ilahi adalet, karma?

Konuda sizin hakkınızdaki detayları az çok öğrendim. Belli ki siz de bazı yanlış kararlar almışsınız. Ben ilahi adalete inanırım. Şimdi olmasa da sonra tecelli eder zaten. Ama geçmişteki hatalarınızdan ders çıkarıp geleceğinizi güzel şekillendirmek sizin elinizde. Biriyle beraber olmuşsunuz diye kendinizi harap etmeniz de çok yanlış. Bir erkek keko değilse zaten sizin kimle ne yapıp yapmadığınızın çetelesini tutmaz.

Siz birini resmen allah yerine koyup kendinizden vazgeçmişsiniz farkında mısınız? Ve hala buna devam ediyorsunuz. Bunu bırakmayı hiç mi istemiyorsunuz?
istiyorum tabiki ve bunun için uğraşıyorum ama kolay olmuyor beş yıllık alışkanlık ve dediğiniz gibi ben diye bişey kalmamış kendimden vazgeçmişim onun için o yüzden hayatım boş gibi geliyor o yokken çok zorlanıyorum üstüne bide değersizlik hissi oldu başkasıyla beraber diye. unutup gitmek artık onla ilgili bişeyden etkilenmemek istiyorum içimdeki öfke de dinmiyor

Ama ustunden 2 yıl geçmiş ayrica ben aldatıldıgimi ogrenir ogrenmez sildim onu sen hala ask acisi cekiyorsun ben aldatilmanin adaletini sorguluyordum. Ben hata yapmadigim halde beni aldatan biriyle gidip tekrar tekrar muhattap olmadim. 2 yildir terapi alan biri ne mantikla tekrar konusup hala boyle gun asiri konu acacak kadar aci ceker?
2 yılı iletişimsiz geçirseydik belki acı süreci geçerdi bilmiyorum. ama iletişimsiz kalmadık hiç malesef. benim en başlarda konuşma sebebimde merağımdı hep kendi kendime neden neden neden diye soruyodum o yüzden ona sormak daha kolay geldi ve bu nişan olayıda iki yıl önceki aldatma olayı gibi şoka uğrattı beni. çünkü daha yeni yanımdaydı daha yeni neler söylüyodu sonra pat diye nişan ben yanımdayken bile hayatında kimse yok sanıyodum salaklığımdan bu yüzden şok etkisi oldu yine başa sardım. unutmak istiyorum ama ne öfkem diniyo ne acım diniyo üstüne değersizlik hissi ekledindi kendimi çirkin hissediyorum o kız güzel diye aptal gibi hissediyorum nişanlanacak kadar biri varmış ben yok kimse sanıyodum diye. iki yıl önceki olay geçti yeni travma geldi

2 yılı iletişimsiz geçirseydik belki acı süreci geçerdi bilmiyorum. ama iletişimsiz kalmadık hiç malesef. benim en başlarda konuşma sebebimde merağımdı hep kendi kendime neden neden neden diye soruyodum o yüzden ona sormak daha kolay geldi ve bu nişan olayıda iki yıl önceki aldatma olayı gibi şoka uğrattı beni. çünkü daha yeni yanımdaydı daha yeni neler söylüyodu sonra pat diye nişan ben yanımdayken bile hayatında kimse yok sanıyodum salaklığımdan bu yüzden şok etkisi oldu yine başa sardım. unutmak istiyorum ama ne öfkem diniyo ne acım diniyo üstüne değersizlik hissi ekledindi kendimi çirkin hissediyorum o kız güzel diye aptal gibi hissediyorum nişanlanacak kadar biri varmış ben yok kimse sanıyodum diye. iki yıl önceki olay geçti yeni travma geldi
İşte 2 yıl önceki olay gecmemeliydi. Nasıl bi sebep söyledi size yani 2 yıl önce sizi tatmin edecek? Hataydı, nefsime yenik düştüm mü dedi? Siz de ikna mı oldunuz. Nefisleri batsın kusura bakmayın da. Özdeger probleminiz var. Bakın 9 yıl her dakika konustugum adamla çat diye bıraktım konuşmayı. Bir sürü beddua ettim bi daha da konuşmadım. Ne ona ne ailesine hakkım helal değil. Ama siz devaminda konusmussunuz? Sizce ben konusamadigim icin mi konuşmadım? Hoşt yani afedersiniz ama o benim temiz sevgimi kirlettiyse ben onu gömerim. Siz kendinize yazık etmişsiniz. İsterseniz her gün yeni bi başlık açın yine de kimse garanti edemez. Ben aldatildigimi ogrendigim gecenin sabahinda gözümü onun yuzunden 1 gun daha kaybedemem diyerek kalktim ayaga. Simdi de adamin basina bi felaket gelene kadar onlari izleyerek mi ömrünüzden vereceksiniz. Siz bilirsiniz. Ben hayatıma sahip çıktım, her gün şükrediyorum buna.

