İlişki sonrası ne yapmalıyım ? Yeni evliyim.

ben bekarım o yüzden tam bilmiyorum.bu sorum umarım ayıp olmaz.şimdi gece eşimizle birlikte olduktan hemen sonra mı banyo edeceğiz.ya banyo yaptıktan sonra bi daha yapmak istersek ne olacak.bu abdestin belli bi saati var mı.sabah ezanına kadar vaktimiz mi var.bilmiyorumkismile

ben bekarım o yüzden tam bilmiyorum.bu sorum umarım ayıp olmaz.şimdi gece eşimizle birlikte olduktan hemen sonra mı banyo edeceğiz.ya banyo yaptıktan sonra bi daha yapmak istersek ne olacak.bu abdestin belli bi saati var mı.sabah ezanına kadar vaktimiz mi var.bilmiyorumkismile

Hemen banyoya koşman gerekmiyor canım kaydirigubbakcemile3
Sabah ezanına kadar alsan iyi olur, ama dışarı çıkmadan önceden de yapabilirsin.
Yani o vaziyette dışarı çıkmak ve o şekilde uzun süre durmak pek sağlıklı,
ve uygun değil.

ayrıca ilişki sonrasında tekrardan ilişkiye girecek olursanız
ikinizde abdest alıp o şekilde tekrarlayın...

sanırım guslu geç alıyosun ama arkadaşlarda diyoki zaten hemen almalısın enfeksiyon bu şekilde oluşuyor zati

gusülsüz attığınız her adımın günahı var çok detaylı bilmiyorum ama işleri ters gider ve her adımda bela okunurmuş pis olan insana neyse
jeller var herkes bahsetmiş ama en temizi duş..

Son düzenleme:
jel mel bahane
alacaksın duşunu abdestini temiz olacaksın
o zaman ne jele gerek kalır nede başka bişeye

Zaten temizlik bir yana, yani jelle temizlense dahi ,gusul denen birşey var.
Bu yapılmak zorunda.
He bunu yapmak zorunda olmayan insanlar vardır onlar başka, o onların inancı.
Banyo zorunlu bir durum, jelle temizledim oldu temizlendi, banyo yapmayayım denecek hali yok.

Yaa sorum yanlış anlaşıldı ben banyo yapmaya erinen bir insan değilim. Benim demek istediğim Enfeksiyon riski kondom kullanımıyla beraber azalmaz mı? Çünkü erkekten kadına sıvı boşalmıyo. Dolayısıyla riskte çok olmaz diye düşünüyorum ben.

kizlar gusulun gerekliligi tartisilmaz tabi ki. ama sirf gusul alarak enfeksiyonu onlemek de mumkun degil. enfeksiyon kadinda olusmussa erkegin penis temizligine cok dikkat etmesi gerekir. onlar bizim kadar dikkatli olmayabiliyorlar malesef. vajina ici Allah vergisi kendi kendini temiz tutan bir yapiya sahip. siz disini her tuvalet sonrasi temizledikten sonra normalde sikinti olmamasi lazim. eger bekarliginizda boyle bir sikinti yasamadiysaniz, demekki esinizin dikkat etmesi gerekn seyler var. bu da sadece iliski sonrasi banyoyla saglanacak birsey degl. oyle olsaydi gayrimuslimler enfeksiyondan cayir cayir yanarlardi. cift olarak ozellikle erkeklerin cok dikkatli olmasi gerekiyor. haliyle onlar tasiyor herseyi iceri:gitme:

