ikiz ve üçüz anneleri kaçıncı haftadasınız bebişleriniz kaç kilo ?

kızlar biz daha minnacığız ama yinede yazmak istedim. 14+6 da bugün kontrole gittik. biri 178 diğeri 191 gr bebişlerim. göbek çevrem 88 cm.

G1985 Rabbim yardımcın olsun canım.

arkadaslar dün doktorda üçüz hamile oldugumu ögrendim ve doktor bizi çok korkuttu riskler mi dersin birini almak mı dersin aklımız allak bullak oldu ve suan inanılmaz derece gerginim.bu ara 6 haftalıgım ve üçününde kalp atısını aldım arkadaslar üçüz annesi varsa lütfen bana akıl versin nolur tesekürler

doktor tedavi üyguluyodu yumuta geliştirici igne vurdu çok yumurta olustu ve sonuç üçüz benim sadece canımı sıkan bitanesine igne vurup sonlandırıyolarmıs o nasıl bi tekniktir nedir uygulayan var mı onu merak ediyorum

herkese hayırlı geceler kızlar bugün kıbrısta şimşekler fırtına yağmur vardı elektrikler gitti o yüzden internete giremedim.herkese merhabalar :)

melittam konuyu açman süper olmuş...gerçekten en çok merak edilen konuyu ele almışşsın...
29+4 te gittiğim kontrolde 1500-1600 gr.lardı.kendi kilom 80di...dr.um 15 gün sonra 1 kilo alda gel...çok kilo alıyoruz demişti..halbuki aldığım kilo bana hep normal geldi...64 kilodan 80'e ulaştım..yani 16 kilocuk aldım...
2 gün önceki kontrolde ise bebişler 1915-2075 olmuşlar...kendimde hala 80 kiloyum...bence geçen sefer biraz sıkışık ve kalın giyindiğim için 80 çıkmıştım..
sana gelince güzel arkadaşım canı gönülden inanıyorum...ıspartaya gidince bebişlerinin iyi olan kiloları daha da iyi olacak...sende bebişlerin hızla kilo aldığın döneme girdin...tek yapman gereken kansızlığına dikkat etmen..kan yapıcı şeyler yemeye devam....özellikle kırmızı et...sendeki kan değerlerinin düşmesinin sebeplerinden biri bebekler ihtiyacı olanı senden alıp seni yedikleri için olabilir...duymuşsundur mesela kalsiyumu çeken bebekler annelerini dişsiz,annenin kemikleri incelmiş bırakabiliyorlar...
zararlı alışkanlık yani yapmasam dediğim kola,çay,kahve içmek gibi şeyler var...

ilaybarsım çok teşekkür ederim.bilgi edinir bizden sonraki çoğul gebelik yaşayan annelere da yardımcı olmuş oluruz diye böyle bi başlık açtım.iyi ki de açmışım diyorum şimdi.maşallah bebişlerinin kiloları çok iyiymiş.ben 27. haftamdayım inşallah bebişlerim kg alırlar.rabbim sesini duysun canım arkadaşım inşallah ısparta havası yarar inşallah bebişlerim beni şaşırtır güzel kilo alırlar.zaten dr. yatış yapıp takibe alırsa inanıyorumki bebişlerimin kiloları düzene girecek.inşallah.rabbimin izniyle bi ıspartaya gideyim de hayırlısı ile.yarın akşam bineceğim uçağa.evet duymuştum ya saçından ya dişinden ya kemiklerden gidermiş.bebişlerim sağlıklı olsunlarda ben toparlanırım hayırlısı ile inşallah.herşey yolunda giderken böyle tepetaklak olması üzdü beni :KK43: kan değerleime bağlıyorum :KK43: inşallah düzelir ısparta da .

merhaba kızlar, bizde bugün gittik doktorumuza 31+3 teyiz. ben 17 kg aldım ve kızlarım 1800 gr olmuşlar.