İşte 2 yıl önceki olay gecmemeliydi. Nasıl bi sebep söyledi size yani 2 yıl önce sizi tatmin edecek? Hataydı, nefsime yenik düştüm mü dedi? Siz de ikna mı oldunuz. Nefisleri batsın kusura bakmayın da. Özdeger probleminiz var. Bakın 9 yıl her dakika konustugum adamla çat diye bıraktım konuşmayı. Bir sürü beddua ettim bi daha da konuşmadım. Ne ona ne ailesine hakkım helal değil. Ama siz devaminda konusmussunuz? Sizce ben konusamadigim icin mi konuşmadım? Hoşt yani afedersiniz ama o benim temiz sevgimi kirlettiyse ben onu gömerim. Siz kendinize yazık etmişsiniz. İsterseniz her gün yeni bi başlık açın yine de kimse garanti edemez. Ben aldatildigimi ogrendigim gecenin sabahinda gözümü onun yuzunden 1 gun daha kaybedemem diyerek kalktim ayaga. Simdi de adamin basina bi felaket gelene kadar onlari izleyerek mi ömrünüzden vereceksiniz. Siz bilirsiniz. Ben hayatıma sahip çıktım, her gün şükrediyorum buna.
teşekkür ederim bende öyle yapmak için uğraşacağım. o zaman aynı anda konuşmadığını söyledi aramız bozukkendi dedi hep seni seviyodum onlardan kurtulacaktım bi şekilde dedi. siz günlerce ağlamadınız mı bir günde geride mi kaldı herşey

teşekkür ederim bende öyle yapmak için uğraşacağım. o zaman aynı anda konuşmadığını söyledi aramız bozukkendi dedi hep seni seviyodum onlardan kurtulacaktım bi şekilde dedi. siz günlerce ağlamadınız mı bir günde geride mi kaldı herşey
İş yerimde bir kız vardı sizin gibi yıllar önce ayrılmıştı hala ofiste ayrılık şarkıları açıp acı çekiyordu. Herif de çoktan nişanlanmıştı zaten. Ben de o dönemlerde ayrılalı birkaç ay olmuştu yetişme şeklimden dolayı biriyle sevişmiş olduğum için artık hayatın benim için bittiğini düşünmüştüm içimde aşk kederi değil de sizin gibi haksızlığı sindirememe kızgınlığı kalmıştı. Bir gün öncesine kadar aşıkken bir günde annesi kıskandığı için benden ayrılmıştı. Şuanki eşimle flört etmeye başladık diye kız beni sanki eski manitamı aldatmışım gibi linçlemeye çalıştı. “Senin de aşkın bu kadarmış işte” diye saçmasapan yorumlar yapıyordu. Aradan 5 yıl geçti kızın yanında kimseyi görmedim. Hep bu arabesk tavırları yüzünden de sağlıklı bir ilişki kurabileceğini zaten sanmıyorum. Şuan eski sevgilimi düşündüğümde evet onla zaten beraber olmamam gerekirmiş diyorum. Eğer biriyle evlendiyse de umarım aklına başına almıştır başka bir kızı üzmez umarım diyorum. Eğer o kıza da benzerlrtini yapıyorsa o kız umarım burunlarından fitil fitil getirmiştir de derslerini almışlardır diyorum. Çocuk zaten onla öpüştüm diye bile geçmişimi sorgulayan bir tipti. İnsan toyken bu kırmızı bayrakları göremiyor. İyi ki şuanki eşimle olmaya cesaret etmişim de medeni erkek nasıl olurmuş tanımış oldum.

Gunlerce ağlamadım, geceleri ağladım ama tek başıma. Bi yandan palavra dinleyip bi yandan ağlamadım. Gunlerimi hep doldurdum. Evde oturup kendini dinlersen ağlarsın tabi.

