is arkadasi

sevgilim yok de geç tüm sözlere gül geç insanlar kem gözlerini değdirecek yer arıyor

bu yazdıgınızı söyleyin işte onlara uyarlayıp
ben artık böyle soruları duymak istemiyorum diyin ne bileyim ama bunu derken karşınızdakileri ayıplıyor gibi değil de geçrekten rahatsız oldugunuzu bu sorular sorulmasa gayet iyi anlaşacagınızı göstererek diyin
bu da nasıl olur bilmiyorum
sizi tanımıyorum mimiklerinizi , ses tonunuzu nasıl kullandıgnızı hiç bilmiyorum
sert biri degilim tamamdir sagolasin

arkadaslar benim cidden cok sinirimin bozuldugu bir konu var yardimci olursaniz cok sevinirim yanlis mi yapiyorum doğru mi onerilerinizi bekliyorum.

is yerinde ozel hayatimdan bahsetmek hic istemiyorum , uzun yillar calisan arkadaslarin tavsiyeside genelde bu , bahsetmeyin ozelinizden diyorlar genelde , bende katiliyorum buna ,yarin obur gun sirf bi hareketinizden cok sacma dedikodular cikma potansiyeli var is yerinde. en iyisi bence mesafe diye dusunuyorum.
benim derdim su ben bahsetmiyorum sevgilin varmi diye sorulunca ama onlar surekli sorunca bahsetmek zorunda gibi hissediyorum yani sevgilin olup olmamasi aranin nasil oldugu derdin varmı ben bunlardan bahsetmek zorunda miyim? mecbur muyum ? dogru yapiyor muyum?, bi tane erkek calisan sevgilin varmi diye ustume giderek sormustu ona mesafeliyim diye ben gereken cevabi vermistim orda ama mesela genel olarak yani yok yasin kac yok sevgilin varmı yok nerde oturuyon tamam belli seyleri derim ama ne bilim gerçekten istemiyorum ozelimden konusmak
. bunlardan konusmadan is hayati olmazmi
Yani özelini anlatmayın derken çok yüz göz olma sır verme tüm hayatına hakim olmasınlar demek böyle yapıp kendi kendinizi dışlamayın yani yaşın kaç nerede oturuyorsun gayet klasik tanışma soruları bunlar sevgilin var mı belki size fazla gelmiş olabilir ama diğerleri normal

yok hayır çalışmıyorum
kısa süreli bi çalışmam oldu orada da tavrımı koydum aslında
bir süre kem küm ettiler sonra alıştılar
ben de rahatladım
ama onlar sürekli böyle özellerini konuştkları için bir süre sonra kavga ettikleri de oldu
uzaktan izledim sadece
bende illaki bi yerde kavga cikcani dusunuyorum ne gerek var yani ozelini paylastimi kotu yani , ya nasil bi olaydi acaba ayrinti verir misiniz nasil koydunuz o konuda tavrisizi sanada mesafe koydular mi oyle konusunca
uzun sure calismissin gibi geldi

Yani özelini anlatmayın derken çok yüz göz olma sır verme tüm hayatına hakim olmasınlar demek böyle yapıp kendi kendinizi dışlamayın yani yaşın kaç nerede oturuyorsun gayet klasik tanışma soruları bunlar sevgilin var mı belki size fazla gelmiş olabilir ama diğerleri normal
sevgilin varmi gibi bi sey onu istemiyorum sadece

bende illaki bi yerde kavga cikcani dusunuyorum ne gerek var yani ozelini paylastimi kotu yani , ya nasil bi olaydi acaba ayrinti verir misiniz nasil koydunuz o konuda tavrisizi sanada mesafe koydular mi oyle konusunca
uzun sure calismissin gibi geldi
hafif yorgun görününce hafta sonu hangi barlardaydın
yanında kimler kaldı
gününü gün mü ettin
sevgilinle mi takıldın ( olup olmadıgnı bile bilmiyorlardı )

