İlköğretim İngilizce öğretmenleri

Dyned tam bir kabustu geçen sene büyük zorluklarla haftalarca resmen gece gündüz, uğraşarak kurdum,çünkü geceleri daha hızlı çalışıyordu salak program ,Öğrencilerimizi kaydettim,uygulamayı başlattım
evet hepsini malesef hamile halimle ben tek başıma yaptım çünkü sorumlusu benmişim nedense tayin olacağımı bile bile beni seçmişler diğer 3 İngilizceci arkadaş kıllarını kımıldatmadılar bile.
Bu sene il dışı tayin oldum yani emeklerim eski okulumda kaldı,şifreler,listeler herşey bende ne arayan var ne soran.Geçen sene bizim milli eğitim takmıştı kafayı bu dynede bu sene pek sallayan yok sanırım ayy ne süründüm garezleri banamıymış neymiş..

Dyned tam bir kabustu geçen sene büyük zorluklarla haftalarca resmen gece gündüz, uğraşarak kurdum,çünkü geceleri daha hızlı çalışıyordu salak program ,Öğrencilerimizi kaydettim,uygulamayı başlattım
evet hepsini malesef hamile halimle ben tek başıma yaptım çünkü sorumlusu benmişim nedense tayin olacağımı bile bile beni seçmişler diğer 3 İngilizceci arkadaş kıllarını kımıldatmadılar bile.
Bu sene il dışı tayin oldum yani emeklerim eski okulumda kaldı,şifreler,listeler herşey bende ne arayan var ne soran.Geçen sene bizim milli eğitim takmıştı kafayı bu dynede bu sene pek sallayan yok sanırım ayy ne süründüm garezleri banamıymış neymiş..

Yerden göğe kadar haklısın canım. Zaten öyle bi eğitim sistemi var ki öğretmenler öğrenciden çok çalışıyo. Güya öğrenci merkezli eğitim...

Öyle canı Dyned le uğraşan bilir
kurmak o kadr zor ki..Sonrasında ee bu mu yani? Bunlar kitaplarımızda zaten var diyorsunuz.Bu egzersizler zaten hep derste yaptığımız şeyler diyorsunuz...Sadece öğrenciyi evinde çalışmasını kontrol etmek için güzel o da kusura bakmasınlar evden de akşamları oturup ona bakamıyorum yani benim de bir hayatım kendi çoluğum çocuğum var.Verdiğimiz ödevi yapmayan çocuk geçecek dyned başına açacak,bağlanacak da ordan çalışıp ödev yapacak öyle mi??
Valla ben inanmıyorum.İnanan varsa beri gelsin...

Ben size bir soru sormak isterim. Kendi okulumda 8. sınıf dört işlem yapmayı öğrenememiş, adını doğru yazamayan, heceleyerek okuyan öğrencilere var. Neden bir Türkçe Öğretmenine ya da Matematik Öğretmenine öğrencilerin öğrenememe nedeni sorulmaz ve bu çocukların İngilizce dışındaki yetersizliklerinin sebebi kendi tembellikleri olarak gösterilir de İngilizce öğrenememelerinin sebebi hep İngilizce Öğretmenlerinin eksiklikleridir. Hatta daha da abartarak zaman zaman basında şöyle haberler çıkar: İngilizce Öğretmenleri İngilizce Konuşamadı!!!!!Benim gibi İngilizce Öğretmeni olan arkadaşlar beni çok daha iyi anlarlar.

hay ağzını opeyiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmma.s.

ben de zambak kullanıyorum. ama kafam karmakarışık, zaten ilk yılım. milli eğitim deneme sınavı yapıyor benim ilimde; her gönderdiği deneme farklı farklı; kitapta olmayan bir sürü şey çıkıyo. sorular benim kullandığım yardımcı yayınlar doğrultusundaysa çocuklar başarılı oluyor; moralleri düzeliyor. aksi halde çocuklar afallıyor. ne kullanacağımı şaşırdım. dyned ayrı dert. server fazla yükü kaldırmıyor; hep hata veriyor. mem de dyned kullanılacak diye sıkıştırıyor. adamların hiçbir şeyden haberleri yok ancak istekde bulunuyorlar. sanki keyimizden kullanmıyoruz dynedi. Hayır yani amaçları "öğretmenler saçma işlerle uğraşsınlar başka da bir işe yaramasınlar" mı?

ayrıca "öğrenciler niye ing konuşamıyorlar" konusunda da size %100 katılıyorum. sanki ana dilleri olan Türkçeyi mükemmel konuşuyorlar da tek ing sorunlu.

