İlişki sonrası ne yapmalıyım ? Yeni evliyim.

bak canım enfeksiyon kapmamak istiyosan yapacakların şu
1eşimle ne olursa olsun ilşkiye girdiginde ikinizinde duş almasını öneririm
2 ilşkiden sonra güsül boy abdesti kesinlikle almalısın eger ikinciyi düşünüyosan namaz abdesti almak zorundasın çünkü dinimiz omu emretmiştir çünkü her attıgın adım günah derlerki atalarımız 7 adım bile atmıcaksın ilişkiye başlamadan besmele çekiceksin sevabı var eger ilişkiye girmeden besmele çekmezsen bazı mahluklarda senle ilişkide bulunuyolarmış bide üstün kapalı olucak açık oluncada günahı var
3 ilişki bittikten sonra tuvalete gidip idraraını yaparsanda saglık açısından çok iyi olur
4 sakın oranı jellerle yıkama oda enfeksiyon yaparmış kozmetige girdigi için iyi degilmiş kadın dogumcum öyle dedi iççamasırlarını 90 yıkıcaksın ütülücejsin pamuklu giyiceksin oranı devamlı kuru tutucaksın
5 dedigine gelelim enfeksiyon eşlerdende geçebiliyor neden dersen erkekler biz kadınlar gibi önlerini yıkamadıkları için idrarları orda ister istemez kuruyo ondan eşlerdende enfeksiyon geçer
6 dedigin gibi kondom en iyi çare enfeksiyon olmaz ozaman
7enfeksiyon nasıl olur biliyomusun eger orayı yıkamıyosan ıslak bıraktıgın zaman bide çamaşırları yüksekte yıkamadıgın için ütülemedigin için olur canım
fikrimi söyledim gene sen bilirsin yardım ettiysem ne mutlu banabilmiyorumkismile

canım yani ilk ilişkiden sonra gusul aldık diyelim tekrar ilişki oldu ozaman sadece namaz abdestimi alıcaz gusle gerek yokmu yani

canım yani ilk ilişkiden sonra gusul aldık diyelim tekrar ilişki oldu ozaman sadece namaz abdestimi alıcaz gusle gerek yokmu yani

hayır canım diyelimki ilişkiye girdiniz...
gusul abdesti almadan önce tekrar ilişkiye girmek istediniz o zaman namaz abdesti almanız yeterli..
ikinci ilişkinin sonundada normal guslünüzü ve duşunuzu alırsınız...
demek istenen ard arda yapılacak olan ilişki arasında namaz abdesti almak

kizlar ben banyo yaparken uzerimizde pestemal gibi bir sey olmasi gerektigini biliyorum.
bunu tanidigimiz bir kadin hocadan duymustum.
uzerinde bir sey varken banyo yapmak zor...
hatta hoca kendisi bile zor ama yapmak gerek demisti...

3 aylık evliyim .ilişki sonrası acı şikayeti ile doktora gitim enfesksiyon kapmış ilaç fitil krem verdi . korunmuyorumda .çok güzel bi cinsel hayatımız var aslında .ama sonrasında neyapmalıyım .sadece su ilemi yıkayım içini yıkamıyımmı siz neyapıyosunzu.her zman duş alamıyorum çünkü sabah işe gelmel zor oluyo

Her şeyi bir kenara bırakın,ilişkiden sonra kendinize gelmek ve oluşan teri,kokuyu atmak için duş şart.Sadece duş değil çarşaflarıda kaldır temizini yay.İşe giderken duş almak zor oluyorsa uyumadan önce duşunu al,haklısın sabah zor olabilir.

Arkadaşlar erkek kondıom kullanırsa çok sorun olmaz hemen duş almak dimi? Yani ertesi gün sabahı da alınabilir diye düşünüyorum ben?
Bence fark etmez,her iki durumdada yataktan çıkıp güne başlarken duşunu almalısın.

televizyonda bir hocada ilişki sırasında üstünüzde birşey olsun dedi.gecelik vb. gibi.bizi Allah , melekler görüyor.siz Allahtan utanmaz mısınızki üstünüze birşey almıyorsunuz demişti.