böyle iğrenç mahrem şeylerdi
ben sert çıkıştım aslında
çok uzun süre yaşadım bunları ve birşey demedim aramız bozulmasın diye
ama patlamam çok kötü oldu
işiniz yok mu ya sizin, kime ne hangi saatte kimle nerdeysem dedim
siz kendinize bakın
o ufacık aklınızı bana yormayın dedim
kavga çıakr diye düşünmüştüm ama hepsi sustu birbirine bakarak
ara ara fısıldayarak konuştular gülüştüler falan
sonra zamanla geçti gitti işte
ama bu süreçte işini iyi yapman önemli bunlara kafanı takıp sakın işinden fire verme yani ellerine koz geçirme

canim sorun zaten hala sormalari. hadi atiyorum sevgilim yok diyor bi kiz ama mesejlasirken siritiyor genede sorar misiniz? sevgilin mi var diye ? amaclari ne ? ne istiyolar ? bazen elinde olmadan siritirsin arkadasinla konusurkende cok sacma yani belki bahsetmek istemiyorum
İşte aranız bozulsun istemiyorsaniz her sorduklarında hayır yok diceksiniz ve hep "sevgilin mi var " sorusuna maruz kalacaksın ya da SİZİ İLGİLENDİRMEZ mesajlasirken kime sırıttığımdan size ne? Derseniz bir daha aynı soruyu duymazsınız.

Temel bilgileri vermekte sakınca yok. Yani evli misin yaşın kaç gibi... Karşı tarafı tanımak için sorulur, bana da çok soruldu.. ozelinizi konuşmayın derken tabiki aile sırlarınizi paylaşmanızı gerek yok, aldatılma yasadiysaniz, çocukluk travmalarıniz varsa bunları anlatmak zorunda değilsiniz. Siz anlatmadan da kimse bilemez. Onun dışında birinin size doğum yerinizi sorması çok normal yani

yok hayır çalışmıyorum
kısa süreli bi çalışmam oldu orada da tavrımı koydum aslında
bir süre kem küm ettiler sonra alıştılar
ben de rahatladım
ama onlar sürekli böyle özellerini konuştkları için bir süre sonra kavga ettikleri de oldu
uzaktan izledim sadece

hafif yorgun görününce hafta sonu hangi barlardaydın
yanında kimler kaldı
gününü gün mü ettin
sevgilinle mi takıldın ( olup olmadıgnı bile bilmiyorlardı )

böyle iğrenç mahrem şeylerdi
ben sert çıkıştım aslında
çok uzun süre yaşadım bunları ve birşey demedim aramız bozulmasın diye
ama patlamam çok kötü oldu
işiniz yok mu ya sizin, kime ne hangi saatte kimle nerdeysem dedim
siz kendinize bakın
o ufacık aklınızı bana yormayın dedim
kavga çıakr diye düşünmüştüm ama hepsi sustu birbirine bakarak
ara ara fısıldayarak konuştular gülüştüler falan
sonra zamanla geçti gitti işte
ama bu süreçte işini iyi yapman önemli bunlara kafanı takıp sakın işinden fire verme yani ellerine koz geçirme
bu kadarida asiri fazla saka gibi iyi demissiniz cidden , isime evet dikkat ediyorum benim icin onemli iyi yapmaya calisiriyorum boyle ama bi yerde patlicam gibi geliyor ya ne bilim ben bu kizlarla cok samimi degilim gulumseyerek gecistiriyorum mesela makyaj yaptım ya sevgilimle buluscama emindiler hemen nereye gitceksin diye sordu kiz bende gezmeye diye gecistirdim yok sevgilimle bulusmucam dedim ama yuzum kizariyor onlarda he he he diyor ya boyle konusunca tepeme cikcaklar gibi geliyor sertce sinir cizmek istiyorum sinirleniyorum
sonra surekli onlarla caliscam diye sertce tepki vermek istemiyorum isimi seviyorum
ama , herkes isiyle ugrassa sevinirdim ortam kotu degil cidden herkes samimi iyi boyle ancak ilerde kavga etmicemiz ne malum, ozelini yaymicaklari boyle is yeri arkadasligi sacma geliyor

