İnsanlar neden bu kadar düşüncesiz

gelip 1 ay anne baba kız 1 ay kalacak olmaları, gebe kadına yıkılma planları filan tam sorun yumağı bir aile

ama siz de az değilsiniz yani..

düğünde eşya alınmıyor yurtdışına ev seriliyor diye altın aldırmış babanız
e hani okumuş gelindiniz, k.valide filan ağırlayamazsınız...pekiii düğünde altından neden eksik kalamıyorsunuz mesela?

ya da masa 4 kişilik, mecbur 1 kişi sonradan yemek yiyecek demeniz
ya komik misiniz?
siz hiç mi öğrenci evi ya da kalabalık ramazan sofrası görmediniz
hiç mi 4 kişilik masada 5 kişi oturmadınız, zabıta gelip ceza mı kesiyor hayırdır?

cidden çok garipsiniz
ya da
sizin çamaşırlar sadece salonda mı kuruyabiliyor?
benim evimde de salon + mutfak bir
ben salonda kurutmuyorum çünkü kokar yemek yapılıyor orda

yatak odamda kuruyor çamaşırlar
hiç yer yoksa çamaşırlığı alıp hoop yatağımın üstüne çıkarıyorum
balkon yok evimde

biraz kuruyunca yatağın üstüne serilir, dolap kapaklarına serilir

ay cidden ciddi ciddi dertsiniz siz ama kayın aileniz de dert
tam birbirinizi bulmuşsunuz

Hepimiz bu yollardan gectik.

Kv dedikoducu biri diye dusunuyorum, onun dedikodusunu ona karşı kullanabilirsin, birak o kotu olsun sen her firsatta esine annesini ne kadar cok sevdigini, cok tatli, cok iyi biri oldugunu soyle mesela.

Biliyorum cok zor ama bazen istemedigimiz seyler soyleyebilmeliyiz kendi huzurumuz icin.
Eşim asla bunu anlamaz. Benim görümcem de eşim de aşırı aşırı saf. Bir kere aramızda gelme gitme mevzusu oldu kv son anda iptal etti. Ben yola çıkmıştım. Eşime sordu niye görüşmediniz diye ben de söyledim böyle böyle oldu diye. Akşam kv ben bekledim de denk gelemedik demiş. Düşünün aynı gün konuşulmuş ona rağmen orada kvnin yalan söylediğini anlamamış. Hani mantıksızlık da bulmuyor nasıl bekledin son anda iptal etmedin mi falan da demiyor. Bu pek işe yaramaz o yüzden onu çok iyi sanar beni kötü

gelip 1 ay anne baba kız 1 ay kalacak olmaları, gebe kadına yıkılma planları filan tam sorun yumağı bir aile

ama siz de az değilsiniz yani..

düğünde eşya alınmıyor yurtdışına ev seriliyor diye altın aldırmış babanız
e hani okumuş gelindiniz, k.valide filan ağırlayamazsınız...pekiii düğünde altından neden eksik kalamıyorsunuz mesela?

ya da masa 4 kişilik, mecbur 1 kişi sonradan yemek yiyecek demeniz
ya komik misiniz?
siz hiç mi öğrenci evi ya da kalabalık ramazan sofrası görmediniz
hiç mi 4 kişilik masada 5 kişi oturmadınız, zabıta gelip ceza mı kesiyor hayırdır?

cidden çok garipsiniz
ya da
sizin çamaşırlar sadece salonda mı kuruyabiliyor?
benim evimde de salon + mutfak bir
ben salonda kurutmuyorum çünkü kokar yemek yapılıyor orda

yatak odamda kuruyor çamaşırlar
hiç yer yoksa çamaşırlığı alıp hoop yatağımın üstüne çıkarıyorum
balkon yok evimde

biraz kuruyunca yatağın üstüne serilir, dolap kapaklarına serilir

ay cidden ciddi ciddi dertsiniz siz ama kayın aileniz de dert
tam birbirinizi bulmuşsunuz
Eh önce biz her şeyi yapacağız deyip yan çizmeye başlanırsa izin verin de ailem de her şeye başını eğmesin. Hep bunu söylüyorum tüm hayatımızı buraya yazamıyoruz lütfen açık aramaya çalışarak yorum yapmayın. Okumuş gelinim kv ağırlayamam nerde demişim? Görümcemden çay bile isteyen yokken ben çalışan biri olmama rağmen daha evlenmeden yemek istendi şu bu istendi dedim.

