Is yeri sorunları, ne yapacağını bilememek!

guldeniz15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2019
1.086
1.871
Merhaba kk hanimlari
Nereden baslasam nasil toparlasam bilmiyorum ama ben artık çok yoruldum

36 yasindayim 11 senelik memurum son 5 senedir buradayim ama gercekten yıldım

Şu an raporluyum ama izinli olduğumda da raporluyken de araniyorum evden is yapmam bekleniyor simdi de raporluyken isler yarim kaliyormus dilekceyle raporlu olduğumdaki islerin devrini isteyecekmisim!

Bir cok konu var dedigim gibi
Mudur herseyden bilgisi olsun istiyor is veriyor sorumluluk yüklüyor ama yetki yok, inisiyatif almamiza izin vermiyor. Bunu diger personele bir yapıyorsa bana bes yapıyor artik biktim gercekten
Kendi yanlis gördüyse o is yanlistir yasal.olarak ya da teknik olarak dogru olmasi önemli degil
Hep ben mudurum boyle istiyorum seklinde
Ic hat disari kapali mesela baska kurumu arayamayiz cepten arkadaslari aramak da yasak ona da karisiyor
Tayin istiyorum ama beni tayin gondermez eleman yok diye ben de yer degistirmekten biktim evime yeni tasindim yazin ve evimden de ev sahibimden de memnunum evim de ise yakın ama huzurum kalmadi sirf bu yuzden gunde 1 saat toplu tasimayla trafik cekmeyi goze alıyorum
Bu arada simdi dilekce yazmak bana ozel yani ben yokken bir kisi bakacak yerime ama o yokken dilekce falan yazmadi tum.isleri uzerime yüklendi yani benim bilmediğim, hic alakam olmayan isler bir anda uzerime bindi hem ogren hem 4 4luk yap hem ustune laf ye inanin biktim, simdi de sen dilekceyle başvur deniyor bu yasal da değil ama dinleyen kim! Ben istedim oldu modu. Telefonla aradi dilekce yaz dedi kapatti yuzume. Bir gun yap dedigini ertesi gun neden yaptin diye soylenir siz dediniz desem kizar ben oyle demedim diye. Yap dedigini yapsak da istekler bitmiyor hayira tahammulu de yok ben tartismaktan ve is stresinden yoruldum anlayacağınız.
Bir suru konu var ama su an toparlayamiyorum inanin kac gundur konu acayim diyorum ama bunyem kaldirmadi yogun is ve stresi hasta oldum geçen hafta da yuzum gozum sismisti doktor ürtiker dedi dun de antibiyotik ve baska bir sürü ilac verdi. Bu arada saglik sorunlarim da var kronik. Yani hali hazirda kullandigim ilaclarin ustune bir de antibiyotik mahvediyor. Stres hic azalmiyor.
Bu arada görüştüğüm bir psikologum var kendisi stresi ve krizi iyi yonetebildigimi söylüyor ama yasadigim.baski ve is yuku o kadar fazla ki kaldiramiyorum normalde ilde 5 farkli birimin isi tek basina bende ve yeni isler yükleniyor her gun! Yeni memura bile bu kadar is verilmiyor anlamis degilim
Ne tavsiye edersiniz akli selim yorumlariniza ihtiyacım var gercekten

biraz karışık olmuş ama genel olarak anladım. raporlu olduğunuzda telefonunuzu kapatabilirsiniz. Çok bilmiş müdürlere yönetmelikleri iyi bilerek kararlı cevap verildiğinde biraz afallıyorlar geri adım atıyorlar.
tayin konusunu anlayamadım. sizi başka yere nasıl gönderebiliyor?

bazen umursamaz olmak gerekiyor.
hiçbir şey sizi bu kadar hasta etmeye, moralinizi bozmaya değmez.

Merhaba kk hanimlari
Nereden baslasam nasil toparlasam bilmiyorum ama ben artık çok yoruldum

36 yasindayim 11 senelik memurum son 5 senedir buradayim ama gercekten yıldım

Şu an raporluyum ama izinli olduğumda da raporluyken de araniyorum evden is yapmam bekleniyor simdi de raporluyken isler yarim kaliyormus dilekceyle raporlu olduğumdaki islerin devrini isteyecekmisim!

