İntihar Korkusu Lütfen Yardım Edin

Nevroz nasıl bir durum? Ölüm korkusu, intihar korkusu, birilerine zarar verme korkusu vs.mi oluyor? Çok geçmiş olsun bu arada.
Daha çok çevremdekileri kaybetme, ölmekten korkma, asasör gibi kapalı alanlarda ataklar otobüsle bile seyahat edemezdim. Biri ters konuşursa mesela ağlama. Hipnoz bunları aşmamı sağladı şuan tekrar hafif hafif korku durumum tetiklendi tekrar gideceğim ve doktorum asla kimyasal ilaç kullandırtmadı

Daha çok çevremdekileri kaybetme, ölmekten korkma, asasör gibi kapalı alanlarda ataklar otobüsle bile seyahat edemezdim. Biri ters konuşursa mesela ağlama. Hipnoz bunları aşmamı sağladı şuan tekrar hafif hafif korku durumum tetiklendi tekrar gideceğim ve doktorum asla kimyasal ilaç kullandırtmadı
İlk başta kapalı alan tetikliyordu benim de anksiyetemi ama sonrasında farklı şekillerde gelmeye başladı çünkü ben nefessiz kalmaktan korkmamaya başladım. Yendim onu. Korktuğun ne varsa o şekilde geliyor zaten.

Bu durumu başka yaşayan arkadaşlarla konuşmak isterim.
Öncelikle geçmiş olsun, yaşadığınız durumları dibine kadar belki daha beter yaşamış birisi olarak yazmak istedim. Öncelikle aklını yitirmekten korkan insan aklını yitirmez, bu söz bana psikiyatırımın bana dediği sözdü ve yaşadığım süreçte bana çok telkin edici olmuştu. İşe başlamanızı tavsiye ederim meşguliyet çok iyi gelecektir. İlaĉlarıniz ilk kullanimda sanki kötü geliomuş gibj hissedebilirsiniz ama gün geçtikçe faydasını görüceksiniz emin olun. Sevgiler

Diğerlerini bilmiyorum ama intihar etme ve birine zarar verme korkusu zaman zaman bende de oluyordu. Kötü şeyler üst üste gelmişti. Yalnız kalmıştım ve kardeşim hiç destek olmamıştı. Aynı odada kalırken onu öldürcem diye korkmuştum. Ya da artık işin içinden çıkamayınca intihar etmeyi düşünüyordum. Ama bunlar sadece istemsizce düşündüğüm şeylerdi. Bı kere sinir krizi mi başka bişey mi bilmiyorum bişey oldu.bulasik yıkarken Elimdeki bardağı tezgaha çarptım.elim kesildi . Gözüme gelmedi allahtan ama o an o bardak değil de elimdeki silah da olabilirdi yani kesinlikle bı korkum yoktu, öncesi sonrası bişey düşünme yoktu. Onu yapan da ben değildim sanki. Sonra elimden ameliyat oldum 7-8 dikiş atıldı şu an elimi tam kullanamıyorum ve kocaman bı iz kaldı.
Kötü düşüncelerin gelince o ortamdan uzaklaşmaya çalış . Tedavini aksatma. İşte çalışman iyi gelecektir. Ben şahsen evde olunca daha kötü oluyorum. İşteyken aklım dağılıyor.

Diğerlerini bilmiyorum ama intihar etme ve birine zarar verme korkusu zaman zaman bende de oluyordu. Kötü şeyler üst üste gelmişti. Yalnız kalmıştım ve kardeşim hiç destek olmamıştı. Aynı odada kalırken onu öldürcem diye korkmuştum. Ya da artık işin içinden çıkamayınca intihar etmeyi düşünüyordum. Ama bunlar sadece istemsizce düşündüğüm şeylerdi. Bı kere sinir krizi mi başka bişey mi bilmiyorum bişey oldu.bulasik yıkarken Elimdeki bardağı tezgaha çarptım.elim kesildi . Gözüme gelmedi allahtan ama o an o bardak değil de elimdeki silah da olabilirdi yani kesinlikle bı korkum yoktu, öncesi sonrası bişey düşünme yoktu. Onu yapan da ben değildim sanki. Sonra elimden ameliyat oldum 7-8 dikiş atıldı şu an elimi tam kullanamıyorum ve kocaman bı iz kaldı.
Kötü düşüncelerin gelince o ortamdan uzaklaşmaya çalış . Tedavini aksatma. İşte çalışman iyi gelecektir. Ben şahsen evde olunca daha kötü oluyorum. İşteyken aklım dağılıyor.
Merhaba, bütün bunlar geçti mi peki? Herhangi bir tedavi oldunuz mu? Gerçekten korkuyorum kontrolümü kaybedeceğim diye. Anksiyete anında beynimde uyuşma hissediyorum. Garip ve kötü bir his.

Öncelikle geçmiş olsun, yaşadığınız durumları dibine kadar belki daha beter yaşamış birisi olarak yazmak istedim. Öncelikle aklını yitirmekten korkan insan aklını yitirmez, bu söz bana psikiyatırımın bana dediği sözdü ve yaşadığım süreçte bana çok telkin edici olmuştu. İşe başlamanızı tavsiye ederim meşguliyet çok iyi gelecektir. İlaĉlarıniz ilk kullanimda sanki kötü geliomuş gibj hissedebilirsiniz ama gün geçtikçe faydasını görüceksiniz emin olun. Sevgiler
Merhaba, motive edici mesajınız için teşekkür ederim. İlaçlar ve psikoterapi işe yarıyor mu? Tamamen iyileşecek miyim gerçekten? Bunu o kadar çok istiyorum ki.

