Yazz doğum kontrol hapı

Namutenahii

"Direnenler yaşar"
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
3.293
5.812
Merhaba bu ay ilk kez yazz doğum kontrol hapı kullanmaya başladım.
Renkli hapları kullanıyorum şu an
Beyazlara geçtiğimde adet olmam gerekiyor normalde
Peki ya olmazsam 4 gün bekledim diyelim, yeni kutuya geçin deniliyor. Belki ben renkli haplardan 7 gün sonra adet olan bir bünyeyimdir. Renkliler bitince 4 gün bekleyip renkli haplara yeniden başlarsam 2 ay boyunca adet olmamış olmaz mıyım?
Bunun bir sakıncası yok mu?
Normalde her ay adet gören biriyim.
Şimdiden teşekkür ederim

İlk aylar düzen bozulsa da birkaç ay içinde oturuyor düzen. Yani belki 1 ay dediğiniz gibi olur ama diğer ay hormonsuz hapa geçince adetiniz de başlıyor oluyor genelde. Çünkü düzenli olarak vücuda bi hormon yüklemesi yapıyorsunuz, bünyeniz de ona göre ayarlıyor kendini

Siz hapı olması gerektiği gibi kullanın zamanla düzen oturuyor neden adet olmayacağım diye düşünüyorsunuz ki? Ben mesela 7 aydır kullanıyorum daha yeni beyazlara başlat başlamaz adet olmaya başladım. Önceden 3-4 hapı buluyordu. Düzeni bozmadım hep de adet gördüm.

Evet daha adet günüm gelmeden ya adet olamazsam diye düşünüyorum bu yersiz bir düşünce oldu haklısınız. Bu arada doğum kontrol hapına başlamadan önce adetlerim düzenliydi zaten, korunma amaçlı kullanmaya başladım bir de hafif FSH LH yüksekliği vardı, doktor pcos değilsin ama sınırdasın çok yatkınsın demişti. Sanırım ilaç yüzünden düzenin bozulmasından korktum. Cevaplarınızın için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi ilacın kullanım şekline uygun olarak devam edeceğim.

X