Yemek masasını şundan dolayı belirttim daha önce yazdıklarımda şartları zorlayan sizsiniz yazanlar oldu. Ya da belki birisi başka bir öneriyle gelir gibi eşinle sen ayrı ye görümcenle sen ye gibi gibi. Yoksa ben hepsine siz oturun ben en son yerim derim. 4 kişilik masada 5 kişi oturulur tabii evde 5 sandalye varsa. Bizim 4 tane sandalyemiz var.

Bizim çamaşırlarımız sadece salonda kuruyabiliyor evet 1+1 de çamaşırlığın da sığacağı koca bir yatakodası mı hayal ettiniz. Bir de böyle yazarken efsane bir ayrıntı fark etmiş gibi yazıyorsunuz. Biz komidini çift değil tek aldık sığmadığı için. Oraya asın diyorsunuz da bizim bunu düşünemememiz mümkün mü? Zaten sorum da bizde kalsınlar mı çamaşırlarımı nasıl halledebilirim değildi. Geldiklerinde misafir olarak ne şekilde ağırlamalıyımdı.

Eşim asla bunu anlamaz. Benim görümcem de eşim de aşırı aşırı saf. Bir kere aramızda gelme gitme mevzusu oldu kv son anda iptal etti. Ben yola çıkmıştım. Eşime sordu niye görüşmediniz diye ben de söyledim böyle böyle oldu diye. Akşam kv ben bekledim de denk gelemedik demiş. Düşünün aynı gün konuşulmuş ona rağmen orada kvnin yalan söylediğini anlamamış. Hani mantıksızlık da bulmuyor nasıl bekledin son anda iptal etmedin mi falan da demiyor. Bu pek işe yaramaz o yüzden onu çok iyi sanar beni kötü

Esiniz saf degil, anneci.

Gozunu usul usul acmalisiniz yoksa işiniz zor. Dogru yontemi bulacaginiza eminim.

Esiniz saf degil, anneci.

Gozunu usul usul acmalisiniz yoksa işiniz zor. Dogru yontemi bulacaginiza eminim.
Gözü kapalı savunmak gibi olmasın da gerçekten düşünemiyor. Ben nasıl yani beklemedi ki sabah konuştuk ya iptal etti yanlış anlatmış anlamadın mı dedim. Yok valla aklıma gelmedi senin anlattığın dedi. sonra tamam ben konuşurum falan diyor konuşuyor da ama tesadüfen denk gelmese bunu ben söylemeden anlamayacak mesela😂
Teşekkür ederim 🙏

Gözü kapalı savunmak gibi olmasın da gerçekten düşünemiyor. Ben nasıl yani beklemedi ki sabah konuştuk ya iptal etti yanlış anlatmış anlamadın mı dedim. Yok valla aklıma gelmedi senin anlattığın dedi. sonra tamam ben konuşurum falan diyor konuşuyor da ama tesadüfen denk gelmese bunu ben söylemeden anlamayacak mesela😂
Teşekkür ederim 🙏
Ben de boyleydim eskiden :) insallah esiniz konusunda ben yaniliyorumdur, siz yuzde yuz haklisinizdir umarım. Mutluluklar dilerim 🙏

Ben de boyleydim eskiden :) insallah esiniz konusunda ben yaniliyorumdur, siz yuzde yuz haklisinizdir umarım. Mutluluklar dilerim 🙏
Ne demek istediğinizi çok iyi anladım ne yazık ki😄 öyle olduğu yerler de oluyor bazen onu da anlayabiliyorum tekrar teşekkür ederim fikirleriniz benim için yol gösterici oldu siz de hep mutlu olun 😊