maşallah maşallah rabbim nazarlardan korusun dygbal. ben 30. haftamda inşallah 1 kg oluruz diyorum ya inşallah :KK43: senin 2 kg olacaklar nerdeyse. maşallah

arkadaslar dün doktorda üçüz hamile oldugumu ögrendim ve doktor bizi çok korkuttu riskler mi dersin birini almak mı dersin aklımız allak bullak oldu ve suan inanılmaz derece gerginim.bu ara 6 haftalıgım ve üçününde kalp atısını aldım arkadaslar üçüz annesi varsa lütfen bana akıl versin nolur tesekürler

merhaba :) rabbim bağışlasın g1985 çoğul gebeliklerin her zaman için rriskleri vardır.eğer bünyeyi zorlamıyorsa neden üçününde yaşama şansı olmasın ki.senin için bi sorun olurmu o önemli diye düşünüyorum.burada dördüz doğuran anneleri de gördük :) rabbim yiyecek ekmeğini verdiyse yaşarlar elbette.rabbim bağışlasın inşallah :) canlarım benim :) bu arada üçüz anneleri başlığı vardı oradan da bilgi alabilirsin. ama lütfen üzülme sen istiyorsan bu çocukları ve sana zararı yoksa devam et yola.ama bu benim düşüncem.
üçüz anneleri başlığına bi bak istersen.fikirlerini kararını paylaşımlarını da bizimle paylaşırsan sevinirim.

rabbim yardımcın olsun.:nazar:

benimkilerde yazmıyo...benim hiç aklıma gelmedi yazmak ve çok pişmanım..boylarını benim dr.umda sormadan söylemiyo..bikaç kere sordum o da alıştı ve söylüyo şimdi ama neye fayda ben aklımda tutamayıp bir yere not etmedikten sonra...süper yapmışsın günlük tutmakla..çok güzel bir hatıra olacak...ben ayrıca ara ara fotoğraf çektirmediğim için üzülüyorum...her kontrole giderken keşke bir fotoğrafım olsaymış...

doğuma az kalmış...ve kiloları da gayet iyi... dr.un doğumla ilgili bi şeyler söyledi mi?kaçıncı haftada alırız falan diye...
hımmm ben her ultrasyon kagıdında yazıyo sanıyodum pardon canımm haklısın insan yazmadığı sürece aklında hiçbirşey kalmıyor inanki bende yazmasaydım hepsini unutur giderdim inanki.. fotograf bendede çok fazla yok neden o pek aklıma gelmiyor ama dediğin doğru çektirsek daha iyi olurdu...
Maşşallaahhhhhhh canım şu varki diğer arkadaşlarında dediği gibi çoğul gebeliklerin hepsinde risk vardırr biz ikiz gebelerde bile dr. risk oldugunu söylüyolarr Allahım rızkını verdiysee emin ol ne olursa olsun yaşar bebklerinnn inş. sağlıklı sıhhatli kucagına almayı nasip eder rabbimmm

g1985 slm canim once tebrik ederim ucuz hamileymisin
benimde ucuzlerim var canim uc tane kizim var drlar benide cok korkuttular ama ben rabbime sigindim birini sonlandirmak istediler ama ben istemedim
dogacaklarsa hepsi dogsun dedim yasamicaklarsa hic bir yasamasin dedim rabbime cok dua ettim nasil kiyardim canima yapamadim
gebeligim cok zor gecti hep yatarak gecirdim cok korktum ama hep dua ettim
33 haftaya kadar dayandi cadilarim 1500-1600-1700 gr dogdular kuvozde kaldilar ama saglik sorunlari yoktu allaha sukur gelismek icin kaldilar buyumek icin
simdi yuzlerine bakiyorumda drlarin dedigini yapsaydim acaba hangisinin canina kiyacaktim
iyikide yapmadim onlarin dedigini yiyecek ekmeklari varsa dogarlar yasarlar

cok iyi dusunup karar vermen gerek allah yardimcin olsun
ve o drdan memnun degilsen baska dr bul kendine cunku cogul gebeliklerde stres cok onemli stres yapma kendine

