İlköğretim İngilizce öğretmenleri

frambuaz

SIKINTI ve MUZ KABUĞU
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
4.217
25
Arkadaşlar ilköğretimde bu sene İngilizce kitapları değişti. Tabi bir de SBS var.Müfredat değiştiği için kaynak kitap bulmakta sıkıntı çeken eminim bi çok kişi vardır. Kullandığımız kitap isimlerini burda paylaşalım.
Mesela ben öğrencilere YDS nin bu sene basılan; referans kitabı,test kitabı ve çalışma yapraklarından oluşan 3lü setini tavsiye ettim.Konuların hem İngilizce hem de Türkçe anlatımı olduğu için öğrenciler çok faydasını gördüklerini söylediler.
Peki siz hangi kaynakları kullanıyorsunuz????

slm canım ben çözüm yada zambak yayınevinin yaprak testlerini kullanıyorum

Selam..Bende Zambak Konu Anlatımlı Test Kitabı aldırdım çocuklara ama ekstra materyale ihtiyacım var.Bende bu konuda sıkıntı yaşıyorum.Zeka Küpü diye yeni bir kaynak çıkmış,bu aralar ona övgüler duyuyorum etrafımdan.YDS yayınlarını da duydum,bana lazım olan ingilizce-türkçe anlatımlı bir kaynaktı,YDS yayınlarını bende bir inceleyeyim.Teşekkürler..

Zeka Küpü'nün kitaplarını ben dün tesadüfen gördüm ama ne yazıkki İngilizce test kitabı yokmuş. :KK43:

Slm arkadaşlar ben ata yayınlarının kitaplarını ve faktör'ün testlerini kullnıyorum yardımcı olarak derste,kitaplar gerçekten çok kötü bu sene hele ki 8. sınıfların spot on kitabı berbat..

kızlar bende zambak yayınlarını kullanıyorum ama sadece kendımde var okulumuz cok fakır oldugu ıcın herkes alamıo bu arada spot on 8 ıle benımde basım belada derste ne yapacagımı sasırıom cocuklara genellıkle kelıme verıom tabıı onlarda cok sıkılıo :KK43:

kızlar bende zambak yayınlarını kullanıyorum ama sadece kendımde var okulumuz cok fakır oldugu ıcın herkes alamıo bu arada spot on 8 ıle benımde basım belada derste ne yapacagımı sasırıom cocuklara genellıkle kelıme verıom tabıı onlarda cok sıkılıo :KK43:

Canım bizim okula geçen hafta müfettiş geldi. Biz de Spot On hakkındaki şikayetlerinin bi benzerini bütün zümre olarak ona bildirdik. Müfettişin çözümü de pek enteresandı: Kitapta geçen her konuyu anlatmak zorunda değilmişiz!!! O zaman nie öğrencilere kitap veriliyo ki... Zaten dediğin gibi özellikle 8. sınıflar için kelime bilgisinden başka bişey vermiyo kitap. 7. sınıflarda da burçları veriyodu ilk konularda... Bi kere burçlar İngilizce değil Latin kökenli... Ben bile bilmiyorum bazılarını... Öğrencilerin kafasını niye bu kadar lüzumsuz kelimeyle dolduruyoruz anlamıyorum. Kitap böyle olursa tabi öğrenci İngilizce'den hiçbişey anlamaz...

sevgili öğretmenlerim çok merak ettiğim birşey var.neden çocuklar it is a pencil this is a table yada my name is ... gibi basit cümlelerden başka bir şey bilmiyorlar:)

