İp Atlamak Zayıflatır mı?

Slm hanımlar
Bende ip atlamaya başlamıştım
Ama ilk gün çok abartmışım ondan ertesi gün zor yürüdüm.
Şimdide adet sancıları falan atlayamadım.
1-2 gün sonra azar azar başlayacağım

Ben çok başarısizim bu diyet konusunda
Doğum kilolarım 2 yaşında kızım olmasına rağmen hala benimle

2 3 kilo verip aptal gibi tekrar bozup yiyorum.aliyorum geri.biktimda artık.
Hem kilodan hem sürekli zayıflama gündeminden verip kurtulamadım

165 boyum bu ara aşırı abartıp yediğim için 66 kiloyum
Halbuki 62 yi görmüştüm geçen ay .
Bir ayda tekrar yiyip aptal gibi kilo aldım hemde 4 kilo.
Çok iradesizimm benim sorunumda bu devamlılık sağlayamıyorum.
Ip atlayacağım .bogazimi nasıl tutucam bilmiyorum .motivasyona ihtiyacım var .
Daha önce kilo sorunum yoktu.
Biktim bu zayıflama muhabbetinden
Yardım edermisiniz verelim birlikte

Selam arkadaşlar bende kg vermek istiyorum boyum 1.60 ve doğum sonrası üzerime yapışan kg lar ile 69.9 kg da kaldım. Kızım 15 aylık hala emziriyorum. Çok ağır diyet ve egzersiz yapamıyorum o yüzden. 05 Şubattan beri Kendimce biraz daha porsiyonlarımı küçülttüm sadece kara buğday ekmeği tüketiyorum. Beyaz ekmeği akşam cips çerez kolasını bıraktım. sabahları işe de yürüyerek gitmeye başladım yarım saat kadar tempolu yürüyorum. Bugün itibari ile akşam bebeğimi uyutup yarım saat kadar da ip atlamaya başlayacağım ilk hedefim 62 sonra 58 . Programlara göre olmam gereken kg 52 :S . Ama o kadar zayıflamasam da olur. 58 fln olsam şükredicem :) Umarım artık biraz form tutarız . Bıktım bu kg lardan :)

Arkadaşlar rica etsem düzenli ip atlayanlar ne kadar zamanda kaç dk. ip atlayarak kaç kg verdiniz. Bir güncelleme yapabilir miyiz ? Motivasyon açısından :)

Arkadaşlar rica etsem düzenli ip atlayanlar ne kadar zamanda kaç dk. ip atlayarak kaç kg verdiniz. Bir güncelleme yapabilir miyiz ? Motivasyon açısından :)

Ben geçen sene yazın başladım. 10 gün zorlandım. 500 den fazla ip atlayamadım. Yediklerime pek dikkat etmedim. 1 ay kadar devam ettim. Hergün 700-1000 arası. 1 ay da 72 kilodan 67 kiloya kadar indim. Tabi Giden kilolarımın hepsi ödemdi.. Şişlikler gitmişti sadece.

Tabi bıraktığım için ve işim de sürekli oturduğumdan tekrardan aynı kiloya dönüş yaptım :KK70: Bugün tekrardan başlayacağım..

Ben geçen sene yazın başladım. 10 gün zorlandım. 500 den fazla ip atlayamadım. Yediklerime pek dikkat etmedim. 1 ay kadar devam ettim. Hergün 700-1000 arası. 1 ay da 72 kilodan 67 kiloya kadar indim. Tabi Giden kilolarımın hepsi ödemdi.. Şişlikler gitmişti sadece.

Tabi bıraktığım için ve işim de sürekli oturduğumdan tekrardan aynı kiloya dönüş yaptım :KK70: Bugün tekrardan başlayacağım..

Bende cumartesi pazar atladım ama ilk gün çok zorlandım. Dün 500 atladım. Bir iki güne 1000 e çıkarıp sabitleyeceğim. kademeli arttırıyorum :). Yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum. 1 ayda 5 kg şişlik fln da olsa yine de çok iyi rakam. İnşallah bende faydasını görürüm. Mayısa kadar 58'e düşebilsem çok mutlu olucam :)

Merhaba herkese arkadaşlar ben ip atlamanın çok faydasını gördüm devamda ediyorum 200 ile başladım günde 1000-1500 atlıyorum düzenli olarak 65.5 dan 57 ye düştüm ve diyet aşırı yapmadan

Merhaba herkese arkadaşlar ben ip atlamanın çok faydasını gördüm devamda ediyorum 200 ile başladım günde 1000-1500 atlıyorum düzenli olarak 65.5 dan 57 ye düştüm ve diyet aşırı yapmadan

Merhaba Esrayankin ne kadar zamanda elde ettin bu başarıyı? Harika:KK9:

Hosgeldiniz kizlar
Birilerinin oldugunu bilmek guzel. Tahminim siz cok gencsiniz ne guzel. Kilolariniz da fazla degil ama artmadan bilincli bir sekilde spor yapiyor olmaniz harika.umarim gevsemeden yasam bicimi haline getirirsiniz.
Ben 32 yasinda ablanizim.2 cocugum var Allah bagislasin. Dogum kilolarina basenlere selulitlere savas actim
67.6 ile basladim savasa, bu sabah 62,1 ciktim tartidaher zaman spor yapamiyorum.genelde haftada 3 gun. Ortalama 1000 ip atlama ve egzersiz.tabi bol su icip asiri sekerli gidalari terk etmek de var isin icinde.
59-60 kilo olmak hedefim tabi bununla da bitmeyecek sikilasmak ,yag yakip kas artirmak hep devam edecek.✌
Ayrintili yazdim ama benim gibi insanlar okuyup bana katilsinlar istedim. 30 umu gectim nasilsa coluga cocuga karistim benden gecti gibi bi yanilgidaysalar uyansinlar istedim

Mrb son durumunuz nedir ip atlamaya devam ediyor musunuz?

1.GÜN: 500 ip zıplama - 15 dk sabah 45 dakika akşam eliptik bisiklet 1/2 dakika twister.
2. GÜN: 550 ip zıplama - akşam 1 saat eliptik bisiklet. 1 dakika twister.
3. GÜN: (Bugün sabah bisiklete binemedim. Ama akşam hem ip atlayıp hemde bisiklete binmeye devam)

Geçen sene ip atlamayla kilo verdim. 5 aydır yapmadım. Tekrar aynı kiloları geri aldım. Keşke devam etseydim.

Ben de bugün sayaçlı ip aldım.149 tane falan atladım.999 yazıyor geriye sayıyormuş bozuk sandım başta.Sizinki de mi geriye sayıyor acaba?

Ben de bugün sayaçlı ip aldım.149 tane falan atladım.999 yazıyor geriye sayıyormuş bozuk sandım başta.Sizinki de mi geriye sayıyor acaba?

Ipin sayaçlı tarafını diger eline alırsan. Ileri dogru gider. bir düğmesi olmasi gerek. Oradan sifirlaniyordu.

bir anda kalp atışını hızlandırdığı için bazı kişiler için zararlı olabilir mi bu? sağlıkçı birisi bilgi verebilirse sevinirim.

Bende bugün başladım. Bir hafta boyunca devam edeceğim. Sonuçları yazacam :)
1.gün:500

1.GÜN: 500 ip zıplama - 15 dk sabah 45 dakika akşam eliptik bisiklet 1/2 dakika twister.
2. GÜN: 550 ip zıplama - akşam 1 saat eliptik bisiklet. 1 dakika twister.
3. GÜN: 600 ip zıplama akşam 45 dakika eliptik.
4. GÜN: Yapılmadı
5.GÜN:650 ip atlama akşam 45 dakika eliptik bisiklet.
6.GÜN Sabah 15 dakika eliptik bisiklet Akşam 15 dakika eliptik bisiklet.. 700 kez ip atlama
7. GÜN 500 ip atlama. Akşam 30 dakika eliptik bisiklet.

Bugün 8. Gün

Ipe baslamistim gunde 1000 ya da 1500 atliyordum. 1 hafta atladim sonra baska bir sebepten ayagim burkuldu onemsemeden yuruyuslere de ayagim agriya agriya devam ettim ayagim sismis. 1 haftadir atlayamiom 3 gundur ayagim icin krem kullaniyorum iyilessin direk baslicam yine ip atlamaya

Merhaba, benim de zayıflamaya ihtiyacım var ancak zamanım yok. İp atlamak zaman açısından gayet doğru. Sizce günde kaç kere atlamam sonuç getirir?

Bence gunde 20-30 dakika arasi yeterli. Sayi olarak bakmayin cunku kisiden kisiye degisiyor. Ben profesyonel olarak atliyorum spor gecmisim oldugundan 20 dakika da 1500 atliyorum cok az terliyorum. Arkadasim da basladi gunde 150 ile basladi ve asiri terledi efor sarfetti. Vucut 15-20 dakika da yag yakmaya basladigindan en ideali 30 dakika bence. En kisa zamanda devam edicem bende

Merhaba arkadaşlar ben de sipariş verdim ipi geldiğinde başlayacağım. 1 saat tempolu yürüyüşle bugün başlıyorum.

Kızlar ben de size katıldım dün ve 100 sayı ile ip atlamaya başladım. 15 günde bir yazacağım buraya gidişatı :) 67.500 kilom. Hepimize bol şans

Kizlar selammm...
Nedir iple atlayarak zayiflamalar?
Ben de bugun basladim ip atlamaya. Malesef emzirme surecinde sut kesilmesi sebebiyle aldgm kilolar gitmedi eger almasaydim hamilelik kilolarinin hepsini vermistim smdi. Kiii tam 22kilo almistim. Smdi vermem gerekn 10kilo kaldi oglum 11aylik. Diyet yapamiorm cok fazla o yuzden ip atlamaya karar verdim. Ip atlamanin faydasini gorenler bi yaziversinler bana :) ben de her hafta yazacagim gidisati :KK66:

X