İnsanlar neden bu kadar düşüncesiz

Siz konu sahibine şimdi yorum yapıp geçtiniz, bir sonraki konusunda ismini bile hatırlamıyor olacaksınız ama onun bundan sonra konu açar açmaz ilk işi sizi engellemek olacak. Görünce anlam veremeyeceksiniz muhtemelen, söyleyeyim de ne alaka demeyin sonra. :KK53:
Bana bir saydırıyor görseniz hahahhah yemin ederim şok oldum. Senelerdir buraya üyeyim sanırım ilk polemiğim. Neyse sağlık olsun uyarınız için çok teşekkürler 😂😂

Size kimse cv nizi sormuyor şu anki durumunuzdan bahsediyorum 4 ay önce nerde çalıştığınızı ya da çalışmadığınızı iddia etmemişim öyle değil mi? Ayrıca banane sizin işe girmenizden de kaygılanayım. Çalışmak kişisel bir tercihtir isterseniz hayatınızın sonuna kadar ev hanım olun. Ay ne kadar zor bir insanmışsınız yarabbi. İnsan tek bir mesaja bile der ki acaba bu başka görüşler haklı olabilir mi ? Karşınızda düşman var gibi atağa geçmenize gerek yok burda kimse kimseyi tanımıyor insanlar birbirine aklı veriyor sadece mahkeme de yargılanıyor gibi hırslanmanız da ayrı bir konu 😂
Bana anlatılmaya çalışılan bir şey yok 3-4 birbirini tanıyan kişinin kendi çalıp kendi oynaması var. Birisi yazıyor anında aynı kişiler onun yorumunu beğeniyor. Bu defalarca olmuşken şimdi gelip biz hepimiz aynı fikirdeyiz yanlış olan sensin demeniz de komik kaçıyor. Akıl verenlere teşekkür edip geçtim sağolsunlar. sorduğum soru ne sıklıkla ağırlamalıyım olduğu için kendi hayatında biriktirdiği öfkeyi kusmak ve eleştirmek için tetikte beklemeyen kişiler tam olarak ona cevap verdiler, fikir verdiler. Çok da işime yaradı. Laf sokma niyetim yok demişsiniz iyi ki yok tutup babanız şöyle istemiş siz niye altını kabul ettiniz falan diyorsunuz. Düğün esnasınsa olur da bana zarar verirseniz ben ilerde size sınır koyarım o yüzden altın takmayın alın bunları diyen gelin gördüyseniz böyle demeniz evet laf sokmaya girmez😂 işsiz derken neyi ima ettiğiniz de gayet açık tek akıllı kendinizi sanmayın rica ediyorum. Sizin de çok iyi işiniz varmış bunu belirtmeseniz olmazdı. Kibrinizi göremezdik falan eksik kalırdı. Okumuş gelinim kv ağırlayamam dediniz diyorsunuz onu nerde demişim hani diyorum. Kendi kızından su istemeyen insan çalıştığım halde benden daha evlenmeden yemek hizmet bekliyor diye açıklıyorum ki sırf saldırmak için çarpıttığınız halde. Daha bir sürü şey var her neyse. Ve bunların hiçbirine cevap veremeyip başka saldıracak yer arıyorsunuz. Şimdi gelip ben gayet normal bir şekilde fikir veriyorum siz atağa geçiyorsunuz ben iyiyim siz kötüsünüz tripleriniz çok bayıcı. Her neyse fazla bile açıklama yaptım sizin için. Siz en iyisisiniz çok misafirperver hatırnaz yüce gönüllü birisiniz. En müsait olmadığınız zamanlarda bilen giden geleniniz eksik olmasın inşallah🥰

