iş arkadaşlığı

morciveert

e ben ne yapayım şimdi?
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2023
367
76
İş yerimde bir arkadaş grubum var. Aramız iyi. Farklı yaş gruplarındayız ama iyi zaman geçirebiliyoruz. Sürekli iş çıkışlarında plan yapıyorlar. Her akşam. Ben katılamıyorum. Yeni evliyim, eşimde vardiyalı olduğu için vaktim olmuyor. Ama bu durum artık onların gözüne batmaya başladı. Sürekli onlara katılamadığımı söylüyorlar. Öğle molalarında buluştuğumuzda akşamdan kalan konularını devam ettiriyorlar. Ben saf gibi kalıyorum aralarında. Yada bir derdim olsa iş yerinde bir sorun olsa noktası virgülüne kadar anlatıyorum, ama onlar öyle değiller. Ben onlardan daha alt statüdeyim. Belki de benim düşüncelerimi önemsemiyorlar. Aralarından biri tarafından laflarıyla ezildiğimi hissediyorum. Bilmiyorum, çok iyiliklerini de gördüm. Sürekli onlarla olamadığım için konuların ucunu da kaçırıyorum.
Sıkıldım artık bu durumdan. Her akşam iç çıkışı nasıl uyum sağlayabilirim ki onlara? Ne yapmalıyım mesafe mi koymalıyım?

iş arkadaşlığını özel hayata taşımayan biri olarak cevap vereyim
üzerinde düşündüğüne bile değmez.
hem her akşam iş çıkışı plan mı yapılır ? ne gerek var ? onların bi hayatı yok herhalde
arada bi plan yaparlar dahil olursun anlarım da
her akşam her akşam saçma geldi
derdin olduğunda noktasına virgülüne kadar anlatmaktan acilen vazgeçmelisin
iş yerindeki muhabbetini devam ettir, içinden geliyorsa arada bi planlarına dahil ol yeterli

benim iş arkadaşlarım da patronun falan dahil olduğu planlar yapmışlardı bi ara sıklaştırdılar bunu
2-3 kere üst üste ben dahil olmadım
gözlerine battı mesela ama asla umurumda değil. özel hayatım onlardan daha önemli

Evli bi kadın zaten her akşam katılamaz ki anca eşi şehir dışında olacak ki katılsın.

Senden böyle bi beklentisi olan kişilerle görüşme bile üzülmene değmez akşam ki konuyu devam ettirseler de ettirsinler ne yapacaksın?

Ne bekliyorlar sorumsuz kocalar gibi eşini evde bırakıp her akşam dışarıya çıkmanı mı ?

Bunların evi ailesi başka işleri yok mu nasıl hergün işden sonra yine birlikte vakit geçirebiliyorlar?
valla ikisi evli ikişer çocukları var bir de. Bende anlam veremiyorum. Hiç yaşının olgunluğunda davranmayıpta zaten gençlerin takıldığı ergen kafelerde takılıyorlar. Ne bileyim ben rahatsız oluyorum o tarz yerlerden

İş arkadaşlığı işte kalmalı ya, çok fazla sıkı fıkı olmaya gerek yok. Mecburi toplanmalara katılırsınız fakat yeni evli birinin her akşam onlara takılmasını beklemeleri yersiz olur.

Butun gun birlikte oldugum insanlarla her aksam buluşmazdim. Iş yerinden başka hayatlari yok demek ki.
Bekarken calistigim yerde benzer durum olmuştu. Iş cikisi geziyorlarmiş beni de davet etmişlerdi daha yeni işe girmistim 2 gunluk, gayet zamanim vardi ama gelemem demiştim ve tavirlari degismisti. Bir acayip insanlar...

Her akşam yapılan programa katılan insanı sorgularım asıl ben. La bunun bizden başka hiç mi arkadaşı başka işi yok diye.
Her şeyinizi de anlatmayın, kimseye de anlatmayın. Laçkalaşır durumlar, gerek yok.
evet sadece iş arkadaşlıkları var dörtlü grubuz ama en samimi bizmişiz gibi başka arkadaşları yokmuş gibiler. Ben öyle değil çocukluk arkadaşlarım var, kaç senedir beraber olduğum. Aynı mahallede olduğumuz. Onları kıskanıyolar. Onlara vakit ayırıyorsun diyorlar ama aynı şey değil bence ya

bekarlardır yaşları gençtir sürekli organize olup giderler sizin onlara katılamıyor oluşunuz normal hem araları çabuk bozulur bu şeklide iş arkadaşı işte kalmalı bana göre