Yok onlar gitmez öyle rahat yer aramazlar üstelik dönüş bileti alınmış tutup onu yakmazlar ama o konu halloldu aslında ben misafirliğe geldiklerinde ağırlarken nasıl yapmalıyım vs gibi gibi fikir almak istiyorum.
Valla böyle diyorsunda ben sanmıyorum
Ne konusulursa konusulsun 1 saatlık mesefade ınsanlar sana yemege gelıp kalkacakmı sanıyorsun
Bence bal gibi sende kalacaklardır . O kadar gün hangi gun gel gıt yapacaklar devamlı bır yapar ıkı yapar 3. Gun gelır konaklama dahıl yerdemı yatıyor kapıdamı yatıyor kalır o ınsanlar
Okadar gün oglu varken kımde kalacaklar Allahaşkına
Nezaman gelecekler takıp edıcem
Bence sen yınede hazırlıklı ol 🫣😂

Eh önce biz her şeyi yapacağız deyip yan çizmeye başlanırsa izin verin de ailem de her şeye başını eğmesin. Hep bunu söylüyorum tüm hayatımızı buraya yazamıyoruz lütfen açık aramaya çalışarak yorum yapmayın. Okumuş gelinim kv ağırlayamam nerde demişim? Görümcemden çay bile isteyen yokken ben çalışan biri olmama rağmen daha evlenmeden yemek istendi şu bu istendi dedim.

Yemek masasını şundan dolayı belirttim daha önce yazdıklarımda şartları zorlayan sizsiniz yazanlar oldu. Ya da belki birisi başka bir öneriyle gelir gibi eşinle sen ayrı ye görümcenle sen ye gibi gibi. Yoksa ben hepsine siz oturun ben en son yerim derim. 4 kişilik masada 5 kişi oturulur tabii evde 5 sandalye varsa. Bizim 4 tane sandalyemiz var.

Bizim çamaşırlarımız sadece salonda kuruyabiliyor evet 1+1 de çamaşırlığın da sığacağı koca bir yatakodası mı hayal ettiniz. Bir de böyle yazarken efsane bir ayrıntı fark etmiş gibi yazıyorsunuz. Biz komidini çift değil tek aldık sığmadığı için. Oraya asın diyorsunuz da bizim bunu düşünemememiz mümkün mü? Zaten sorum da bizde kalsınlar mı çamaşırlarımı nasıl halledebilirim değildi. Geldiklerinde misafir olarak ne şekilde ağırlamalıyımdı.
Eee sınır koyacağınız insanlardan altın tenezzül etmeyeceksiniz, herşeyinizi kendiniz yapacaksınız. Asıl sınır öyle konulur. Yapacağım deyip yapmamışlar. Ee zorunda değiller ? Siz işsizmişsiniz zaten evi eşiniz geçindiriyor. Aileniz neye başını öne eğmiş oluyor tam olarak. Sizin aileniz neler yaptı mesela ? Ne güzel bu arada düğünde hatrı satılır altın yapıldıktan sonra sınır koymak herkese tavsiye ederim arkadaşlar köprüyü geçene kadar iyi olmayı ♥️

Eee sınır koyacağınız insanlardan altın tenezzül etmeyeceksiniz, herşeyinizi kendiniz yapacaksınız. Asıl sınır öyle konulur. Yapacağım deyip yapmamışlar. Ee zorunda değiller ? Siz işsizmişsiniz zaten evi eşiniz geçindiriyor. Aileniz neye başını öne eğmiş oluyor tam olarak. Sizin aileniz neler yaptı mesela ? Ne güzel bu arada düğünde hatrı satılır altın yapıldıktan sonra sınır koymak herkese tavsiye ederim arkadaşlar köprüyü geçene kadar iyi olmayı ♥️
verdiğiniz örnek toptan yanlış kimse geline damada bayıldığından altınları saymıyor zaten. Herkes kendi çocuğuna yapıyor. Her şeyi geçtim nişandan önce konuşulmuş şeyi bugüne getiriyorsunuz. O zamanlar aa bu insanlar dedikodu yapabilir. Benim alanıma girebilir en iyisi ben onlardan gelen adet olarak herkesin taktığı düğünde takılacak altını bile kabul etmemeliyim mi deseydim? Ne saçma bir bakış açısı. Evet benim ailem nerdeyse onların yaptığı kadar altın yaptı. Eşya almamız için ayrı olarak euro da verdiler. Cevabınızı aldınız mı? Burada daha önce birisi konu açmıştı. Kayınbabam hiçbir şey yapmadı babam bize şunu bunu yaptı dediğinde herkes siz kendinizi değersizleştirmişsiniz babanız niye sizi evlendirmek için can atar gibi hem onların ufak da olsa destek yapmasını istemedi her şeyi kendi yaptı diye eleştirmişti. Haklılardı da. Yani Yani tamamen eleştirmek için buradaki boş argümanlarınız bana değip bile geçmez :) ancak hiçbir şey görmemiş insanı saçma sorularınızla manipüle edersiniz. Siz önerilerinizi uygulayın size gelen hiçbir desteği kabul etmeyin herkesi bol bol evinizde ağırlayın hizmet edin özelinizi güzelce anlatın. Kesinlikle hayatınız çok iyi olur 🥰

