inek sütü alerjisi

Oğlum şuan 2.5 yaşında ailedeki 3. Süt alerjili bebek. Zamanla alışıyor bünyesi eğer anne babada alerji hikayesi yoksa. Kan yoksa mukusu kaka tolere edilebiliyor. Benim oğlumun gelişimi iyiydi biraz sesli nefes aşırı kusma cilt kuruluğu mukuslu kaka vardı en çok gastroentroloji ye gittim dr dan daha ziyade sen yediklerini gözlemleyeceksin diyet aç kapa yaparak. Alerji bölümüne götürdüm kanda alerji çıkmadı dediler mesela. İnsanı yorup üzen bir durum ama biz alerji maması kullanmamıştık. Demir damlası kullanmayın onda inek sütü proteini var. Birde rota aşısında var dr yaptırmayın demişti bize. Geçmiş olsun kolaylıklar diliyorum. Evde yulaf sütü fındık sütü vs yapabilirsin

Mrb, bizde o tasli yollardan gectik. Size nacizane tavsiyem kati bir diyet yapmayin cok zor oluyor geri donusu. Mesela et ve tavugu kesmeyin. Sadece sut ve sut urunleri, paketki gida kuruyemis susama dikkat edin tuketmeyin .ambalanlari okumadan tuketmeyin. Bizde mukus ve noktasal kan vardi. Cok cok cok cok dikkatli bakinca kanlar gorunuyordu. Bana dr bunu herkes farketmez niye icelediniz diyordu . Ve ek gidayla birkikte diyeti actik yavas yavas ve dr kanlar cok olmadihi icin noktasal oldugu icin gormemzden gelelim dedi devam ettim tuketmeye. Diyetlede kansiz gunu yiktu zaten.noktasalda olsa cok can sıkici gercekten gecmicek zannediyor insan. Ama inanin geciyor .simdide gecmis olsun saglikla buyutun

Merhabalar

Bebeğim 3,5 aylık, artan reflüsü ve kakasında mukus var. 10 gün önce çocuk doktoruna götürdük, inek sütü alerjisi olabileceğini söyledi. Henüz alerji bölümüne gidemedik fakat ben hemen diyete başladım. Süt ürünlerini hiçbir şekilde tüketmiyorum. Fakat bebeğimin kakasında mukus azalacağı yerde artıyor:KK43: Neden böyle anlayamadım?

Bu arada ilk 2 ay bebeğim gayet güzel emiyordu, kakası normal ve hiçbir şekilde mukus yoktu. 2. ay aşılarından sonra sık sık ishal oldu ve mukuslu kaka yapmaya başladı. bilemiyorum sadece benim gözlemlediğim bir durum mu bu yoksa aşının yan etkisinden bebeğim alerji mi gelistirdi?

Alerji bölümüne gideceğim ama moralim çok bozuk:KK43: İlk 2 ay her şeyi yiyordum ben sütlü tatlılar yediğimde bile bir kere mukus görmemiştim. En kötüsü de bebeğim çok az emiyor:KK43:
Canım açıkçası ben ineksütü alerjisinden şüphelenmedim çünkü benim kızım inek sütü alerjisi çok doktora götürdüm çok araştırmalarda yaptım kakadaki mukusu için gastroenteroloji bölümüne gidebilirsin enfeksiyondan kaynaklıda olabilir

Merhabalar

Bebeğim 3,5 aylık, artan reflüsü ve kakasında mukus var. 10 gün önce çocuk doktoruna götürdük, inek sütü alerjisi olabileceğini söyledi. Henüz alerji bölümüne gidemedik fakat ben hemen diyete başladım. Süt ürünlerini hiçbir şekilde tüketmiyorum. Fakat bebeğimin kakasında mukus azalacağı yerde artıyor:KK43: Neden böyle anlayamadım?

Bu arada ilk 2 ay bebeğim gayet güzel emiyordu, kakası normal ve hiçbir şekilde mukus yoktu. 2. ay aşılarından sonra sık sık ishal oldu ve mukuslu kaka yapmaya başladı. bilemiyorum sadece benim gözlemlediğim bir durum mu bu yoksa aşının yan etkisinden bebeğim alerji mi gelistirdi?

Alerji bölümüne gideceğim ama moralim çok bozuk:KK43: İlk 2 ay her şeyi yiyordum ben sütlü tatlılar yediğimde bile bir kere mukus görmemiştim. En kötüsü de bebeğim çok az emiyor:KK43:

kizlar bu zamana kadar hic kan yoktu kakasinda. bugun ilk kez mukuslu kan gordum kakasinda😪 moralim inanilmaz bozuk. ben yogurt yedigim zamanlarda bebehim hic uyuyamiyordu. yogurdu kestim. bugun sadwce 2 yemek kasigi yogurt yedim ve mukus seklinde kan oldu😪 kucuck bisey ama kandı

Bende aşılardan sonra bebeğinin bağırsak hareketlerinde ve nörolojik olarak değişim gözlemledim aşı olduğunda iletişimimiz çok azalıyordu göz teması ve ismine dönmesi olumsuz yönde değişiyordu.İshal ve mukuslu kaka bizdede gelişti 6. Ayına kadar süt diyeti yaptım ama geçmedi alerji bölümünde deri testi yapıldı negatif çıktı bende diyeti kontrollü açtım mukus alerji belirtisi değil denildi bana önemli olan kan gelmesiymiş ve tabi vücutta kızarıklık ek gıdadan sonra kakası düzeldi ishal ve mukus bitti
Aşılar herkeste aynı etkiyi yapmıyor ama otizme neden olduğuna dair araştırmalar var. Naçizane tavsiyem aşı yaptırmamanız.. bunlar ciddi reaksiyonlar çünkü

X