İş yerimde bir arkadaş grubum var. Aramız iyi. Farklı yaş gruplarındayız ama iyi zaman geçirebiliyoruz. Sürekli iş çıkışlarında plan yapıyorlar. Her akşam. Ben katılamıyorum. Yeni evliyim, eşimde vardiyalı olduğu için vaktim olmuyor. Ama bu durum artık onların gözüne batmaya başladı. Sürekli onlara katılamadığımı söylüyorlar. Öğle molalarında buluştuğumuzda akşamdan kalan konularını devam ettiriyorlar. Ben saf gibi kalıyorum aralarında. Yada bir derdim olsa iş yerinde bir sorun olsa noktası virgülüne kadar anlatıyorum, ama onlar öyle değiller. Ben onlardan daha alt statüdeyim. Belki de benim düşüncelerimi önemsemiyorlar. Aralarından biri tarafından laflarıyla ezildiğimi hissediyorum. Bilmiyorum, çok iyiliklerini de gördüm. Sürekli onlarla olamadığım için konuların ucunu da kaçırıyorum.
Sıkıldım artık bu durumdan. Her akşam iç çıkışı nasıl uyum sağlayabilirim ki onlara? Ne yapmalıyım mesafe mi koymalıyım?
Kendinizi ait hissetmiyorsunuz bile
Nıye devam ettiriyorsunuz, ıgrenc bı durum ezik gibi

İş arkadaşlığı işte kalmalı ya, çok fazla sıkı fıkı olmaya gerek yok. Mecburi toplanmalara katılırsınız fakat yeni evli birinin her akşam onlara takılmasını beklemeleri yersiz olur.
sen yeni evlisin katılamazsın hep diyorlar ama lafta bunlar. Artık zaten toplansalarda söylemiyorlar. dün mesela aralarında birinin morali bozukmuş, ona keyif olsun diye toplanmışlar. bana söylemediler bile açıkcası çokta takmadım ama moralinin bozuk olmasına üzüldüm tabi sabah işe geldiğimde konuştum bende kendisi ile yapabileceğim bir şey var mı diye. Dİğerleri şimdi ben o kızı önemsemedim diye düşünüyolar ama ne yapabilirim ki. Hepsi benden büyük yetişkin insanlar benim dediklerimi çok ciddiye almıyorlarki zaten, sürekli bir mezun olduğu bölümü vurgulamak, olduğu statüyü vurgulamak, aralarından birinin yaptığı bu sadece

sen yeni evlisin katılamazsın hep diyorlar ama lafta bunlar. Artık zaten toplansalarda söylemiyorlar. dün mesela aralarında birinin morali bozukmuş, ona keyif olsun diye toplanmışlar. bana söylemediler bile açıkcası çokta takmadım ama moralinin bozuk olmasına üzüldüm tabi sabah işe geldiğimde konuştum bende kendisi ile yapabileceğim bir şey var mı diye. Dİğerleri şimdi ben o kızı önemsemedim diye düşünüyolar ama ne yapabilirim ki. Hepsi benden büyük yetişkin insanlar benim dediklerimi çok ciddiye almıyorlarki zaten, sürekli bir mezun olduğu bölümü vurgulamak, olduğu statüyü vurgulamak, aralarından birinin yaptığı bu sadece
Yerinizde olsam iş dışında muhattap olmazdım. Derdi varsa kendisi çözsün bu tip insanlar sadece sizi manipüle eder 🤷‍♀️🤷‍♀️

Arada katılsanız?

valla ikisi evli ikişer çocukları var bir de. Bende anlam veremiyorum. Hiç yaşının olgunluğunda davranmayıpta zaten gençlerin takıldığı ergen kafelerde takılıyorlar. Ne bileyim ben rahatsız oluyorum o tarz yerlerden
Benimde öyle bi tanidigim vardi, iki cocugu sabahtan aksama kadar annesinin basindaydi, kendi aksam isden sonra bide is arkadaslariyla cafeye giderdi.

Siz kendi düzeninize sahip cikin, arada bir katilabilirsiniz ama hergün hergün olmaz. Kafayada takmayin. Alt tarafi is arkadaslariniz, o kadar samimiyete gerek yok.

X