ilk adımı atmalı mıyım?

Ay ben de bunu düşündüm. Bazı insanlara nazikçe, olağan bi karşılık verince bile binbir anlam çıkarıp kendilerince bi şeyler uydurdukları için insan artık tedirgin oluyor. Nasılsınız sorusuna siz nasılsınız diyen bi insanın "merak ettiğini, kestiğini" düşünmek..evlerden ırak :KK53:
O kısma biraz espri kattığım için random attım aslında ki a bana nasılsın dedi kesin aşık diye bir şey düşünmüyorum kesinlikle ben daha çok o "bakışma" anında kaldım çünkü normal göz göze gelme değil gibi geldi bana. Tedirgin olcak bi durum yok rahatta kalabilirsiniz

Arkadaşımın söylediği cümle neden beni etkilesin ki?
Yan yanasınız, "bana arkadaşını söyle, sana senin kim olduğunu söyleyim" diye bi cümle var, çok çok doğru. Çocuğun ilgisi yoksa muhtemelen çok itici göründünüz ikiniz birlikte. Üst üste gidip durmuşsun, her hareketine anlam yüklemişsiniz, göz hapsine alınmış çocuk resmen, öyle yapmadık belli etmedik diyeceksin şimdi ama emin ol belli olmuştur fazlasıyla.
Erkek isterse adım değil depar atıyor, bu kadar çabaya gerek yok, inan bana.

O kısma biraz espri kattığım için random attım aslında ki a bana nasılsın dedi kesin aşık diye bir şey düşünmüyorum kesinlikle ben daha çok o "bakışma" anında kaldım çünkü normal göz göze gelme değil gibi geldi bana. Tedirgin olcak bi durum yok rahatta kalabilirsiniz
Niye gelinliğini giyip kahve almaya gidecekmiş gibi davranıyorsun o zaman?

Adam barista, günde 20 kıza sana baktığı gibi bakıyordur muhtemelen. 🙄

Valla bu tarz "baktı etti, gülümsedi, yanımdan geçerken saçıyla oynadı, ne demek istedi acaba" kafasındaki insanlar o kadar fazla ki, insan rahat falan olamıyor.

Yan yanasınız, "bana arkadaşını söyle, sana senin kim olduğunu söyleyim" diye bi cümle var, çok çok doğru. Çocuğun ilgisi yoksa muhtemelen çok itici göründünüz ikiniz birlikte. Üst üste gidip durmuşsun, her hareketine anlam yüklemişsiniz, göz hapsine alınmış çocuk resmen, öyle yapmadık belli etmedik diyeceksin şimdi ama emin ol belli olmuştur fazlasıyla.
Erkek isterse adım değil depar atıyor, bu kadar çabaya gerek yok, inan bana.
üst üste gidip durmadık o kısma çok takıldım lütfen anlayın bunu en son 1.5 hafta önce gittim ondan önceki gidişim 2-3 hafta öncesiydi yani nasıl desem 2 ay içinde sadece 2 kere gitmiş oldum. göz hapsine alma gibi bi durum da yok zaten alt katta çalışıyo oturma alanı üst katta anlık bi geldiğinde hareket olduğu için merdiven tarafına bakıyoruz her insanın baktığı gibi. kafanızda senaryo nasıl canlandı bilmiyorum ama laflarımı çarpıtarak anladığınız çok belli

Niye gelinliğini giyip kahve almaya gidecekmiş gibi davranıyorsun o zaman?

Adam barista, günde 20 kıza sana baktığı gibi bakıyordur muhtemelen. 🙄
ben kendi iç dünyamda düşündüğüm şeyleri kişiselleştirerek yazdım. her şeyi olduğu gibi aktarmadım duygularımı da kattım bunu göznönüne alabilirseniz çok iyi olur aslında. 20 kıza da öyle bakıyor olabilir evet ihtimali var ama olmama ihtimali de var. sorduğum soru zaten metnin sonunda ama siz sadece 1-2 kısma takılıp ordan ilerliyorsunuz