kızlar siz şaka mısınız ya konu sahibine neden yüklendiniz
insanların yaşadığı ev g.t kadar 1+1 ve koltukları bile daha gelmemiş
kv kp ve görümce + konu sahibi ve eşi toplam 5 kişi
koltuk takımının bile olmadığı ufacık evde 1 ay kalmayı düşünüyorlar
üstelik yeni evli bu insanlar
yorumlara bakıyorum çamaşır kurutma konusunu falan beyin fırtınası yapmışsınız :KK70:
koltuk takımın olmadığı yemek masa ve sandalyesinin yetersiz olduğu evde 1 ay kalmak istemeleri
değilde çamaşır kurutma konusu mu sorun şimdi
düğüne geliyorlarsa birkaç gün kalıp dönsünler yani düğün 1 ay mı sürüyorda 1 ay kalmayı planlıyorlar
problem bu kayın ailenin aşırı düşüncesiz langır lungur insanlar olmaları
ben geçen kış bi akrabama 1.5 saat uzaklıkta bi şehre gidecektim annemle 1 günlüğüne, acil işimiz çıkmıştı orada
yaşadığım şehirden işimin olduğu şehir 15 saat falan uzaklıkta otobüsle
bu akrabam öğrendi bizim kendilerine yakın şehre gideceğimizi
ısrar kıyamet evlerine davet ettiler çok yorulursunuz aynı gün dönemezsiniz bari 1 gece bizde kalıp dinlenin
öyle dönersiniz dediler
ve sahiden çok ısrar ettiler biz resmen kırılmasınlar diye tamam dedik
akrabam da yeni evliydi evleri küçüktü
gittiğimizde en azından hafta sonuna kadar kalmamız için ısrar ettiler zaten mesafe var görüşemiyoruz
gelmişken daha uzun kalın sizi bi daha ne zaman görcez diye tutturdular
ısrarlara rağmen maksimum +1 gece daha kaldık sonra şehrimize döndük
çünkü ev küçük o insanlar genç , yeni evli imkanlar kısıtlı
ki salonda 2 geniş kanepe vardı yatak olabilen, onlarda yattık ama ev ufak sonuçta
ben anlamıyorum bu başkasının evinde 1 ay falan kalma işlerini
her ne kadar evladının evide olsa anlamıyorum

Yazdıklarınız endişeleriniz yastık yorgan çamaşır kurutma masa 4 kişilik vs tüm bu endiselerde çok haklısınız.

Bir de şu soruya cevap verin kendi içinizde. Eğer onlar değil de kendi anneniz kardeşiniz babanız vs gelecek olsaydı aynı endişeleri taşıyacak miydiniz?

Eşiniz olmaz ben istemiyorum deseydi ona kırılır mıydınız?

kızlar siz şaka mısınız ya konu sahibine neden yüklendiniz
insanların yaşadığı ev g.t kadar 1+1 ve koltukları bile daha gelmemiş
kv kp ve görümce + konu sahibi ve eşi toplam 5 kişi
koltuk takımının bile olmadığı ufacık evde 1 ay kalmayı düşünüyorlar
üstelik yeni evli bu insanlar
yorumlara bakıyorum çamaşır kurutma konusunu falan beyin fırtınası yapmışsınız :KK70:
koltuk takımın olmadığı yemek masa ve sandalyesinin yetersiz olduğu evde 1 ay kalmak istemeleri
değilde çamaşır kurutma konusu mu sorun şimdi
düğüne geliyorlarsa birkaç gün kalıp dönsünler yani düğün 1 ay mı sürüyorda 1 ay kalmayı planlıyorlar
problem bu kayın ailenin aşırı düşüncesiz langır lungur insanlar olmaları
ben geçen kış bi akrabama 1.5 saat uzaklıkta bi şehre gidecektim annemle 1 günlüğüne, acil işimiz çıkmıştı orada
yaşadığım şehirden işimin olduğu şehir 15 saat falan uzaklıkta otobüsle
bu akrabam öğrendi bizim kendilerine yakın şehre gideceğimizi
ısrar kıyamet evlerine davet ettiler çok yorulursunuz aynı gün dönemezsiniz bari 1 gece bizde kalıp dinlenin
öyle dönersiniz dediler
ve sahiden çok ısrar ettiler biz resmen kırılmasınlar diye tamam dedik
akrabam da yeni evliydi evleri küçüktü
gittiğimizde en azından hafta sonuna kadar kalmamız için ısrar ettiler zaten mesafe var görüşemiyoruz
gelmişken daha uzun kalın sizi bi daha ne zaman görcez diye tutturdular
ısrarlara rağmen maksimum +1 gece daha kaldık sonra şehrimize döndük
çünkü ev küçük o insanlar genç , yeni evli imkanlar kısıtlı
ki salonda 2 geniş kanepe vardı yatak olabilen, onlarda yattık ama ev ufak sonuçta
ben anlamıyorum bu başkasının evinde 1 ay falan kalma işlerini
her ne kadar evladının evide olsa anlamıyorum
O kadar aklı başında bir yorum ki gerçekten binlerce beğeni atmak istiyorum çok teşekkür ederim empati yaptığınız için. Ki yüzbinlerce kez söylüyorum o soru değil onu hallettik ben normal misafir olarak geldiklerinde ne şekilde ağırlamalıyım ne sıklıkla davet etmeliyim ama hala yok toplu çamaşır merkezleri falan öneriyorlar. Kv gilin bizde kalmasını neden bu kadar istiyorlar hayretler içindeyim 😂 sadece kv gil de değil burada bir sürü akraba var türkiyeden gelen herkese hoşgeldine gidiliyor doğal olarak. Hadi kv kp idare etsin bazı şeyleri diğer misafirler? sizin kadar sağduyulu düşünceli insanlar olsunlar gerçekten başımın üstlerinde yeri var. Hani deseler oğlum ya da kızım biz gelmeyi düşünüyoruz evinizin durumu da belli kısa süreliğine ağırlayabilir misiniz diye sorsalar yorgan yastık alıp çöpe atmayı göze aldım. Ama hayatında yurtdışına gitmemiş kendi akrabaları evlenirken gelmeyen kv ben evlenir evlenmez koşa koşa kpnin akraba düğününe geliyor. Amaç düğün değil gezmek tamam ama o zaman da koştur koştur gelmenin anlamı ne biz de 2 yaşında değiliz ki koca koca insanlarınız. Böyle emrivakileri garipsiyorum. Bizim üzerimizden evimizden plan yapılıyorsa nezaketen yeni düzen kuran çifte de sizin eviniz ne durumda diye sorulur. Bunu 50 yaşında biri bilmiyor olamaz. İnsana kendini köle gibi hissettiriyorlar. misafir olarak gelmek istenilen ev sahibini bu kadar görmezden gelmek nedir? O yorumları hiç ciddiye almadım inanın gruplaşmış 3-4 kişi var birisi yazınca yazdığı saniyede aynı kişiler beğeniyor. Muhtemelen oğluşuma nasıl yapışabilirim derdindeki potansiyel kvler arkadaşlar hepsi. Çok güzel fikirler veren de oldu size de çok teşekkür ederim anlaşılmak gibisi yok🌺

