İleri Yaş Tüp Bebek

piner

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
299
342
41
Bakalım kimler ileri yaş anneliği yolunda? Durdum durdum, bütün öğütlere kulağımı kapatarak 41 yaşımda anca hazır hissettiğim için anne olmaya kalktım. Bu sebeple tüp bebek tedavilerine başladım.Bugün de dahil olmak üzere 6. Tüp bebek deneyimimdeyim. İkinci denememde hamile kaldım ancak kalp atışlarını duyduktan sonraki haftalarda kaybettim. Tam bir şok etkisiydi. Onu da rahmime zarar vermesin diye bildiğiniz normal doğum yaptırılarak aldırdım. Suyum geldi, sancı çektim vs… Geçti unutuldu…Şimdi 4 adet dondurulmuş blastokistin son iki tanesi rahmime yerleştirildi. 4. Gündeyim ve test için bekliyorum. Olur ya da olmaz hep hayırlısını diledim. Beni gelecekte bekleyen bir yazı var. Yaşayıp göreceğim.Bugünkü paylaşım, bunca denemeden sonra bu işe başlayanlara tecrübelerimi aktarmakla ilgili;
1- Doktor elbette önemli. Durumunuzu tanımlamada iyi olduğunu düşündüğünüz bir doktor seçin ve gerekirse birkaç doktora muayene olun
2- Bu işte doktor kadar embirologlar ve merkezler de önemli.İleri yaş anneleri için özellikle söylüyorum.Yaşınız ile sizi demoralize eden merkezlerden yani ticarethanelerden uzak durun.
3- Rahim filmi çektirin ve histeroskopiye ihtiyaç duyup duymadığınızı doktorunuza sorgulatın.Ben iki kere oldum.Birinde perde var dendi.Birinde rahmin T olduğu görüldüğünden üçgen alan oluşturuldu.
4- Bu işe girişmeden genetik teste girin.Bakın embriyo için demiyorum.Kendinizle ilgili…
5- Pıhtılaşma durumunuzu kontrol ettirin.Bilmem kaçıncı denemeden sonra kanımda pıhtılaşma olduğu öğrenildi.Zaman kaybı oldu.
6- Maddi durumunuzu sorgulayın. Bunu ilk denemede anlayacaksınız.
7- Bu işlemlere hayatınızı yola koyup, stres faktörünü azalttığınızda başlayın.
8-Düzgün beslenin ve vitamin-folikasit takviyelerine gebe kalmayı düşündüğünüzde başlayın.

Diyeceksiniz ki sen daha hamile kalmaya uğraşıyorsun.Bunların faydası mı oldu ki… Bunu bebek sahibi olup olmamanız için değil, yaşınız daha fazla ilerlemeden sahip olabilmenize zaman ve imkan yaratması için söylüyorum. Bunları biliyor olsaydım herşey daha hızlı ilerlerdi.Doktor doktor gezmezdim. Yaşıtlarıma bir yol gösterici olarak yazıyorum.Lütfen yaş sizde stres yaratmasın.Herşey olması gerektiği gibi yaşanacak.Umarım sizin için en hayırlısı ne ise ona kavuşursunuz. Sevgiler…

Hayal mi görüyorum acaba?

Eklentiler

• 7D60E0D2-94AB-4898-9F7E-973FA4547E47.jpeg
    7D60E0D2-94AB-4898-9F7E-973FA4547E47.jpeg
    77 KB · Görüntüleme: 283
39 yaşındayım ilk denemem olacak
bazen umutluyum bazen umutsuz
yıllarca uğraşacak lüksüm de yok yaş dayandı kapıya

ilk seferde tutsun bitsin
Yaşın önemi kalmadı bence artık. Artık hayat şartları bizleri ilerisine taşıyor ki hala 39 sunuz ☺️🧿 Herkes için bir gün var.Etrafım mucizelerle dolu.Şunu anladım ki en önemli faktör stres.Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız umarım 🙏🏻

Her denemede yeni bir şey öğreniyorum.Çok enteresan.5. Ve 6. Gün idrar testimin pozitf göründüğünü doktoruma söyledim. Çatlatma iğnesinden ya da ilaçlardan olabilir dedi. Pazartesi kan vercekmişim ama duramayacağım galiba.Yarın bir giderim bence.

Düne göre bana koyulaşmış gibi geldi bir de 🤔 sizce?

Eklentiler

• 9355A6B4-B34E-4EF4-BCCE-2A8CEE59A1F2.jpeg
    9355A6B4-B34E-4EF4-BCCE-2A8CEE59A1F2.jpeg
    54,5 KB · Görüntüleme: 266
Oylemi cok uzuldum tabbim dogru zamanda nasip etsin insallah kimyasal gebelik nekadar cok var neden kaynaklaniyor acaba sanirim testi erken yapmamak lazim
Teşekkür ederim. Benim göğüs hassasiyetim ve lekelenmem artınca 7. Gün test yaptırdım.O zaman baya yüksek çıktı.Aslında erken görmem iyi oldu.yoksa daha bekleyecektim. İlaçları kestik. Regl olmayı bekliyorum. Büyük bir oranla embriyodaki genetk anormaliden kaynaklanıyor.Ben gen taraması yaptırmadan transfer ettirmiştim. Gelişimleri süperdi ama demek ki değilmiş

X