İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Bu adam eşya almamak için ne demişti evlenince bakalım anlaşabilecek miyiz?Anlaşabilir evlilik devam ederse eşya alınırmış lafa bak.Olurda boşanırsanız boşuna masraf etmemiş olacak.Bunu açık açık söyleyenden adam olmaz konu sahibi.Evine gelip yerleşecek baktı olmadı bavulunu alıp gidecek sana yazık ailene yazık ikinci kez boşanmış olursun.Onun cebinden beş kuruşu çıkmamış olur ha belki masrafları kirayı sana yıktığı için birikim bile yapıp kaçabilir.Ne kadar minnoş bir adam🤮

Benim çocuğum yok evli bile değilim. Erkek arkadaşımla seneler önce bir köpek sahiplendik ve benimle yaşıyor. Diyelim sevgilimle ayrılsak farklı bir erkekle bırakın evlenmeyi ilişki düşünsem ve o bana "köpeğin eski sevgilini hatırlatır" cümlesini söylemeyi geçtim ima bile etse onun çarkına tükürürüm. Bu kadar net söylüyorum.

Ben o hayvanı ne zorluklarla sahiplendim evet çocuğum yok ama benim için evladım gibi. Sizin hele kendi doğurup büyüttüğünüz çocuk için böyle bir laf etmek neyin cesaretidir? Ne derece bir şuursuzluk? Eski eşinizle yattığınız yatak siz söyleyene kadar aklına gelmiyor da 10 yaşındaki çocuğu görünce mi hatırlayacakmış?

Bu adam eşya almamak için ne demişti evlenince bakalım anlaşabilecek miyiz?Anlaşabilir evlilik devam ederse eşya alınırmış lafa bak.Olurda boşanırsanız boşuna masraf etmemiş olacak.Bunu açık açık söyleyenden adam olmaz konu sahibi.Evine gelip yerleşecek baktı olmadı bavulunu alıp gidecek sana yazık ailene yazık ikinci kez boşanmış olursun.Onun cebinden beş kuruşu çıkmamış olur ha belki masrafları kirayı sana yıktığı için birikim bile yapıp kaçabilir.Ne kadar minnoş bir adam🤮
Bi kendini uyanık sanmış bi de beni arabayla tehdit edip duruyor senin arabandan on tane eder benim evim dedim diye bana maddiyata değer veriyorsun dedi hasbam 😂

Bi kendini uyanık sanmış bi de beni arabayla tehdit edip duruyor senin arabandan on tane eder benim evim dedim diye bana maddiyata değer veriyorsun dedi hasbam 😂
Oğlunuz daha küçükmüş hiç bu tarz adamlarla muhatap etmeyin bence.Çocuk biraz daha büyür aklı başında paragöz olmayan bir adam çıkar karşına o zaman düşünürsün.Çocugunun velayetini sana güvenip almış nafaka vermeyip ordan da kar edecek.Çocugu da sana baktırır.Şu adamı görsem bir tokat atardım o derece sinir etti😩

Oğlunuz daha küçükmüş hiç bu tarz adamlarla muhatap etmeyin bence.Çocuk biraz daha büyür aklı başında paragöz olmayan bir adam çıkar karşına o zaman düşünürsün.Çocugunun velayetini sana güvenip almış nafaka vermeyip ordan da kar edecek.Çocugu da sana baktırır.Şu adamı görsem bir tokat atardım o derece sinir etti😩
Aynıyım valla su an 😂

Ben su an evlenmem bu adamla zaten mantıgım zorluyor her yerden engelliyorum yine ulaşıyor burdan da engelledim. Yazılan 400 yorumun hepsine de katılıyorum. Beleşe evlilik kurmak amacı biliyorum da böyle beni suçlamasına deliriyorım sadece
Yazdıklarının hepsi manüplasyon. Kendini suçlu hissettirmeye çalıyor.Evlenirsen biri emanet iki çocuklu, parasını pulunu narsist bir adama kaptırmış, onun kontrolünde yaşayan, mütemadiyen duygusal şiddete maruz kalan bir kadın olursun. Bunu böyle bil