Son düzenleme:
Yazdıklarınız endişeleriniz yastık yorgan çamaşır kurutma masa 4 kişilik vs tüm bu endiselerde çok haklısınız.

Bir de şu soruya cevap verin kendi içinizde. Eğer onlar değil de kendi anneniz kardeşiniz babanız vs gelecek olsaydı aynı endişeleri taşıyacak miydiniz?

Eşiniz olmaz ben istemiyorum deseydi ona kırılır mıydınız?
Ben annemden utanmam çamaşır vs yüzünden. Ama yeni evliyiz bir mahremimiz var diyerek annem ev yerleştirmeye gelmek istediğinde hayır dedim. Oysa o kadar ihtiyacım vardı ki çok yoruldum. Yemek yapmayı da iş yapmayı da hiç bilmezdim. Bir anda geldim inşaattan çıkma evi temizledim. Daha yeni yeni çıkıp gezebilmeye vakit buluyoruz inanın. Annem gelse hayatımı çok kolaylaştırırdı. Eşim istemiyorum dese kırılmazdım ama eşime bunu sormaya gerek bile duymuyorum tabii ki kutu gibi evde anne babalarımızın yanında o da ben de rahat edemeyeceğiz belli bir şey o yüzden ona sormadan hayır dedim direkt.

Açıkçası ailenin başka yerde kalması hiç uygun değil hele yeni doğum yapmış birinin evinde. Yer yatağı yapılır misafir ağırlanır. Sonuçta aldıklarınızı sanra da kullanırsınız ihtiyaç olur.

Ben annemden utanmam çamaşır vs yüzünden. Ama yeni evliyiz bir mahremimiz var diyerek annem ev yerleştirmeye gelmek istediğinde hayır dedim. Oysa o kadar ihtiyacım vardı ki çok yoruldum. Yemek yapmayı da iş yapmayı da hiç bilmezdim. Bir anda geldim inşaattan çıkma evi temizledim. Daha yeni yeni çıkıp gezebilmeye vakit buluyoruz inanın. Annem gelse hayatımı çok kolaylaştırırdı. Eşim istemiyorum dese kırılmazdım ama eşime bunu sormaya gerek bile duymuyorum tabii ki kutu gibi evde anne babalarımızın yanında o da ben de rahat edemeyeceğiz belli bir şey o yüzden ona sormadan hayır dedim direkt.
Bravo size o zaman doğrudan bunu kullanın. Ben kendi annemi eve almadım mahremim var diye. Doğrudan olmaz deyin 3 4 gün kalıp gitsinler.