Cevap vermeye bile değmez ama o böbürlenici tavrınıza ithafen işsiz değilim çok iyi bir yerde çalışırken 4 ay önce işi bırakıp 3 ay önce taşındım istesem de hemen işe girebilirim. Canım isterse gireceğim siz evimin geçimiyle ilgili kaygılanmayınız eşim ve ben memnunuz 😊🙏

Yok malesef 1+1 evin yatakodasında çamaşırlık sığacak yer mi olur. Adım atacak kadar alan var sadece. Yok normalde ben babanı ağırlıcaz evi seçerken misafire uygun seçelim demiştim. Seçemedik. En büyük problem o olduğu için onu öne sürüyorum. Yoksa çarşaf yorgan alıp çöpe de atılır son çare ama salonda çamaşır kurutuyoruz. Kv gil gelince onları da görmeye misafirler bize gelecek. Çamaşır mevzusu büyük sıkıntı 2-3 gün kurumuyor. Çözümü olmayan tek konu bu. Onun dışında zaten kv görümcenin gelmesi müsaitlik sormaması da ayıp bana göre. Yatakodasındaki 1 metrelik petekte kurumayla olacak iş değil ama şu an size bunu açıklamam bile saçma😂 yani öne sürecek çok konu var buraya gelene kadar. Amaç bahane olsa bulunur
Çamaşırları yıkama merkezi gibi yerde yıkayıp kurutma şansınız yok mu ? Genelde böyle yerler oluyor, diğerlerini evde yıkarsıniz iç çamaşırları yıkayıp gelirsiniz sorun da klamaz . Yatak olarak şişme yatak alabilirsiniz , aynı şekilde yastık vs de bulabilirsiniz

Merhabalar aklıma takılan bazı konularda fikir almak istiyorum uzun olacak biraz. Eşimin ailesi tanıştığımız günden beri çok içli dışlı olmak istiyor. O dönemler eşim yurtdışındaydı.

İlk aile tanışmasından sonra aileme movie bize gelsin vs dediler bu sıralar eşim yurtdışında. Nişana 4 ay düğüne de daha 1 sene vardı. Annem nişandan önce girip çıkması uygun olmaz dedi buna rağmen bana ısrar etmeye devam ettiler. Tek kv değil kp de öyleydi. Bir ay sonra sitem etmeye başladı görüşemiyoruz diye. Kayınvalide haftada bir aramayınca laf sokuyor vs yani ne kadar iç içe olmak istediklerini anlatabilmek için yazdım. Kendi çocuklarına daha da fazla tabii bu tavırları, kayınvalide sürekli eşime gelin konulu negatif videolar gönderiyordu. Komik bulduğu için gönderiyormuş. görümcem 30 yaşında yıllardır hayatında biri var kayın aile sürekli evliliği erteletiyor vs (aynısını bize de yapmışlardı). Çocuklarına karşı değişik bir bağlılıkları var. Herneyse ben bu sırada her dediklerine uyum sağlıyorum arayıp soruyorum. Sonraları bazı şeyler beni üzmeye başladı. Kvnin çok meraklı olup özel sorular sorması laf sokması vs sıktı aramaları azalttım (2haftada bire düşürdüm😂) ve uzun uzun konuşmamaya özen gösterdim.