Ne yazık ki işin aslını bilmeyen pek çok insan sizin gibi sorular sorabiliyor Sayın Ppeksen.Elimden geldiğince cevaplamak isterim. Bunun pek çok sebebi var. Öncellikle Türk Eğitim Sistemi öğrencileri ilgi ve yeteneklerini göz ardı ediyor. Yani her öğrencinin müzik kulağı olmasını, iyi resim yapmasını, matematik,fen,türkçe ve sosyal bilgiler alanlarında başarılı olmasını üstelik bir dil öğrenmesini bekliyor. Bu imkansız. Bizlerin Multiple Intelligence dediği Türkçesi Çoklu Zeka Kuramı olan bir gerçek var.Bu kurama göre 8 farklı zeka tipi vardır. Her bireyin ilgi ve yeteneği farklıdır. Kimi matematik, kimi sosyal kimi fiziksel hareketliklik. Bu gerçeği gözardı eden eğitim sistemimiz öğrencilere ilgi ve yeteneklerinin olmadığı alanlarda da başarılı olmayı zorunlu kılıyor. Diğer bir neden okullara İngilizce Öğretmeni olarak atanan ama öğretmenlik bölümlerinden mezun olmayan bireylerin öğretme yöntemlerinde yaptığı hatalar. Ayrıca öğrenilen dilin verimliliği artırmak için gerekli olan o dilin iletişim amaçlı kullanımının devlet okullarının fiziksel ve maddi imkanlarıyla sağlanamaması. Bu yetersizliğin dil öğrenimi olmusuz etkileyen "bilinçli öğrenim" -yani öğrencinin ikinci dilde kullanacağı kelimeyi, kuracağı cümleyi dakikalar önceden planlamaya başlaması- sorununu ortaya çıkarması gibi pek çok neden okullardaki İngilizce Öğretimini olumsuz etkilemektedir. Ayrıca kitaplar, ana dil yetersizliği gibi herkes tarafından bilinen nedenlerden bahsetmiyorum bile:)

Ben size bir soru sormak isterim. Kendi okulumda 8. sınıf dört işlem yapmayı öğrenememiş, adını doğru yazamayan, heceleyerek okuyan öğrencilere var. Neden bir Türkçe Öğretmenine ya da Matematik Öğretmenine öğrencilerin öğrenememe nedeni sorulmaz ve bu çocukların İngilizce dışındaki yetersizliklerinin sebebi kendi tembellikleri olarak gösterilir de İngilizce öğrenememelerinin sebebi hep İngilizce Öğretmenlerinin eksiklikleridir. Hatta daha da abartarak zaman zaman basında şöyle haberler çıkar: İngilizce Öğretmenleri İngilizce Konuşamadı!!!!!Benim gibi İngilizce Öğretmeni olan arkadaşlar beni çok daha iyi anlarlar.

ben de ingilizce öğretmeniyim. okul kursunda reelin testlerini aldırdık. müfredata uyumlu. aynı zamanda bir öğrencime dersaneden marathon yayınlarındna bir kitap vermişler. önce türkçe anlatım sonra da sbs ye uygun sorular var. bulursam alacağım.

bir dersten olmazsa diğerinde başarılı olan gördüm ama ilköğretimde okuyupta ingilizcede çok başarılı olan görmedim. o yüzden sordum bu soruyu.acaba ilköğretimde olupta özel ders kurs vs. görmeden derste anlatılanlarla başarılı olan öğrenciler görebilecek miyiz?

Buyrun okuluma davet ediyorum sizi. Nasıl öğrenciler var görün. İngilizcede zehir gibiler.Hatta il 1. çıktı geçen yıl. İngilizce de full yaparak.

bende fem dersansinin yardımcı kaynaklarını kullanıyorum dyned e de başladık ii bi program

ben ısrarla çözüm aldırıyorum çocuklara.. çözümün geçen senelerde çek kopar testlerini almıştık. bu sene soru bankalarını aldırdım.. 6. sınıf için de egzersiz kitabı bile var. faydalı olduğunu düşünüyorum.

Biz daha geçemedik arkadaşlar dyned'e. Okulumuz 2500 öğrenci. Nasıl yapıcamızı da anlamadım ben. Kullananlar bahsedebilir mi?

bayanlar konuyu saptırmaya hiç gerek yok lütfen topicte sırulan soruya dikkat edelim kaynaklar soruluyor

ben yds yayıncılığın 3lü setini kullanıyorum marathon referance book test book ve yaprak testleri faydalı olduğunu düşünüyorum birebir uyumlu

Son düzenleme:
X