Ay çok sinirliyim :eek:klava::1rolleyes:

arkadaşlar need for speed dıye bır kıtap cıkmıs suan ınceleme aşamasındayım guzel kıtap degısık yontemler var bı bakın derım

Arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var:
Bugun, başvurduğum bir dershaneden kabul geldi ve pazar günü 6. 7. ve 8. sınıflara derslerime başlayacağım. Dersler okul müfredatıyla aynı gidiyormuş, Müfredatı indirdim internetten fakat 2. dönem kaçıncı üniteden başlıyor onu bilmiyorum. Kaynak olarak da burada yazdığınız yayınları not aldım, yarın kitapçıya gidip inceleyeceğim. Dershane kaynak seçimini bana bıraktı. Sizce ne yapmalıyım? Öğrencilere de ders kitabı aldırmalımıyım? Yoksa onlara sadece yaprak test mi vermeliyim? Kendim hangi kaynağı takip edebilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var:
Bugun, başvurduğum bir dershaneden kabul geldi ve pazar günü 6. 7. ve 8. sınıflara derslerime başlayacağım. Dersler okul müfredatıyla aynı gidiyormuş, Müfredatı indirdim internetten fakat 2. dönem kaçıncı üniteden başlıyor onu bilmiyorum. Kaynak olarak da burada yazdığınız yayınları not aldım, yarın kitapçıya gidip inceleyeceğim. Dershane kaynak seçimini bana bıraktı. Sizce ne yapmalıyım? Öğrencilere de ders kitabı aldırmalımıyım? Yoksa onlara sadece yaprak test mi vermeliyim? Kendim hangi kaynağı takip edebilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

öncelikle meslek hayatında başarılar dilerim
bence sen netten 2008-2009 eğitim öğretim yılı 6-7-8. sınıf ingilizce yıllık planlarını indir
oradan görürsün hangi tarih hangi ünite
ben 4-5lere giriyorum,bilseydim söylerdim
dersanenin kaynak seçimini sana bırakması bence büyük hata
yani yeni başlayan deneyimsiz bir öğretmene bırakmaması gerekir diye düşünüyorum

megilara, çok teşekkür ederim, buldum yıllık ders planlarını. Haklısın canım, yarın deneyimli hocalarımdan kaynak için tavsiye almaya gideceğim.

okul olarak zambak aldık.onlar gelmeden ata aldık ama pek beğenmedik.5lere bir kitap aldırdım kırmızı beyaz yayınları,adını unuttum.internetten indirdiklerimiz,elimizdeki başka kitaplardan fotkopiler,uğras dur.okyanus var elimde fena değil.

ingilizce öğretmenlerinin sayfası da varmışşş,sevindimdelikafadulden
gönül ben..erzurumdan..9.yılımdayım..şimdilik bu kadar:jeyyar:

Biz de 4 ve 5 lere Mercek yayınlarının yaprak testini aldırdık. Konular kitabımıza uygun ilerliyor. Memnun kaldık.

Arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle marathon yayınları incelerseniz görürsünz zaten ne kadar uyumlu olduğunu ve de ıbrahim Sargın isimli bir öğretmenin sbs test kitabı çıktı mail atıp istedik biz kargo parasını dahi kendisi ödeyip gönderdi ayrıca sadece 5 tl ve çok renkli kaliteli ve de en önemlisi ders kitaplarıyla birebir uyumlu.Şiddetle tavsiye ediyorum ve dee son olarak çoğunuz biliosunuzdur ben gene de söleyimm myingilizce.com isimli site tam bir kaynak deposu harikaa bir paylaşım sitesi aklınızda bulunsun...

benim kkızımı iki yıldır ing.öğretmeni yok gerçektende my name den başka bişi bilmiyo 5, sınıfa gidiyor

ben de yds yayıncılık marathon setini aldım. gerçekten çok uyumlu. çok güzel sorular var. herkese tavsiye ederim.

merhabalar .ben 2 yıldır ibrahim sargın kitaplarını kullandırıyorum çocuklara.çok faydalı buluyorum.müfredatla uyumlu olması daha bir güzel.bu yıl 6-7-8 lere its sbs time test kitabını,4-5 lere upgrade 4-5 aldırıcam.herkese iyi bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi diliyorum.

X