Bende dedim eski eşimin oturduğu koltukta oturmayı miden alacakmı hiç bi erkek istemez dedim. O eşyaları sana bırakmadı mı senin değil mi sen oturuyorsun su an dedi. Senle yaşarken kullanmak aynı şey mi anılar var dedim. O zaman oğlun da eski eşini hatırlatır dedi engelledim
Ayyyyy rezil, kafa karışacak bir durum yok kuzum, bunu söyleyen yarın oğlunu da istemez.

Adam o kadar çok duygusal vaatlerde bulundu ki napacak bu kadar sürekli anı biriktirecez şöyle yapıcaz böyle yapıcaz. Kadınları kandırmak iki güzel sözle bu kadar kolay işte. Yeter ki kira ödemeyelim ben cenneti ayağına getircem diyecek yakında tövbe haşa.

Adam o kadar çok duygusal vaatlerde bulundu ki napacak bu kadar sürekli anı biriktirecez şöyle yapıcaz böyle yapıcaz. Kadınları kandırmak iki güzel sözle bu kadar kolay işte. Yeter ki kira ödemeyelim ben cenneti ayağına getircem diyecek yakında tövbe haşa.
Valla isterse yollarıma Gül döksün sorumluluk almayan erkek hiçtir benim gözümde. Ben eski eşimle evliyken erkek gibi her işimi ben yapardım. Hep uyur evi otel givi kullanır işe giderdi. 3 kez bebek kaybettim hepsinde o uyudu tek başıma araba kullandım narkoz aldım o halde tekrar arabayla döndüm. Benim kimseye eyvallahım yok. Eski eşim gibi sorumluluk almayacaksa yükümü hafifletmeyecekse kapıma serdiği güllere iki güzel söze karnım tok canım

İki çocuğun; bir kocanın bakımı, evin sorumluluğu, koca ailesinin kaprisi, beklentileri, geçim derdi olacak. Bunlarla hiç öyle hayat boyu güzel anı birikmez canım ya. Lafta hepsi. Köprüyü geçmek için o romantik laflar. Birde “senin çocuğun, benim çocuğum” tartışmaları başlar. Dertsiz başına dert

İki çocuğun; bir kocanın bakımı, evin sorumluluğu, koca ailesinin kaprisi, beklentileri, geçim derdi olacak. Bunlarla hiç öyle hayat boyu güzel anı birikmez canım ya. Lafta hepsi. Köprüyü geçmek için o romantik laflar. Birde “senin çocuğun, benim çocuğum” tartışmaları başlar. Dertsiz başına dert
Aynen öyle iyi ki döndük o yoldan

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Evi Kıraya verip gelirini çocuğunuza yatırım yapın,onun arabasını da satın kendi çocuğuna yatırım yapsın.Birlikte ortak araba,eşya alın.Kiraya geçip kirayı her şeyi paylaşın.Bakalim ne diyecek

Evi Kıraya verip gelirini çocuğunuza yatırım yapın,onun arabasını da satın kendi çocuğuna yatırım yapsın.Birlikte ortak araba,eşya alın.Kiraya geçip kirayı her şeyi paylaşın.Bakalim ne diyecek
Aynısını teklif ettim sen deli misin borca gireriz bi araba alsak en ucuzu taksiti 30 bin iyi misin sen. sende ev bende araba varken elimizdekini kullanmak yerine neden borca giriyoruz dedi ayrılmak pahasına şartımı kabul etmedi

Resmen çocukları yarıştırmış.Sen evin kirasını oğluna birikim yapacaksan ben de arabamı satar oğlum için altın birikimi yaparım demiş.İyi ki ayrılmışsın böyle karaktersiz bir adamdan.

X