Evlendikten sonra yurtdışına geldik. Eşimin kuzeninin bu ay sonu bizim olduğumuz ülkede düğünü var. Kuzen baba tarafından akrabası. Yurtdışında hem kvnin hem kpnin çok akrabası var. Kp her düğüne olmasa da yakınlarına katılmaya çalışır. Kv ve görümcem hiç yurt dışına çıkmamış. Yani kv hiçbir akrabasının düğününe gelmemiş. Ben bu yaz evlendim. Zar zor 1+1 ev bulabildik. Mutfak salon beraber.
Yurtdışında ev bulmak çok zor. Kv gil bu sürecin hepsinden haberdar. Ben kpnin geleceğini tahmin ediyordum eşime ev bakarken hep misafire uygun bir ev olmasını düşünerek eleyerek ev baktık ama evdeki hesap çarşıya bulmadı. bizim düğüne 2-3 gün kala kp, biz annen ablan hep beraber kasımda kuzenin düğüne gelip sizde kalacağız demiş. Annen ve ablan deyince eşim de afallamış. Bizim daha ortada düzen yok bir ay sonra gideceğiz de kurmaya başlayacağız koltukların gelme süresi 3 ay demiş. Babası da olur mu öyle şey orası oğlumun evi yerde de yatarım mutfakta da yatarım bizim için sorun yok bir daha ne zaman geleceğim demiş. (En fazla 2 yılda bir düğün vasıtasıyla geliyor) Eşim benzer şeyleri söyleyince o zaman biz x de kalırız demiş. X, kpnin yeğeni. İki ay önce doğum yaptı.

Daha sonra eşim bana bizde kalsalar ne olacak sanki yerde de yatarım diyor yatsın dedi. Ben de iyi de yeni evliyiz. Annen düğünlere katılmıyor gezmeye daha müsait zamanda da gelebilirdi, kahvaltı hazırlamaya geleceğim babanların uyuduğu odaya, çamaşırlarımızı salonda kurutuyoruz mecburen çünkü başka alan yok dedim. Banyoda kuruturuz falan dedi. Orada artık nasıl bir akıl tutulması yaşadıysa banyo tek adımlık büyüklükte. Tamam dene sığıyor mu bakalım dedim. Orda saçmaladığını anladı. Sen bizimkileri çok önemsiyorsun ne olacak onların olduğu odada kurutursun dedi yahu 2-3 gün kalmayacaklar ki. Geçen sene kp düğüne geldiğinde kardeşinde 1 ay kaldı hele ki bu ev oğlumun evi diye düşünüyor.

Eşim babasının sözlerinden etkilenerek bana baskı yaptı. Sokağa mı atayım vs demeye başladı. O zaman bu evden taşınalım ev bul dedim. O da imkansız tabii. Sonra dedim ki onlar x te kalırız demiş tekrar bir şey mi söylediler sen sokağa atmak falan nerden çıkarıyorsun. Yemin etti bir şey demediler ben vicdan yaptım x in hamile olduğunu unuttu bence onlar yeni doğum yapmış insanın evine gelecek kadar salaklar mı dedi. Instagramda tüm aile takipleşiyorlar. X fotoğraf atıyor hikaye atıyor. nasıl unutabilir her gün görüyorlar onlar bunu bilerek x te kalırız dediler dedim. Kendini saçma sapan savundu. Kpnin cümlelerinden etkilenerek bana öyle davranması zoruma gitti. Annem ev dizerken bana tek başına sıfırdan zorlanırsın eğer istersen yardıma geleyim demişti. Sırf yeni evliyiz, eşim rahat edemez diye anneme hayır deyip evle kendim uğraştım. üç aydır burda tek başımıza sıfırdan ev dizdik inşaattan çıkma evi temizledim. Kayın aile bunları bilmesine rağmen evin hanımı olarak bana bizim böyle bir planımız var sizin ev 3-4 aya müsait olur mu diye sormadı. geleceklerini bana şu an bile söylemediler. Bütün bunlar zoruma gitti. Daha nişanlıyken eşim movie bana börek yapmış vs dediğinde kp e gelsin bize de yapsın diyordu. Şu anda da hala böyleler. Kv biraz tembel. Kendi kayınvalidesine yemek yaptırır ama benden bekler. Bu arada görümcem 30 yaşında çay demlemeyi bilmiyor iş yaptırmazlar. Görümcemi çok severim kendi halinde zararsız birisi. İyi de anlaşırız. Sadece kızdığım şu ben 26 yaşında evlendim. Yüksek lisans mezunu çalışan biriydim. aile evimde de iş falan yapmazdım. Şu an ülke değiştirdim bir ev döndürüyorum. Kendi evladına gösterdiği özeni niye gelinine göstermeyip hep bir şeyler bekliyorlar. Bir kere sana şunu yapalım demediler. Hep talepkarlar.