Valla bu tarz "baktı etti, gülümsedi, yanımdan geçerken saçıyla oynadı, ne demek istedi acaba" kafasındaki insanlar o kadar fazla ki, insan rahat falan olamıyor.
harekete geçmediği ve kişisel sınırlarınıza girmediği sürece kimsenin "bana baktı kesin aşık, saçıyla oynadı, ne demek istedi acaba?" gibi girdiği kafalar başka insanları gram ilgilendirmiyor. detaylar yerine konuya odaklanmanız çok daha iyi olur

harekete geçmediği ve kişisel sınırlarınıza girmediği sürece kimsenin "bana baktı kesin aşık, saçıyla oynadı, ne demek istedi acaba?" gibi girdiği kafalar başka insanları gram ilgilendirmiyor. detaylar yerine konuya odaklanmanız çok daha iyi olur
Gayet de belli oluyor bu kafalar, kezo gibi görünüyor. Konuyu yorumlarken detaylara da odaklanırım, olası durumları da söylerim. Kendini rezil etme diye söylüyoruz, sen bilirsin, git al boyunun ölçüsünü.

Geçen haftaların birinde ben ve 2 kişi daha yani toplamda 3 kişi starbucks a gittik 2 kız 1 erkeğiz. Ben ne içeceğime karar vermediğim için kasaya gittim yanımda da erkek olan var kız olan üst kata boş masa varsa kapmaya gitti neyse sonra biz kasaya geldik ben barmenle böyle baya göz göze geldim :KK66: yanımdaki erkek birazcık sohbet etti sonra üçümüzün de hesabını ödemeye kalktı ben dedim ki biz senle çok yakın değiliz sen kızın hesabını öde ben kendiminkini hallederim bi samimiyetimiz yok gibisinden bişi dedim ama ne dedim hatırlamıyom sonra barmencim canım aşkım dedi ki centilmen fln fjdkfkd sonra biz aldık siparişi yuksrı çıktık ama barmen aklımda benim neyse bikaç saat geçti gitti bizim kalkma vaktimiz geldi biz merdivenden inerken barmen de masalardaki çöpleri topluyodu biz barmenle böyle 3-5 sn fln bakıştık ve hani bildiğin gözlerimizi ayırmadan kitlendik böyle neyse sonra gel zaman git zaman bu kızla erkek ben yokken tekrar gitmişler erkek olan barmenle konuşmuş ve barmenin 22 yaşında olduğunu ve vatandaşlığını olduğunu ve 1 yıldır burda olduğunu söylemiş (vatandaşlık nasıl alabildi bu kadar kısa sürede bilmiyorum neyse) sonraki başka bi gün kız ve ben ikimiz tekrar stara gitme kararı aldık ben buluşma saatinden biraz erken gittiğim için tek başıma stara girdim oturuyorum daha sipariş vermedim ayrıca barmenciğim de zaten yoktu neyse oturdum ben cam kenarına bi baktım bu şahıs aşağıda sigara kahve yapıyo dedim ki hay şansıma tükürem mesai saatini kaçırdım heralde bu açılıştaydı neyse sonra bunun sigarası bitti yürüdü sonra ne olsun barmencim oturduğum masanın solundaki masaya geçti ama beni görünce yine bi durup bakıştık bikaç sn ve hani cidden uzun bi süre gibi geldi ben sonra kafamı çevirdim utandım ısmfkkdf neyse sonra saat 2 oldu bu personel odasına geçti üstünü giyip çıktı sonra benim ark geldi biz aşağı inip sipariş verdik ama benimki almadı siparişimi başka bi kadın aldı o sırada barmencim yiyecekleri düzenliyodu sonra biz verdik siparişi bekliyoz kenarda barmenciğim ve iş arkadaşı konuşup gülmüşler biraz ben görmedim bu kısmı arkadaş öyle dedi neyse sonra vakit gelince biz kalktık gidiyoz yanımdaki ark barmene hayırlı işler abi dedi o da sağolun fln dedi hee bir de nasılsın dediğinde arkım barmen siz nasılsınız diye sordu saygıdan mı yoksa o da beni kesiyo ve beni merak ediyo mu bilemicem dkmfkdkfkfg sonra biz eve giderken ben azcık stalk yapayım dedim çünkü günlerdir çıkmadı aklımdan linkedIn a girdim ismini yazdım ve buldum ordan soyadını öğrendim ordan facebook hesabını da buldum ama instagramını bulamadım maalesef. Konuşmak istiyorum ama nasıl konuşmaya başlarım bilmiyorum çünkü işini yaparken kasada duruyo genelde ve hani arkada müşteri var bölemem napsam bilemedim işin içinden çıkamıyorum.

ilk defa buraya bir yazı yazıyorum umarım doğru yere yazmışımdır .d
Ne okudum ben? Barmencim ark stara gitti sipariş kesiştik kitlendik... iyi bari kitlendiginizi gören ark üzerinize su atmamış..