Tövbe..tövbe..çok şey yazmak isterdim size ama burada vaaz vermek yasak,sizde kurallara uysanız iyi edersiniz.:bbo:

Sonuçta her ilişk sonrası utlaka gusl için duş almak gerekiyorr

ama enfeksiyon kapman hel 3 alık evliyen çok kötüü acaba eşin başka birisiyle mi ilişkiye girdiki sen enfeksiyon kaptın

ben regl olduğum dönemlerde bile gün içerisinde alt tarafımı temizliyorum
bence sende temizle

ve ilişkii saati ne olrus olsun mutlaka duşunu all

Belki ben bekarım diye çok farklı yaklaşıyorum ama o şekilde dolaşırken kendinizi pis hissetmiyor musunuz?
Uykumdan yarım saat fedakarlık edip tüm gün gönül ve vicdan rahatlığı çekmeye razı olurdum açıkçası ben...

Duş aşıyorum kesinlikle artık teşekkür ederim... Ilaçlarımı ve fitilimide kullanmaya başladım .şimdi ilişki yasak ama fitil olduğu için. .

Bence alt tarafı yıkamakla enfeksiyon engellenmiyor.Ben hep yıkarım ve kurularım ama yinede nemli kalıyor altım ve bu da akıntıya enfeksiyona sebep oluyor

aslında vajinayı iliskiden sonra yıkamak cok sakıncalıymıs sabunla..

Hepsini anladım hem sağlık açısından hem de dinimiz açısında gerekli şeyler de üstün kapalı nasıl olcak onu anlamadım neden günah ki sonuçta eşiyle olduktan sonra?kafamçokkarıştı

ben boyle seylere inanmıyorum eskidende oyle derlermis yok cıplak olma yatakda tamamen iliski sırasında yok banyoya gidiginde cinsel organını kapat kim uydurmus ya..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu topikte başka bir konudada pink_panther diye konu açıp hevuk olarak cevap vermişsiniz baya bir karıştırdınız galiba.

Kardeşim bu topikte benim sadece 3 mesajım var ve ilk mesajımda sorduğum soruyu yanlış anladıkları için siz beni yanlış anladınız diye 2.mesajımda düzelttim. Töbe töbe yaa,İşin gücün yok mu senin? İYİ OKU

arkadaşlar bende konu ile alakalı başka bir soru sormak istiyorum,ben ilişkiden sonra banyoya girerim,ama bazen kafam dolu oluyo banyo yaparken başka şeyler düşünüyorum ve sonunda abdest almayı unutuyorum,dalgınlığa geliyo,.ve böyle olduğu zaman tekrar girip sadece namaz abdesti alıyorum bazende abdest almıyorum,sadece banyo yapmış oluyorum,ama niyet olarak ilişkiden sonra temizlenmek için giriyorum banyoya sonuçta.bu şekilde de olurmu acaba???bilmiyorumkismile

arkadaşlar bende konu ile alakalı başka bir soru sormak istiyorum,ben ilişkiden sonra banyoya girerim,ama bazen kafam dolu oluyo banyo yaparken başka şeyler düşünüyorum ve sonunda abdest almayı unutuyorum,dalgınlığa geliyo,.ve böyle olduğu zaman tekrar girip sadece namaz abdesti alıyorum bazende abdest almıyorum,sadece banyo yapmış oluyorum,ama niyet olarak ilişkiden sonra temizlenmek için giriyorum banyoya sonuçta.bu şekilde de olurmu acaba???bilmiyorumkismile

Olmaz.
Cunku dogrusu bu degıldır.

ben boyle seylere inanmıyorum eskidende oyle derlermis yok cıplak olma yatakda tamamen iliski sırasında yok banyoya gidiginde cinsel organını kapat kim uydurmus ya..

bunada katılmayan var hala cok ilginc ya komiksempatiksalakcinni

bunada katılmayan var hala cok ilginc ya komiksempatiksalakcinni

seninde katılman bana çok ilginç ve garip geldi...hatta komik
buda senin bu konuda kıt bilgiye sahip olduğun anlamına geliyor..
isteyen istediğine katılır buda başkalarını bağlamaz...
lütfen biraz saygılı olalım herkesin doğrusu kendisine
konu sahibi cevabını aldı daha fazla bu konu üzerinden
mesaj yazıp insanları yargılamayın..

X