is arkadasi

amaaan buna bu kadar takacak ne var kız :)
gülüp geçmen gereken konuları dert edip bide konu açmışsın
böyle saçma şeyleri düşünüp can sıkmak için mi geldik dünyaya ?
iş ortamında her telden insan var, genelde hadsiz olurlar .
sen gönül kırmadan tavrını koyarsan bi süre sonra sıkılıp bırakırlar zaten
bizim işyerindekiler de birbirinin özelini inanılmaz seviyede biliyor ama benle alakalı çok az şey bilirler
onlar da sadece anlattığım kadarıyla (özel hayat, sevgili durumları değil)
ama ben de gözlemledim yani herkes herkesin ilişki geçmişini bayaaa bi biliyor
bende senin gibi takilmak istiyorum ozel konu disinda konusmak, bu zor mu ,bu sekilde ozelinden bahsetmeyen kisiler dislaniyormu peki? ortasi yokmu bunun , konuscak konu yok diye kocanla arandaki problemden bahsetmek bana gore degil mesela , taktim cunku ne yapcami bilmiyorum , gevsek tipler bence ben sinir cizmedim icinde gülerek geçiştirdim icin sorma haddine kalkisiyolar belki sert bi sinir cizmeye cekiniyorum bu acidan dislanmak istemiyorumda yani sert tepki versem kotu sanki bilmiyorum hepsi boyle asiri samimi takilinca garip durmuyommudur sence

Ozel hayat acik acik anlatilmaz hani ama gizli sakli devlet sirri gibi saklamaya da gerek yok yani. Ortama bagli konusulur lafi gecer sorulur dersiniz soyle boyle. Yurtdisinda calisyorum, burda bile sordular laf olsun diye illa lafi aciliyor. Erkek arkadasin varmi, turkiyede mi, zor oluyor mu vs. Ben de ekipten herkesin biliyordum iliski durumunh vs. Oglen arasi, baska bi plan icin program yaparken bile mecbur deginiliyor. Zaman icinde detay vermeden soyleyin ne olacak ki?
orda ustun koru öylesine sorulur kapanir burda oylemi canim burda nenene kadar soruyolar kac sene berabersiniz yok nasıl tanistiniz fotosu varmi nereli bilmem ne felan

arkadaslar benim cidden cok sinirimin bozuldugu bir konu var yardimci olursaniz cok sevinirim yanlis mi yapiyorum doğru mi onerilerinizi bekliyorum.

is yerinde ozel hayatimdan bahsetmek hic istemiyorum , uzun yillar calisan arkadaslarin tavsiyeside genelde bu , bahsetmeyin ozelinizden diyorlar genelde , bende katiliyorum buna ,yarin obur gun sirf bi hareketinizden cok sacma dedikodular cikma potansiyeli var is yerinde. en iyisi bence mesafe diye dusunuyorum.
benim derdim su ben bahsetmiyorum sevgilin varmi diye sorulunca ama onlar surekli sorunca bahsetmek zorunda gibi hissediyorum yani sevgilin olup olmamasi aranin nasil oldugu derdin varmı ben bunlardan bahsetmek zorunda miyim? mecbur muyum ? dogru yapiyor muyum?, bi tane erkek calisan sevgilin varmi diye ustume giderek sormustu ona mesafeliyim diye ben gereken cevabi vermistim orda ama mesela genel olarak yani yok yasin kac yok sevgilin varmı yok nerde oturuyon tamam belli seyleri derim ama ne bilim gerçekten istemiyorum ozelimden konusmak
. bunlardan konusmadan is hayati olmazmi
ah ben yaptım siz yapmayın anlattıktan sonra küsünce arkadamdan konuştular yüzüme vurdular yaşadıklarımı konu açılınca konuları değiştirmeye çalışın geçiştirin