30 yaşında değildim o zaman 25 yaşındaydım. adam kendi evlenmek istediğini söyleyip beni inandırmıştı ! beni inandırdı kandırdı bu kullanmak oluyor ! öylesine takıldığını ya da ileriyi ciddi düşünmediği normal bir ilişki olabilirdi o zaman kullandı demezdim! kendi evlenelim diyip beni ikna ediyor kandırıp yalan söyleyip faydalanmak kullanmak değilde ne.
Madem bekaret senin icin önemliydi evliligi beklemek yerine evlilik öncesi yasamayi tercih etmissiniz. Evlendikten sonra sevisseydiz biz napalim?! Neye dayanarak iliskiye girdiniz ki? Evlilik öncesi hic kimsenin garantisi yok bunu biliyor olmaniz gerekirdi.

Madem bekaret senin icin önemliydi evliligi beklemek yerine evlilik öncesi yasamayi tercih etmissiniz. Evlendikten sonra sevisseydiz biz napalim?! Neye dayanarak iliskiye girdiniz ki? Evlilik öncesi hic kimsenin garantisi yok bunu biliyor olmaniz gerekirdi.
buna niye bu kadar takıldın anlamadım. burda olay o değil. kandırılmış olmam. bir şey söylerken bambaşka şey yapması.

Gunlerce ağlamadım, geceleri ağladım ama tek başıma. Bi yandan palavra dinleyip bi yandan ağlamadım. Gunlerimi hep doldurdum. Evde oturup kendini dinlersen ağlarsın tabi.
haklısın günlerimi doldurup hiç boşluk bırakmamam lazım bağımlıyım galiba ona normal bir bağlanma şeklim yok sanırım çok zorlanıyorum tekrar antidepresan ilaçlarıma mı dönsem diye düşünüyorum. nelerle doldurmalıyım günlerimi siz neler yaptınız

buna niye bu kadar takıldın anlamadım. burda olay o değil. kandırılmış olmam. bir şey söylerken bambaşka şey yapması.
Niye takilayim ki takilan sizsiniz, aldatilmissin tekrar güvenmeyi siz secmissiniz ayni darbeyi bi daha alabileceginin garantisi yüksekti. Bu kadar gecmise takilmaya gerek olmadigi düsünüyorum yorumlarda görüyorum ki üstesinden 2 yil gecmis atlatamiyorsaniz terapi yardimiyla atlatirsiniz. Siz de özgüven probleminizi sezdim hala devan ediyorsaniz gecmise karsi bu iste sikinti var derim. Neyse erkeklere bu kadar kolay kolay güvenilmez hepimiz bi sekilde ilk darbeyi aliriz ama ikincisine ASLA 🤷🏼‍♀️ gecmis olsun..
diyecegim o ki takilmayin bu kadar gelecege bakin varsa nasipte mutlu olursunuz belki

Kaç sene daha tutulmayan sözün yasını tutacaksın?
elimde olsa 1 dk devam etmem ve uğraşıyorumda. galiba bu yüzden evlenip çocuk yapcam o zaman düşüncek vaktim kalmaz. benim sanırım bağlanma sorunum var. burda herkes 1 günde geçmişi silip yeniden başlayabilmiş bende bağı koparamama durumu var bağımlı olmuşum ona ve takıntıda olmuş

haklısın günlerimi doldurup hiç boşluk bırakmamam lazım bağımlıyım galiba ona normal bir bağlanma şeklim yok sanırım çok zorlanıyorum tekrar antidepresan ilaçlarıma mı dönsem diye düşünüyorum. nelerle doldurmalıyım günlerimi siz neler yaptınız
Spor yaptim, sehrimi kesfettim, ilac da kullandim kendi kendime baslamadim kendi kendime birakmadim da doktorum iyilestigimi gordu ve birakmami istedi, yurudum bolca. Madem aglayacagim sahil de aglarim dedim istanbula gittim. Ona cok yedirdim biraz da kendi parami kendim yiyim dedim masaja gittim. Ben de bagimliydim cok hatasini affettim aldatilmayi etmedim simdi diyorum ki ilk hatasinda silseydim ne guzel bi genclik yaşarmışım. Çalış, kazan, kendine harca. Kendini sev

Spor yaptim, sehrimi kesfettim, ilac da kullandim kendi kendime baslamadim kendi kendime birakmadim da doktorum iyilestigimi gordu ve birakmami istedi, yurudum bolca. Madem aglayacagim sahil de aglarim dedim istanbula gittim. Ona cok yedirdim biraz da kendi parami kendim yiyim dedim masaja gittim. Ben de bagimliydim cok hatasini affettim aldatilmayi etmedim simdi diyorum ki ilk hatasinda silseydim ne guzel bi genclik yaşarmışım. Çalış, kazan, kendine harca. Kendini sev
aynılarını yapacağım boş durmamam lazım dediğiniz gibi her günümü dolduracağım 🙏🏻

X