Nişanlandı

Sen tatlı canını üzme sıkma elbet kadını bilerek isteyerek ağlatan biri mutlu olamıycak sen Allah’a havale et 😉şimdilik mutludur
ya çok teşekkür ediyorum 🙏🏻 Allaha havale ettim çok mutlu çok daha mutlu olur evlenince ama beni sevse bana bunları yapmazdı sevmeyipde seviyor gibi umut verdiği için hakkıma girdiğini düşünüyorum. ama sorduğumda sevdim ben diyor seven nasıl yapsın bunları. şimdi o kızı çok seviyor belki benden bile o kız için ayrılmıştır seviyodum diyo bide sevse böyle mi olurdu sanki

Adamdaki bu balın sebebi ne 3-4 tane kız peşinden koşup ah vah ediyor
siz konuşsanız sizde o hale gelirsiniz. biz o vakit kızın biriyle beni aldattığını öğrendiğimde kızla konuştuk ikimizde çok kötüydük kız diyorduki tek kadın sensin gibi davranıyor aşık sadık gibiydi dedi bende aynı şekilde biz şok olduk. çocuk yeni sosyal medya hesabı açıyor içinde tek sen varsın sana öyle şeyler söylüyorki ben sanıyordumki İLKİYİM bak ben böyle sanıyodum benden öncesinden sevgilisi varmış, ben bana aşık ama ben aşık değilim zannediyordum düşünün. böyle hissettiren böyle davranan birisi. ve asla şüpheye düşmüyorsunuz. bunları öğrenene kadar ben hayatında tekim sanıyodum. o yüzden bu kadar yıkıldım zaten. hatta diyordumki kendi kendime o çok iyi tertemiz masum birisi ben onu hakedecek kadar iyi biri miyim diyodum çok hassastı çok iyi birisi sanıyordum. her kızı kendine bağlayabilecek aşık edebilecek birisi ve bunu taktik olarak yapmıyor karakteri öyle, yumuşak biri ince davranışlı

siz konuşsanız sizde o hale gelirsiniz. biz o vakit kızın biriyle beni aldattığını öğrendiğimde kızla konuştuk ikimizde çok kötüydük kız diyorduki tek kadın sensin gibi davranıyor aşık sadık gibiydi dedi bende aynı şekilde biz şok olduk. çocuk yeni sosyal medya hesabı açıyor içinde tek sen varsın sana öyle şeyler söylüyorki ben sanıyordumki İLKİYİM bak ben böyle sanıyodum benden öncesinden sevgilisi varmış, ben bana aşık ama ben aşık değilim zannediyordum düşünün. böyle hissettiren böyle davranan birisi. ve asla şüpheye düşmüyorsunuz. bunları öğrenene kadar ben hayatında tekim sanıyodum. o yüzden bu kadar yıkıldım zaten. hatta diyordumki kendi kendime o çok iyi tertemiz masum birisi ben onu hakedecek kadar iyi biri miyim diyodum çok hassastı çok iyi birisi sanıyordum. her kızı kendine bağlayabilecek aşık edebilecek birisi ve bunu taktik olarak yapmıyor karakteri öyle, yumuşak biri ince davranışlı
Kendinize bu hayatı reva görmeyin bence. Siz ve diğer 2-3 kadın kendinize değer verip bi silkelenin elin sidikli hödük oğlanı için üzülmeye kahrolmaya değmez. Bakın kendi yeni hayatına yeni bir sayfa açmış bile.

Değdi mi şimdi kendini,anneni, babanı üzdüğüne. Zaten kafada ailecek görüşülen ailenin onayladığı bir kız ile evlenme kalıbı varmış.
Geçmiş olsun. Yolun açık olsun.

Kendinize bu hayatı reva görmeyin bence. Siz ve diğer 2-3 kadın kendinize değer verip bi silkelenin elin sidikli hödük oğlanı için üzülmeye kahrolmaya değmez. Bakın kendi yeni hayatına yeni bir sayfa açmış bile.
o kızlarla iletişimimiz yok artık, o zaman olmuştu ilk öğrenişimizde. ben o zaman o kızlarada demiştimki bu kadar kızın ahını alan birinin mutlu olacağına ben inanmıyorum demiştim ne salakmışım:) tek kendimin değil o kızlardan biride benden daha eskiymiş ben onlarında ahı var diye düşünüyordum ama öyle olmadı hepimizden önce o mutlu oldu dediğiniz gibi kendine yeni sayfa açmış. ben zaten toparlanmaya sıfırdan başlamaya çalışıyorum keşke daha hızlı iyileşsem ama son beş yılım bu kişiyle geçti kolay olmuyor olur olmadık anda ağlıyorum gün içinde. dua okuyorum atlatabilmek için