üst üste gidip durmadık o kısma çok takıldım lütfen anlayın bunu en son 1.5 hafta önce gittim ondan önceki gidişim 2-3 hafta öncesiydi yani nasıl desem 2 ay içinde sadece 2 kere gitmiş oldum. göz hapsine alma gibi bi durum da yok zaten alt katta çalışıyo oturma alanı üst katta anlık bi geldiğinde hareket olduğu için merdiven tarafına bakıyoruz her insanın baktığı gibi. kafanızda senaryo nasıl canlandı bilmiyorum ama laflarımı çarpıtarak anladığınız çok belli
Valla korkunç canlandı. Bilmek istemezsin :KK53: Şımarık bi dille anlatıp bu şekilde anlamamıza, canlandırmamıza sebep olan sensin, bi de gelip böyle konuşuyorsun, pes.

Gayet de belli oluyor bu kafalar, kezo gibi görünüyor. Konuyu yorumlarken detaylara da odaklanırım, olası durumları da söylerim. Kendini rezil etme diye söylüyoruz, sen bilirsin, git al boyunun ölçüsünü.
belli olması çok farklı bi olay. tabii ki de detaylara dikkat edin ama yorum yaptığınız tek şey o 1-2 detay.

hayal gücü işte ağaç desem hepiniz farklı bi ağacı canlandırırsınız gözünüzde :)
Ağacın altında otururken kafama elma düştü diye anlatırsanız kimsenin aklına acaba armut ağacı mı diye bir ihtimal gelmez.. olayı süsleyerek anlatmışsınız ama inanın adam farkınızda bile değildir.. hoca ders anlatırken bana bakıyor deyip bundan anlam çıkaran insan bile gördüm ben. Bu sağlıklı değil...

O detaylar önemli olduğu için takılıyor olamaz mıyız?
yanımdaki kızın abi deme detayı çok da önemli değil sırf arkadaşız diye yaşıtız diye bi olay da yok. ki kız benden küçük de duruyor o da tahmin etmiştir yaş farkını. o bakışmalar da tamamen benim kişisel yorumumla yazıldı 3. bi göz nasıl görür bilemem. benim aklımda en çok bu detay kaldı o yüzden başka örnek vermek istemedim

Ağacın altında otururken kafama elma düştü diye anlatırsanız kimsenin aklına acaba armut ağacı mı diye bir ihtimal gelmez.. olayı süsleyerek anlatmışsınız ama inanın adam farkınızda bile değildir.. hoca ders anlatırken bana bakıyor deyip bundan anlam çıkaran insan bile gördüm ben. Bu sağlıklı değil...
yeşil elma mı kırmızı elma mı? olgunlaşmış mı yoksa daha yeni yeni mi? çok farklı elmalar canlandı benim gözümde. bu tamamen hayal gücüyle alakalı dediğim gibi.

Ayy hatırlatma onu hiç, neler atlattık:KK53:

yeşil elma mı kırmızı elma mı? olgunlaşmış mı yoksa daha yeni yeni mi? çok farklı elmalar canlandı benim gözümde. bu tamamen hayal gücüyle alakalı dediğim gibi.
İşte fazla gelişmiş hayal gücü paranoyaya sebep olabiliyor.. barmen geçerken öksürdü yani benden hoşlanıyor gibi..

İşte fazla gelişmiş hayal gücü paranoyaya sebep olabiliyor.. barmen geçerken öksürdü yani benden hoşlanıyor gibi..
fkjsdhfdskjfh o kadar abartılı düşünmüyorum ya gerçekten. normal bi bakışma olabilir zaten benden hoşlanıyo da demiyorum öyle olsun isterim ama öyle demiyorum. mesai dışındayken masaya oturduğu zaman cidden böyle durdu oturmadı göz göze geldik 5sn olmuştur belki hiç bilemiyorum ama bi duraksama oldu. abartıyorum biliyorum ama umut fakirin ekmeği de derler. zaten sapık gibi sürekli adamın karşısına da çıkmıyorum. biraz üstüme gelindi gibi bunu açıklamak istedim. adam belki de güler yüzlü neşeli birisidir olabilir. biraz da şey gibi düşünün sizin tipinizde olan birisine vay dermiş gibi bi olay aslında. ben duygusal yaklaşan birisiyim biliyorum da işte naparsın dslfjdkgdsgldl

X