Size olduğu gibi kişiliklerini anlattım. Şimdi şunu danışmak istiyorum. Buraya geldiklerinde bizle kalmayacaklar ama tabii ki yine alanımıza girecek rahatsız edecek bir şey yapacaklar. Mesafemi korumak istiyorum. Ne sıklıkla görüşmeliyim? Nasıl davranmalıyım? Yemeğe davet etmeli miyim? Yemeğe gelirlerse bir kişi sonradan yiyecek masa 4 kişilik. Kaç kez oturmaya davet etmeliyim? Ne fazla ne eksik yapmak isterim. Bu arada kp ve görümcem 2 hafta, kv 1 ay kalmayı düşünüyormuş. Evimiz kalacakları akrabaların evine 1 saat uzaklıkta.
Boşuna kendinizi hırpalamayın onlar sizde kalırlar..

ben sizi çok iyi anlıyorum. arkadaşlar; yastık, yorgan, yatak alma gibi tavsiyeler veriyorsunuz da bazı evlerde gerçekten depolama alanı gerçekten olmayabiliyor.
yarın akşam kardeşim, birkaç günlüğüne eşi ile kalmaya geliyorlar ve bizim o kadar küçük bir hayatımız var ki gidip yorgan aldık onlar için. sonrasında ise kanepenin altındaki bazaya ittire ittire tıkacağız ama üçüncü bir misafir için inanın yer bulamazdık evde ve bu bazadaki küçücük boşluk da olmasa idi evde gerçekten koyabileceğimiz başka bir yer yok. bu durumda kadın ne yapsın istiyorsunuz? bir sürü eşya alıp onların gidişi ile ateşe mi versin?
çamaşır kurutma örneği vermiş. bizde de benzer sorun var. siz çamaşırlık için bir sürü akıl veriyorsunuz da onca yıldır evde yaşayan insan inanın ki siz o aklı verene kadar çoktan denemiştir.

ben sizi çok iyi anlıyorum. arkadaşlar; yastık, yorgan, yatak alma gibi tavsiyeler veriyorsunuz da bazı evlerde gerçekten depolama alanı gerçekten olmayabiliyor.
yarın akşam kardeşim, birkaç günlüğüne eşi ile kalmaya geliyorlar ve bizim o kadar küçük bir hayatımız var ki gidip yorgan aldık onlar için. sonrasında ise kanepenin altındaki bazaya ittire ittire tıkacağız ama üçüncü bir misafir için inanın yer bulamazdık evde ve bu bazadaki küçücük boşluk da olmasa idi evde gerçekten koyabileceğimiz başka bir yer yok. bu durumda kadın ne yapsın istiyorsunuz? bir sürü eşya alıp onların gidişi ile ateşe mi versin?
çamaşır kurutma örneği vermiş. bizde de benzer sorun var. siz çamaşırlık için bir sürü akıl veriyorsunuz da onca yıldır evde yaşayan insan inanın ki siz o aklı verene kadar çoktan denemiştir.
Çok teşekkür ederim. gerçekten çok güzel fikir verenler oldu. Hatta bu tarz kültürle büyümeyen ben için daha büyük bir eve çıktıktan sonraki süreçle de ilgili fikirler veren oldu. Yastık yorgan tavsiyesi verenleri ciddiye bile almadım inanın. Çok çok teşekkür ederim bunu çoktan düşünmüştür dediğiniz yerde gözlerim parladı😄 cevaplarımda da var balkonda çamaşır kurutun demiş birisi en olmayacak şeyi söyleyip efsane bir fikir aklına gelmiş gibi yazan var. Çoğu erkek annesi veya görümce durumu içselleştiriyorlar yorumlar gerçekçilikten çıkıyor. Dediğiniz gibi kendi istediğim şeyi alamıyorum depolama sıkıntısı olduğundan alıp çöpe atmayı ben de düşündüm eşimle de konuştuk sonra diğer etmenleri düşününce oluru yok ayrıca bizim durumumuzu bildiği halde 1 ay gibi planlar yapmaları da benim kendimi gereksizce yormamam gerektiğini düşündürdü. Herkes keyfi için başkasını zora sokabiliyorken ben de bu kadar başkasını düşünüp kendimi zora sokmama gerek yok dedim. Zaten 3 aylık evliyim daha bismillah koşa koşa gelinecek evrede de değilim. zaten bencil olmayan insan da ya bunların da kutu gibi evi var kendi düzenlerini kurabildi mi ki bir soralım 1 ay kalabileceğimiz yer var mı derdi. Bu da çok ince bir düşünce gerektirmiyor sanırım