Bravo size o zaman doğrudan bunu kullanın. Ben kendi annemi eve almadım mahremim var diye. Doğrudan olmaz deyin 3 4 gün kalıp gitsinler.
Evet söyledim bunu eşim de evet haklısın ne kadar yorulduğunu beni düşündüğünü ben de görüyorum ama vicdanen kötü hissettim falan dedi. Ben de bunun sebebi baba bizim evin durumu belli diyince babanın haklısın biz kısa kalırız otelde kalırız ya da başkasında kalırız dememesi. Bunu deyince adam hala mutfakta da yerde de yatarım ben yabancı mıyım diyor. Bu da ona kendini kötü hissettirdi. Bana çok tuhaf geliyor müsait değilim insana ben mutfakta da yatabilirim demek vs 😂 bir de onlar asla 3-4 gün kalıp gitmez. Geçen sene kp kendi kardeşinde gelip 1 ay kaldı. Düşünün o evde eniştesiyle kardeşinin çocuklarıyla falan kaldı yani. Öyle insanlar değiller hiçbir yerde kısa kaldıklarını görmedim sadece onlar değil onlara gelenler de aylarca vs kalıyor işi gücü yoksa 😄 bir de gerek duymadım o kada müdahale etmeye benim evim uygun değil ama siz yeriniz varsa istediğiniz kadar gelip kalabilirsiniz modundayım

Kendi düzeninizi kurmaya çalışmanızı anlıyorum. Yeri müsait olmayan yeni evlileri ya da yeni doğum yapmış kadını darlamak aşırı düşüncesizce. Yeriniz müsait olsaydı maksimum 15 gün falan ağırlamak yeterli olurdu bence. Ama 1+1 çok küçük. Otel ya da airbnb falan bakmaları çok zor değil. Zaten gelip gidiyormuş kp 2 senede bir. Yabancılık çektiği bir yer değil belli ki. Onun dışında çok yüz göz olmayıp saygılı bir şekilde haftasonu vakit geçirirsiniz ya da bazı akşamlar mesaiden sonra. Neyse ki normalde uzak yaşıyorsunuz. Yoksa müsait misiniz sorup anlamadan çıkıp çıkıp gelirlerdi.

Kendi düzeninizi kurmaya çalışmanızı anlıyorum. Yeri müsait olmayan yeni evlileri ya da yeni doğum yapmış kadını darlamak aşırı düşüncesizce. Yeriniz müsait olsaydı maksimum 15 gün falan ağırlamak yeterli olurdu bence. Ama 1+1 çok küçük. Otel ya da airbnb falan bakmaları çok zor değil. Zaten gelip gidiyormuş kp 2 senede bir. Yabancılık çektiği bir yer değil belli ki. Onun dışında çok yüz göz olmayıp saygılı bir şekilde haftasonu vakit geçirirsiniz ya da bazı akşamlar mesaiden sonra. Neyse ki normalde uzak yaşıyorsunuz. Yoksa müsait misiniz sorup anlamadan çıkıp çıkıp gelirlerdi.
Eşimin halası dediğiniz gibi otel tutacakmış. Ki bu kadıncağızın evinde geçen sene gidip bir ay kaldılar. Halan ne kadar düşünceli dedim. Durumları otek tutmaya müsait ondan diyor 🤷🏻‍♀️ 3 kişi dünya bilet parası veriyor burada her şeyi euroyla alacaklar sorun yok ama otele gelince durumları kötü… evet haklısınız ben normalde şakalaşırım çok sıcak sevecen davranırım ve buna hep pişman ederler. İş buraya gelince şaka yollu laf sokmalar vs çoğalıyor biraz daha ağırbaşlı olmam lazım. peki sizce eve ne sıklıkla davet etmeliyim hani bana her haftasonu oturmaya gelmeliler ya da en az şu kadar kez yemeğe davet etmelisiniz gibi önerebileceğiniz bir şey var mı