Merhaba kızlar bende 9+3 ikizlere gebeyim.Daha çok minikler ama paylaşmak istedim.Bende çatlatma iğnesi sonrasında ikiz gebeyim.Fakat benimkiler bu tedaviden sonra az görülen cinsten sanırım çünkü tek kesedeler.Bu iğneden ve tedaviden sonra araştırmama göre genellikle çift kese çift yumurta ikizi olurmuş.Tek kesede iken ayrılma ihtimali varmı bilen varsa bilgi verirse sevinirim.

arkadaşlar merhabalar ben bir saat sonra türkiyeye yolcusuyum.hepinizi çok özleyeceğim.bebişlerim ve benim için çok çok dua edin.:nazar:

hımmm ben her ultrasyon kagıdında yazıyo sanıyodum pardon canımm haklısın insan yazmadığı sürece aklında hiçbirşey kalmıyor inanki bende yazmasaydım hepsini unutur giderdim inanki.. fotograf bendede çok fazla yok neden o pek aklıma gelmiyor ama dediğin doğru çektirsek daha iyi olurdu...

Maşşallaahhhhhhh canım şu varki diğer arkadaşlarında dediği gibi çoğul gebeliklerin hepsinde risk vardırr biz ikiz gebelerde bile dr. risk oldugunu söylüyolarr Allahım rızkını verdiysee emin ol ne olursa olsun yaşar bebklerinnn inş. sağlıklı sıhhatli kucagına almayı nasip eder rabbimmm

çok teşekkür ederim canım ya biz daha 7 haftalığız ve çok tedirginiz sana neler uygulandı nasıl geçti yazabilirmisin biz ne ne yapacağımıza karar veremiyoruz bize yardımcı ol lütfen

g1985 slm canim once tebrik ederim ucuz hamileymisin
benimde ucuzlerim var canim uc tane kizim var drlar benide cok korkuttular ama ben rabbime sigindim birini sonlandirmak istediler ama ben istemedim
dogacaklarsa hepsi dogsun dedim yasamicaklarsa hic bir yasamasin dedim rabbime cok dua ettim nasil kiyardim canima yapamadim
gebeligim cok zor gecti hep yatarak gecirdim cok korktum ama hep dua ettim
33 haftaya kadar dayandi cadilarim 1500-1600-1700 gr dogdular kuvozde kaldilar ama saglik sorunlari yoktu allaha sukur gelismek icin kaldilar buyumek icin
simdi yuzlerine bakiyorumda drlarin dedigini yapsaydim acaba hangisinin canina kiyacaktim
iyikide yapmadim onlarin dedigini yiyecek ekmeklari varsa dogarlar yasarlar

cok iyi dusunup karar vermen gerek allah yardimcin olsun
ve o drdan memnun degilsen baska dr bul kendine cunku cogul gebeliklerde stres cok onemli stres yapma kendine

kıyamam sana..hakikaten iyiki öle bi şey yaptırmamışsın.....onların kiloları da çok iyiymiş...çok iyi bakmışsın hamileyken kuzularına...rabbim onları korusun kollasın...

Merhaba kızlar bende 9+3 ikizlere gebeyim.Daha çok minikler ama paylaşmak istedim.Bende çatlatma iğnesi sonrasında ikiz gebeyim.Fakat benimkiler bu tedaviden sonra az görülen cinsten sanırım çünkü tek kesedeler.Bu iğneden ve tedaviden sonra araştırmama göre genellikle çift kese çift yumurta ikizi olurmuş.Tek kesede iken ayrılma ihtimali varmı bilen varsa bilgi verirse sevinirim.

hayırlı olsun bebilerin...kese konusunda bilgim yok gerçekten...dr.un ne söyledi bu konuda...belki de tek yumurta ikizi olabilirler????

arkadaşlar merhabalar ben bir saat sonra türkiyeye yolcusuyum.hepinizi çok özleyeceğim.bebişlerim ve benim için çok çok dua edin.:nazar:

umarım iyi geçmiştir yolculuğun...iyi haberleirni tez zammanda görmek istiyoruz...çok öpüyorum....

