İlk Evlilik Yıldönümü Krizi

evetez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2011
41
17
Merhabalar,
Benim de geçen gün ilk evlilik yıldönümümdü ve hüsranla sonuçlandı. Ya da benim için öyle nerden baktığımıza bağlı. Biraz baştan başlayarak şöyle anlatayım.
Benim koca da az çok odun sayılabilecek tiplerden. Haziranda nikahımızın 1. yılıydı. Kocamdan bu konularda bi hareket beklemediğim için ben de bir şey yapmadım. Zaten esas olan düğün tarihi diyorduk. Eve geldiğimde balkona sofra kurmuş, balık almış, salata yapmış, çok şaşırtmıştı beni. Güzel bir gece geçirdik. Sonraki günlerde arkadaşlarla bu konunun bahsi geçince de yıldönümünde sen bişey yaparsın dediklerinde eşim yok yok ben yaparım demişti. (Hoş kafası bira güzeldi). Sonuçta ilk olduğu için yemek organizasyonunu kocadan bekliyoruz. Yoksa her zaman herşeyi karşı taraftan bekleyen biri değilimdir. Ben günler öncesinden ona hediye aldım, ektra olarak da sevdiği bi grubun eski bi konser albümünü ebuy den aldım. Her neyse.
Bir gün önce eşime dedim "iş çıkışı direkt yemeğe gideceksek ona göre giyiniyim dedim" o da "evde yemek var ya" diye takıldı. İş çıkışı beni almaya geldi. İlk umut arabada belki çiçek vardır dedim yok:KK43: Evlilik yıldönümü ya hadi bari bi yemek yiyelim dedi. Benim iş yerime yakın, bizim de iş arkadaşlarıyla sık sık yemek yediğimiz yere götürdü beni. Tamam mekan denize nazır güzel ama ben oraya hep gidiyorum zaten:KK43: En azından bi İnsan bi rezervasyon yaptırır, bi masa hazırlatır:KK43: Hediyelerimi verdim bana hediye yok:KK43: Zaten dün ben söyleyince hatırlamış, işyerinde çok yoğunmuş, falan filan. Hediye dert değil de insan ufacık bi çaba sarfedilmemesine üzülyor.
Sonrası daha hava kararmadan yemeğimizi yiyip, 8 de döndük eve. Onun eve geçmeden anelerine uğraması gerekiyordu. Ben de arabadan inerken sitemli bir şekilde "hayatım çok teşekkür ederim bu güzel gece için" dedim. Eve geldi, içki almış kendine. Tvdeki diziyi sordu hiç cvp vermedim. Oturdu içti bütün gece. Ben de bir bira içtim. İçimden "ulan içmesi gereken benim" diyorum.sonuç olarak iki gündür konuşmuyoruz.

Ne diyorsunuz kızlar ben mi abarttım? Hadi ben bu olaya kızdım ve trip atıyorum, sen bana neyin tribini atıyosun? Gönlümü almaya çalışmak yerine tribe triple karşılık veriyor. Zaten ben onun alttan aldığını görmedim hiçbir zaman.

Adam sana nikah yıldönümünde güzel bir hazırlık yapmış. O yüzden düğün yıldönümünü de sen idare etmiş olmuşsun. Ben bir sorun göremedim. Hele böyle bir sebepten iki gündür konuşmamak nedir?

Hem düğün hem nikah gününü ayrı ayrı kutlamak üstelik bunun için huzursuzluk yaşamak gereksiz bence. Sizin için önemliyse bu kez sen sürpriz yapmalıydın , kim bilir belki de eşin senden bekliyordu o da hayal kırıklığı yaşadı .

Benim de nikah yıldönümü kutlamak yoktu aklımda, sürpriz oldu. Sanırım biraz haksızlık ettim:KK43:

X