Eşimin halası dediğiniz gibi otel tutacakmış. Ki bu kadıncağızın evinde geçen sene gidip bir ay kaldılar. Halan ne kadar düşünceli dedim. Durumları otek tutmaya müsait ondan diyor 🤷🏻‍♀️ 3 kişi dünya bilet parası veriyor burada her şeyi euroyla alacaklar sorun yok ama otele gelince durumları kötü… evet haklısınız ben normalde şakalaşırım çok sıcak sevecen davranırım ve buna hep pişman ederler. İş buraya gelince şaka yollu laf sokmalar vs çoğalıyor biraz daha ağırbaşlı olmam lazım. peki sizce eve ne sıklıkla davet etmeliyim hani bana her haftasonu oturmaya gelmeliler ya da en az şu kadar kez yemeğe davet etmelisiniz gibi önerebileceğiniz bir şey var mı
Yani zaten başka akrabalar da varmış. Illaki onlarla da vakit geçirirler. Siz de eşinizin de uygun olduğu zamanlar yemeğe çağırırsınız. Eşiniz sizi yalnız bırakmasın tabi. Aslında onu görmeye geliyorlar gerçekçi olursak. 2-3 kere davet etmek uygun olur sanırım. Mesai ne zaman başlıyorsa ondan bir gün önce davet edin de kalmaya çalışmasınlar 😂 Pazartesi iş başıysa pazar gününü beraber geçirirsiniz. Onun dışında da haftaiçi dışarıda yemeğe vs. gidebilirsiniz. Küçücük ev, kalabalık rahat etmek hiç kolay değil akşam yemeği için bile.

Yani zaten başka akrabalar da varmış. Illaki onlarla da vakit geçirirler. Siz de eşinizin de uygun olduğu zamanlar yemeğe çağırırsınız. Eşiniz sizi yalnız bırakmasın tabi. Aslında onu görmeye geliyorlar gerçekçi olursak. 2-3 kere davet etmek uygun olur sanırım. Mesai ne zaman başlıyorsa ondan bir gün önce davet edin de kalmaya çalışmasınlar 😂 Pazartesi iş başıysa pazar gününü beraber geçirirsiniz. Onun dışında da haftaiçi dışarıda yemeğe vs. gidebilirsiniz. Küçücük ev, kalabalık rahat etmek hiç kolay değil akşam yemeği için bile.
Haklısınız yaparlar mı yaparlar çok teşekkür ederim 😊

Ben tamamen sizi haklı buldum. Bu zamana kadar yurtdışına hiç çıkmayan kv çıkmaya karar veriyor ev müsait değil bunu bile bile bi zahmet gelmemeyi akıl edecek ya da buna başka bir çözüm bulacak. Bazıları kendi ailem olsa mecbur falan demiş benim ailem bu şartlarda asla gelipte (sağlık sebebi mecburi durum hariç) beni ve eşimi böyle zor duruma sokmaz , sokamaz ben buna zaten müsaade etmem. 1+1 evde kadın nerde yemek yapacak nereye yatak hazırlayacak nerde oturacaklar .

Yemek konusuna gelince baka yerde kalacaklarsa mecburen davet edeceksiniz tabikii inşallah hemen gelip giderler böyle her şeyi kendinde hak gören sınır had bilmeyen eş / erkek ailesi çok zor .

Ben tamamen sizi haklı buldum. Bu zamana kadar yurtdışına hiç çıkmayan kv çıkmaya karar veriyor ev müsait değil bunu bile bile bi zahmet gelmemeyi akıl edecek ya da buna başka bir çözüm bulacak. Bazıları kendi ailem olsa mecbur falan demiş benim ailem bu şartlarda asla gelipte (sağlık sebebi mecburi durum hariç) beni ve eşimi böyle zor duruma sokmaz , sokamaz ben buna zaten müsaade etmem. 1+1 evde kadın nerde yemek yapacak nereye yatak hazırlayacak nerde oturacaklar .

Yemek konusuna gelince baka yerde kalacaklarsa mecburen davet edeceksiniz tabikii inşallah hemen gelip giderler böyle her şeyi kendinde hak gören sınır had bilmeyen eş / erkek ailesi çok zor .
Ailelelerimiz böyle olduğu için bence ayıp nedir/olması gereken nedir onu muhakeme edebiliyoruz. Dediğiniz gibi ailemin bize danışmadan hele ki şartları bilirken bir ay kalacağını falan düşünüp ayarlamasını hayal bile edemiyorum. Ailemiz de böyle sınır bilmeyen kişiler olsa durumu absürd bulmazdık böyle şeylere aşina olurduk. En azından emrivakiyle de olmayacağını anladılar buna seviniyorum. Çok teşekkür ederim yüzgöz olmadan dediğiniz gibi layıkınca ağırlamaya çalışacağım

Merhabalar aklıma takılan bazı konularda fikir almak istiyorum uzun olacak biraz. Eşimin ailesi tanıştığımız günden beri çok içli dışlı olmak istiyor. O dönemler eşim yurtdışındaydı.