Çok teşekkür ederim. gerçekten çok güzel fikir verenler oldu. Hatta bu tarz kültürle büyümeyen ben için daha büyük bir eve çıktıktan sonraki süreçle de ilgili fikirler veren oldu. Yastık yorgan tavsiyesi verenleri ciddiye bile almadım inanın. Çok çok teşekkür ederim bunu çoktan düşünmüştür dediğiniz yerde gözlerim parladı😄 cevaplarımda da var balkonda çamaşır kurutun demiş birisi en olmayacak şeyi söyleyip efsane bir fikir aklına gelmiş gibi yazan var. Çoğu erkek annesi veya görümce durumu içselleştiriyorlar yorumlar gerçekçilikten çıkıyor. Dediğiniz gibi kendi istediğim şeyi alamıyorum depolama sıkıntısı olduğundan alıp çöpe atmayı ben de düşündüm eşimle de konuştuk sonra diğer etmenleri düşününce oluru yok ayrıca bizim durumumuzu bildiği halde 1 ay gibi planlar yapmaları da benim kendimi gereksizce yormamam gerektiğini düşündürdü. Herkes keyfi için başkasını zora sokabiliyorken ben de bu kadar başkasını düşünüp kendimi zora sokmama gerek yok dedim. Zaten 3 aylık evliyim daha bismillah koşa koşa gelinecek evrede de değilim. zaten bencil olmayan insan da ya bunların da kutu gibi evi var kendi düzenlerini kurabildi mi ki bir soralım 1 ay kalabileceğimiz yer var mı derdi. Bu da çok ince bir düşünce gerektirmiyor sanırım
balkon ayrıntısını gördüm ve tebessüm ettim çünkü benim yaşadığım ülkede evlerin geneli balkonsuz oluyor ve doğal oalrak benim evimde de balkon yok
sizin öncelikli yapmanız gereken şey, hayır demeyi öğrenmek. neye mal olacağını umursamadan hayır demeniz lazım.

balkon ayrıntısını gördüm ve tebessüm ettim çünkü benim yaşadığım ülkede evlerin geneli balkonsuz oluyor ve doğal oalrak benim evimde de balkon yok
sizin öncelikli yapmanız gereken şey, hayır demeyi öğrenmek. neye mal olacağını umursamadan hayır demeniz lazım.
Bizimki de çok küçük çamaşırlık sığmazdı da zaten her gün yağmur yağmasa bile😄 tekrar teşekkür ederim evet onu öğreniyorum artık