İlk İlacı kullandıktan sonramı atak geçirdiniz? Belki tüm ilaçları doktorunuza danışıp belli bir süre bırakıp kendinizi gözlemleseniz daha iyi olacaksınızdır.

Gerçekten birine zarar vermem ya da kendimi öldürmem değil mi? Psikoloğuma da psikiyatra da defalarca soruyorum bunu. Çıldıracak gibi hissediyorum. Hastaneye yatıracaklar beni en sonunda diye de korkuyorum. Her şeyden korkuyorum. Ama kurtulmak yaşamak istiyorum.
Bu belirtiler zaten panik atağın semptomu ilaçlarinizi duzgun kullanin kafaniz ise guce dalsin mesgul olsun cok kisa zamanda toparlarsiniz

Merhaba, motive edici mesajınız için teşekkür ederim. İlaçlar ve psikoterapi işe yarıyor mu? Tamamen iyileşecek miyim gerçekten? Bunu o kadar çok istiyorum ki.
İyileşiceksiniz, ilaçlarınızı düzenli kullanın, iş olayını es geçmeyin meşguliyet iyi gelecektir. Sağlıkla kalın

Birine zarar vermez veya intihar etmezsin. Zarar verme obsesyonu var ilaç psikoterapi meşguliyetle zamanla geçicek korkma hepsini yaşamış bi insanım, aklına geldikçe başka odak noktası belirle

Bu belirtiler zaten panik atağın semptomu ilaçlarinizi duzgun kullanin kafaniz ise guce dalsin mesgul olsun cok kisa zamanda toparlarsiniz
Umarım, bunu o kadar çok istiyorum ki. Hatta burayı da bu takıntılar geçene kadar darlayabilirim. Yapmam değil mi, korkuyorum vs.diye. Burası bana iyi geliyor. Umarım buraya iyileştiğimi, hayatımın harika olduğunu yazdığım günler de gelecek.

Yaşadığın kayiplar icin cok üzgünüm..
Baş etmek zorunda kaldığın şeyler hic kolay değil, iyileşmek bir süreçtir ve zaman alabilir, lütfen hissettiklerin yüzünden kendine fazla yüklenme ..
Şunu unutma, hiçbir duygu durumu sonsuza kadar aynı kalmaz, kalamaz..
Bu duygularının geçeceğinden, değişip dönüşeceğinden emin ol.
Sevgiler..

Yaşadığın kayiplar icin cok üzgünüm..
Baş etmek zorunda kaldığın şeyler hic kolay değil, iyileşmek bir süreçtir ve zaman alabilir, lütfen hissettiklerin yüzünden kendine fazla yüklenme ..
Şunu unutma, hiçbir duygu durumu sonsuza kadar aynı kalmaz, kalamaz..
Bu duygularının geçeceğinden, değişip dönüşeceğinden emin ol.
Sevgiler..
Arı diliniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Hiçbir duygu durumunun sonsuza kadar kalmayacağını bilmek en büyük ilaç sanırım. Geçecek... İnanıyorum...

Merhaba, başınız sağ olsun öncelikle. "Hayatı yeniden keşfedin" kitabını okumanızı öneririm. Şema terapi hakkında bir kendine yardım kitabı. Pek çok psikolog da terapi alma imkanı olmayan kişilere bu kitabı öneriyor. Hem güncel sorunlarınızın altında yatan nedenleri anlamış olursunuz hem de nasıl çözeceğinizi öğrenirsiniz.

Merhaba, başınız sağ olsun öncelikle. "Hayatı yeniden keşfedin" kitabını okumanızı öneririm. Şema terapi hakkında bir kendine yardım kitabı. Pek çok psikolog da terapi alma imkanı olmayan kişilere bu kitabı öneriyor. Hem güncel sorunlarınızın altında yatan nedenleri anlamış olursunuz hem de nasıl çözeceğinizi öğrenirsiniz.
Listeme aldım. Önceden çok kitap okuyan biriydim ama anksiyeteden dolayı odaklanamıyorum. Ama okuyacağım. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Çok fazla ayrıntı verip hatırlamak ve konuşmak istemediğim bir konu. Seni çok iyi ağlıyorum konu sahibi. Sırf iyi hissetmen için yazıyorum.
Bütün saydıkların yanı sıra birde uyuyamıyordum.
Rekorum 3 gün sanırım. Tam tamına 3 gün olmayabilir ama 2,5 gün kesin.
Uykusuzlukta eklenince tam deliriyordum.
Artık yalvarırdım uyumak için.
Sürekli tekrarlardı bu uyuyamama durumu.
İğne yapılır öyle uyur olmuştum.

Haplar,terapiler,iğneler derken geçti zaman.
2 sene sürdü.
Ben atlattım. Eminim sende atlatacaksın.
Artık ilaç kullanmıyorum ama bu deprem olayları bende tetikleme yaptı.
Korku felan değil de üzüntüden.
Doktorum bir süre içmemi önerdi 4 gündür ilaç alıyorum. Onun dışında gerçekten iyileşemem sanıyordum ama iyileştim.
Size de acil şifalar diliyorum. Geçecek.

X