İlk aile tanışmasından sonra aileme movie bize gelsin vs dediler bu sıralar eşim yurtdışında. Nişana 4 ay düğüne de daha 1 sene vardı. Annem nişandan önce girip çıkması uygun olmaz dedi buna rağmen bana ısrar etmeye devam ettiler. Tek kv değil kp de öyleydi. Bir ay sonra sitem etmeye başladı görüşemiyoruz diye. Kayınvalide haftada bir aramayınca laf sokuyor vs yani ne kadar iç içe olmak istediklerini anlatabilmek için yazdım. Kendi çocuklarına daha da fazla tabii bu tavırları, kayınvalide sürekli eşime gelin konulu negatif videolar gönderiyordu. Komik bulduğu için gönderiyormuş. görümcem 30 yaşında yıllardır hayatında biri var kayın aile sürekli evliliği erteletiyor vs (aynısını bize de yapmışlardı). Çocuklarına karşı değişik bir bağlılıkları var. Herneyse ben bu sırada her dediklerine uyum sağlıyorum arayıp soruyorum. Sonraları bazı şeyler beni üzmeye başladı. Kvnin çok meraklı olup özel sorular sorması laf sokması vs sıktı aramaları azalttım (2haftada bire düşürdüm😂) ve uzun uzun konuşmamaya özen gösterdim.

Evlendikten sonra yurtdışına geldik. Eşimin kuzeninin bu ay sonu bizim olduğumuz ülkede düğünü var. Kuzen baba tarafından akrabası. Yurtdışında hem kvnin hem kpnin çok akrabası var. Kp her düğüne olmasa da yakınlarına katılmaya çalışır. Kv ve görümcem hiç yurt dışına çıkmamış. Yani kv hiçbir akrabasının düğününe gelmemiş. Ben bu yaz evlendim. Zar zor 1+1 ev bulabildik. Mutfak salon beraber.
Yurtdışında ev bulmak çok zor. Kv gil bu sürecin hepsinden haberdar. Ben kpnin geleceğini tahmin ediyordum eşime ev bakarken hep misafire uygun bir ev olmasını düşünerek eleyerek ev baktık ama evdeki hesap çarşıya bulmadı. bizim düğüne 2-3 gün kala kp, biz annen ablan hep beraber kasımda kuzenin düğüne gelip sizde kalacağız demiş. Annen ve ablan deyince eşim de afallamış. Bizim daha ortada düzen yok bir ay sonra gideceğiz de kurmaya başlayacağız koltukların gelme süresi 3 ay demiş. Babası da olur mu öyle şey orası oğlumun evi yerde de yatarım mutfakta da yatarım bizim için sorun yok bir daha ne zaman geleceğim demiş. (En fazla 2 yılda bir düğün vasıtasıyla geliyor) Eşim benzer şeyleri söyleyince o zaman biz x de kalırız demiş. X, kpnin yeğeni. İki ay önce doğum yaptı.

Daha sonra eşim bana bizde kalsalar ne olacak sanki yerde de yatarım diyor yatsın dedi. Ben de iyi de yeni evliyiz. Annen düğünlere katılmıyor gezmeye daha müsait zamanda da gelebilirdi, kahvaltı hazırlamaya geleceğim babanların uyuduğu odaya, çamaşırlarımızı salonda kurutuyoruz mecburen çünkü başka alan yok dedim. Banyoda kuruturuz falan dedi. Orada artık nasıl bir akıl tutulması yaşadıysa banyo tek adımlık büyüklükte. Tamam dene sığıyor mu bakalım dedim. Orda saçmaladığını anladı. Sen bizimkileri çok önemsiyorsun ne olacak onların olduğu odada kurutursun dedi yahu 2-3 gün kalmayacaklar ki. Geçen sene kp düğüne geldiğinde kardeşinde 1 ay kaldı hele ki bu ev oğlumun evi diye düşünüyor.

