ilk hapa adetimin ilk günü başlamadım. Adetim bitti (5 gün sürüyor) ondan sonra başladım. Şimdi ben yine de 7 gün beklemeli miyim? Yoksa adetim ne zaman başlarsa o zaman mı almalıyım?

Kızlar 21 haplık Yasmin'e başladım geçen ay. Bitti paket. Normalde 1 hafta ara verilir. Regl başlasın ya da başlamasın her türlü 7 gün sonra hap alınır. Fakat ben de şöyle bir durum var. Ben geçen ay ilk hapa adetimin ilk günü başlamadım. Adetim bitti (5 gün sürüyor) ondan sonra başladım. Şimdi ben yine de 7 gün beklemeli miyim? Yoksa adetim ne zaman başlarsa o zaman mı almalıyım?
Hap bitip 7. Günde başlayın doğum kontrol için kullanıyorsanız ekstra korunun çünkü aksatmissiniz.

Kızlar adetim dün bitti. Normalde doğum kontrol hapını adetimin ilk günü almalıydım ama param yoktu ve ilacı ancak bugün alabildim. Bugün başladım ve her gün aynı saatte alıcam. Etkisi ne zaman etki etmeye başlar. 1 hafta sonra mı?

Partnerimle çok yeni ilişkimiz var. 1 aydır beraberiz. Ben daha çok kişiyle beraber oldum. 9 10 kişi vardır. Ona sorduğumda o da benzer bir sayı verdi. Ama daha önce yurtdışında hayat kadınlarıyla beraber olduğunu da söyledi. 6 yıl önceydi dedi. Genelde hep sevgilileriyle olmuş. Şimdi önceki ilişkileri umrumda değil. Ama hayat kadını diyince bir duraksadım. Kondom kullanıp kullanmadığını sordum. Evet dedi. Kondomsuz kabul etmiyorlarmış. Şimdi dediğinden hoşlanmadım ama bir şey de diyemem. Çünkü kendisi çok anlayışlı. Benim geçmişime de bir şey demiyor. Çünkü çoğu kadına göre sayım fazla. Ben de masum değilim. Bir çok erkeğe göre kıskanç da değil. Beni bunaltmıyor etmiyor. Yapamazsın edemezsin demiyor hiç. Bunlar zaten onda beğendiğim şeyler, o yüzden beraberim. Benzer bu durum sizin başınıza da geldi mi? Benim yerim de olsaydınız napardınız?

umarim gercek degilsindir.

X