Değdi mi şimdi kendini,anneni, babanı üzdüğüne. Zaten kafada ailecek görüşülen ailenin onayladığı bir kız ile evlenme kalıbı varmış.
Geçmiş olsun. Yolun açık olsun.
tabikide değmedi ama nerden bilebilirdimki. daha geçen sene bile bana evlenelim diyordu. canım hala çok yanıyor ne zaman geçecek çok üzülüyorum

tabikide değmedi ama nerden bilebilirdimki. daha geçen sene bile bana evlenelim diyordu. canım hala çok yanıyor ne zaman geçecek çok üzülüyorum
Unutuluyorlar öyle güzel unutuyorsun ki sen bile şasırıyorsun nasıl unuttuğuna anlam yükleme bu kadar olaylara insanız biz hata yapabiliriz yargılama kendini o kişinin de mutlu olup olmaması seni ilgilendirmesin sen kendi mutluluğuna odaklan bundan sonraki ilişkilerinde de lütfen insanlara bağlanmamaya çalış. Öldürmeyen acı güçlendirir bunu aklından çıkarma 😉

şimdi nişanı atsa ve sana gelip "evlenelim" dese kabul edecek misin? bu karaktere güvenip bir ömür geçirecek misin? diyelim ki iç sesin bu sorulara evet cevabını veriyor mutlu olabilecek misin onunla?

merhaba, çok sevdiğim aşık olduğum kendisininde aşık olduğuna inandığım ilişkimiz boyunca çok üzüldüğüm anlar olduğu ve kötü şekilde ayrıldığım ne yaparsam yapayım unutamadığım o şahıs bugün nişanlandı. ben hala onun yüzünden terapi alıyorum ilaç kullandım, onun fotoğrafına baktım o kadar mutlu ki nişan fotoğrafında. kendi köyünden ailecek görüştükleri bir kız ile nişanlanmış. kız çok güzel ve yaşı benden baya küçük. bu şahıs ile biz kötü şekilde ayrıldık benim canım çok çok yandı yemek yiyemediğim konuşup gülemediğim yaşayan ölüye döndüğüm günler yaşadım üzüntüden 8 kilo vermiştim annem endişenip eczaneye gitmişti vitaminler almıştı halimi görüp korkuyolardı babam ve annem, bu noktaya gelme sebebim ise ona çok güvenmiş ve çok sevmiş olmamdı. sonrasında öğrendimki eski sevgilisine de çektirmiş. bizlerle aynı anda görüştüğü zamnanlar olmuş (eski sevgilisi ben başka bir kız ve şuan nişanlandığı kız) ve şu an nişanlandığı kız bizleri öğrenmişti o dönem. böyle bir tip o kadar güven veren aptal gibi güvendiğim aşık sandığım o şahıs şimdi bambaşka biri olmuş tüm sosyal medya hesaplarını silmiş. sadık aşık bir erkek olmuş. ve çok güzel bir kızla nişanlanmış çok da mutlu. yani ben düşünüyorum çok sevdim inandım güvendim üzmedim, ama o üzüp canımı yakıp gidip mutlu oldu. bu nasıl bir adalet? hani eden bulurdu? alma mazlumun ahını çıkar aheste ahesteydi? o kadar acı yaşatan duyguları yaşananları hiçe sayan gözünün yaşına bakmayan insan gidip mutlu oluyor. ben eski sevgilisi ve diğer konuştuğu kız hepimiz çok etkilenmiştik o zaman o olaydan ve hiçbirimizde nişan gibi durumlar yok. bu kadar üzüp de gidip mutlu olması çok ağırıma gidiyor ben hala terapi alıyorum onun yüzünden oysa onun hayatına hiç var olmamışım gibi onun aklına bile gelmiyorum mutluluğu çok haketmişki mutlu oldu demekki kötü olan benmişim

en son bikaç hafta öncesine kadar arıyordu beni
yine arar seni gözü yali biraktigini biliyorsa dahada can acitmak onda alislkanlik olmus

yine arar seni gözü yali biraktigini biliyorsa dahada can acitmak onda alislkanlik olmus
bir anda sadık bir erkek oldu herşey evlenene kadarmış nasıl böyle U döndü şaşırıyorum. psikiyatristim bile evlenince değişir sanmayın demişti bu kişi için ama o şuan dünyanın en sadık erkeği nişanlısına

bir anda sadık bir erkek oldu herşey evlenene kadarmış nasıl böyle U döndü şaşırıyorum. psikiyatristim bile evlenince değişir sanmayın demişti bu kişi için ama o şuan dünyanın en sadık erkeği nişanlısına
simdilik öyle gibi görünüyor olabilir hersey aslina neyse geri döner eninde sonunda