bak canım enfeksiyon kapmamak istiyosan yapacakların şu
1eşimle ne olursa olsun ilşkiye girdiginde ikinizinde duş almasını öneririm
2 ilşkiden sonra güsül boy abdesti kesinlikle almalısın eger ikinciyi düşünüyosan namaz abdesti almak zorundasın çünkü dinimiz omu emretmiştir çünkü her attıgın adım günah derlerki atalarımız 7 adım bile atmıcaksın ilişkiye başlamadan besmele çekiceksin sevabı var eger ilişkiye girmeden besmele çekmezsen bazı mahluklarda senle ilişkide bulunuyolarmış bide üstün kapalı olucak açık oluncada günahı var
3 ilişki bittikten sonra tuvalete gidip idraraını yaparsanda saglık açısından çok iyi olur
4 sakın oranı jellerle yıkama oda enfeksiyon yaparmış kozmetige girdigi için iyi degilmiş kadın dogumcum öyle dedi iççamasırlarını 90 yıkıcaksın ütülücejsin pamuklu giyiceksin oranı devamlı kuru tutucaksın
5 dedigine gelelim enfeksiyon eşlerdende geçebiliyor neden dersen erkekler biz kadınlar gibi önlerini yıkamadıkları için idrarları orda ister istemez kuruyo ondan eşlerdende enfeksiyon geçer
6 dedigin gibi kondom en iyi çare enfeksiyon olmaz ozaman
7enfeksiyon nasıl olur biliyomusun eger orayı yıkamıyosan ıslak bıraktıgın zaman bide çamaşırları yüksekte yıkamadıgın için ütülemedigin için olur canım
fikrimi söyledim gene sen bilirsin yardım ettiysem ne mutlu banabilmiyorumkismile

bak canım enfeksiyon kapmamak istiyosan yapacakların şu
1eşimle ne olursa olsun ilşkiye girdiginde ikinizinde duş almasını öneririm
2 ilşkiden sonra güsül boy abdesti kesinlikle almalısın eger ikinciyi düşünüyosan namaz abdesti almak zorundasın çünkü dinimiz omu emretmiştir çünkü her attıgın adım günah derlerki atalarımız 7 adım bile atmıcaksın ilişkiye başlamadan besmele çekiceksin sevabı var eger ilişkiye girmeden besmele çekmezsen bazı mahluklarda senle ilişkide bulunuyolarmış bide üstün kapalı olucak açık oluncada günahı var
3 ilişki bittikten sonra tuvalete gidip idraraını yaparsanda saglık açısından çok iyi olur
4 sakın oranı jellerle yıkama oda enfeksiyon yaparmış kozmetige girdigi için iyi degilmiş kadın dogumcum öyle dedi iççamasırlarını 90 yıkıcaksın ütülücejsin pamuklu giyiceksin oranı devamlı kuru tutucaksın
5 dedigine gelelim enfeksiyon eşlerdende geçebiliyor neden dersen erkekler biz kadınlar gibi önlerini yıkamadıkları için idrarları orda ister istemez kuruyo ondan eşlerdende enfeksiyon geçer
6 dedigin gibi kondom en iyi çare enfeksiyon olmaz ozaman
7enfeksiyon nasıl olur biliyomusun eger orayı yıkamıyosan ıslak bıraktıgın zaman bide çamaşırları yüksekte yıkamadıgın için ütülemedigin için olur canım
fikrimi söyledim gene sen bilirsin yardım ettiysem ne mutlu banabilmiyorumkismile

Hepsini anladım hem sağlık açısından hem de dinimiz açısında gerekli şeyler de üstün kapalı nasıl olcak onu anlamadım neden günah ki sonuçta eşiyle olduktan sonra?kafamçokkarıştı

ben bu mesajı okuyunca çok üzüldüm.size evlenirken bir büyüğünüz veya arkadaşınız ilişkiden sonra hemen abdest almanız gerektiğini anlatmadımı.yada siz merak edip evli bir arkadaşınıza kendinizi yakın hissettiğiniz kişiye sormadınız mı.geç oldu,sabah ezanına kadar zaman var diye banyo yapmamak çok ayıp ve çoooooooooooooooo k günah.ilişki biter bitmez MUTLAKA DUŞ ALIP ABDEST ALMAK ZORUNDASINIZ.çünkü dinimiz ve sağlığımız için bu zorunlu.ilişkiden sonra insan kendini pis hisseder.sizler nasıl yatıyorsunuz pis pis anlamadım.