Eşim babasının sözlerinden etkilenerek bana baskı yaptı. Sokağa mı atayım vs demeye başladı. O zaman bu evden taşınalım ev bul dedim. O da imkansız tabii. Sonra dedim ki onlar x te kalırız demiş tekrar bir şey mi söylediler sen sokağa atmak falan nerden çıkarıyorsun. Yemin etti bir şey demediler ben vicdan yaptım x in hamile olduğunu unuttu bence onlar yeni doğum yapmış insanın evine gelecek kadar salaklar mı dedi. Instagramda tüm aile takipleşiyorlar. X fotoğraf atıyor hikaye atıyor. nasıl unutabilir her gün görüyorlar onlar bunu bilerek x te kalırız dediler dedim. Kendini saçma sapan savundu. Kpnin cümlelerinden etkilenerek bana öyle davranması zoruma gitti. Annem ev dizerken bana tek başına sıfırdan zorlanırsın eğer istersen yardıma geleyim demişti. Sırf yeni evliyiz, eşim rahat edemez diye anneme hayır deyip evle kendim uğraştım. üç aydır burda tek başımıza sıfırdan ev dizdik inşaattan çıkma evi temizledim. Kayın aile bunları bilmesine rağmen evin hanımı olarak bana bizim böyle bir planımız var sizin ev 3-4 aya müsait olur mu diye sormadı. geleceklerini bana şu an bile söylemediler. Bütün bunlar zoruma gitti. Daha nişanlıyken eşim movie bana börek yapmış vs dediğinde kp e gelsin bize de yapsın diyordu. Şu anda da hala böyleler. Kv biraz tembel. Kendi kayınvalidesine yemek yaptırır ama benden bekler. Bu arada görümcem 30 yaşında çay demlemeyi bilmiyor iş yaptırmazlar. Görümcemi çok severim kendi halinde zararsız birisi. İyi de anlaşırız. Sadece kızdığım şu ben 26 yaşında evlendim. Yüksek lisans mezunu çalışan biriydim. aile evimde de iş falan yapmazdım. Şu an ülke değiştirdim bir ev döndürüyorum. Kendi evladına gösterdiği özeni niye gelinine göstermeyip hep bir şeyler bekliyorlar. Bir kere sana şunu yapalım demediler. Hep talepkarlar.

Size olduğu gibi kişiliklerini anlattım. Şimdi şunu danışmak istiyorum. Buraya geldiklerinde bizle kalmayacaklar ama tabii ki yine alanımıza girecek rahatsız edecek bir şey yapacaklar. Mesafemi korumak istiyorum. Ne sıklıkla görüşmeliyim? Nasıl davranmalıyım? Yemeğe davet etmeli miyim? Yemeğe gelirlerse bir kişi sonradan yiyecek masa 4 kişilik. Kaç kez oturmaya davet etmeliyim? Ne fazla ne eksik yapmak isterim. Bu arada kp ve görümcem 2 hafta, kv 1 ay kalmayı düşünüyormuş. Evimiz kalacakları akrabaların evine 1 saat uzaklıkta.
Ayni durumu su an yasiyorum. Yurt disinda 1+1 evdeyiz başta kolaylik olsun nobete kalan insanlarız mutfagi kullanmak icin odamızi verdik ve bu sekilde de rahat olmadı 4. aya yaklasiyoruz ve aslında tavirlarimda tamamen degisti onlarda rahatsiz oluyorlar artık farkindayim yani bastanda onlemini alamazdik anne baba atilmaz. Yani su an bitmeyen bir hengamenin icindeyim. Eşim ailesine çok düşkün ve evliligim catirdiyor. Yurtdisindaki evlerde misafir agirlamak zor ama yemeğe elbet cagirmalisiniz diye düşünüyorum eğer bu kadarini dahi yapmazsaniz esinizle araniza sorunlar girebilir. Zor surecler iki sekillide zarar. Allah kolaylik versin

Ayni durumu su an yasiyorum. Yurt disinda 1+1 evdeyiz başta kolaylik olsun nobete kalan insanlarız mutfagi kullanmak icin odamızi verdik ve bu sekilde de rahat olmadı 4. aya yaklasiyoruz ve aslında tavirlarimda tamamen degisti onlarda rahatsiz oluyorlar artık farkindayim yani bastanda onlemini alamazdik anne baba atilmaz. Yani su an bitmeyen bir hengamenin icindeyim. Eşim ailesine çok düşkün ve evliligim catirdiyor. Yurtdisindaki evlerde misafir agirlamak zor ama yemeğe elbet cagirmalisiniz diye düşünüyorum eğer bu kadarini dahi yapmazsaniz esinizle araniza sorunlar girebilir. Zor surecler iki sekillide zarar. Allah kolaylik versin
Sizi çok iyi anlıyorum bilirsiniz 3+1 evin bile 1-2 odası kümes gibi oluyor. Genelde evler zaten kullanışsız ve küçükken 1+1 çok zorlayıcı oluyor. 4 aydır mı sizde kalıyorlar? Başta ben de sınır koymakta zorlanıyordum ama herkes başka konularda baştan sınır koysaydınız hata sizde dediler haklıydılar şimdi kendimi değiştiriyorum. Evliliğimizi korumak bizim görevimiz. Kayın aileniz neden o kadar uzun süredir sizde bir zorunlulukları mı var özel değilse? Çünkü gerçekten çok uzun bir süre.
Evet haklısınız yemek, oturma vs gönüllerini hoş edecek ufak tefek jestler yaparız