Yok değişir. Aldatan hep aldatır. Benim de vardı böyle bi yakin arkadasim çok eskiden. Aynı anda iki kızı idare ederdi. Adam Nisan yaptı her yere beraber fotolar instadan kişi silmeler yeni hesaplar açıp sadexe aile eklemeler. Adam spotifye bile beraber resim koymuştu. Sonra ne oldu evlendi ama altıncı ayında gene başladı. Karısı yakaladı rezil oldu boşanıyor şimdi. Hem de kaç kişiyle konuşmuş. Öyle Nisan yapınca bi hevesle sadık oluyorlar ama içten değil. Gene yapacak.

Erkekler güzeli genci görünce bir an unutuyorlar her şeyi ama dediğim gibi; bir an. İlerleyen dönemlerde oda hatırlayacak, canı yanacak merak etmeyin. Hayat sırayla o zamanda siz yeniden aşık olur, sever güzel hayaller kurarsınız inşallah. Ama bunun için kafanızda bitirmeniz gerek önce. Beklentiyi tamamen kesip tamamen yolunuza bakmanız gerekiyor. Unutmayın ki unuttu mu, hatırlar mı diye düşünmek bile beklenti.

Konuyu ruhsal olarak değerlendirmeniz gereken bir yorum yazmıştım ancak şimdi gördüğüm kadarıyla siz, adam nişanlısına sadık ve mutlu görünüyor diye rahatsız olmuşsunuz. Hakkınızdır da tabi beşeriz sonuçta. Yalnız diğer arkadaşların, özüne döner, ona da yapar vs şeklindeki yorumlarda cevaplarınıza baktım da..

Sizin öfkeniz adama mı, nişanlısına mı?

Adama öfkeniz varsa, neden onu da aldatır deyince inşallah diyorsunuz? Adam onu da aldatırsa yeni bir heyecan yaşıyor olacak ve siz bunu mu temenni ediyorsunuz?

Bence bu olay karşısında tek yapmanız gereken şey ders çıkarmak. Çünkü her olayın oluş nedeni zaten budur. Olumsuz haber beklemeseniz bazı şeylerin şekli değişiyor zaten.

Şu an dönem sonunda olmamız nedeniyle bazı hesaplaşmalar ve ilahi adalet hızlandı. Mağduriyet yaşatan herkes ama herkes o olayla çarpışacak zaten merak etmeyin ve nötr kalmaya çalışın. En önemlisi de budur.

Konuyu ruhsal olarak değerlendirmeniz gereken bir yorum yazmıştım ancak şimdi gördüğüm kadarıyla siz, adam nişanlısına sadık ve mutlu görünüyor diye rahatsız olmuşsunuz. Hakkınızdır da tabi beşeriz sonuçta. Yalnız diğer arkadaşların, özüne döner, ona da yapar vs şeklindeki yorumlarda cevaplarınıza baktım da..

Sizin öfkeniz adama mı, nişanlısına mı?

Adama öfkeniz varsa, neden onu da aldatır deyince inşallah diyorsunuz? Adam onu da aldatırsa yeni bir heyecan yaşıyor olacak ve siz bunu mu temenni ediyorsunuz?

Bence bu olay karşısında tek yapmanız gereken şey ders çıkarmak. Çünkü her olayın oluş nedeni zaten budur. Olumsuz haber beklemeseniz bazı şeylerin şekli değişiyor zaten.

Şu an dönem sonunda olmamız nedeniyle bazı hesaplaşmalar ve ilahi adalet hızlandı. Mağduriyet yaşatan herkes ama herkes o olayla çarpışacak zaten merak etmeyin ve nötr kalmaya çalışın. En önemlisi de budur.
Dönem sonu derken ne demek istediniz

Seninle ayni durumu yasayan bir arkadasim vardi. Kiz aci cekerken oglan evlendi cocuk yapti. Hayatina bakti yani. Ama sonra ne oldu. Yillar sonra karisini aldatti. Bosanma asamasina geldiler. Kiz da baska biriyle evlendi cok mutlu.

X