sert davranmadan nasil bu konudan bahsetmek istemedigimi belirtebilirim mesela varmi bi yolu, ne desem sanki alincaklar gibi geliyor ben gecistiriyom ama mesela makyaj yapiyorum ya sen sevgilinlemi buluscan yok nereye gidiyorsun sen yok niye boyle giyindin diye sormalari cok sinirimi bozuyor , ya belki arkadasımla buluscam , ne bilim ya sanane demek istiyorum bir yerde seni ilgilendirmez demek istiyorum ama kimseyi kirmak istemiyorum hepsiyle hergun yani ayni yerdeyim
her seferinde geçiştirin, içimden geldi makyaj yaptım gibi, sevgilinle aran nasıl diye sorduklarında iyi deyip başka konuya geçin gibi gibi ama bunu yaparken gerçekten umursamaz görünün
bi süre sonra sıkılıp vazgeçerler

benim işyerimde de böyle birşey vardı ve hatta benim sevgilim olduğunu nişanlanınca öğrendi herkes ve epey bir tepki göstermişlerdi bana ve küsmüşlerdi :KK70:

çok komiklerdi çünkü benim hiç biriyle bi samimiyetim yoktu anlatmak zorunda değildim özelimi, bir de çalışmaya başlayalı 6 ay mı ne olmuştu

evlendim 10 sene geçti aradan hala daha kimse benim özelimi bilmez, eşimle kavga da etsek aşk da yaşasak kimsenin ruhu duymaz, ve kimse de bana bununla ilgili birşey soramaz artık :)

bende senin gibi takilmak istiyorum ozel konu disinda konusmak, bu zor mu ,bu sekilde ozelinden bahsetmeyen kisiler dislaniyormu peki? ortasi yokmu bunun , konuscak konu yok diye kocanla arandaki problemden bahsetmek bana gore degil mesela , taktim cunku ne yapcami bilmiyorum , gevsek tipler bence ben sinir cizmedim icinde gülerek geçiştirdim icin sorma haddine kalkisiyolar belki sert bi sinir cizmeye cekiniyorum bu acidan dislanmak istemiyorumda yani sert tepki versem kotu sanki bilmiyorum hepsi boyle asiri samimi takilinca garip durmuyommudur sence
belki de problem senin bunu hadsizlik olarak algılamandır
hadsizlik diye düşündüğün zaman bilenirsin ve daha fazla sinir olursun
kalkıp da senin cinsel hayatını sorarsa evet bu hadsizlik olur ama sevgilin var mı, sevgilinle mi buluşucan falan demek hadsizlik değil
iletişim kurmaya çalışan dedikoduyu da seven insanların çevirdiği laflar bana göre

ben özelimden bahsetmeyen biri olarak hiç dışlanmadım .
ama insanlarla kendi özelim haricinde konuşabilecek konular buluyorum. konuyu değiştirip dikkat dağıtmayı beceren bi tarzım vardır
sen fazla takmışsın ama inan hiç değmez
birisi kocasıyla olan problemini anlatıyorsa bu onun sorunu.
belki insanlardan görüş almak istedi belki erkeklerin bakış açısını merak etti o yüzden anlattı bu olamaz mı ?

Niye laubali insanların laubali tavrına katlanmak zorundasınız....para için çalışıyor insanlar iş arkadaslarinin suratı için değil ...bence katı olunmalı....insanlardan ne gelir bilinmez ....ben kişisel soruları biri anlatmiyorsa terbiye noksanligina bağlarım.....bu sohbet açmak değil ....birine sevgilin varmı diye bir sohbet açılamaz bunu diyene birşey derdim ama buraya yazılmaz.....ben bu konularda çok net bir tavır koyarım ikinci soru gelmez .....ben doğru bulmuyorum insanlara nüfus memuru gibi sorular sormayı yada magazin programı sunucusu gibi burnunu sokmaya ....bence o burnu bikere ısırıñ kimse birdahakine kalkışmasın .....insanlar zaten herseyini ortaya seren insana saygı da duymaz....orası mahalle sokağı değil işyeri bundan aşırı rahatsız oluyorsanız amirlerinize rapor edin .... kural şudur özel hayatınız iş dışında kalır işyerine taşımak uyarı ve ilerleyen dönemde çıkış sebebidir.