verdiğiniz örnek toptan yanlış kimse geline damada bayıldığından altınları saymıyor zaten. Herkes kendi çocuğuna yapıyor. Her şeyi geçtim nişandan önce konuşulmuş şeyi bugüne getiriyorsunuz. O zamanlar aa bu insanlar dedikodu yapabilir. Benim alanıma girebilir en iyisi ben onlardan gelen adet olarak herkesin taktığı düğünde takılacak altını bile kabul etmemeliyim mi deseydim? Ne saçma bir bakış açısı. Evet benim ailem nerdeyse onların yaptığı kadar altın yaptı. Eşya almamız için ayrı olarak euro da verdiler. Cevabınızı aldınız mı? Burada daha önce birisi konu açmıştı. Kayınbabam hiçbir şey yapmadı babam bize şunu bunu yaptı dediğinde herkes siz kendinizi değersizleştirmişsiniz babanız niye sizi evlendirmek için can atar gibi hem onların ufak da olsa destek yapmasını istemedi her şeyi kendi yaptı diye eleştirmişti. Haklılardı da. Yani Yani tamamen eleştirmek için buradaki boş argümanlarınız bana değip bile geçmez :) ancak hiçbir şey görmemiş insanı saçma sorularınızla manipüle edersiniz. Siz önerilerinizi uygulayın size gelen hiçbir desteği kabul etmeyin herkesi bol bol evinizde ağırlayın hizmet edin özelinizi güzelce anlatın. Kesinlikle hayatınız çok iyi olur 🥰
Öncelikle şunu söyleyebilirim ki sizi hiç tanımıyorum muhtemelen hayatım boyunca da hiç tanımayacagım sizinle uğraşmak, laf sokmak, size değip geçmek gibi bir niyetim yok. Bana gelince çok şükür iyi bir mesleğim var iyi bir evliliğim var. Tıpkı sizin gibi eşimin ailesine bayılmıyorum hiçbir zaman bayılmadım da. Hiçbirzaman bize gelsinler diye ölmedim ya da ağırlamak için can atmadım. Ben sadece eşimi sevdim, eşimi sevdiğim için de onun ailesini saydım o kadar. Bize gelsinler mi diye sorduklarında eşime hayır demedim çünkü eşim kıymetli olduğu için ailesi de kıymetli. Bana bir çöpleri geçmedi. Maddi durumları çok iyi değildi. Ailem onların belki bir sürü katını yaptı. Üstelik bana göre muhafazakar bir aile yani hayat görüşlerimiz de çoğu zaman çakışıyor. Sizin gibi başka ülkede değil başka şehirde yaşıyorlar. Çok nadir geliyorlar zaten çünkü bizim evimizde 2+1 ve 3 kişiler. Yani çok uzun süre rahat edilecek bir ev değil. Ama itin hatrı olmaz sahibinin olur diye bir laf var. Başından beri anlatılmaya çalışılan bu. Ama siz sanki 10 yıldır evlisiniz çekmediğiniz cefa kalmamış bir sürü eziyet görmüşsünüz gibi ilk günden inanılmaz negatifsizsiniz. Bizde size yanlış dedik, siz de tabiki kabul etmediniz. Etmeyin. İnsan hayatta herşeyi yaşayarak öğrenemiyor tecrübe denilen şeylerde var. Madem öyle siz yaşayarak öğrenin

Cevap vermeye bile değmez ama o böbürlenici tavrınıza ithafen işsiz değilim çok iyi bir yerde çalışırken 4 ay önce işi bırakıp 3 ay önce taşındım istesem de hemen işe girebilirim. Canım isterse gireceğim siz evimin geçimiyle ilgili kaygılanmayınız eşim ve ben memnunuz 😊🙏
Size kimse cv nizi sormuyor şu anki durumunuzdan bahsediyorum 4 ay önce nerde çalıştığınızı ya da çalışmadığınızı iddia etmemişim öyle değil mi? Ayrıca banane sizin işe girmenizden de kaygılanayım. Çalışmak kişisel bir tercihtir isterseniz hayatınızın sonuna kadar ev hanım olun. Ay ne kadar zor bir insanmışsınız yarabbi. İnsan tek bir mesaja bile der ki acaba bu başka görüşler haklı olabilir mi ? Karşınızda düşman var gibi atağa geçmenize gerek yok burda kimse kimseyi tanımıyor insanlar birbirine aklı veriyor sadece mahkeme de yargılanıyor gibi hırslanmanız da ayrı bir konu 😂

X