Sizi çok iyi anlıyorum bilirsiniz 3+1 evin bile 1-2 odası kümes gibi oluyor. Genelde evler zaten kullanışsız ve küçükken 1+1 çok zorlayıcı oluyor. 4 aydır mı sizde kalıyorlar? Başta ben de sınır koymakta zorlanıyordum ama herkes başka konularda baştan sınır koysaydınız hata sizde dediler haklıydılar şimdi kendimi değiştiriyorum. Evliliğimizi korumak bizim görevimiz. Kayın aileniz neden o kadar uzun süredir sizde bir zorunlulukları mı var özel değilse? Çünkü gerçekten çok uzun bir süre.
Evet haklısınız yemek, oturma vs gönüllerini hoş edecek ufak tefek jestler yaparız
Evlerinden cikarildilar ve burada ev kiralamak bile dünya sorun. Istedikleri dokumanlar, kefiller falanlar filanlar... Ben sınır koymayi bilen biri değilim yapabiliyorsaniz ne mutlu gecenlerde istemediğim birseyi yapmamalarini rica ettim ama su an suratlar 5 karış. Ayakkabıyla evde dolasma sorunsallari, temizlik bizim gibi değiller biliyorsunuzdur. Eşim çok inciniyor arada kalıyor ve sizinkilerde geldiginde bu sorunlar eminim yasanacaktir ve dilerim gelme fikirlerinden cayarlar sizde zor durumda kalmazsiniz. Sadece yaşayan biri olarak nolursa olsun tadınızi kacirmayin sonrası tartismalar Sona ermiyor 1 ay nolursa olsun sabir gostermeye calisin.

Ben de sizin gibiydim. En basta inanilmaz yumusak basli sekilde her seyi anlayisla karsiliyordum aman saygisizlik olmasin diye sinirlarimi yok ettim. Kv kendini hanimaga saniyor. Bende oldukca yuksek kariyerli okumus etmis baba evinin prensesi bir kadindim. Vucudumda stresten skntilar baslayinca terapiste basladim sinir cizmek ne demek bilmiyor musum ogrendim cok iyi geldi cok sukur artik beni manupule edemiyor degisimim zoruna gidiyor ama sinirlarimi Altin harflerle heryere kazimakta kararliyim yeter 😂 Biz de yurtdisinda yasiyoruz bu arada neysekiiii uzaktayiz 😅

Evlerinden cikarildilar ve burada ev kiralamak bile dünya sorun. Istedikleri dokumanlar, kefiller falanlar filanlar... Ben sınır koymayi bilen biri değilim yapabiliyorsaniz ne mutlu gecenlerde istemediğim birseyi yapmamalarini rica ettim ama su an suratlar 5 karış. Ayakkabıyla evde dolasma sorunsallari, temizlik bizim gibi değiller biliyorsunuzdur. Eşim çok inciniyor arada kalıyor ve sizinkilerde geldiginde bu sorunlar eminim yasanacaktir ve dilerim gelme fikirlerinden cayarlar sizde zor durumda kalmazsiniz. Sadece yaşayan biri olarak nolursa olsun tadınızi kacirmayin sonrası tartismalar Sona ermiyor 1 ay nolursa olsun sabir gostermeye calisin.
Ev bulmak gerçekten çok büyük sorun Allah yardımcınız olsun gerçekten umarım bir an önce bulurlar. Hangi ülkedesiniz bilmiyorum ama bu işler için aracılar oluyor. Belli bir ücret karşılığında bizlerin kiralayamayacağı evi kiralıyorlar. Belki bilmiyorsanız diye fikir olsun dedim 😐 evde ayakkabıyla dolaştığına göre yabancılar diye tahmin ediyorum onlarda bile kaynanacılık varsa vay halimize ne diyeyim. Aslında eşinize “bizim evimiz” şeklinde vurgularsanız belki kanıksayıp incinmemeye başlar. İncindiğine göre evini ailesinden daha az sahipleniyor olabilir. Her evin kuralı var. Biz de misafirliğe gittiğimizde o kurallara uymak zorunda kalıyoruz. Açıkçası gittiğim hiçbir yerde de kurala uymak beni zorlamaz. İnsanlara anlam veremiyorum. Benim kv düğün esnasında bile gelip benden laf almaya çalıştı. Meraklılıkta başka bir boyutta kesinlikle canımı sıkacaktır umarım hazırcevap olup önünü kesebilirim yoksa o kadar uzun sürede bayağı tadımı kaçırır.

X