çok teşekkür ederim canım ya biz daha 7 haftalığız ve çok tedirginiz sana neler uygulandı nasıl geçti yazabilirmisin biz ne ne yapacağımıza karar veremiyoruz bize yardımcı ol lütfen

canım benimkiler ikiz çok şükür tek gebelik gibi bir sorun yaşamadım ben herşey güzel gitti şimdiye kadar inş. bundan sonrası içinde böyle devam eder hepimiz sağlıklı sıhhatli kucagımıza alırız bebişlerimizi... sormak istediğin soru olursa sorailirsin yardımcı oluruz canım elimizden geldiği kadarıyla

merhaba kızlar,bugün 27+3üm.heyecanlanmaya başlıyorum.çantalarınızı ne zaman hazırlayacaksnz yada hazırladnz.içinde neler var

27+5 deyim..geçen hafta kg ları biri 840 gr diğeri de 780 gr dı yanlış hatırlamıyorsam..

hayırlı olsun bebilerin...kese konusunda bilgim yok gerçekten...dr.un ne söyledi bu konuda...belki de tek yumurta ikizi olabilirler????

Bugün doktora gittim evet dediğin gibi tek yumurta ikizi imiş keseler farklı plesantalar aynı yani biraz risk var ama hayırlısı Allah'tan inşallah sağlıklı olurlar.

Günaydın kızlar,
Dün Dr kontrolümüz vardı.Her şey yolunda çok şükür. 26+1 haftalığız. Oğlum 978gr. Tosuncuk Kızım 1075gr :))

Hastane çantamı ben de hazırlamadım henüz.Her şeyden 2şer tane olunca o kadar çok eşya oldu ki , yıkayıp ütülemeye başlamayı gözüm yemedi henüz..

bugün kontrolümüz vardı çok şükür herşey normal çıktı.bebişlerin kilosu baya artmış.25+6 biri 1089 diğeri 1109 çıktı.şaşırdım baya.iki haftada baya büyümüşler.bir hafta önden gittiklerini söyledi doktor.

selam kızlar benim de 31+1 deyken kızım 1750 oğlum 1710 gr'dı. haftaya kontrolum var bakalım ne kadar alacaklar. yaa bir de benimkiler acayip hareketli,sizinkiler ne alemde:)
:KK19:

Maşallah cok guzel çıkmış kiloları. Darısı bize de inşallah:)

inşallah canım ama zaten seninkilrinde çok iyi kiloları..seninle haftalarımız baya yakınmış.bu iki haftada ben hiç kilo almadım bebekler almış.en iyisi sanırım ekmeği azaltmak pek ekmek hamur işi tatlı şeyler yemedim.

Son düzenleme:
arkadaşlar inşallah hepinizde bebeklerinizi sağsalim kucağınıza alırsınız..benim kızlarım 24.04.2009 doğumlu..35. haftada doğum yaptım..biri 2.300gr biride 2.100gr doğdu bigün küvezde kaldılar..hepinizi allah kurtarsın arkadaşlar..eğer bebek arabası ihtiyacınız varsa bende iki tane var yardımcı olabilirim..zaten konuda acmıştım ilgilenirsiniz diye düşündüm tabi almadıysanız..ben sıfır aldım keşke ikinci el alsaymışım diyorum..ilk araba almaya gittiğimde kraft tandem ikiz arabasını çok beyenmiştim ama pahalı diye alamamıştım, diğer uygun fiyatlıyı almıştım ama arkadaşlar beğendiğim arabayı hediye almış,o yüzden iki tane arabam oldu dönüşümlü kullandığım için ikiside yeni gibi..

X