Bir cok konu var dedigim gibi
Mudur herseyden bilgisi olsun istiyor is veriyor sorumluluk yüklüyor ama yetki yok, inisiyatif almamiza izin vermiyor. Bunu diger personele bir yapıyorsa bana bes yapıyor artik biktim gercekten
Kendi yanlis gördüyse o is yanlistir yasal.olarak ya da teknik olarak dogru olmasi önemli degil
Hep ben mudurum boyle istiyorum seklinde
Ic hat disari kapali mesela baska kurumu arayamayiz cepten arkadaslari aramak da yasak ona da karisiyor
Tayin istiyorum ama beni tayin gondermez eleman yok diye ben de yer degistirmekten biktim evime yeni tasindim yazin ve evimden de ev sahibimden de memnunum evim de ise yakın ama huzurum kalmadi sirf bu yuzden gunde 1 saat toplu tasimayla trafik cekmeyi goze alıyorum
Bu arada simdi dilekce yazmak bana ozel yani ben yokken bir kisi bakacak yerime ama o yokken dilekce falan yazmadi tum.isleri uzerime yüklendi yani benim bilmediğim, hic alakam olmayan isler bir anda uzerime bindi hem ogren hem 4 4luk yap hem ustune laf ye inanin biktim, simdi de sen dilekceyle başvur deniyor bu yasal da değil ama dinleyen kim! Ben istedim oldu modu. Telefonla aradi dilekce yaz dedi kapatti yuzume. Bir gun yap dedigini ertesi gun neden yaptin diye soylenir siz dediniz desem kizar ben oyle demedim diye. Yap dedigini yapsak da istekler bitmiyor hayira tahammulu de yok ben tartismaktan ve is stresinden yoruldum anlayacağınız.
Bir suru konu var ama su an toparlayamiyorum inanin kac gundur konu acayim diyorum ama bunyem kaldirmadi yogun is ve stresi hasta oldum geçen hafta da yuzum gozum sismisti doktor ürtiker dedi dun de antibiyotik ve baska bir sürü ilac verdi. Bu arada saglik sorunlarim da var kronik. Yani hali hazirda kullandigim ilaclarin ustune bir de antibiyotik mahvediyor. Stres hic azalmiyor.
Bu arada görüştüğüm bir psikologum var kendisi stresi ve krizi iyi yonetebildigimi söylüyor ama yasadigim.baski ve is yuku o kadar fazla ki kaldiramiyorum normalde ilde 5 farkli birimin isi tek basina bende ve yeni isler yükleniyor her gun! Yeni memura bile bu kadar is verilmiyor anlamis degilim
Ne tavsiye edersiniz akli selim yorumlariniza ihtiyacım var gercekten
Bunun adı mobing malesef.

biraz karışık olmuş ama genel olarak anladım. raporlu olduğunuzda telefonunuzu kapatabilirsiniz. Çok bilmiş müdürlere yönetmelikleri iyi bilerek kararlı cevap verildiğinde biraz afallıyorlar geri adım atıyorlar.
tayin konusunu anlayamadım. sizi başka yere nasıl gönderebiliyor?

bazen umursamaz olmak gerekiyor.
hiçbir şey sizi bu kadar hasta etmeye, moralinizi bozmaya değmez.
Yani onu da denedim ama o zaman da ben kendimi kisitlamam gerekiyor neden kendimi telefondan ya da baska seyden mahrum edeyim ki kaldi ki eve birini gönderir boyle bir durumda

Umursamaz halim bu maalesef çünkü cok fazla is yuku var ve aman bana ne desek de kendi dedigi olana kadar saatlerce konuşuyor benim bunyem fazla kaldirmiyor artik
Kimse umursamadığı icin isler bende zaten. O yapmiyor sen yap bu yapmiyor o is de sende diye diye eee haliyle benim pilim bitti

Emin olun soylemesi kolay psikolog bile diyor fazla iyi bas ediyorsunuz diye.
Tayin konusu şu, benle uzun suredir ugrasiyor yeni geldigimde tayin aldirayim diye cok uğraştı ben tayin düşünmüyorum diye sert ve net tepki verdim ama artik 5 sene oldu ve ben de bu toksik ortamdan sıkıldım tayin almayi kendim istiyorum artık. Onda da müdür izin vermezse tayin gidemem memuriyette memurun istemesi kadar amirin de onayi gerekiyor

Bunun adı mobing malesef.
Evet oyle ben sikayet de ettim bir sey çıkmadı hatta sen beni sikayet ettin bak bir sey cikmadi diye daha da yükleniyor bende mobbingi kanitlayici belge ve hastaliklarla ilgili raporlarim, recetelerim hepsini sundum neredeyse hasta oldugun icin suclusun diyeceklerdi! Raporda benim psikolojimin bozuk oldugu söylenmiş ama buna dair herhangi bir uzman gorusu yok sadece müdürün sözü. Onun sozleri benim kanitli belgelerimden üstün görüldü.

Bu arada yasa, yönetmelik vs tum hukuksal haklarimi biliyorum maalesef hic biri ise yaramiyor bizde. Bir ust amire yazili olarak basvuruda bulundum adam beni ve muduru cagirip onun yaninda beni azarladi ha altta kalmadim yasal mevzuatla sakince cevap verdim ama sonuc alamadim tabii

mobing e uğruyorsunuz birçok iş yerinde var malesef. bende yaşadım berbat birşey. tualete gider ağlardım sonra işimin başına dönerdim. çok şükür kendi işimi kurdum ordan çıktım.

X