İşte aranız bozulsun istemiyorsaniz her sorduklarında hayır yok diceksiniz ve hep "sevgilin mi var " sorusuna maruz kalacaksın ya da SİZİ İLGİLENDİRMEZ mesajlasirken kime sırıttığımdan size ne? Derseniz bir daha aynı soruyu duymazsınız.
benle hic konusmazsa ya agir konusursam, ya ben zaten rahat degilim orda ya ben garip miyim ? bunlari paylasmayi istememek konusunda? o kadar mesafeli duruyomki o ortamda hepsi asiri ozellerini paylasiyo is sonrasi yemek yemişligi var bunlarin ya kocasiyla arasindaki sorunu konusuyor mesela . bu normalmi? ben istemem yani isten sonra is arkadasimla gorusmek , onceden isterdim calisinca fazla arkadasinla gorusmuyosun ama sonra is yerinde mesafe iyidir diye dusunuyorum

arkadaslar benim cidden cok sinirimin bozuldugu bir konu var yardimci olursaniz cok sevinirim yanlis mi yapiyorum doğru mi onerilerinizi bekliyorum.

is yerinde ozel hayatimdan bahsetmek hic istemiyorum , uzun yillar calisan arkadaslarin tavsiyeside genelde bu , bahsetmeyin ozelinizden diyorlar genelde , bende katiliyorum buna ,yarin obur gun sirf bi hareketinizden cok sacma dedikodular cikma potansiyeli var is yerinde. en iyisi bence mesafe diye dusunuyorum.
benim derdim su ben bahsetmiyorum sevgilin varmi diye sorulunca ama onlar surekli sorunca bahsetmek zorunda gibi hissediyorum yani sevgilin olup olmamasi aranin nasil oldugu derdin varmı ben bunlardan bahsetmek zorunda miyim? mecbur muyum ? dogru yapiyor muyum?, bi tane erkek calisan sevgilin varmi diye ustume giderek sormustu ona mesafeliyim diye ben gereken cevabi vermistim orda ama mesela genel olarak yani yok yasin kac yok sevgilin varmı yok nerde oturuyon tamam belli seyleri derim ama ne bilim gerçekten istemiyorum ozelimden konusmak
Yani konusmayin. Başınıza silah dayamiyorlarsa bunun neyine üzülüyorsunuz ki ? Ha beni aralarına almazlar , tek kalırım vs diye endişe ediyorsan ayrı. O zaman birinden vazgececeksin.

Sevgiliniz yoksa bile var deyin. Yanınıza yakışmayan, denginiz olmayan bir iş arkadaşınız sizi gözüne kestirebilir. İnan bu çok rahatsız edici bir durum. Disiplinin olmadığı, kalitenin düşük olduğu bir ortamda çalışmak çok yıpratıcı. Kendinizi insanlara karşı koruyun. Taviz vermeyin. Kontrol ve güç soru soran kişide olur. Size özel bir soru sorulduğunda hemen geçiştirip karşı tarafa aynı soruyu yöneltin. "Beni boşver senin sevgilin var mı bakalım" gibi... Umrumuzda değil ama karşı tarafa haddini bildirmek, üzerimizde güç gösterisi yapmaması için savaşmak gerekiyor. Ya da ortamı, işi değiştireceğiz.

Yani konusmayin. Başınıza silah dayamiyorlarsa bunun neyine üzülüyorsunuz ki ? Ha beni aralarına almazlar , tek kalırım vs diye endişe ediyorsan ayrı. O zaman birinden vazgececeksin.
soyle soyleyim mesela is grubu var orda nisanlanan kisi videosunh felan paylasiyo ornek olarak hepsi cok ozelinden bahsederken sen bahsetmediginde garip geliyor geriyo silah dayanmis gibi duruyo