Hepsini anladım hem sağlık açısından hem de dinimiz açısında gerekli şeyler de üstün kapalı nasıl olcak onu anlamadım neden günah ki sonuçta eşiyle olduktan sonra?kafamçokkarıştı

ah canım dedigim zor oluyo ama günahı çokmuş düşünbak şimdi aklından hayal et sen şimdi ilişkiye giriyosun kimse görmüyo zannediyosun ama bazı mahlukatlar seyredermiş onunlada olurmusun yani bekli san saçma gelir ama bazıları erkek oluyomuş aşık olanları bile var sen tek kalıyorum zannediyosun ama olmuyo yanı ne kadar zor demi hiç olmazsa üstüne çarşaf al bak çocukkenden biliyorum annemler konuşurken duymuştunm burdan biri rahatsızlanmış eşini kadın yanına koymuyormuş anlıcagın bunu hocaya götürmüşler hoca demiş böyle böyle odedigim şey ona aşık olmuş sevmiş filan ondan eşini yanına yanaştırmamış belki inanmazsın böyle şeylere ama böyle şeyler var araştır istersen netten kadını zor iyi etti hoca ben öyle duydum ogünden bu yana kulagıma küpedir insan oglu daha neler duyup görücek bakalımbilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

televizyonda bir hocada ilişki sırasında üstünüzde birşey olsun dedi.gecelik vb. gibi.bizi Allah , melekler görüyor.siz Allahtan utanmaz mısınızki üstünüze birşey almıyorsunuz demişti.

3 aylık evliyim .ilişki sonrası acı şikayeti ile doktora gitim enfesksiyon kapmış ilaç fitil krem verdi . korunmuyorumda .çok güzel bi cinsel hayatımız var aslında .ama sonrasında neyapmalıyım .sadece su ilemi yıkayım içini yıkamıyımmı siz neyapıyosunzu.her zman duş alamıyorum çünkü sabah işe gelmel zor oluyo

ya alıyorum tabiki duş boy abdestini.bazen dedim oda akşamına alıyorum.gece yasa sabah oluyo bazen duşa vakit kalmıyo onun içindededim yanlış anlaşılmasın hanımlar

Yaa sorum yanlış anlaşıldı ben banyo yapmaya erinen bir insan değilim. Benim demek istediğim Enfeksiyon riski kondom kullanımıyla beraber azalmaz mı? Çünkü erkekten kadına sıvı boşalmıyo. Dolayısıyla riskte çok olmaz diye düşünüyorum ben.

Nasıl yani????:uhm:
Soruyu soran kimdi?
Pink panter mi gülümse_21 mi?akannehir

Kaç tane üyeliğiniz var acaba?

ah canım dedigim zor oluyo ama günahı çokmuş düşünbak şimdi aklından hayal et sen şimdi ilişkiye giriyosun kimse görmüyo zannediyosun ama bazı mahlukatlar seyredermiş onunlada olurmusun yani bekli san saçma gelir ama bazıları erkek oluyomuş aşık olanları bile var sen tek kalıyorum zannediyosun ama olmuyo yanı ne kadar zor demi hiç olmazsa üstüne çarşaf al bak çocukkenden biliyorum annemler konuşurken duymuştunm burdan biri rahatsızlanmış eşini kadın yanına koymuyormuş anlıcagın bunu hocaya götürmüşler hoca demiş böyle böyle odedigim şey ona aşık olmuş sevmiş filan ondan eşini yanına yanaştırmamış belki inanmazsın böyle şeylere ama böyle şeyler var araştır istersen netten kadını zor iyi etti hoca ben öyle duydum ogünden bu yana kulagıma küpedir insan oglu daha neler duyup görücek bakalımbilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

bana tuhaf geldi açıkçası o zaman banyo yaparken de çıplağız sonuçta giyinik mi yıkanıcaz ya üstümüzü değiştiyoruz her zaman haliyle çıplak bir anımız olacak.kafamçokkarıştı

bana tuhaf geldi açıkçası o zaman banyo yaparken de çıplağız sonuçta giyinik mi yıkanıcaz ya üstümüzü değiştiyoruz her zaman haliyle çıplak bir anımız olacak.kafamçokkarıştı

yanlis bilgi vermek istemem ama bunu ben de okumustum. ustunuz kapali iliskiye girmenin sebebi meleklerin orda olabilme ihtimalleri. ama melekler tuvalet ve banyoya girmezler. o yuzden banyo konusunda sikinti yok. bu benim bildigim sekli, daha iyi bilen biri varsa duzeltir ya da onaylarsa sevinirima.s.

Kullanılan jellerin yara yaptığını doktorum söylemişti.sonuçta kimyasal madde içeriyorlar en temizi su sabun bile vajina içine kullanılmaması lazım vajina kendi kendini temizleyebilen tek organmış.

X