O zaman sohbet olsun diye niye çocuğun olmuyor kocan seni daha güzel biriylemi aldattı burnun çok kemerli saçın da ne kadar beyaz tel var cokmu çektin ter kokarmisin gibi saçma aptal laubali sorular soralım iş arkadasi diye ....bu kişiler artık öğrensin bunlar sohbet değil hadsizlik kendini bilen insanlar böyle davranilmayacagini bilir zaten ....işyeri mahalleniz aile arkadaş ortaminiz değil nokta

sevgilin oldugunu soylersen daha fazla sorarlar daha fazla ayrinti isterler ben bu konuda bilgi vermek hic istemiyorum yani konusmasam nolcak? , evliysen soylemene gerek yok zaten parmaginda yuzuk , benim sevgilim olduğu belli inatla bu konuda konusmalari ne bilim makyaj yaptim bugun mesela siritip sevgilinlemi bulusuyon diye sormalari yani cok muhabbetim yok bunu diyen kizla mesela, bende kizariyom mesela bu sorulunca
bu tarz bir soruya cevap vermek istemiyorsanız o kişinin yüzüne bikaç saniye boş boş bakın
veya başka yönlere bakın bir daha sormaz soramaz

samimi bir tavrınız var demek ki insanlarla o yüzden kolay soruyorlar bu soruyu
samimiden kastım sıcak kanlı güler yüzlüsünüz herhalde

Buraya yazdığınız gibi "iş ortamında özel hayatım hakkında konuşmayı tercih etmiyorum" deyin. Neden derlerse "ben öyle uygun görüyorum" deyin. :KK70:

bu tarz bir soruya cevap vermek istemiyorsanız o kişinin yüzüne bikaç saniye boş boş bakın
veya başka yönlere bakın bir daha sormaz soramaz

samimi bir tavrınız var demek ki insanlarla o yüzden kolay soruyorlar bu soruyu
samimiden kastım sıcak kanlı güler yüzlüsünüz herhalde
samimiyi gecistirirken mesela

belki de problem senin bunu hadsizlik olarak algılamandır
hadsizlik diye düşündüğün zaman bilenirsin ve daha fazla sinir olursun
kalkıp da senin cinsel hayatını sorarsa evet bu hadsizlik olur ama sevgilin var mı, sevgilinle mi buluşucan falan demek hadsizlik değil
iletişim kurmaya çalışan dedikoduyu da seven insanların çevirdiği laflar bana göre

ben özelimden bahsetmeyen biri olarak hiç dışlanmadım .
ama insanlarla kendi özelim haricinde konuşabilecek konular buluyorum. konuyu değiştirip dikkat dağıtmayı beceren bi tarzım vardır
sen fazla takmışsın ama inan hiç değmez
birisi kocasıyla olan problemini anlatıyorsa bu onun sorunu.
belki insanlardan görüş almak istedi belki erkeklerin bakış açısını merak etti o yüzden anlattı bu olamaz mı ?
sormasi hadsizlik degil tabiki ama sevgilim yok dedigim halde ki sevgilim varmış gibi duruyosam bile bu konuda konuşmak istemedigim barizken sormaya devam etmesi birinin hadsizlik bence rahatsiz edici sevgilim var dememisim bahsetmemisim ki süslenince hemen bunu soruyor , nereye gitcemi sormalarida bence cok merhem bi konu belki arkadasimla buluscam sirf sevgilinlemi bulusurken suslenir insan, ne icin sorduklari bariz dedikodu , buyuzden dedikodu potansiyeli konuyu dogal olarak konusmak istemem oraya calismaya gidiyorum bunla niye uğrasayim

her seferinde geçiştirin, içimden geldi makyaj yaptım gibi, sevgilinle aran nasıl diye sorduklarında iyi deyip başka konuya geçin gibi gibi ama bunu yaparken gerçekten umursamaz görünün
bi süre sonra sıkılıp vazgeçerler

benim işyerimde de böyle birşey vardı ve hatta benim sevgilim olduğunu nişanlanınca öğrendi herkes ve epey bir tepki göstermişlerdi bana ve küsmüşlerdi :KK70:

çok komiklerdi çünkü benim hiç biriyle bi samimiyetim yoktu anlatmak zorunda değildim özelimi, bir de çalışmaya başlayalı 6 ay mı ne olmuştu

evlendim 10 sene geçti aradan hala daha kimse benim özelimi bilmez, eşimle kavga da etsek aşk da yaşasak kimsenin ruhu duymaz, ve kimse de bana bununla ilgili birşey soramaz artık :)
cok guldum ya cok iyi bu komik cidden , en temizi bu cidden , bahsetmek zorunda degiliz , bende nisanlanirsam bundan endiseleniyodum mesela bunudami paylascam onlarla cunku cok meraklilar sanki normal olan bahsetmek bundan bahsetmeyen anormalmis gibi vibe veriliyor

cok guldum ya cok iyi bu komik cidden , en temizi bu cidden , bahsetmek zorunda degiliz , bende nisanlanirsam bundan endiseleniyodum mesela bunudami paylascam onlarla cunku cok meraklilar sanki normal olan bahsetmek bundan bahsetmeyen anormalmis gibi vibe veriliyor
yo yoooo sakın zorunda hissetme kendini, hep bunu aşıla kendini, orası senin işyerinden, evet çok samimi olduğun gerçekten güvendiğin biri olur arkadaşlık yaparsın onunla zaten konuşursun ama kalanına hiçbirşeyden bahsetmek zorunda değilsin

Devlet sırrı mı sevgilinizin olması? Sevgilinizle cinsel hayatınız nasıl diye sormamışlar sevgiliniz var mı diye sormuşlar neticede. Sevgilini niye özellikle saklama ihtiyacı duyduğunuzu anlamadım. Yaşın kaç sorusuna bozulanı da ilk kez görüyorum. İş arkadaşlarınızla hiç konuşmadan çalışmak istiyorsanız siz bilirsiniz benim vardı öyle bir çalışma arkadaşım sonradan konuşmak istediğinde de kimse onu dinlemedi gittiği her yerde yalnız kaldı, bir tane seveni iyi anlaştığı yok. Şirket etkinliklerinde bir başıma oturmaktan bıktım diye ağlamıştı en son. Nerde oturuyorsun, yaşın kaç bunlar klasik sorular.

Devlet sırrı mı sevgilinizin olması? Sevgilinizle cinsel hayatınız nasıl diye sormamışlar sevgiliniz var mı diye sormuşlar neticede. Sevgilini niye özellikle saklama ihtiyacı duyduğunuzu anlamadım. Yaşın kaç sorusuna bozulanı da ilk kez görüyorum. İş arkadaşlarınızla hiç konuşmadan çalışmak istiyorsanız siz bilirsiniz benim vardı öyle bir çalışma arkadaşım sonradan konuşmak istediğinde de kimse onu dinlemedi gittiği her yerde yalnız kaldı, bir tane seveni iyi anlaştığı yok. Şirket etkinliklerinde bir başıma oturmaktan bıktım diye ağlamıştı en son. Nerde oturuyorsun, yaşın kaç bunlar klasik sorular.
uslubunuz çok rahatsız edici , devlet sirrimi olmasi lazim sevgiliden bahsetmemek icin? sandiniz seylere bozulmadim ben canim , birazcik okuyup hemen yazdiniz sanirim

X