Sevgiliniz yoksa bile var deyin. Yanınıza yakışmayan, denginiz olmayan bir iş arkadaşınız sizi gözüne kestirebilir. İnan bu çok rahatsız edici bir durum. Disiplinin olmadığı, kalitenin düşük olduğu bir ortamda çalışmak çok yıpratıcı. Kendinizi insanlara karşı koruyun. Taviz vermeyin. Kontrol ve güç soru soran kişide olur. Size özel bir soru sorulduğunda hemen geçiştirip karşı tarafa aynı soruyu yöneltin. "Beni boşver senin sevgilin var mı bakalım" gibi... Umrumuzda değil ama karşı tarafa haddini bildirmek, üzerimizde güç gösterisi yapmaması için savaşmak gerekiyor. Ya da ortamı, işi değiştireceğiz.
disiplin yok mesela resmi davranis yok laubeli ortamda sen mesafeli olmak zor geldigi icin actim konuyu, gecistiriyorum bende genelde , ya cok sacma degilmi ? nereye gidiyorsun diye haddineymis gibi sormasi pek muhabbet etmedigin insanin , is srkadasi kesinlikle dışardaki arkadas gibi degil bence isim bitsin cikayim istiyom

canim sorun zaten hala sormalari. hadi atiyorum sevgilim yok diyor bi kiz ama mesejlasirken siritiyor genede sorar misiniz? sevgilin mi var diye ? amaclari ne ? ne istiyolar ? bazen elinde olmadan siritirsin arkadasinla konusurkende cok sacma yani belki bahsetmek istemiyorum
Tam bir s.laklar o zaman. "Sana ne " de geç. Birkaç kez öyle dersen sana bulaşmazlar.

Tam bir s.laklar o zaman. "Sana ne " de geç. Birkaç kez öyle dersen sana bulaşmazlar.
oyle dicem bi noktada , sevgilim varmis gibi duruyosamda eger yok demişsem konuşmak istemedigim belli bunlar gulup sevgilinmi var diyor ? ne istiyolar ? ben sahsen belli konudan bahsetmek istemiyorsa karsimdaki kisi sormam mesela

oyle dicem bi noktada , sevgilim varmis gibi duruyosamda eger yok demişsem konuşmak istemedigim belli bunlar gulup sevgilinmi var diyor ? ne istiyolar ? ben sahsen belli konudan bahsetmek istemiyorsa karsimdaki kisi sormam mesela
Anlattığına göre çok gevşek insanlarmış. Bu tarz gevşekler ancak sert tepkiden anlar.

soyle soyleyim mesela is grubu var orda nisanlanan kisi videosunh felan paylasiyo ornek olarak hepsi cok ozelinden bahsederken sen bahsetmediginde garip geliyor geriyo silah dayanmis gibi duruyo
Sen bu düzenin bir parçası olmak istemiyorsan çok da kafana takma. Zaten bu konularda açık insanlar genelde böyle özel şeylerini paylaşıyor ki konusulsun. Sen hoslanmiyorsan ekleme ya da paylaşımlarını gizle. Bir süre sonra karakterine alisacaklardir. Ama dislananilirsin o ayrı.

amaaan buna bu kadar takacak ne var kız :)
gülüp geçmen gereken konuları dert edip bide konu açmışsın
böyle saçma şeyleri düşünüp can sıkmak için mi geldik dünyaya ?
iş ortamında her telden insan var, genelde hadsiz olurlar .
sen gönül kırmadan tavrını koyarsan bi süre sonra sıkılıp bırakırlar zaten
bizim işyerindekiler de birbirinin özelini inanılmaz seviyede biliyor ama benle alakalı çok az şey bilirler
onlar da sadece anlattığım kadarıyla (özel hayat, sevgili durumları değil)
ama ben de gözlemledim yani herkes herkesin ilişki geçmişini bayaaa bi biliyor

Ozel hayat acik acik anlatilmaz hani ama gizli sakli devlet sirri gibi saklamaya da gerek yok yani. Ortama bagli konusulur lafi gecer sorulur dersiniz soyle boyle. Yurtdisinda calisyorum, burda bile sordular laf olsun diye illa lafi aciliyor. Erkek arkadasin varmi, turkiyede mi, zor oluyor mu vs. Ben de ekipten herkesin biliyordum iliski durumunh vs. Oglen arasi, baska bi plan icin program yaparken bile mecbur deginiliyor. Zaman icinde detay vermeden soyleyin ne olacak ki?

X